Nelituju ničeho

Nelituju ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435454/bmid_nelituju-niceho-6Oe-435454.jpg 4 960 237

Morgan je odhodlána zabránit své šestnáctileté dceři Claře v tom, aby dělala stejné chyby jako ona. Když Morgan jako příliš mladá otěhotněla a vdala se, musela se vzdát svých vlastních snů. Clara nechce jít ve stopách své matky, považuje ji za předvídatelnou bez špetky spontánnosti. Kvůli soupeřícím povahám a protichůdným plánům je pro Morgan a Claru stále obtížnější spolu vyjít. Jediný, kdo může přinést mír do domácnosti, je Chris - Morganin manžel, Clařin otec a rodinná kotva. Ale mír se naruší, když je Chris zapojen do tragické a pochybné nehody. Srdcervoucí a dlouhodobé následky se však nedotknou pouze Morgan a Clary. Zatímco se Morgan snaží vzkřísit všechno, co se kolem nich zhroutilo, najde Morgan útěchu u posledního člověka, u kterého by to očekávala, a Clara se upne k chlapci, se kterým má zakázáno se stýkat. Nová tajemství, rozhořčení a nedorozumění s každým dalším dnem způsobují, že se matka a dcera stále více a více vzdalují. Dokáží k sobě někdy najít cestu zpět?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Regretting You , 2019

maruschka
24.11.2021 5 z 5

Colleen patří mezi autorky, u nichž nedokážu být úplně objektivní. I když jsem zápletku odhadla po pár stránkách, CH mě dokázala opět extrémně silně "navázat" na svoje postavy. Jako vždy jsem se s nimi jen těžko loučila. Jen jedna výtka, kterou uvádím opakovaně - její knihy by neměla číst děvčata bez zkušeností, budou mít nereálná očekávání ohledně mužů :)).

Karin94
24.11.2021 5 z 5

A opäť ďalšia dokonalosť od Colleen Hoover. Jedine čo ľutujem je to, že som sa do nej nepustila skôr.

Kniha je hlavne o dvoch postavách o matke Morgan a šestnásťročnej dcére Clare. Morgan ju mala v 17 rokoch a Clare to veľmi dobre vie, a preto nechce byť taká, aká je jej matka. Ich rodinné vzťahy sú divné, pretože Clare je tvrdohlavá teenagerka, a okrem toho sa zamiluje do chlapca, ktorého jej rodičia vyslovene zakazujú.
V jeden deň sa stane nešťastná nehoda, pri ktorej vyplávajú na povrch hrozné veci.

"Tvoje tělo a tvoje srdce nepřestane hledat krásu a přitažlivost v jiných lidech jen proto, že ses zalíbila jednomu člověku. Když se ti někdy stane, že tě začne přitahovat někdo jiný, je na tobě, abys z té situace vycouvala dřív, než se tomu už nebudeš moct ubránit"

Mne sa kniha veľmi páčila. Keď už vyplávajú veci na povrch, je kniha veľmi predvídateľná. Iným ľuďom sa buď páči, alebo hovoria, že to bol taký priemer, pre mňa bola dokonalá. Okrem dokonalosti bola aj ľahko a pútavo písaná, čiže nič chaotické. Možno sa vám zdá, že tam je dosť veľa postáv, ale Colleen to tak dobre napísala, že vám bude všetko jasné.

Postavy mi všetky boli sympatické, najmä Miller Adams aj keď mal sedemnásť, bol veľmi zlatý, slušný, vychovaný a hlavne dokonalý.
Clara bola taká tvrdohlavá teenagerka z dosť detskými názormi a robila aj dosť unáhlené rozhodnutia bez rozumu. Ale tak brala som to, veď ma iba šestnásť.
Morgan a Chris boli dosť starostlivo prísny rodičia, čo nie je zlé, ale myslím si, že už to niekedy až preháňali. Hlavne Chris.
Jonah bol fajn. Páčilo sa mi na ňom, že bol svojský. Jenny - Morganina sestra nebola zlá, ako postava mi tiež sadla, ale mne osobne prišla ako také nemehlo.
No a Lexie to bola Clarina najlepšia kamarátka, ktorá tam bola len zriedka spomenutá. Jednoducho keď boli oni spolu, tak si môžte domyslieť, dve šialene teenegerky.

