Neopouštěj mě

Neopouštěj mě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458849/bmid_neopoustej-me-kei-458849.png 4 716 153

Nedotýkej se mě série

Bojí se lásky. Ale ještě více se bojí, že by ho mohla ztratit… S Lucou byla Sage šťastná jako nikdy dřív. Ukázal jí, co znamená důvěřovat sobě samé i druhému. Co znamená žít. A milovat. Ale Sage znovu, tentokrát silněji než kdy jindy, dostihla její temná minulost – a zničila právě začínající štěstí ještě v základech. Ať se Sage snaží sebevíc, nemůže na Lucu zapomenout. Každý den bez něj je pro ni jako den bez části vlastního Já. Existuje pro oba ještě vůbec nějaká šance, když mezi nimi na základě nevyřčené pravdy a manipulací vyrostla tak obrovská zeď, že už se přes ni ani jeden nedostane?... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Verliere mich. Nicht. , 2018

Lexa123
18.10.2021

Na knížku jsme byla doslova nedočkavá. Bohužel mi ale ke konci přišla až moc uspěchaná. Věděla jsem, jak to mezi Sage a Lucou dopadne. Ale čekala jsem větší zápletku s jejím otčímem. Nicméně se mi to četlo velmi rychle. První díl mě tak nadchl, že jsem se nemohla dočkat a přečetla jsem to během chvilky. Myslím si, že právě ty rodinné vztahy odlišují dnešní zamilované knížky a tady tomu dává jistý údiv a zájem se dozvědět, jak se Sage popere se svou rodinou. Líbí se mi styl Mony Kasten a těším se, až se pustím do dalšího jejího díla.

Karola050716
16.10.2021 3 z 5

Tak moc jsem se na ni těšila,až jsem toho asi čekala příliš. Teoreticky je tam všechno v pořádku,ale osobně mi vadilo,že skoro celou knihu řešíme něco, o čem všichni víme,jak dopadne,ale ten hlavní problém,kvůli kterému se tohle všechno děje, se nechává na poslední strany a ač ta gradace byla super, tak to pro mě bylo nevyvážené.

Malíček
10.10.2021 5 z 5

Ani druhý, závěrečný díl této série mě nezklamal. Kniha se čte skoro sama, Luca je pořád sexy a skladkej, co víc by si člověk mohl přát.
DOPORUČUJU! Je to super čtivo na pozdní večery při svíčce a kakau. A já jsem trochu nešťastná, že už mám oba díly za sebou.

petulkapeta
10.10.2021 5 z 5

Má v sobě něco, co mě dráždí, něco vyzývavého a zároveň
uklidňujícího, čím mi dodává odvahu. Ukázal mi, jak mám žít svůj život beze
strachu. A tento pocit si v sobě uchovám už navždy.

Moc pěkne zakončení a aspon v knihach vše nakonec dopadne jak má...

Áža707
28.09.2021 5 z 5

Druhý díl jsem začala číst hned po dočtení prvního, byla jsem extrémně zvědavá, kam celý příběh bude směřovat.

Trochu jsem čekala, že začátek příběhu bude trochu někde jinde. I druhý díl byl velice čtivý a zajímavý a já si celý čtení velice užila. Opět zde byly momenty, kdy jsem cítila husinu, nebo jsem si říkala, že to snad ani není možný.

Bavil mě začátek, kdy to byla hra na kočku a myš. V průběhu celé knihy Sage udělala ohromný posun a já z toho byla velice překvapená. Dalo by se říct, že to byl docela velký skok, takže na někoho může působit nereálně. Byla jsem ráda, že zjistila, že není "porušená" a začala o sobě i trochu jinak smýšlet.

Jennifer mě doopravdy naštvala a byla jsem ráda, že ji Sage dala podnět se zamyslet nad jejím jednáním a očividně začala fungovat trochu jinak.
No o Alanovi nemluvě, jeho chování bylo naprosto šílené a odpudivé a rozhodně jsem ráda, jak to s ním dopadlo. Měla jsem velký strach, že díky jeho postavení Sage nikdo neuvěří.

I takhle kniha vás udrží v napětí a dočkáte se docela zajímavých zvratů a rozuzlení. Epilog je jen doopravdy nasazení koruny za tak skvělým příběhem. Prostě dokonalost, už teď se těším až si příběh přečtu znova.

Jak správně knihu popsala Mona, tak si necháte zlomit srdce, aby vám ho postupně znovu slepila dohromady. Naprosto s tím souhlasím, já jsem se do příběhu Sage a Lucy naprosto zamilovala ️ a rozhodně bych se nezlobila, kdyby byly další příběhy z tohoto kruhu přátel.

