Neopouštěj mě

Neopouštěj mě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458849/bmid_neopoustej-me-kei-458849.png 4 716 153

Nedotýkej se mě série

Bojí se lásky. Ale ještě více se bojí, že by ho mohla ztratit… S Lucou byla Sage šťastná jako nikdy dřív. Ukázal jí, co znamená důvěřovat sobě samé i druhému. Co znamená žít. A milovat. Ale Sage znovu, tentokrát silněji než kdy jindy, dostihla její temná minulost – a zničila právě začínající štěstí ještě v základech. Ať se Sage snaží sebevíc, nemůže na Lucu zapomenout. Každý den bez něj je pro ni jako den bez části vlastního Já. Existuje pro oba ještě vůbec nějaká šance, když mezi nimi na základě nevyřčené pravdy a manipulací vyrostla tak obrovská zeď, že už se přes ni ani jeden nedostane?... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

Verliere mich. Nicht. , 2018

Pája699
10.05.2021 4 z 5

Krásný příběh, super pokračování našich dvou hrdinů Luca a Sage. V prvním díle bylo určitě více "akce", ale to knize vůbec neubralo na čtivosti. Začátek trošičku vleklý, ale i tak nelituji žádné přečtené stránky. Pokud se chcete dozvědět jak oba dva zabojovali, tak neváhete a pusťe se do čtení. Jsem moc zvědavá s čím autorka přijde příšte .-)

Starlet
06.05.2021 3 z 5

První díl, byl za mě pěkným romantickým příběhem u kterého jsem se přitrouble culila a opravdu se mi líbil, bohužel mě mrzí, že druhý díl ve mně nevyvolával podobné pocity jako první a po dočtení Neopouštěj mě, jsem došla názoru, že tohle bylo mnohem slabší pokračování.

Konec nedotýkej se mě, mě opravdu natolik navnadil, že jsem musela okamžitě začít číst druhý díl. Rozjezd byl opravdu velice rychlý, a navázal na konec prvního dílu, opravdu dobře a rychle se to četlo, ovšem tak nějak od začátku mi připadalo, jako by se Sage změnila, celá její podstata a osobnost, jak v prvním díle bylo pěkně popsán její strach, tak jako by v druhém díle na něj téměř zapomněla- teda skoro.
Autorka tu nakopla skvěle jednu dějovou linku u které, kdyby pokračovala asi by mi i kniha četla lépe a neměla bych pocit, že příběh splácala tak strašně narychlo, jen proto, aby co nejdříve mohla vydat další knihu.
Ano, opravdu mi to připadalo jako narychlo splácaný příběh. Děj tu vyloženě kopíruje první díl a neudálo se tu nic novějšího. Chování Sage i Luca mi přišlo přitroublé a dětinské, což autorka myslím opravdu v plánu neměla a opakovaly se jednotlivé kořeny dějové linky stále dokola a dokola.
Děj se vyvíjel až uměle pomalu a bylo to za mě jen umělé natahování děje, hlavně aby bylo co nejvíce stran.
Konec byl zase až moc rychlý a bleskově vyřešený, i přesto, že tam potenciál na rozepsání byl.

Ale na obranu knihy, četla se neuvěřitelně dobře, styl vyjadřování autorky byl skvělý a já prosvištěla knihou tak rychle, jako skoro žádnou jinou.

terryaknihy
06.05.2021 5 z 5

Já tuhle knižní dvojici - Luca a Sage, prostě miluju. Jasně, první díl byl lepší, tady se občas našla taková hluchá místa pro natáhnutí příběhu, ale když ty postavy milujete, tohle přehlédnete. Autorka si podle mě udělala slušný základ pro příběh o April a Gavinovi, tak snad se ho v budoucnu dočkáme. A jo, i když se v tomhle díle Luca choval trochu ztřeštěně chvilkama, pořád ho miluju.
Líbilo se mi přidání skupinové terapie a hlavně to, že ať to dopadlo, jak to dopadlo, Sage se svými problémy nadále musela pracovat (zázrakem se nevyléčila), což působilo více realisticky. Lauro, těším se na podzim na další tvou knihu, co má vyjít v překladu :)!

