Neopouštěj mě

Neopouštěj mě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458849/bmid_neopoustej-me-kei-458849.png 4 716 153

Nedotýkej se mě série

Bojí se lásky. Ale ještě více se bojí, že by ho mohla ztratit… S Lucou byla Sage šťastná jako nikdy dřív. Ukázal jí, co znamená důvěřovat sobě samé i druhému. Co znamená žít. A milovat. Ale Sage znovu, tentokrát silněji než kdy jindy, dostihla její temná minulost – a zničila právě začínající štěstí ještě v základech. Ať se Sage snaží sebevíc, nemůže na Lucu zapomenout. Každý den bez něj je pro ni jako den bez části vlastního Já. Existuje pro oba ještě vůbec nějaká šance, když mezi nimi na základě nevyřčené pravdy a manipulací vyrostla tak obrovská zeď, že už se přes ni ani jeden nedostane?... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Verliere mich. Nicht. , 2018

eliska8983
27.05.2022 1 z 5

Ach jo, Lauro, proč to děláš. Zmenšit obsah dvou knih do jedné a dala bych tomu průměrné tři hvězdičky. Možná. Ale tento díl byl tak extrémně nezazivny, repetitivni, ubijejici, Sage byla naprosto na facku v tolika aspektech, pomalé sbližování, zase to věčné "chci ho, ale nemůžu s ním mluvit", pořád nemá peníze, ale utrácí za blbiny, slovo komunikace jí nic neříká ... Dočetla jsem, ale kdybych si knihu nekoupila, odložím ji po prvních pár stránkách.

vera5841
09.05.2022 4 z 5

Z této knihy mám dost rozporuplné pocity. Je naivní a místy skoro až hloupá. Přišlo mi velmi úsměvné, že Sage si až v polovině druhé knihy uvědomí, že řešením je komunikace. Avšak pozor, sice si to uvědomí, ale nejedná tak. Stejně tak onen základní problém knihy začíná zázračně mizet a nakonec se vyřeší až neskutečně rychle a jednoduše.
Na druhou stranu se kniha opravdu dobře čte a vlastně ani nevím proč. Ta chemie mezi Sage a Lucou je neskutečná. Je znát, že autorka má talent na romantickou linii. Bohužel ta vážná stránka trošku pokulhává

Misshell1
02.05.2022 5 z 5

Krásné navázání prvního dílu ...jak cit k druhemu dokáže překonat tolik překážek. Jak se Sage konečně vydala tou správnou cestou, ač musela kácet stromy. Kniha se mi líbila, úplně mi před očima běžel film, jaký by podle toho mohl být natočen, nebo to na mě tak působilo, jako bych něco podobného někdy už viděla, a nebo třeba nezměrná čtenářská představivost.:)

beruzzka
30.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Myslenka pribehu se mi moc libila, ale misty to bylo hodne naivní, ze mama Luca hned poslechne rady Sage, ze to s Alanem pujde takto..
Misty se to strasne vleklo. nejzajimavejsi chvile byla, kdyz k ni prijel a cele se to provalilo. A to jak porad breci, ze nema penize, ale pritom nonstop kouka na serialy a neuvari ani palacinky a jidl si jen nechava dovážet? to je v americe jako normalni? :-D

AnnaNes
17.04.2022 4 z 5

Druhý díl se mi líbil mnohem víc. Opět jsem názoru, že mohly být oba díly spojeny do jednoho stejně jako u Biancy.
Trochu mi vadilo, že byla Sage děsně “broke”, ale zároveň si byla schopná kupovat jednu donášku za druhou, letenky, apod.

P3_tis
16.04.2022 5 z 5

Krásné navázání na první díl. I tady vám 400 stran uteče jak nic. Opravdu skvěle zpracovaná série.

uminaa
14.04.2022 5 z 5

Hneď po prvej knihe som sa jednoducho musela vrhnúť hneď na pokračovanie. A neľutujem.
Priznávam, že som veľmi rada, že to všetko nakoniec dobre dopadlo - Sage aj Luca si prešli svojím vlastným peklom, a vyriešili si problémy nielen medzi sebou, ale sa aj popasovali so svojimi démonmi.

syky245
12.04.2022 4 z 5

Byla jsem ráda, že jsem ji měla po dočtení prvního dílu po ruce. Bohužel stejně jako u první knížky, mohla mít klidně o 100 stran méně a nic by se nestalo. V knize je pár hluchých míst, kdy jen čekáte, co se stane. Postava Sage mi v druhém díle neuvěřitelně vadila, ale v několika posledních kapitolách se začala lepšit. Oddechovka i příběh je to fajn, čte se hezky, jen autorka by neměla stále zmiňovat, jak je Sage na mizině a konto má na nule, když je živá z donášek jídla, koupí letenku a nové bydlení. Jsem zvědavá, jak se nám ještě tato autorka předvede.

