Netopýr

Netopýr https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151870/bmid_netopyr-z6X-151870.jpg 4 5745 1026

Harry Hole série

V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem – symbolem smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Flaggermusmannen , 1997

honzaircing
30.06.2012 3 z 5

že by mě tato kniha zrovna nadchla, to se říct nedá. Čekal jsem od jména Nesbø něco víc, ale dám tomu čas a zkusím pokračování. Třeba mě to zaujme a dám si některé věci do souvslosti.

Vec1980
03.05.2012 4 z 5

Zajímavá kniha. Psané docela čtivě. Jako čtenáře mne překvapilo více vrcholů děje, které se nedají příliš předpokládat. Autor velmi dobře ví jak si pohrát s čtenářem a finální řešení děje je popsáno úplně stejně ve smyslu stoupajících schodů. Naštěstí na ně navazují další v následné knize.

manja
15.04.2012 3 z 5

celkový dojem z knihy kazí hrubky docela těžkého kalibru. nejsem učitelka češtiny, ale tohle bylo vážně moc zlý.

bookcase
02.02.2012 5 z 5

Hary Hole....opět nezklamal.

Vecko99
18.01.2012 4 z 5

První kniha o svérázném detektivovi, který si vše dělá dle svého a skoro nikoho nerespektuje, ale díky svým metodám má úspěch. Tento příběh se odehrává v Austrálii, kam je Hole poslán jako vyslanec norské policie. Jo Nesbø má originální způsob vyprávění, kterým vás donutí přečíst knihu skoro jedním dechem.

s-reader
20.10.2011 4 z 5

Velmi elegantně napsaný detektivní román s nekomplikovanou zápletkou. První kniha s detektivem Harry Holem, důležitá, ale ne nezbytná pro pochopení Harryho pohnutek v dalších dílech. Zajímavosti o Austálii, které se Harrty dovídá a s ním i čtenář, jsou do knihy vloženy méně obratně, než informace, které Nesbø prezentuje ve svých dalšíchj knihách. Místy je jich moc, začnou nudit a působí nepřirozeně.