TerezaJágrová
05.05.2021 5 z 5

Krásné pokračování druhého dílu a zároveň hezké zakončení příběhu Sage a Lucy. První část knihy mě nebavila tolik jako část druhá, ale i tak byla kniha skvělá.

maryska09
05.05.2021 3 z 5

Dobrý příběh natažený na příliš mnoho stran. První polovina knihy je skoro úplně zbytečná, dozvídáme se tam spoustu věcí, které pak nejsou nijak rozvinuty a s dějem ani moc nesouvisí. Navíc velmi dopodrobna popsané myšlenkové pochody Sage jsou až příliš často naivní a nereálné. Od druhé půlky získá kniha spád a začne bavit.

Mesicnililie
03.05.2021 5 z 5

Krásný příběh. Velice čtivé.

Kubikuli
29.04.2021 4 z 5

Moc hezké pokračování prvního dílu, kterému však dávám jednu hvězdu dolů, protože na to, jak byla knížka silná, se tam odehrálo jen málo ... První třetinu bych i hodnotila jako nudnější, zbytečně zdlouhavou. Dalo se z toho vytáhnout více :) Ale jako celek je to moc hezký příběh,s ještě hezčím koncem :)

lena.o.knihach
29.04.2021 3 z 5

Neopouštěj mě jsem přečetla stejně rychle jako první díl série Nedotýkej se mě. Čtivost se holt nezapře, ale musím přiznat, že ten obsah mě v tomto případě už tolik nezaujal.

Čekala jsem od toho mnohem víc a ne jen konečné rozuzlení na posledních pár stranách. Kdyby autorka k prvnímu dílu přidala několik desítek stran navíc a zakončila by tím příběh, udělala by mnohem líp. Knihu bych pak doporučovala všude možně, ale takhle to tento díl kazí.

gabca5316
27.04.2021 4 z 5

První díl svižnější, více nabitý emocemi, Sage byla věrohodnější. Přesto přečteno jedním dechem..

katerina3329
27.04.2021 5 z 5

DOPORUČUJI

NikolaSkop
24.04.2021 4 z 5

Opravdu velmi sem se tesila na pokracovani. A musim rict ze me to malinko zklamalo. Cekala jsem trosku vetsi “show” s Alanem.
Prvni dil me zaujal mnohem mnohem vice...
Kazdopadne - jako celek jsme byla se serii spokojena a vim ze se ke kniham jeste nekdy vratim. :)

Jinak jak uz tad holky psali, ja tak nejak taky doufam ze budou jeste jine dily ktere budou o ostatnich clenech - Aaron/Connor. April/Gabin, Megan/Cameron. Stale se tam one “zakopavalo” ale nic moc z jejich pribehu nam knim autorka neprozradila. Tak snad... :)))

Lucyk01
23.04.2021 5 z 5

Na knihu jsem se neskutečně těšila už od listopadu loňského roku. A jelikož předchozí díl skončil otevřeně, zajímalo mě, jak to dopadne.A já jsem spokojená. Kniha se četla snadno už od začátku. Je pravda, že jsem někdy Lucu chtěla zabít, ale furt je to můj crush. Ale pak mi ho bylo zase líto, noo a tím jsem se do něj ještě víc zamilovala. A ty scény, jak byl Luca opilý, u toho jsem se nemohla přestat smát. Ale co..já jsem se smála skoro každou chvíli. Bylo to celé romantické, vtipně podané a prostě úžasné. Každopádně mě tam pár lidí štvalo. Na začátku mě štvala Grace, ale vím, že za to ona nemohla. Noo... a pak celou knihu Jennifer a Alan, oba dva jsem měla chuť zabít. Ale jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Nicméně mě mrzí, že se už asi nedozvím, jak to bylo mezi April a Gavinem. Nebo jak to dopadlo mezi Aronem a Connorem a tou jejich orientací. Ale i co se stalo s ostatními postavami. Alespoň, že jsem se dočkala toho, že Sage a Luca jsou spolu, protože jim to opravdu sluší. teda v mé hlavě plných představ. Autorku jsem si od její první knihy oblíbila a patří s Monou Kasten mezi mé nejoblíbenější autorky. za mě díl Neopouštěj mě je lepší než první, ale oba dva mají něco do sebe a zůstanou v mém srdíčku, protože už k sérii mám hluboký osobní vztah. Už se těším, co dalšího autorka napsala nebo ještě napíše. Kdo ještě nic od autorky nečetl, o hodně přichází a já můžu jen autorku a její sérii doporučujit!!!!

Red-haired
22.04.2021 5 z 5

Pokračování série Nedotýkej se mě, aneb. série, která je pro mě krásným pohlazením po duši a zároveň neskutečně silným stresovým faktorem, protože s postavami prožívám všechny situace až příliš.