Čiže ak je medzi vami niekto, kto si knihu nechce prečítať len vďaka "nezaujímavej" anotácii tak, ako nezaujala moc mňa, tak si ju nevšímajte. Príbeh bol jednoducho krásny, romantický, tragický, smutný a určite nebudete ľutovať.
Knihu odporúčam úplne všetkým.

Buchtičkajani
23.11.2021 4 z 5

Knížka z předvídatelnym koncem, ale četla se dobře. Pohled na věc ze strany matky a dcery je zajímavý a mě se líbil.

radus
10.11.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, dobře se četla a bylo zajímavé sledovat stejnou situaci z pohledu matky i dcery. Všichni mi byli sympatičtí, chvíli mě štvali, pak zase pobavili a občas i dojali. Doporučuji přečíst, je to takové nenáročné, trochu předvídatelné, ale zajímavě napsané čtení.

Micha-Él
08.11.2021 5 z 5

Už dlouho jsem si chtěla přečíst něco od Colleen, tak jsem si vybrala tuhle krásku. A musím říct, že toho opravdu NELITUJU! Perfektní čtení a naprosto skvěle reálně popsané postavy. Příběh je velmi přirozený a lidský, dotýká se témat jako ztráta, zrada, vztah matka-dcera, první láska, lži, špatná komunikace a mnohé další. Četbu jsem si moc užila, střídaly se ve mně emoce pozitivní s negativními i takové ty neutrální, zkrátka jsem je všechny prožívala s postavami. Vůbec mi nevadilo, že děj byl předvídatelný. V knížkách nehledám jenom překvapení nebo spád, naopak miluju právě ta rodinná dramata, a tady bylo všechno popsané jednoduše dokonale. Líbily se mi kapitoly psané z pohledu Morgan a Clary. Na závěr musím vyzdvihnout krásný styl psaní, který byl velmi čtivý, a zkrátka nešlo nečíst dál. Doporučuji!

vandalindakova
05.11.2021 2 z 5

(SPOILER) Tak jsem si myslela, že další Colleen vydaná pod Ikarem, bude pecka. Hezky jsem se spletla, protože tohle mě hodně zklamalo.

Prvních sto stran bylo skvělých! Tam jsem si ještě myslela, že by to klidně zase mohlo být na plné hodnocení. Zápletka tam byla super. Moment překvapení zde byl taky, a svíravý pocit tuplem.
Následně to ale šlo pěkně z kopce. Přestalo mě to bavit, a začala jsem se spíš těšit na to, až to budu mít dočtené. Naštěstí tomu klasicky nechyběla čtivost, takže jsem to měla celkem rychle za sebou.

Zbytek totiž byl překvapivě dost předvídatelný. Věděla jsem, co se bude dít dál, a tušila jsem, kam se příběh stáčí. Což prostě u Colleen nejsem zvyklá.
Cara byla vyloženě na ránu. To její chování bylo prostě neskutečně šílený. Nechápala jsem, co všechno dělá na truc, a nesnášela jsem ji za to, jak tahá lidi do svých problémů a čeká, že to za ní vyřeší někdo jiný. Prostě neskutečný fracek. Morgan se zase v některých chvílích chovala jako puberťák, a ne dospělá matka. Nechávala všemu volný průběh. Ale aspoň mě její linka bavila. Protože být to jen o Caře, tak to zahazuju z okna.
Chápu, s čím se museli obě vyrovnat, ale takhle neee.

Další problém je KOMUNIKACE. Komunikace je sakra základ všeho, a tady prostě totálně selhala. Zase chápu, že ta kniha má ukázat přesně na tohle. Říct nám čtenářům: koukněte se, takhle to vypadá, když to nefunguje. Ale já tenhle styl knih prostě nemám ráda. Protože by stačilo mluvit, a není vlastně nakonec asi o čem psát. Ale ne, oni se zavřou každý ve svým světě stylem: Já s ní mluvit nebudu, protože ona se mnou taky nemluví. No tak to se nikam nedostaneme, že.

Nejrozumnější mi přišla Cary nejlepší kamarádka, která ještě s Millerem měla hlavu na víc věcí, než jen aby ji nepršelo do krku. Miller byl naopak zase až přehnaně dokonalý. Postava vytvořená proto, aby Caru navedl na správnou cestu? To bylo strašně umělý a nereálný!

