Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3065 903

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

Askarinka
11.09.2018 4 z 5

Zajímavý příběh. Kniha se četla dobře, ale nevím jestli se k ní ještě nekdy vrátím.

monishek
04.09.2018 4 z 5

Mne se knizka libila. Je ctiva, zajimava. O malinko mozna lepsi nez Manzele odvedle. Precetla jsem ji za jeden vecer a vubec mi nevadi, jak to dopadlo, ackoliv jsem si myslela, ze zaver bude jiny. No, rekneme, ze jsem si myslela, ze nekoho odsoudi. Ale i tak davam skoro plny pocet hvezdicek.

hellp
03.09.2018 4 z 5

Velmi čtivá kniha, zvládla jsem ji přečíst za 1 den. Líbila se mi více než Manželé odvedle. Je pravda, že část děje se dá předvídat, ale i tak jsem byla zakončením docela překvapená. Doporučuji jako lehkou oddychovku.

Jana2424
31.08.2018 3 z 5

Knížku jsem četla na dovolené. Jee to přesně ten typ knížky, která se na dovolenou hodí - nic komplikovaného a dobře se čte.

TheMarki
31.08.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Jak to vlastně bylo, kdo říká pravdu? Doporučuji

IvusP
31.08.2018 3 z 5

Knížku jsem měla přečtenou za 2 večery, četla se sama. 3* za to, že od půlky knížky je vám jasné, odkud vítr vane.. Nejedná se zrovna o strhující dílo, ale v podstatě o fajn oddychovku.

Majinkazam
30.08.2018 5 z 5

přečteno jedním dechem... vždy jsem začala tušit, jak by to asi mohlo být, nabádalo mě to k řešení a najednou bylo vše úplně jinak.. Za mě spokojenost a doporučuji, nenechte se odradit že se chvílemi děj odehrává přesně tak jak očekáváte ;)

Petronela258
30.08.2018 2 z 5

Komentář obsahuje spoiler.

Četla jsem na dovolené u bazénu. Odsejpalo to jedna radost, ale znovu bych si ji nepřečetla. Na konci jsem vlastně byla na Karen naštvaná, ale víc jsem byla naštvaná, že se to vlastně nevyřešilo! Přitom stačilo tak málo... Musím si to srovnat...

Celou dobu se řešilo, že se na místě našly Kareniny rukavice s její DNA... Karen si rukavice nasadila než vešla dovnitř, a sundala a zahodila je zase až u auta po tom, co v nich zastřelila Roberta. Tři rány. To z nich nedokázali vzít střelný prach? Nebo z jejího oblečení, které po té bouračce přece taky muselo jít do laboratoře? Neříkejte mi, že když z nich umí získat DNA, že tohle by nezvládli.

Nevím zda to spisovatelka opomněla schválně, protože by to udělalo zvrat v jejím příběhu, nebo zda jí tenhle fakt úplně unikl - spisovatelé nejsou vyšetřovatelé.

Mně tam však tenhle důkaz chybí a jak jsem byla ze začátku nadšená, tak jsem pak byla zklamaná...

hey123
30.08.2018 4 z 5

Kniha se cetla velmi rychle. Hned od zacatku me zajimalo,jak se tedy vse stalo. Nevadilo mi,jako nekterym, ze se od pulky knihy resi jen jaka verze je ta spravna. To se mi naopak libilo,protoze u jinych knih se vse dozvite az na poslednich strankach.

Petrasim
30.08.2018 3 z 5

No, čekala jsem od toho víc. Takový slabší průměr.

Garfinela
30.08.2018 4 z 5

já jsem zklamaná nebyla. Je to čtivé, napínavé, zajímavé

nicole1990
29.08.2018

Knížka plná zvratů až do konce jsem Karen věřila a nakonec to žádná chudinka nebyla

tynapos
29.08.2018 3 z 5

Všude jsem četla na knihu samou chválu a ze zvědavosti jsem si ji chtěla přečíst, natěšená, že to bude skvělé. Bohužel za mě hodně slabší průměr. Rozhodně jsem četla i zajímavější knížky než je tahle.

Adina123
28.08.2018

Od knihy jsem čekala víc. Těšila jsem se na překvapivé rozuzlení příběhu, ale nedočkala jsem se... Překvapivé to nebylo, tedy až na to jak, podle mě, "na silu" chtěla autorka čtenáři ukázat tu pravou Kareninu tvář až v poslední kapitole... Nevím, nějak mi ten závěr vůbec nezapadal do celého příběhu.
Knihu Manželé od vedle hodnotím tedy opravdu lépe.

Nuny
28.08.2018 2 z 5

Žena, která lže svému muži, muž, který lže své ženě a nakonec sousedka, která lže každému.
Jak moc je to zajímavé? Vůbec.
Ze začátku mi to přišlo jako dobrý námět na psychologický thriller, pak se to nějak zvrtlo v červenou knihovnu a ten závěr... no škoda mluvit. Jako kdyby autorka nevěděla jak to utnout a tak to nějak dokončila, ačkoliv to vůbec nedávalo smysl.
Vražda nebyla potrestána a nakonec z toho "hlavní hrdinka" ještě profituje. Trochu přitažené za vlasy, vzhledem k tomu, kam se děj ubíral.
Ale zase ať to úplně neodepisuji, kniha je čtivá a má určitý náboj, který Vás nutí ji dočíst, ať už pak máte názor jakýkoliv.

Alethea_k
26.08.2018 3 z 5

Za mě slabší průměr. Parodie na Zmizelou a ne moc povedená? Myslím, že autorka celou zápletku "vyprdelila" moc brzy. Druhá polovina je jen o potvrzování určitých teorií a detektivy zde nevnímám jako největší esa jejich povolání. Asi jsem moc zmlsaná severskými krimi a Joonou Linou.
3* dostane kniha jen díky poslední kapitole. Po nudě v druhé polovině knihy se všechno vysvětlilo.

KláraJurdová
26.08.2018 5 z 5

Jedna z knih,kterou začnu číst a nemohu přestat,dokud ji nedočtu. Neuvěřitelně promyšlené, tleskám. Těším se na další autorčinu knihu.

Mindy
26.08.2018 3 z 5

Nenáročné, lehce plynoucí čtení. Napětí zde moc není, čekala jsem v závěru nějakou pecku, ta se nedostavila, i když zajímavý konec to byl. Trochu zdlouhavé, ale přečteno rychle díky krátkým kapitolám. Obávám se, že na tuto knihu brzy zapomenu.

Makyyy
25.08.2018 4 z 5

Trošku zklamání, čekala jsem větší psycho, Manželé odvedle byli lepší. Ale jinak dobrá oddychovka.

kika 13
25.08.2018 5 z 5

Já ji věřila až do samotného konce.Karen dostala jsem mě.