Neopouštěj mě

Neopouštěj mě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458849/bmid_neopoustej-me-kei-458849.png 4 716 153

Nedotýkej se mě série

Bojí se lásky. Ale ještě více se bojí, že by ho mohla ztratit… S Lucou byla Sage šťastná jako nikdy dřív. Ukázal jí, co znamená důvěřovat sobě samé i druhému. Co znamená žít. A milovat. Ale Sage znovu, tentokrát silněji než kdy jindy, dostihla její temná minulost – a zničila právě začínající štěstí ještě v základech. Ať se Sage snaží sebevíc, nemůže na Lucu zapomenout. Každý den bez něj je pro ni jako den bez části vlastního Já. Existuje pro oba ještě vůbec nějaká šance, když mezi nimi na základě nevyřčené pravdy a manipulací vyrostla tak obrovská zeď, že už se přes ni ani jeden nedostane?... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Verliere mich. Nicht. , 2018

Damonka12
10.04.2021 5 z 5

Stejně dokonalé jako první díl. Tuhle sérii prostě miluji. A musím říct, že mi kniha přišla originální, prozrazení velkého tajemství a konec byli hodně dobré.

KejtyK
09.04.2021 5 z 5

Celá série je naprosto úžasná :-)

Kudík
09.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak jsem se dočkala závěru, který byl sice předpokládaný, ale i tak člověk nikdy neví, co autorku napadne. :) Podobnost se sérií "Znovu" od M.K. je až zarážející a není to pouze stylem, ale hodně se týká samotného děje. Tím, že jsem si střihla série hned po sobě, tak jsem těch podobností našla celkem dost.
Líbil se mi postupný vývoj Sage, a to jak se z paniky jen se ocitnout v blízkosti jistých jedinců, zvládla relativně dobře vypracovat. V prvním díle tento pokrok nebyl ještě tak patrný. Luca byl pro mě hůře uvěřitelnou postavou. Už jen vidina někoho takového v našich knihovnách. :) Ale i když oba dva dělali větší a menší chyby, tak bylo vidět (hlavně v závěru), jak spolu tolik rozdílné charaktery mohou krásně souznít. Těšila jsem se i na ověření své teorie z 1. dílu ohledně April a Gavina, sice to nebylo plně potvrzeno, ale autorka naznačila mnohé, škoda jen, že Ti dva nemají vlastní příběh. Bavila jsem se i představou "páru" Megan a Camerona, hlavně po darovaném obrazu. :)
Musím však uznat, že v knize pár nedokonalostí bylo, např. již v chování a smýšlení hlavních postav (vč. Alana nebo maminky Sage), ale vcelku to byl příběh, který si člověk rád přečetl a naštěstí nezažil. Opět kniha, u které mi půl* chybí - 4,5*.

iveta0549
08.04.2021 5 z 5

Přečteno za jeden den. Po přečtení prvního dílu to ani jinak nešlo. Chtěla jsem prostě vědět, jak to celé nakonec dopadne.

