Neopouštěj mě

Neopouštěj mě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458849/bmid_neopoustej-me-kei-458849.png 4 716 153

Nedotýkej se mě série

Bojí se lásky. Ale ještě více se bojí, že by ho mohla ztratit… S Lucou byla Sage šťastná jako nikdy dřív. Ukázal jí, co znamená důvěřovat sobě samé i druhému. Co znamená žít. A milovat. Ale Sage znovu, tentokrát silněji než kdy jindy, dostihla její temná minulost – a zničila právě začínající štěstí ještě v základech. Ať se Sage snaží sebevíc, nemůže na Lucu zapomenout. Každý den bez něj je pro ni jako den bez části vlastního Já. Existuje pro oba ještě vůbec nějaká šance, když mezi nimi na základě nevyřčené pravdy a manipulací vyrostla tak obrovská zeď, že už se přes ni ani jeden nedostane?... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Verliere mich. Nicht. , 2018

astra3
11.01.2022 5 z 5

Hezké čtení. Jsem ráda, že Sage našla odvahu postavit se agresorovi.

x-lee-x
11.01.2022 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem okamžitě sáhla po druhém. A i když jsem ho taky přečetla jedním dechem, jeho děj pokulhával lehce za prvním dílem. V určitých chvílích jsem měla pocit, že se autorka opakuje a přistihla sem se, že přeskakuji některé řádky (protože mi obsah přišel zbytečný) abych už konečně věděla jak to skončí. Závěr jsem přečetla skoro bez dechu a i přes malé nedostatky jsem moc ráda, že se mi knížky dostali do rukou.

Evule114
01.01.2022 4 z 5

Zde jsem čekala, že se bude řešit více minulost obou hlavních hrdinů, ale moc jsem se nedočkala, ale příběh krásně plynul a já byla zvědavá na vyřešení, což bylo nakonec super a konec se mi moc líbil. Jsem ráda, že jsem si knížky pořídila. Je to moc hezký příběh.

jancapen
26.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Do druhého dílu jsem se pustila skoro přesně po měsíci po dočtění Nedotýkej se mě. Obsahově mi díly přišly hodně podobné - v obou šlo hlavně o postupné sbližování mezi Sage a Lucou. Téma zneužití Sage mi zde přišlo spíše okrajové, až na trochu dramatičtější kapitolu v závěru, kdy se vše vyřešilo. Knížka pro mě určitě není top, ale zároveň mi přinesla to, co jsem od ní očekávala - nenáročnou a romantickou četbu. Dokážu si představit, že v době, když mi bylo -náct bych knihu ocenila o to víc :-).

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Tam, kde skončila jednička, tak pokračuje dvojka a já jsem se od děje nemohla odtrhnout a musela jsem číst a číst. Což nebyl problém, neboť tohle se četlo samo.
Od začátku jsem si oblíbila Lucu, protože tohle je ten typ kluka kterého si nejde nezamilovat. Takových hrdinů víc, prosím. Sage je zase kapitola sama pro sebe. Nechci zlechčovat to, co se jí přihodilo, to bylo opravdu hrozné a nikomu bych to nepřála. Ale říkala jsem si, že by něco mohla řešit jinak.
Pokud hledáte romantiku se silným příběhem, tak tohle je série přímí pro Vás. Za sebe rozhodně doporučuji všemi deseti.

