Netopýr

Netopýr https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151870/bmid_netopyr-z6X-151870.jpg 4 5754 5754

Harry Hole série

V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem – symbolem smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Flaggermusmannen , 1997

Ronin Roujin
24.06.2013 3 z 5

není to tak dobré jako další knihy o HH ale i tak se to dá celkem slušně číst, u mně zatím vyhrává Červenka ale ještě jsem nečetl všechny, takže se to může změnit

Andulino
18.06.2013 4 z 5

Nesbo je opravdu brilantní autor! Je sice pravda, že tato jeho kniha je hodnocena nejhůře v porovnání s ostatními, ale měla přesto skvělý děj, úžasnou zápletku a perfektně vykreslené postavy. Taky se mi líbilo prostředí Austrálie, je to vcelku neobvyklé místo děje. A pokud ostatní budou ještě lepší, tím lépe! Mám se na co těšit :)

hadak
14.06.2013 4 z 5

Moje první od tohoto autora, vnímám ji jako nový objev. Četlo se mi to samo a drželo si mě to a nechtělo pustit, konec se blížil rychleji, než bych si přál.

vincek1
12.06.2013 3 z 5

Musím se přiznat, že po této knize jsem sáhl v knihovně díky dosti až módností zavánějící tendencí číst severské autory. Dosud jsem četl spíš knihy zaměřené na historii a sci-fi a touto knihou jsem si chtěl tak trochu odpočinout a podívat se co se vlastně děje kolem nás teď. První dojem byl ten, že jsem si připadal jako na kurzu angličtiny (díky vkládaným větám). Časem jsem si zvykl a trochu oprášil značně chabé znalosti tohoto jazyka (několik kurzů a dohromady nic). Druhý dojem byly výklady historie a zvyků domorodých obyvatel a nejsilnější dojem, ale spíše v záporném smyslu, byl dosti obsáhlý popis problému s alkoholismem hlavního hrdiny. Toto jsem nakonec přečkal a dostal se, díky svižnějšímu závěru až na úplný konec. Když to shrnu tak si určitě přečtu ještě nějakou další knihu tohoto autora a uvidím jestli budu pokračovat. Omlouvám se za obsáhlost, ale bylo to ve mě.

technik1965
08.06.2013 5 z 5

Prečital som zatiaľ všetky knihy od Nesba ktoré boli vydané na Slovensku a v čechách. Je to veľmi dobrý spisovateľ. Škoda, že táto jeho prvá kniha je vydávaná až po vydaní ďalších kníh.Super čitanie.

LG73
06.06.2013 5 z 5

Velice dlouho jsem se odhodlávala k četbě knih od Nesba, až jsem se nakonec rozhodla počkat na novější a lepší překlad jeho první knihy. A musím uznat, že čekání se vyplatilo. Na knize je sice poznat, že se jedná o prvotinu (a podle mě další díly budou mít hodně vzestupnou tendenci), ale rozhodně se při četbě člověk nenudí. Na této knize je asi nejvíce zajímavé prostředí Austrálie, kde se příběh odehrává. Pro severského autora netypické, ale zároveň velice příjemná změna. Samotná zápletka má podle mě jisté nedostatky, ale celkově se příběh čte velmi dobře

Anet2012
04.06.2013 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, půjčila jsem si ji na základě komentářů DK :-)) Zpočátku jsem se tak nějak "prokousávala, ale pak jsem se nemohla od knihy "odlepit" :-)) Určitě se s p. Holeem setkám znovu :-)

sumcicka
31.05.2013 1 z 5

Prvního jsem četla Sněhuláka. Česky. A to byla možná ta chyba. Netopýra jsem četla anglicky a nemůžu říct, že by mě nějak zaujal. Celou dobu jsem čekala, kdy mě příběch pořádně chytí a vtáhne do sebe, ale nestalo se, bohužel. Teď váhám, jestli vůbec číst od Nesba něco dalšího

tintik
17.05.2013 3 z 5

Moje první setkání s Joem Nesbøm a Harrym Holem. Knížku jsem přelouskala během jednoho zamračeného a deštivého víkendu, což je pro mě docela výkon. "Začátek" mě však moc nezaujal a nemohla jsem se od knihy začíst, takže jsem četla spíš jen z dlouhé chvíle, snad až po více jak 100 stranách (tak daleko se většinou nedostanu, když mě kniha nebaví) mě v otáčení stránek začala pohánět zvědavost a nuda šla stranou. A co si budeme povídat - taky jsem chtěla vědět, proč je Nesbø tak populární. Ať tak či tak, knížku jsem dočetla, ale žádné velké nadšení se nekonalo. Nicméně od Nesbøho je to kniha s "nejhorším" hodnocením a pomalu v každém druhém komentáři se můžu dočíst, že každá jeho další kniha je lepší a lepší, takže si myslím, že jsem se s Joem a Harrym nesetkala naposledy :)

Rousse
17.05.2013 4 z 5

Mé druhé setkání s Joem a řekla bych, že velmi úspěšné. Netopýr se mi hodně líbil.... Stejně jako u všech ostatních jeho knížek platí: "Dejte tomu čas, zpočátku to sice vypadá, že se nehne ani stéblo trávy, ale ono se to rozjede.":-) Je však pravdou, že to není úplně "the best of Harry Hole" - v sérii se najdou daleko úžasnější kousky.