Pedruska01
07.04.2021 5 z 5

Právě jsem dočetla. Druhého dílu jsem se nemohla dočkat, protože, co si budeme - ten konec první části byl zkrátka na čtenářovu sebevraždu. Je to hrozně fajn a zároveň ten stav nenávidím, když kniha končí napínavě a pokračování v nedohlednu, ale co... dočkala jsem, se a to je důležité! Pokračovalo to ve stejném duchu, tudíž příjemný styl, tempo a dobře se to četlo.
Hlavní hrdinka Sage, holka, která si zažila šílené věci, a kterou jsem měla ráda byla stále v pohodě. Můj vztah a pohled na ni se nezměnil. Jak jsem psala k předchozí knize - to, co si zažila si nemůžeme pořádně představit, natož pochopit její pocity, chování, pokud jsme tím sami neprošli. Dokážu akceptovat její kroky, činy, snad jí i porozumět v pocitech a že to prostě nejde hned a všechno potřebuje čas, přesto si asi dovolím jednu malou poznámku. Není to však vyloženě výtka. Ta holka se nakonec dokopala k tomu největšímu kroku, který ji čekal a který byl zatraceně těžký. Jsem za ni ráda a fandila jsem jí, ale přeci jenom... nebylo zbytečné to utrpení tak dlouho protahovat? Copak vážně nevěřila svému okolí - Lucovi především nebo mámě? Měla to udělat dřív! Ušetřilo by to mnohé. Její trápení, náš čas i stránky, které se mohly věnovat jiným věcem.
Luca, druhý hlavní hrdina, který si mě získal už dávno byl samozřejmě skvělý. K němu nemám absolutně nic. Měla jsem ho hrozně ráda a líbilo se mi, jak se choval, a to za každé situace. Měl právo se zlobit a dělat hloupé kroky, měl právo se cítit dotčený, uražený. Líbilo se mi však, jakým byl uvnitř. Ochotný se pro druhé, které má rád, obětovat, rozdat se, pomoci. Měl vážně zlaté srdce! I když sám měl taky trable.
Ti dva k sobě hledali cestu, kterou už měli trochu předšlapanou. Bylo jasné, že žijí pro sebe a bylo příjemné sledovat jejich kroky, vžít se do jejich pocitů. Sledovat, jak jsou si navzájem oporou. Na to, jak vlastně byli mladí se chovali k sobě i samostatně prostě neuvěřitelně, hezky.
Taky jsem u prvního dílu zmiňovala tu partu přátel, co měli kolem sebe. Byla fajn a líbila se mi. Jen mě asi trochu mrzí, že jsme se k nim nedozvěděli víc, opět. Jediný, o kom byla více řeč byl Connor, a to bylo málo. Byla jsem na ně zvědavá a fakt mě to zajímalo, proto, co se týče tohohle, ta kniha potřebuje pár stránek navíc. Fakt je škoda, že nevím, jaké vztahy vznikly a jestli vůbec.
Děj pěkně plynul a rozdělila bych ho do několika fází, ne nutně za sebou - hledání se, oddalování a sbližování se a především také vyústění toho dramatu, který tam hrál taky podstatnou roli. Sage to dokázala a byla jsem na ni hrdá, o tom žádná. Scény, kdy se setkala s Alanem nebo ho konfrontovala se mi líbily, možná bych je trochu ještě okořenila, i když... samo o sobě celá tahle problematika byla zkažená dost. Takže mi to nijak nevadí anebo si nestěžuju. V některých místech mám ale trochu dojem, že se zbytečně "něco" řešilo dlouho, co nebylo úplně podstatné a někde to autorka uspěchala. Není to ale vyloženě kaz, protože jako celek je to opravdu povedené.
Jsem ráda i za epilog, který byl nohama na zemi, nic přeslazeného a klišoidního. Naopak - opět jsem byla překvapená tím, jak se tak mladí lidé uspořádali. Možná to bude tím, že si jsou souzení, nikoliv věkovou kategorií.
Kdybych to měla zakončit, tak jsem spokojená, moc se mi tenhle příběh líbil a myslím, že se povedl. Je to milé, romantické, oddechové, potěší i vzbouří emoce vzteku. Dobře se to čte. Dobrá směska. Takže neváhám doporučit. Co se týče hodnocení, za ty drobnosti musím trošičku srazit, takže - 4,5*. :)

Sherosraz77
07.04.2021 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem čekala zklamání už po přečtení prvního dílu, tak jsem až tolik překvapená nebyla, jak celý příběh skončil :D Dávám stejný počet hvězdiček jako prvnímu dílu + třetí hvězda je za barvu obálky. Ta tyrkysovo cosi je opravdu moc pěkná na pohled :D
Jinak, abych jen nehejtila. Autorka asi opravdu psát tento typ literatury umí, jen já nejsem bohužel cílová skupina.