Další věcí jsou klišé! Jakože nejvíc mě dostalo vyznání lásky! Protože panebože cože? :D :D Takže vy někoho milujete bůhví jakou dobu, ale protože si myslíte, že nemáte šanci, tak si začnete s jinou, řeknete ji to, že jste vlastně zakoukaný do jiný, ta žárlí, vy během toho stejně zíráte po té první, a navíc pro ni celou dobu natáčíte klip, kdyby náhodou jste ji chtěli vyznat lásku! WHAAAAAT? :D :D :D A pak se celý nadšený vytasíte s tím, že ji vlastně milujete ceeelou tu dobu, a ta to sežere jak s navijákem a po dni ví, že je to ta pravá láska jak hrom. :D :D LOL

Konec byl zase moc umělý. Najednou to bylo bum, ježiš mně to došlo, ježiš no mně taky, a problem solved. MEH...

terikus
03.11.2021 5 z 5

Colleen je sázka na jistotu...jen bych snad dodala...chci vědět co je v těch dopisech!!!! :-D

Holly.W
25.10.2021 4 z 5

Plný počet nemůžu dát. Kniha mě bavila, byla hezká, ale že bych ji četla jedním dechem to ne. Co bych vyzdvihla, tak složitý, vyvíjející se vztah matky a dcery.

Coucouha
24.10.2021 3 z 5

Tohle byl průměr od C.H. Od začátku dost čitelné a tak nějak jsem věděla, co se bude dít…3* dávám proto, že kniha byla jako vždy čtivá a nedokázala jsem ji odložit.

barborelka
22.10.2021 5 z 5

Je možné,že má autorka dar od Boha....všechno co napsala je úžasné, dokonale... Hluboké....teda vždycky jsem úplně paf....těším se na další co napíše.

Vlaďkaa4
19.10.2021 5 z 5

Musím napsat, že mě tato paní spisovatelka baví. Strašně mi lezla na nervy Morgan při sebedestrukčni obětní misi. Ale nakonec to dopadlo......

vera5841
05.10.2021 5 z 5

Colleen se ve svých románech věnuje vždy nějakému těžkému vztahovému tématu. Nechávám se překvapit a nezjišťuji si předem o jaké téma jde. V této knize je hlavní téma otevřeno téměř hned na začátku, avšak to nijak neubírá na emocích. Naopak čtenář celou dobu čeká, jak se hrdinky s celou situací poperou. Jelikož má kniha dvě linky - matky a dcery - vidíme celou dobu pohled z obou stran. Celou knihu jsem si říkala, že kdyby zlepšily mezi sebou komunikaci, ušetřily by si spoustu trápení. Ale bohužel tak to bývá i v životě.

knihavmemzivote
25.09.2021

I když v této knížce asi jednoduše odhadnete zápletku, tak Colleen píše tak poutavě, čtivě a reálně, že vás to dostane.
Tahle knížka je hlavně o vztazích v rodině a v manželství.
Vadily mi chyby, které se nacházely v textu, ale samotná knížka se mi moc líbila. Jak jinak je to prostě knížka od Colleen.

Veveruška320
25.09.2021 5 z 5

Nemůžu si pomoct,knížka byla pěkná a čtivá....hodnotím vysoko,i když na to nemusíme mít stejný názor...Líbil se mi příběh Morgan i Clary....každá prožívala své období po svém...a i když Clara byla občas na pár facek,tak jsem její chování chápala...Pro mě pěkné a odpočinkové čtení...

lenka7679
23.09.2021 4 z 5

Přidávám se k většině. Tohle bylo tak nějak o kočičí fousky slabší. Příběh Clary a Millera mě nebavil tak moc, jak bych bývala chtěla. Raději bych si přečetla něco víc o Morgan a Jonahovi.
Jsem zvyklá, že Colleen umí uchopit různá témata a doslova je vyždímat jako citrón. Tady mi to přišlo na její laťku tak nějak mírnější, odpočinkovější.
Zase je tato knížka zvláštní, že je zároveň pro matku i pro dceru. Každý si v ní najde to své.
Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a proto je tento příběh opět tak uvěřitelný.