⭐ 5/5

tynka65
23.09.2021 4 z 5

Proč nám to ty autorky dělají a za každou cenu rozdělí knížku do dvou dílů? První díl byl úžasný, ve druhém se kromě konce nic závratného nestalo.

janqa410
17.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Docela jsem se těšila, jak to se Sage a Lucou dopadne a můžu říct, že jsem si čtení opravdu užila. Obcas mě přišlo vyprávění trochu zdlouhavé a některé jejich přístupy k různým situacím, bych řešila asi jinak, vždyť stačí říct jak to je a je po problému ne? Ale Sage chápu, neměla to chudina jednoduché a konfrontace s Alanem byla konečného pravé, co potřebovala, aby mohla vše uzavřít. Pěkný příběh, ale nedá se říct, že bych se k sérii měla někdy vyloženě chuť se vrátit.

anet.myblog
31.08.2021 4 z 5

Po přečtení prvního dílu Nedotýkej se mě, jsem byla nadšená! A konec mě hrozně navnadil na další díl, jenže na vydaní jsme museli ještě čekat. No a pak konečně vyšlo Neopouštěj mě.
Měla jsem trochu snížená očekávaní, protože jsem všude četla, jak je druhý díl slabší než ten předchozí. S tím musím, z části souhlasit, hlavní postavy Luca a Sage se dost hádali a usmiřovali, a to několikrát za sebou. Ale mě to bavilo, spíš mě zklamal konec, který byl hrooozně uspěchaný, jako kdyby to autorka chtěla najednou rychle uzavřít..bum a hotovo! Za to strhávám ⭐️ dolů.
Jinak jsem si ale Lucu a Sage zamilovala a tuhle duologii můžu jen doporučit! těším se na další knihy od autorky, 25.10. vychází první díl nové série “Někdo nový”!!

klarka009
27.08.2021 5 z 5

Přesně tam kde skončil první díl Nedotýkej se mě, pokračuje Neopouštěj mě. Po tom jak šíleně ten první díl skončil, jsem se na pokračování neskutečně těšila a zklamaná jsem po přečtení byla jen z toho, že už to skončilo :D velmi jsem si oblíbila všechny postavy a i když některé části byly natahované nebo se v nich nic moc nedělo, mě to vůbec nevadilo, protože mě hrozně bavilo trávit s nimi čas :) Po tom co se stalo si Sage s Lucou k sobě opět pomalu hledají cestu , i když na začátku byli oba na pěst teda :D u Sage mě velmi bavilo číst její vnitřní monology. Bylo velmi zajímavé číst její vnitřní pocity než se ji zmocnila panická ataka nebo když se snažila uklidnit, aby ji předešla a rozumně si danou situaci vysvětlit. Luca to je prostě úžasný sexy knihomol :D moc se mi líbilo jakou měl se Sage trpělivost a jak ji vždy pomohl když potřebovala. April byla báječná, tady mě trochu mrzelo, že jsem se nedozvěděla jak to s ní dopadlo, ale třeba bude ještě nějaké pokračování kde bude její příběh, protože je opravdu skvělá, moc jsem si ji oblíbila :) Alana tu bylo méně, což mě osobně vůbec nevadilo, ale jsem moc ráda, že se vše ohledně něj vyřešilo a dopadlo to, tak jak mělo. Tuto duologii si určitě ještě někdy znovu přečtu a moc ji všem doporučuji. Je to velmi čtivé, krásná slow-burn romantická linka, ale skrývá v sobě i vážnější téma. Navíc obě obálky jsou nádherné

ElikaS
20.08.2021 3 z 5

Ač se mi líbilo samotné téma knihy a první díl byl celkem fajn, ve druhém už to bylo horší. Knížka je strašně dlouhá a zbytečně natahovaná. Oba díly, které tvoří vlastně jeden příběh mají přes 800 stran a úplně zbytečně. Příběhu by hodně pomohlo, kdyby se jednalo pouze o jednu knížku. Podle mě by to úplně stačilo a odpadlo by zbytečné nastavování.
Pořád jsem si říkala, tak už mu to řekni, tak už se svěř a pořád čekala na chvíli, kdy se tak konečně stane a ono se to stalo, já nevím po 700 stranách?! A přitom se tam vlastně nic jiného zásadního nedělo.
A při tom jak je celý příběh obsáhlý byl konec hrozně rychlý. Jsem z knížky trochu zklamaná, ale možná to bylo vysokým očekáváním, které jsem od celé série měla.

ajla5
16.08.2021 2 z 5

Pro mě byl tento díl mnohem horší než první. Sage mi lezla na nervy a chovala se dost schizofrenicky.

johana3160
14.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Nemuzu dat plny pocet protoze v tomhle dile na me dolehla jeho obsahlost. Na jednu stranu autorka cte poutavym zpusobem krasny pribeh, ktery rozesmeje, trosku vydesi i rozplace (i kdyz min nez 1.dil), ale oba dily dohromady by se daly o kus seriznout. Navic konec tohoto dilu, cele “velke vyvrcholeni” s Alanem mi prislo hrozne rychle. Jako by autorka tlacila do knihy nejakou “vypln” a pak si najednou uvedomila, ze to uz musi ukoncit tak to udelala tak nejak zrychlene. I tak je to vynikajici roman, ktery si zaslouzi 85%:)

brunettlibrary
14.08.2021 5 z 5

Moc se mi nestává, aby se mi druhý díl líbil víc než první. (I když jen o píď) Autorčin styl psaní je skvělý, takže vám stránky mizí pod rukama. Jelikož jednička končí tak zvláštně, čtenář je prostě napnutý jak to celé vlastně dopadne a nezůstane zklamán. Hlavním hrdinům fandíte, i kdyby jste nechtěli. Za mě perfektní, doporučuju!

