Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3070 904

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

Lokina
04.08.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě nabízí poklidné, nenáročné a lehce napínavé čtení, kniha je tak ideální pro tyto slunné dny. Tento thriller se mi líbil více než Manželé odvedle, z nichž jsem měla rozporuplné pocity.
Kniha je čtivá díky strohému stylu psaní, nejsou tam zbytečné odbočky nebo dlouhé pasáže o ničem, příběh je svižný, jednoduchý s překvapivým koncem, který by si zasloužil pokračování.
Žádná hitparáda to není, ale když si knihu vezmete na dovolenou, jistě chybu neuděláte :-)

Princezna_V
02.08.2018 4 z 5

Jedna z lepších kusů tohoto žánru.

Pidulka
02.08.2018 3 z 5

Takové oddychové čtení na jedno deštivé odpoledne (Víc to opravdu nezabere). Příběh je svižný, pohodlně se čte, avšak předvídatelný, nijak nepřekvapí. Neurazí, ale ani nenadchne.

GanjaL
30.07.2018 4 z 5

Napětí vás rozhodně pohltí, protože do konce nevíte, jak to vlastně dopadne. Ale Manželé odvedle za mě lepší.

Aneleh
29.07.2018 5 z 5

Napínavé, čtivé a závěr tak překvapivý! Pravda je odkrývána postupně, žádná zbytečná slova a řeči okolo, každá věta přímo jen k samotnému ději, což skvěle upoutá pozornost a vtahuje čtenáře do děje. Zajímal by mě další plán Brigid, líbilo by se mi, kdyby autorka napsala pokračování, děj by se klidně mohl vyvíjet stejně zajímavě a nečekaně dál.

tak.normal
29.07.2018 2 z 5

Předvídatelné víc než Manželé odvedle. Takový román pro ženy s pokusem o napětí. Přečteno bez obvyklého zájmu, v podstatě jen proto, že jsem knihy zvyklá dočítat...

Liss93
28.07.2018 4 z 5

Začetla jsem se rychle, chtěla jsem vědět, jak to doopravdy bylo. Jen ten konec už byl trochu moc.

bafuskyBaf
26.07.2018 4 z 5

Byla jsem zvědavá na další knížku od této autorky. Nebyla jsem zklamaná, přečetla jsem to za dva dny...Konec byl zajímavý, ale jak se to blížilo ke konci...čekala jsme takový závěr, že není tak svatá.

Jessie26
26.07.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila, zajímavé čtení, překvapivý konec, ale v celém ději zase tolik napětí nebylo.... Vlatně jen proplujete. Není nudná,ale ani uhrančivá.

Sisine
25.07.2018 3 z 5

Kniha se mi do 3/4 líbila, akorát jak se blížil konec bylo to divnější. a opravdu konec ve stylu Zmizelé mi prostě nesedí.

monika0356
22.07.2018 4 z 5

Knizku jsem precetla rychle, hlavne z duvodu abych zjistila jak to cele vubec bylo, ale Manzele odvedle bych rekla byla lepsi kniha :) ale i tak se cetla hezky a konec zajimavy.

Hannik
22.07.2018 3 z 5

Knížka byla fajn, i když na tu první neměla. Dobře a rychle se četla, ale určitě znám lepší. Uvidíme, kam bude autorka směřovat další tvorbu.

Brambu
22.07.2018 3 z 5

Mě to bavilo. Příběh byl zajímavý, celou dobu se snažíme zjistit, kdo vraždil a jak k tomu vlastně došlo. A kvůli amnézii to není jednoduché. Ovšem když už nás autorka přesvědčí o nevinně, konec vás utvrdí, že všechno je jinak. Tak co bude příště?

Trolice
20.07.2018 3 z 5

Jak už tu bylo řečeno, i mně se četlo rychle a dobře, ale kniha nenadchne. Za pár dní zapomenu, o čem to bylo.

petra5588
20.07.2018 3 z 5

Sice se čte dobře, ale výrazný dojem nezanechá, po dvou měsících už si skoro nejsem schopná vybavit, co se v knize odehrálo...

Calibra
17.07.2018 3 z 5

Manželé odvedle se mi na prvotinu libily. U této knihy jsem čekala nějaký posun, ale bohužel. Je to napsáno stejně naivně a jednoduše jako autorčina první kniha, ale čtivé to je. Ani příběh není nikterak zajímavý, přišlo mi to jako jeden díl Kriminálky Las Vegas nebo něčeho podobného. Ale neříkám, že to byl s knihou ztracený čas, prostě oddychovka.

Siege03
16.07.2018 4 z 5

Taková oddechová kniha,dle mého názoru stejný styl jako její kniha "manželé odvedle".Neurazí,nenadchne. Odprvapočátku člověk tuší jak to dopadne.Čte se celkem rychle.

Danilla
15.07.2018 3 z 5

Tak začnu Tomem - to není chlap ale bačkora, která mě štvala od začátku do konce knihy. Rozhodně to není žádná opora v životě. Rozhodně ne pro Karen, u které bylo hned od začátku jasné, že je to silná žena. Šmírující sousedka Brigid dodala cele knize korunu.
A k celému příběhu - rozhodně nečekat žádné drama ani napětí, to téhle knize opravdu chybí. Příběh je takový normální, ničím nevyniká. No a rozuzleni na konci knihy - jasně ze to překvapí, když celou knihu se jedná o jednu a tu samou věc, takže logicky to čtenáře překvapí ale že bych si z konce knihy sedla na zadek, to fakt ne.

zuzana2599
14.07.2018 5 z 5

Opět výborný thriller od Shari Lapeny. Autorka po úspěchu knihy Manželé odvedle, napsala znovu velmi čtivý thriller, kde není ani moc postav, ani moc stran, ale děj má od prvních strach švih a spád a skvěle se čte. Závěr mi přišel až ne tak překvapivý, ale i kapku otevřený, docela si dovedu přestavit pokračování příběhu.
No určitě jsem moc zvědavá na další knihu této autorky.

ddkk
13.07.2018 3 z 5

Docela dobrá detektivka. Určitě lepší než autorčina předchozí kniha.