Terka18
21.09.2021 3 z 5

Jsem na vážkách. Tohle není tvorba Colleen do které jsem se zamilovala. Chyběla mi tam ta lehkost a krása příběhu plný romantiky. Vadily mi lži a Clara mi lezla na nervy skoro celou knihu, až ke konci se mi konečně příběh dostal pod kůži a užívala jsem si ho a konec byl krásný.

lotofhs
19.09.2021 3 z 5

U téhle knížky, jsem váhala, zda ji dát 3-4 hvězdičky, ale nakonec, jsem byla mírnější. Příběh sám o sobě, je dost silný a zničující. Příběh matky a dcery, který se vyrovnávají s obtížnou situací. Líbilo se mi, že jsme mohli vidět pohled, jak matky tak i dcery.

Upřímně hodně lidí nadává na Claru, musím se přiznat, že mi v hodně situacích vadila, skoro každou kapitolu, kde byla, tak jsem měla chuť prohodit knížku oknem, jak moc mi vadila. Ale musíme si uvědomit, že Colleen ji napsala jako šestnáctiletou -sedmnáctiletou a v takovém věku, jsme se všichni chovali, jako... doplňte si. Je to realistické, že si Clara myslela, že ví všechno, byla hrdá na svojí vyzrálost, ale nakonec se ke konci dozvěděla, že nic neví a furt potřebuje svoji mámu. Proto její vývoj, byl tak skvělý.

Co se týče Morgan, tu jsem měla hodně ráda, líbí se mi, jak je silná, jak se dokázala se vším vyrovnat a stále nezavraždit svoji dceru. :D Je to prostě super! Ano samozřejmě, měla slabé chvilky, kdy jsem si ťukala na čelo, ale ve výsledku, jsem jí měla opravdu ráda a dokázala jsem jí chápat.

Miller a Jonah milovala jsme je!! :D hlavně Jonaha. Bohužel mě vztah mezi Clarou a Millerem moc nezajímal. Asi to bude nepopulární názor, ale nemůžu říct, že bych si užila každou jejich scénu a ke konci, jsem už jen přetáčela stránky, ať to mám za sebou. Nevím proč mě jejich vztah tak nebavil, ale prostě to tam nebylo. Za to Jonah a Morgan srdcovka.
Já celkově nemusím knihy, které jsou založené na špatné komunikaci, lidi si lžou a vyřešilo by se vše hned, kdyby uměli dobře mezi sebou komunikovat, takže tohle není moje nejoblíbenější, ale přesto ji doporučuji!

Libris_Na_Ex
13.09.2021 1 z 5

Já prostě nemám ráda knihy, které jsou založené na tom, že si lidi lžou a neumí spolu komunikovat. Navíc Clara se chovala naprosto příšerně. Ještě jsem schopná pochopit její chování k mámě, ale Millera mi bylo fakt líto a nechápu, že s ní zůstal.
A na konci se samozřejmě všechno lusknutím prstu srovná.
Zatím nejhorší kniha od autorky.

P.S. Nejsem člověk, co nějak hrotí chyby v knihách a špatné překlady, ale tady to už občas bylo i na mě moc. A to překladatelka překládala spoustu, kde jsem problém s překladem neměla, tak nevím co se tady stalo.

veronika9700
28.08.2021 5 z 5

Collen, Collen ach Collen. Moje nejoblíbenější autorka Young Adult. Vzhledem k tomu ze jsem četla všechny knihy které zatím v Česku vyšly, musím říct ze se tato zařadila mezi moje top 3 od Collen. Knihy od teto autorky jsou neskutečné čtivé, ale přitom si dovolím tvrdit, ze jen málokdo je chce mít už přečtené. Dve hlavni hrdinky, máma a dcera, chápete obě dvě a prožíváte s nimi jeden příběh ze dvou pohledu. Kniha přesně ukazuje, jak moc je důležitá komunikace a jak dobře míněné lži jsou někdy ty vůbec nejhorší.

Tyn_a
27.08.2021 5 z 5

Knihy od Colleen, moje srdcovky.

Není to jenom romantika, je to něco mnohem víc než to. Ano, láska hraje značnou roli, ale to i sám život. Osudy, které v jejich knihách potkávám, šťastné i nešťastné lásky a příhody, ponaučení a neúmyslné rady, které si každý přebere po svém.

Z téhle si beru to, že upřímnost je mocná.
Opět díky autorce, na konci jsem měla husinu! :))

"Trpělivost patří mezi ctnosti."