Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3069 904

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House , 2017

buldozer5
13.07.2018 4 z 5

Mě kniha bavila, ikdyž obyčejně knihy podobného žánru nečtu. K autorčině první knize jsem se zatím nedostal, takže nemůžu srovnávat, která se jí povedla víc, ale Někdo cizí v domě mě navnadil, abych si ji co nejdříve koupil nebo vypůjčil. :)
Ze začátku se příběh malinko táhl, občas to trochu zadrhávalo, jako by autorce trochu došly nápady, ale konec to celý vynahradil a donutil mě se nad celou knihou pořádně zamyslet. Abych to shrnul, líbilo se mi, jak byl děj zamotaný, až do konce jsem netušil, kdo za různými situacemi vlastně stojí... Do hodnocení dávám čtyři hvězdičky a kdyby to šlo, dal bych čtyři a půl. :)

Renyem88
11.07.2018 3 z 5

Knihu mi půjčila kamarádka, jinak bych si jí asi nikdy nepřečetla, nejsem zrovna cílová skupina. Postavy v knize mi byly dost nesympatické, kromě detektivů, kteří jen dělali svou práci. Takže jsem si celý děj říkala, to je ale kráva nebo sebestředný blbec. Nějak mě napadlo, jak to asi vše bude už v průběhu a tak mě konec tolik nepřekvapil... ale abych nebyla tak negativní, tak se docela dobře a rychle četla..

andy_nejedla
11.07.2018 5 z 5

Tohle bylo stejně dobrý, jako byli Manželé odvedle. :-) Velmi čtivé, kapitoly na sebe krásně navazují a konec jsem nečekala. Doporučuji :-)

velun15
10.07.2018 4 z 5

Jednoznačně lepší než "Manželé odvedle", daleko více čtivější a děj měl spád. Nicméně konec je překvapivý, zajímavý zvrat :-)

Romžiry
09.07.2018 4 z 5

Knihu jsem do ruky brala v rozpacích, ne vždy je druhá kniha stejně dobrá jak prvotina, ale opak je pravdou. Někdo cizí v domě je stejně dobrá jak Manželé odvedla. Přečteno jedním dechem.

Eviik16
08.07.2018 5 z 5

Manzele od vedle se mi moc libili a proto jsem byla zvědavá, co mě nyní bude čekat a již jsem od knihy tolik neocekavala. Od první stránky to ale byla pecka a ten konec neocekavane skvělý. Shari Lapena se radi mezi mě nejoblíbenější autorky a doufám, ze brzy zase něco napise.

márčina
06.07.2018 4 z 5

No... dobrý překvápko!
Upřímně, do poslední chvíle jsem si myslela, že to celé bylo trošku jinak, ale konec, s jakým autorka přišla to předčil.
Za mě palec nahoru. :)

lena2653
04.07.2018 5 z 5

Konec mě úplně odrovnal, to jsem vůbec nečekala. Moc mě bavilo pomalé rozuzlování zápletky s parádním vyvrcholením. Autorčin styl mi sedí, od knihy jsem se namohla stejně jako od Manželů odvedle odtrhnout. Za mě super a těším se na další knihy, snad mě autorka nenechá dlouho čekat :)

Vladísek
04.07.2018 3 z 5

Jednu knihu už jsem od této autorky četla a po pravdě - moc mě tenkrát nenadchla. Nicméně jsem si řekla, že to zkusím znovu a přečtu si i tento příběh. Námět této knihy nebyl ničím novým, určitě jsem už něco podobného viděla zfilmovaného či četla (nemám na mysli zrovna Zmizelou). Jenže tady v tomto případě to jaksi drhlo. Nemohla jsem se začíst, neměla jsem čtecí "absťák", pokud jsem se ke čtení třeba den či dva nedostala. Vadil mi přítomný čas, kterým je kniha psána. Na tento styl jsem si zvykla až 20 stran před koncem (dost pozdě, vím...). Nicméně, pokud si čtenář knihu přečte, nic tím neztratí, ale žádný velký trhák to také není. Myslím, že hodnocení v počtu 3 * je adekvátní.

konicekbily
04.07.2018 3 z 5

Kvalitní styl autorky zde byl promrhán. Téměř nulový děj, meditační úvahy hlavních aktérů a pouze naznačovaná práce policie si u mne nadšení nezískala. Víc než průměr to není, a bestseller už vůbec ne!