Ketfl
05.04.2021 5 z 5

Po tom, jak skončil první díl, jsem se už nemohla dočkat druhého dílu. A jsem opět nadšená! Autorka píše opravdu poutavě a čtivě. Příběh jsem doslova hltala a modlila se, aby jen tak neskončil. Hlavní postavy mi byly poměrně dost sympatické. Se Sage jsem velmi soucítila, protože to, co se jí stalo, bylo skutečně strašné. Každopádně ten konec si dle mého názoru zasloužil trochu víc. Doufala jsem, že se ještě víc dozvíme o tom, jak to dopadlo s Alanem. V epilogu jsem doufala, že se také dozvíme více o ostatních postavách, i když samozřejmě kniha nebyla primárně o nich. Nicméně i přesto hodnotím plným počtem bodů, protože to bylo zatraceně hezké a doufám, že si brzy budu moc od této autorky přečíst nějakou další knihu.

Verunka926
04.04.2021 5 z 5

Po tom ošklivém konci prvního dílu, jsem se pokračování nemohla dočkat. Do příběhu jsem se od první stránky ponořila a nechtěla jsem, aby skončil. Doufám, že od této autorky vyjdou ještě další knihy, protože Laura Kneidl jednoznačně psát umí.

Verů218
04.04.2021

Jak já je miluji, jak první tak druhý díl! ????

JanuldaN
03.04.2021 5 z 5

Já tuhle duologii miluju! Hlavně její hlavní postavy - Lucu a Sage. Oba sympatičtí, perspektivní a rozumní studenti mezi nimiž je velká chemie. Po přečtení prvního dílu jsem se okamžitě musela pustit i do druhého - jako němčinářka jsem tedy nečekala na překlad a přečetla text v originále. Nevím proč, ale v němčině se mi kniha líbila víc. Teď, při čtení překladu, jsem měla pocit, že se děj trošičku táhne - prvních 300 stran se docela dost opakovaly jednotlivé situace, vyřešení "hlavního problému" se zvládlo na necelých 100 stránkách. Stejně ale za mne pět hvězd.
Autorka píše dobře - souhlasím s označením "pro milovnice Mony Kasten". Je to čtivé jako blázen :-D Těším se na další její knihy!

Mona Vasquez
02.04.2021 4 z 5

Stejně čtivé jako první díl, ale konec byl přeci jen trošku zklamání. Vzhledem k rozvleklosti celého příběhu mohla autorka věnovat části s Alanem větší podíl, více se zaměřit na psychologickou a kriminologickou stránku věci. Takto kniha zůstává bohužel jen na povrchu a není více než odpočinkovou románovou jednohubkou. Easy od Tammary Webber je v tomto povedenější.

vendysantos
02.04.2021 5 z 5

Po přečtení prvního dílu Nedotýkej se mě jsem byla naštvaná na autorku za to, že nechala příliš otevřený konec. Čekala jsem více než měsíc (jsem ráda, že ne déle) a těšila jsem se na druhý díl. Nerada bych tu příliš vyzrazovala děj pro ty, kteří si čtou komentáře ještě před přečtením.
Stejně jako první díl je i tato kniha velmi čtivá, nedokázala jsem se odtrhnout, aniž bych ji dočetla, a tak jsem četla další a další stránky, až najednou bylo půl čtvrté ráno. Ale konečně ji mám přečtenou. Miluju příběh Sage a Lucy. Sage jako postavu jsem si oblíbila hned od začátku a snažila jsem se do ní vžít a pochopit její osobnost z psychologického hlediska. Samozřejmě jsem tušila, že se na scéně také objeví Alan a doufala jsem, že bude potrestán. Celou dobu jsem si říkala, proč se Sage konečně nesvěří. Ještě bych chtěla vyzdvihnout to, že se (díky bohu) veškeré milostné scény obešly bez jakýchkoliv vulgarismů nebo trapných výrazů, které poslední dobou vídám v mnoha knihách. Jen bych ubrala na detailech, protože si umím představit, že tuto knihu čtou i mladší čtenáři. Závěr byl téměř pohádkový, ale nic jiného jsem popravdě ani nečekala.

Maki09
31.03.2021 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se toho druhého nemohla dočkat. Ten otevřený konec mě zabíjel, v hlavě jsem už měla plno nápadů, jak to bude asi pokračovat, ale kniha opět překvapila. Pohltila mě hned od první stránky a nemohla jsem přestat číst, dokud jsem ji nedočetla.
Určitě doporučuji :)

pro dospívající mládež (young adult)

Laura Kneidl
německá, 1990