Pe3ček
15.05.2013 5 z 5

Super knížka, druhá, kterou jsem od tohoto autora četl. Děj mi vůbec nepřipadal málo promyšlený, jak jsem zahlédl ve spoustě čtenářských ohlasů. Za mě tato holeovka jistě může konkurovat těm dalším.
Recenzi naleznete na mém blogu: http://blog.petrloukota.cz/2013/05/10/jo-nesbo-netopyr/

raty
15.05.2013 4 z 5

Všechny moje tipy na vraha byly špatně. Takže dobrá detektivka? Posledních 200 stránek jsem přečetla najednou.
Začátek byl trochu pomalejší, ale na to jsem u tohoto autora zvyklá. Australské legendy mě nevadily. Přišlo mi to zajímavé.

michaela.kol
14.05.2013 4 z 5

První ze série o Harrym...musím říct, že není špatná, ale nenadchla mě jako pozdější díly (zejména Spasitel a Sněhulák). Nicméně situování příběhu do Sydney se mi velice zamlouvalo a celkově se kniha četla dobře. Zastávám názor, že Nesbo se lepší s každou další knihou. Už se těším na Šváby :-)

Pavo.Klima
13.05.2013 3 z 5

Kniha pro mě představuje standard severských detektivek dneška. Příběh se čte lehce. Nejzajímavější pro mě původní příběhy australského lidu... Linka příběhu zasazena do rolí aktérů jednoho z nich... Ale...Jeden Mons Kallentoft tu pro mě již knihy vydává (jeho sérii mám rozečtenou) a já tak dám spíš přednost Kallentoftově průměrnosti... A pak i pěkně vystavěným románům Jussi Adler-Olsena. Harry Hole - S Bohem...

Majollica
10.05.2013 5 z 5

Po delší době knížka, která se četla sama... Jo Nesbø píše tak lehce a svižně .. až se mi chce říct, že píše tak rychle, jak stíhám číst, a někdy ještě rychleji :-) Schválně jsem si počkala na první případ HH v novém překladu, abych si hned na úvod našeho seznámení nepokazila dojem, a jsem maximálně spokojená! Už čekám, kdy přijdou Švábi ;-)

mayinka
10.05.2013

Pri cteni, jsem chvilku premyslela, co mi to jen pripomina.... a nasla jsem .... Stieg Larsson a jeho knihy.. Tedy jako seznamovaci a zahrovaci knizka s Jo Nesbo je to fajn (mela jsem verzi s anglictinou v textu) ale dal cekam neco lepsiho :)

souky
06.05.2013 3 z 5

Starší překlady knížek Nesboa pro mě nejsou moc povedené. Nedokázala jsem se do nich začíst se stejnou vervou, jako do novějších. Doufám, že si tuto knížku přečtu v novějším překladu a tím si napraví svoji reputaci u mě.

Ignis
04.05.2013 2 z 5

No, docela zklamání, číst to jako první knížku od Nesba, tak je asi i poslední. Předtím jsem četla Červenku a ta mi přišla mnohem zajímavější. A možná je to i tím vyhypovaným očekáváním, těžko říct. Ale celkově mě přišlo, že to drhne, pár hluchých míst kdy se nic neděje, australské bajky a dějiny původních obyvatel mě po čase začaly docela prudit, anglické věty mě naopak nijak zvlášť nepřekážely a ten konec, no...děsné "překvapení".
Ale když se to bere jako seznámení se s Harrym Holem, tak proč ne.

knihomol 61
03.05.2013 3 z 5

Brala jsem ji jako Nesboovu prvotinu.Nařekla bych ,že to bylo tak špatné,Pravda ty pozdější jsou vypracovanějšíj ak psychologicky ,tak dějově,ale dověděla jsem se o Austrálii zase trochu jiné věci a z jiného pohledu,což mě zaujalo.Napínavé to také bylo,takže s knihou spokojenost. Nesbo měl smůlu nebo vlastně štěstí, že jej začali překládat a vydávat od jeho poutavějších titulů.Pravdou je,že by si potom čtenáře hledal asi obtížněji.Ale to je kdyby.... Již se těším na nový titul.

Ladinek
01.05.2013 3 z 5

Přiznám, že pojem severská detektivka ve mně nevzbuzuje představu třeskuté zábavy. Nicméně zmasírován reklamou a příznivými recenzemi jsem podlehl přirozené zvědavosti a s jistým natěšením jsem se pustil do téhle knihy. Ovšem slovy klasika : "Motiv očekávání byl vystřídán motivem zklamání". Tedy ne že by to bylo špatné. Je to prostě normální, slušně provedená detektivka. A také mi trochu uniká v čem měla spočívat ta nekonvenčnost hlavního hrdiny. Dá se to číst, ale pravděpodobně se k této knize nebudu mít potřebu vrátit.