eliska2126
16.12.2021 5 z 5

Tak a mám za sebou maraton obou dílů téhle série. První díl se mi líbil moc, i když jsem se ze začátku nemohla moc začíst. Jakmile skončil, hned jsem musela pokračovat druhým dílem. A asi teda patřím k menšině, ale mě se druhý díl líbil dokonce ještě víc, než první. Možná to bylo tím, že jsem byla už zvyklá na styl autorčina psaní a neměla jsem problém se začíst hned od začátku.
Postavy jsem si hrozně oblíbila a konečně jsme se tady taky dostali k zaporákovi celé série. Také se nám tady odhaluje Sagina minulost a poznáváme, proč přesně se potýká s problémy, které v knize řeší. Určitě bych ocenila víc knih, kdy se hlavní hrdina/hrdinka vypořádává s nějakým druhem psychické poruchy jako tomu bylo tady.
Kniha byla za mě skvělým pokračováním dobře rozjetého prvního dílu. Místy jsem se culila nad tím, jak to bylo hezké a místy se zase smála, protože to bylo vtipné (hlavně opilý Luca)
S koncem jsem byla spokojená, jako snad ještě nikdy v žádné jiné knize. Přesně takhle jsem si to přála, aby to skončilo. Doufám, že se v budoucnu dočkáme i dalších knih s příběhy o dalších postavách této série. Byla bych určitě pro příběh s April.
Jediné, co mi dost vadilo, byl občas překlad... Kdo v dnešní době používá "na každý pád" nebo "koupelnový plášť"? Občas mi to fakt přišlo, že to překládal, někdo kdo používá nějaký zastaralý styl češtiny nebo vůbec neumí pracovat se slovy. A zrovna u téhle knížky mi to přišla jako škoda.

2688
14.12.2021 3 z 5

Po dočtení celé série jsem neměla pocit že by mě bavila ale ani nebavila …. Nevím četla jsem jen proto abych věděla jak a kdy se hlavni autorka konečně otevře a vše vyplyne na povrch možná bych uvítala i slova od Luca už od prvního dílu mi byl svým způsobem sympatický .

Kskaja
11.12.2021 4 z 5

Kniha je velice poutavá, čtivá. Po skončení prvního dílu, jsem se vrhla na druhý.. A musím se přiznat, že jsem kolikrát přeskakovala odstavce..jen abych už věděla jak to skončí... což mě vede k myšlence, ze tam bylo spousta nepodstatné omáčky.. a vlastně jsem o nic zásadního nepřišla. Jednička byla lepší. Trochu mi i vadilo, že se to znovu zdlouhave motá o sblizovani Sage a Luca. Závěr se mi líbil.

Slunik127
03.12.2021 4 z 5

Za me lepsi nez preslazena jednicka, I kdyz I Tu jsem cetla jednim dechem. Trochu mi vadilo, ze je dej prilis primocary a jednotvarny, uvitala bych dejovou odbocku hlavne o April, kdyz autorka nakousla v prvnim dile jeji vlastni spatnou zkusenost s muzi. Zaver uspechany a totalne nerealisticky, ale mozna je to jen muj pohled jako ctenarky detektivek.

veronika4937
01.12.2021 3 z 5

Pro mě se druhý díl povedl mnohem víc než první. V prvním díle mi Sage lezla na nervy, tady už mi nevadila. Být o nějaký ten pátek mladší, tak asi budu i nadšená.

Nula.nula.nic
25.11.2021 4 z 5

Krásné završení :-)

Lucijáš276
21.11.2021 5 z 5

U této knihy se mi hlavně líbilo to, že příběh se řadil mezi ty víc realistické a ne plné medu jako u většiny romantických knih pro mladistvé. Příběh jsem doslova hltala a vůbec by mi nevadilo, kdyby bylo pokračování k této sérii. Luku a Sage jsem si zamilovala! 5*