Šárka88
28.02.2022 5 z 5

Knížka, která se čte sama. Napětí, až do konce. Nečekala jsem, že oba díly přečtu jedním dechem. Opravdu román s velkým R. V předešlých komentářích, jak někdo píše, jsem se Sage také nesouhlasila. V podstatě mě zaráželo i v prvním díle, problém s penězi. Sage neustale neměla peníze, ale dělala nákupy, objednávali si pořád jídlo. Zde ve druhém díle kde říká ,, Můj účet je vybílen k nule.” Koupí letenky v první třídě a objedná si taxík. Kdo to tedy sponzoroval Luca? April? :-D Tohle jediné mi vadilo. Jinak mohu doporučit všem holkám 15+ se začínající četbou. Je zde vše, co má v románu být.

zuzka5372
23.02.2022 5 z 5

To bylo hezké. Úžasná série. Kniha obsahuje romantiku, vtip i napětí. Zprvu jsem měla z knih obavu neboť jsem od kamarádky dostala špatné hodnocení ale je vidět že sto lidí sto chutí. Mě se to četlo krásně a moc se mi to líbilo.

Ralemo
22.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl napsaný stejně krásně jako ten první, nádherné pokračovaní a boj Sage se svojí úzkostí.

Nedivím se jí, po tom všem co ji její otčím udělal. Každopádně škoda, že se Lucovi nesvěřila dříve, což by samozřejmě prozradilo zápletku hned. Proto chápu autorku, že to tak dlouho napínala. Luce se k tomu krásně postavil a nakonec i pana policajta dostihly jeho činy.

Krásný konec se vším všudy, Sage získala vše co mohla, milujícího přítele, skvělé kamarády a nakonec i šťastnou rodinu.

DeniCod
13.02.2022 5 z 5

Stejně úžasná jako první díl! :D

ZapisnikTerky
11.02.2022 3 z 5

Fakt jsem byla ráda, že ji mám hned po ruce, protože po konci prvního dílu jsem musela pokračovat ve čtení. Celá série je moc povedená. Víc v mojí recenzi.

poník654
07.02.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem konečně dostala knížku do ruky a hned jsem začala číst nedočkavostí, jak to celé dopadne. Upřímně nečekala jsem, že to takhle dobře dopadne. Obě knihy moc potěšili:)

Toledo
02.02.2022 5 z 5

I druhy díl byl naprosto úžasný a ja ho vzala do ruky a odložila až večer když bylo docteno.
Překrásný příběh, určitě doporučuji.

Dizzy3
28.01.2022 5 z 5

Fíííha..tohle byla jízda..a bylo to drsný..obě dvě knihy jsem přečtla během dvou dnů, četla jsem tak rychle, že jsem omylem občas přeskočila na jiný řádek, jak jsem byla napnutá co se stane. Bylo to nervy drásající a měla jsem pocit, že to může dopadnout jakkoliv. Naštěstí pro mne to dopadlo tak jak jsem si představovala a doufala :) Všechny postavy jsem si totálně zamilovala (samozřejmě kromě Alana) a vím, že tady slintám nad každým knižním hrdinou, ale bože Lucu chci mít doma! :D Bylo to skvělé a i když může mít někdo pocit, že byl příběh zdlouhavý nebo natahovaný, tady mi to vůbec nevadilo a sedlo mi to :)

Drahuska12
26.01.2022 5 z 5

Krásné a napínavé pokračování prvního dílu nedotykej se mě.
Kniha mě opravdu zaujala a bavila.
V některých situacích jsem s hlavní hrdinkou Sage nesouhlasila, ale těžko říci, jak bych se chovala na jejím místě já, když bych si prožila to co ona.
Luca jako hlavní hrdina u mě bodoval snad pokaždé, chvílemi jsem měla chuť přeskočit pár stránek, kde Luca nebyl a řešilo se něco jiného. No prostě jsem si Lucu zamilovala. :-)
Celý příběh pro mě byl opravdu skvělý, a zapsal se mi do srdce.

mishka1976
26.01.2022 5 z 5

Tak 800 stran během tří dnů už jsem dlouho nepřečetla. Od knihy se nedalo odtrhnout snad ještě víc než od prvního dílu, na který kniha plynně navazuje.
I když kniha není jen o romantické zápletce, ale hlavně složitých vztazích v rodině, četla se mi velmi dobře.

LiLinka
22.01.2022 5 z 5

Velmi povedené pokračování Nedotýkej se mě. Luca i Sage jsou hrdinové, které si určitě oblíbíte a budou vám sympatičtí. je to sice romanťárna, ale ne primárně. Řeší se tu vážná témata jako psychické problémy a (domácí) zneužívání.

vlkove
17.01.2022 4 z 5

Kvalitativně stejné jako první díl. Druhý díl navazuje časově přesně na díl první a děj se odehrává v průběhu několika měsíců. Mám pár výhrad k chování hlavního hrdiny ale co už. V knize bylo jedno hlušší místo okolo stran 200 - 270, kde se děj táhl a nic zajímavého se nedělo. Konec byl trochu moc uspěchaný. Ale celkově se kniha četla dobře, bavila mě a určitě bych sérii doporučila.

HODNOCENÍ SÉRIE: 88 %

pro dospívající mládež (young adult)

Laura Kneidl
německá, 1990