Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2914 888

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

lucifess
03.08.2020 5 z 5

Byla jsem naprosto nadšená. Moje druhá kniha této autorky. A opět naprostá spokojenost. Příběh se mi natolik líbil, že jsem se nechala strhnout dějem. Super detektivka. Je vidět, že každý máme nějaké své tajemství a část minulosti, na kterou nejsme hrdí.

Givana
31.07.2020 5 z 5

Shari Lapena opět nezklamala. Svižné, napínavé čtení.

Ondra_P
30.07.2020 5 z 5

Napínavá, svižná, čtivá a se skvělou atmosférou. Těmito čtyřmi charakteristikami se dá popsat kniha Nevítaný host. Shari Lapena ani tentokrát nezklamala.

Lenka0007
28.07.2020 4 z 5

Pokud bych dala Deseti malým černoškům pět hvězd, Shari Lapeně jednu uberu. Ani tak ne za vypůjčení námětu, jako spíše za to, že autorka čtenáře navede hned několikrát na falešnou stopu až je mu vlastně úplně jedno, kdo je vrah a kolik lidí ještě umře.

Allla9
26.07.2020 4 z 5

Hosté v zasněženém hotýlku zůstanou odtržení od světa. Někdo je postupně zabíjí.

Mabie
26.07.2020 3 z 5

Knihu jsem si v knihovně půjčila kvůli autorce, od které jsem už četla Manželé odvedle (to bylo vcelku slabé).
Zpočátku se příběh docela pomalu rozjížděl a díky množství postav byl trochu nepřehledný, ale později akceleroval, zavražděných začalo přibývat geometrickou řadou, na téměř každého z hrdinů se něco kompromitujícího provalilo a celková atmosféra hotelu zapadaného pod sněhem a bez elektřiny byla vykreslena opravdu přesvědčivě. Bylo docela těžké odhadnout vraha na základě dodaných indicií, autorka velice šikovně přehazovala výhybku z jednoho na druhého. Každopádně v knihách od Shari Lapena je často “hrdinou” inteligentní sociopat bez skrupulí, který jde přes mrtvoly a poznat ho na první nebo i druhý pohled je téměř nemožné. Tak tomu je i v této knize, která se mi docela líbila. Jak docela výstižně napsala ladyxx "Deset malých černoušků" moderní doby.”

Foxie89
18.07.2020 3 z 5

Kniha se mi četla dobře. Jen je škoda, že vysvětlení bylo tak nečekané, až vlastně divák neměl šanci na vraha přijít. Ale bylo to napínavé:)

Penezminesetrim
15.07.2020 5 z 5

Napínavá až mi občas přeběhl i mráz po zádech. Přečteno za jeden den, prostě musíte číst dál. Já teda vraha hned neuhodla.

Mirin1349
14.07.2020 4 z 5

Vážně? Hotel zasažený sněhovou bouří, odstřižený od civilizace, bez možnosti úniku i kontaktu s okolním světem v dnešní době plné nejrůznější techniky, atd.... Kdyby ten příběh nebyl tak moc čtivý, asi bych byla rýpavější a taky by mi úplně nevoněly různé nelogičnosti, přítomný čas, atd. Ale já se na tuhle knížku tak těšila, že jsem přimhouřila oči nad vším tím, co skřípalo, a jen jsem si užívala čtení. Rozsah nebyl nikterak veliký, takže to byla taková příjemná jednohubka, která nebyla uměle natahovaná, jak někdy bývá zvykem. Mám chuť někdy v budoucnu po knize opět sáhnout a číst ji s úmyslem najít postupně vodítka, protože rozuzlení pro mě bylo velkým překvapením. Závěr byl už jen třešnička na dortu.

ladyxx
13.07.2020 4 z 5

"Deset malých černoušků" moderní doby. Pohodová atmosféra odlehlého luxusního hotelu se po vypadnutí elektřiny mění na napjatou, a po rostoucím počtu mrtvol na paranoidní a dusivou. Příběh je vyprávěn postupně všemi účastníky, a čtenář se z jejich myšlenek a vzpomínek pomalu dozvídá skrytá tajemství. Děj napínavý, období mrazivé zimy parádní. Vadilo mi pouze vyprávění v přítomném čase, preferuji formu minulého času.