Elize
19.11.2021 3 z 5

Za mě tento druhý díl byl zklamání, po konci prvního dílu, kdy to mezi postavami dá se říct vygradovalo, jsem čekala, že na to autorka naváže a druhý díl bude jako třešnička na dortu, kdy bude děj dál postupně vrcholit, ale to se bohužel nestalo... problémy z prvního dílu se nám odsunuly někam stranou a začíná znovu sbližování Luky a Sage, které jsme měli v prvním díle, a které opět trvá téměř celou knihu... ne, že by to autorka neuměla napsat čtivě a důvěryhodně, ale už to bylo v jedničce a přišlo mi zbytečné to znovu opakovat. Čekala bych třeba, že se do našeho rozzuzlení zapojí psycholožka, ale ta už zde nehraje žádnou roli... celkově to byla škoda, moc hezky rozpracovaný příběh se zde jako kdyby zasekl. Celou knihu tedy znovu čtenář dostává rozsáhlé sbližování dvou hlavních postav a rozprostřená dlouhá a složitá zápletka se vyřeší během tří stránek na samotném konci, neskutečně uspěchaný závěr, jako kdyby to najednou autorka chtěla mít za sebou. Celá knížka na mě působí, jako kdyby Laura Kneidl nevěděla, co si s hlavními hrdiny má počít.

Koudynka
14.11.2021 5 z 5

Parádní zakončení této knižní série . Moc se mi líbily i skryté příběhy mimo hlavní hrdiny. Docela bych si dokázala představit další díly do série o životech přátel Sage a Lucy.
Příběh byl docela dost realistický a né plný medu jako v některých románech bývá. Už se těším na další příběhy této autorky :-)

Nika151
09.11.2021 5 z 5

Příběh plyne pomalu, stejně jako u prvního dílu, ale kupodivu to neubírá na “čtivosti” - přelouskala jsem za dva dny. Myslím, ze knížka je vhodnější pro čtenáře kolem 20 let, hodně se řeší problémy, které později prostě berete jinak. Vyzdvihla bych velkou roli přátelství, kterému se kniha dost věnuje. Romantika se vším všudy, něžné, ochranitelske, první láska..

lidunka1
08.11.2021 3 z 5

Místy byl příběh podle mě už trochu uměle natahovaný. Každopádně autorka psát umí, a kdyby mi bylo 16, 17, dala bych hvězdiček pět.

Pikalenka
08.11.2021 4 z 5

O tom, jak moc se mě dotkla první kniha Laury Kneidl asi vypoví vše, když řeknu, že ihned po dočtení jsem běžela do knihkupectví pro její pokračování - Neopouštěj mě. Kniha mě rozhodně nezklamala. Otevřela ve mně všechny pocity rozchodů, vztahových problémů, ale i jejich řešení. To, že tahle komunikace nikdy není jednoduchá, to, že nikdy není jednoduché se někomu oddat se všemi svými kostlivci ve skříni je prostě fakt. To, jak se tohoto úkolu chopila autorka oceňuji a obdivuji.
Jediným zklamáním pro mě byl tak rychlý konec. Myslím si, že rozuzlení mohlo přijít o něco dříve v knize a mohlo mu být věnováno více času, jak by si zasloužilo.
Rozhodně však musím přidat autorku mezi své oblíbené.

vera4669
07.11.2021 5 z 5

Krásná kniha, začala jsem číst hned po přečtení první části a obě knihy za víkend přečteny.. Zakončení knihy bylo skvělé a já si čtení moc užila

knihomolkaMist
06.11.2021 5 z 5

Tohle byla bomba.
Panebože, jak já jsem si tuhle sérii užila!
Ihned po prvním díle jsem se pustila do tohoto a nemám slov. To je tak neskutečně krásný příběh!
Jestli někdo sháníte fakt dobrou romantickou sérii, která vám nedá spát, rozhodně sáhněte po téhle dokonalosti!

Knižnítoulky
30.10.2021 5 z 5

Děj se odehrává převážně v Melview, kde se nachází campus univerzity. Autorka nijak zvlášť detailně nepopisuje prostředí ani osoby. Oproti tomu krásně popisuje dialogy, které Sage sama se sebou vede, jaké pocity v ní dřímají včetně nesváru mezi jejími vnitřními hlasy v podobě srdce a hlavy. V příběhu  se objevuje problematika sexuality - pansexuality, panenství, panické ataky atd.

pro dospívající mládež (young adult)

Laura Kneidl
německá, 1990