Jablotro
03.07.2018 5 z 5

Tak já jsem spokojená. Opět se mi dobře četlo, nebyly tam zápletky, které by mi vadily nebo nějak narušovaly děj. Rozuzlení výborné, i když člověk vyučen náročnějšími detektivkami už trochu špekuloval :-) Moc se mi líbí Rasbach, i když tentokrát se mu myšlenku nepovedlo dotáhnou úplně dokonce :-)

Petula.N
03.07.2018 1 z 5

Knížku mám rozečtenou. Nerada odcházím od rozečtených knih. Ale tato mě opravdu, ale opravdu nebaví. Příběh mi nepřipadá zrovna originální a vadí mi forma psaní. Ale dočtu to...zajímá mě jak to dopadne :-D nooo ale určitě bych si jí už znovu nepřečetla...:)

vendula4817
02.07.2018 2 z 5

Nic moc, skoro se nebojím napsat, že číst tuto knihu je ztráta času. Žádné překvapivé zvraty či vyústění... Nevím jak se stalo bestsellerem :-(

e.s.e.t.
02.07.2018 3 z 5

Podle mě záležitost na jedno odpoledne, co se dobře a nenáročně čte, každopádně se nejedená o žádné úžasné veledílo. Prostě normální, příjemný klasický průměr. Možná je ta průměrnost způsobená i tím, že se s podobnými knihami v poslední době roztrhl pytel (za což jsem ráda), tato konkrétní však nad ostatními rozhodně nevyčnívá. 3,5*

sassenkka
01.07.2018 4 z 5

Mě prostě Shari Lapena baví. Nevadí mi, že její knížky nejsou nijak závratně zamotané, zdlouhavé, i tak jsou napínavé a nápadité. Možná budu opakovat to, co jsem psala u Manželů, ale každá postava, každá situace, každý dialog, všechno tam má své místo, není tam nic navíc, nic zbytečného, nic, co by zdlouhavě odvádělo pozornost jinam. Má to spád, ale i tak čtenář občas tápe a neví, co si myslet.
Kniha Někdo cizí v domě mě bavila, četlo se to samo, a i když mě během čtení napadlo, kdo v tom všem má vlastně nejvíc prsty, a bylo to tak, nevadilo mi to. Přesto mě na závěr čekalo další překvapení. Za mě bezva čtení!

sgjoli
01.07.2018 3 z 5

Bylo to trochu lepší než autorčina předchozí kniha „Manželé odvedle“, ale pořád se to drží na vlně průměru. První půlka knihy super, ale druhá půlka předvídatelná, otravná, skoro až nudná. Tom je naivní ňouma a Brigid nesnesitelná slepice. A ten konec měl být jako co? Vyšumělo to do ztracena. Autorka chtěla asi být překvapivá, šokující, ale vůbec se to nepovedlo. Grády žádný, ten konec to celé zabil. Ach jo. No nic, autorka dostala 2x šanci a ani jednou se to u mne nepovedlo, proto autorku nechávám být a věnovat se jí již nebudu...

4xbabča
30.06.2018 5 z 5

Po autorčině knize Manželé odvedle, která se mi dost líbila, jsem se těšila na její další dílo. A byla jsem mile překvapena, protože určitě je lepší než její prvotina.Nelze jinak, než doporučit k přečtení.

Lucinky
28.06.2018 3 z 5

Velmi zajímavý konec :-) Kniha se dobře četla

Peetullka
26.06.2018 5 z 5

Od začátku až do konce jsem to četla jedním dechem. Super kniha! Konec neuvěřitelně překvapil. Jedním slovem pecka!

piittii
26.06.2018 4 z 5

Po Manželech odvedle jsem čekala pecku... A ona to taky pecka byla. Od začátku až do konce. Tahle autorka na to fakt má :)