8211
04.08.2021 5 z 5

Super zakončení, přečteno jedním dechem. Jediné co mi vadí, je to, že dle slov jako "pansexuál" je jasné, že se příběh odehrává v aktuální době, proto nechápu, proč jde Luca půjčit nějaký film... kdo si v dnešní době chodí půjčovat film? Nikdo. Tohle moc nelícovalo, ale knihu doporučuji.

petusska01
28.07.2021 5 z 5

Pokračovania som sa nevedela dočkať a naozaj nesklamalo. Jedna z mojich naj sérii ever. V podstate ani nemám čo vytknúť, do deja aj postáv som sa zamilovala už v prvej časti. Na jednej strane som už chcela aby sa to všetko rozuzlilo a Sage sa postavila svojmu najväčšiemu strachu na druhej strane som vedela, že tým príbeh skončí a to som nechcela. Koniec bol rýchly a záber mierne pre mňa nedostatočný ale to len preto, že som si všetkých tak obľúbila. Určite odporúčam a určite sa k príbehom znovu vrátim.

Monyel
24.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl byl, stejně jako ten první, velmi čtivý. Styl psaní autorky je nenáročný a poutavý, díky tomu jsem měla knihu přečtenou během jednoho dne. Příběh plynule navazuje na konec první knihy. Kladně hodnotím silné a inteligentní ženské postavy. V knize se nevyskytovalo typické holčičí "hašteření", což mě příjemně překvapilo. V prvních pár kapitolách mi hodně lezl na nervy Luca a jeho dětinské chování, naštěstí mi to v druhé polovině knihy vynahradil. Trošku mě mrzelo, že se postava Alana objevila až ke konci knihy a vše co bylo naznačováno už od prvního dílu, bylo vyřešeno na pár posledních stranách. Z vedlejších postav jsem si oblíbila především April a Connora, proto mi v epilogu chybělo také par vět o tom, jak se jim za poslední dva roky dařilo. Knihu doporučuji.

happy19
24.07.2021 5 z 5

Přečteno přes večer a ve 3h.píšu koment...
Intenzivní čtivost,jiskra,sympatické osazení ♡
Co víc si přát? ☆

„Neexistují dvě stejná objetí.
Nic nevoní tak dobře jako vlasy ztraceného přítele, který se rozhodl vrátit.
Nic nepůsobí takovou bolest jako slzy člověka, spadající na vaše rameno.
A nic nerozbuší srdce tak jako snaha dostat se ještě blíž k člověku, kterého milujeme. Ne však nějakou násilnou cestou, nýbrž pomalou a jemnou pěšinkou.“

Tejuna
18.07.2021 3 z 5

Kniha začala přesně tam, kde skončil první díl a četla se jedním dechem i když musím říct, že místy se mi zdála trochu zbytečně natahovaná. Nerada bych cokoliv prozradila a tak řeknu jen, že bych nejraději zaškrtila Lucu za jeho chování v první půlce knihy! Kdo četl první díl, tak si tuto knihu nemůže nechat ujít.

EressielM
17.07.2021 5 z 5

Prostě úžasné. Druhý díl jsem přečetla jedním dechem, za dva dny. Kdybych měla více času, přečtu ji v jeden den, jelikož jsem se od této knihy nemohla odtrhnout.
Tato série mě neskutečně dostala a zařadila se mezi mé nejoblíbenější. Rozhodně si ji někdy přečtu znovu.

denisa8946
16.07.2021 5 z 5

Druhý díl jsem zhltla během pár dní. Plynule navázal na díl první, styl psaní autorka zachovala - děj ubíhal a byl čtivý. Měla jsem obavy, že pasáže s vnitřními úvahami hlavní hrdinky budou zdlouhavé, ale četly se také dobře a vůbec mě při čtení nebrzdily. Někdo může namítnout, že se stále opakují, ale vzhledem k povaze onemocnění hlavní hrdinky je to žádoucí - alespoň tak lépe pronikneme do nitra člověka, který trpí panickou a úzkostnou poruchou a pochopíme její chování.
Hlavní hrdinka Sage se aktuálně řadí k mým nejoblíbenějším knižním postavám. Přestože (a bohudík) jsem si neprošla hrůzami jako Sage, prožívala jsem s ní všechny její pocity. Chce to odvahu odhodlat se a svěřit se někomu s tím, čím si takový člověk prochází, a hlavně začít s tím bojovat... a Sage to dokázala. :)
Autorka téma psychického onemocnění uchopila citlivě a přiblížila vnitřní svět lidí s úzkostmi ostatním, kteří mají to štěstí a nemusí se nimi potýkat.
Bavil mě vývoj vztahu mezi Sage a Lucou. Obnova narušeného pouta mezi nimi byla dost emotivní - člověk byl stále v napětí, jak to s nimi dopadne (i když to stejně tušíte). :) Tyto slowburn romance si mě získávají čím dál víc.

pro dospívající mládež (young adult)

Laura Kneidl
německá, 1990