micha-ella
10.07.2020 4 z 5

Musím ubrat jednu hvězdičku za přítomný čas. Tenhle styl mě nepřestane štvát, kazí mi potěšení ze čtení a tady několikrát kazí i význam vět. Je to překladem? Styl a námět - taky mě napadlo, co by tomu řekla stará Agatha!
V knihovně byla tahle knížka zamluvená nejmíň rok dopředu a to samozřejmě, stejně jako množství komentářů zde, láká další čtenáře.
Dobrá detektivka, i když mnohem víc se mi líbila knížka Manželé odvedle.

konicekbily
10.07.2020 3 z 5

Je to takový pokus o detektivku typu "záhada zamčeného pokoje". Zúčastněným je zřejmé, že jeden z nich bude vrah - ale kdo to je? Policie v závěru nic moc nevyšetřuje, řešení spadne "z nebe". Čte se rychle dobře - vidím to na lepší průměr.

barbora1919
10.07.2020 5 z 5

Shari Lapena mě opět nezklamala. Knihu jsem musela přečíst na jeden zátah a bavila mě od začátku až do konce. Nechybělo v ní napětí i naprosto nečekané a šokující rozuzlení. I přes několik postupně se měnících tipů jsem tentokrát skutečného vraha ani v nejmenším neodhalila. :)

Možná se jen nabízí otázka, jak moc je pravděpodobné, aby se ve stejném okamžiku sešlo v témže hotelu hned tolik osob s těžce pochroumanou minulostí a temnými tajemstvími.

Přesto dávám bez dlouhého váhání pět hvězdiček, tuším, že se ještě k autorce nejednou vrátím. :)

hrabalikoval
09.07.2020 3 z 5

Pohodové “kriminální” čtení. Takovej zlatej střed bych řekla. Zápletka zajímavá a dobře popsaná. Kniha se četla dobře, protože děj navazoval. Jenom mě mrzelo, že konec byl tak rychlý.

Evelin2506
09.07.2020 5 z 5

Napínavé až do konce...

Ver1982
06.07.2020 5 z 5

Mám autorku ráda. Takové pohodové, napínavé čtení, se zajímavým rozuzlením. Nic drastického nebo přehnaného, i když tady bylo na jeden přiběh docela hodně vražd. Určitě budu její přiběhy číst dál.

kiki11
04.07.2020 5 z 5

Moje první kniha od této autorky, ale určitě ne poslední. Dějově velmi podobné Deseti malým černouškům, i když ne tak geniálně vymyšlené, ale přesto velmi dobré, napínavé a nervy drásající od začátku do konce. Atmosféra připomínající starou dobrou Agathu byla super. Autorka čtenáře zdařile mate řadou slepých uliček a i když jsem měla vytipovaného vraha, nakonec bylo vše úplně jinak. Příjemná detektivka, už se těším na další.

Alimak7
03.07.2020 4 z 5

Knihy od téhle autorky mám moc ráda, dobře se čtou, ani tahle kniha nezklamala.

Shanib
03.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Má první kniha od autorky. Nebylo to špatné, ale zase ne taková bomba. Po určité době mě přestalo bavit číst časté popisy toho co lidé v místnosti dělají, kdo pije čaj a na koho se kdo kouká, takže jsem je pak trošku přeskakovala. Ten jeden jediný důkaz, který policie měla mi přišel dost chabý a celkově mě mrzelo, že bez vrahova závěrečného objasnění motivu nebyla pro čtenáře možnost, aby na to přišel sám. Na druhou stranu knížka není žádná slátanina. Postav bylo tak akorát a jejich příběhy zajímavé. Četlo se to dobře a byla jsem zvědavá na rozuzlení. Děj nebyl zbytečně natahován. Myslím, že zkusím i další knížky od Shari Lapena.

ještěrka38
03.07.2020 5 z 5

Naprosto úžasné, děsně napínavé...Musím si přečíst všechny její knihy. :-)