Z traumatu, se kterým se hlavní hrdinka Sage musí vyrovnávat, je mi stále špatně. O Lucovi po dočtení druhého dílu už můžu s jistotou prohlásit, že je to prostě dokonalý chlap, takže romantickou linku jsem si v obou dílech naplno užívala a zároveň trpěla, když byli ti dva od sebe. Aby toho nebylo málo, oblíbila jsem si i všechny vedlejší postavy a uvítala bych klidně další díly o Megan a Cameronovi, Connorovi s Aaronem a April s… to ještě nevím. :D Třeba taková scéna s Megan, která namalovala Cameronovi velice výstižný obraz, mě pobavila nejvíc. :D

Styl psaní autorky pro mě byl opět parádní, a ať už se v příběhu odehrávaly nějaké zvraty, nebo se jednalo o úplně všední dny, nikdy jsem se nenudila a stále jsem chtěla pokračovat ve čtení.

Pokud hledáte romantický příběh se silným tématem a postavami, které si získají vaše srdce, pak tuto sérii vřele doporučuji a v mém případě předčila i sérii Znovu od Mony Kasten. (A to už je co říct)

Ocásek
17.04.2021 5 z 5

Tahle knížka byla pro mě jednou z nejočekávanějších knížek toho roku! Začíná přesně tam, kde první díl, tak otevřeně skončil. Je stejně tak čtivá jako Nedotýkej se mě, ne-li ještě mnohem víc. Byla jsem schopná číst a číst a najednou bylo půl třetí ráno!
Postavy jsou opět skvělé. Sage mi přirostla k srdci a dokázala jsem s ní soucítit. Luca je prostě láska a chci ho domů! A i když byly chvíle, kdy jsem je chtěla oba něčím přetáhnou, aby se vzpamatovali, jsem si to maximálně užila. Neskutečně mě vytáčela Jennifer a Alan, ale koho ne že?
Musím říct, že tuhle knížku jsem prožívala od začátku do konce. Opilý Luca mě donutil se nahlas smát. Při scéně s Alanem jsem měla stažený žaludek a trnula hrůzou. A konec? Tak to jsem měla co dělat, abych se nerozbrečela.
Řeknu jediné, tohle prostě chcete číst!

Léňa2510
17.04.2021 5 z 5

Šílene moc jsem se těšila na knihu a byla fakt báječná. Tolik lasky je v ni. Nevahejte, ja se k ni jeste vratim, supr

Anna195
16.04.2021 4 z 5

Konečne som sa vrhla do druhej časti príbehu o Sage a Lucovi. Opäť chaválim nádhernú obálku knihy, ale poďme k príbehu. Autorka pokračuje presne tam, kde skončil príbeh Nedotýkej se mě, čo som len uvítala a som rada, že sme sa nevracali späť v deji.

Na začiatku musím podotknúť jedno a to, že po dočítaní prvej časti som si myslela, že Luca bude na Sage omnoho tvrdší a toho som sa fakt bála, takže ja som čakala, že to bude ešte horšie. Ale samozrejme bol zlomený, takže sa aj tak správal, kdeže viem, ako skončila prvá časť Nedotýkej se mě. V príbehu ma veľmi potešila Sage, pretože už nemala taký veľký strach a omnoho viac bojovala proti svojmu strachu a ja som jej tak držala palce. Jednoznačne si prešla veľkou zmenou, ale k tej zmene jej dopomohol práve Luca.

V tejto časti je mnoho viac v popredí romantická linka, z čoho som bola fakt nadšená. Veľmi sa mi páčili postupné kroky medzi nimi. Síce cestu si jeden k druhému hľadali pomaly, ale tie city medzi nimi môžete vnímať na každej stránke knihy. Sage ani Luca nie sú dokonalí a obaja robia chyby a omyly, ale o to krajšie je ich cesta k tomuto druhému. Čo mňa troška na príbehu sklamalo, tak ten rýchly záver príbehu. Na základe toho, ako príbeh postupoval, tak na mňa bol záver prirýchly. Ale naopak epilóg chválim, pretože bol presne taký, aký som dúfal, že bude, ale veľká škoda, že sme sa nedozvedeli viac o vedľajších postavách najmä, ako to s nimi dopadlo.

Napriek týmto dvom negatívam príbeh odporúčam, pretože Luca aj Sage sú úžasné postavy a ich cestu za šťastím si jednoducho musíte prečítať.

lihate
14.04.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se do téhle mini série pustila až ve chvíli, kdy jsem měla obě dvě knihy po ruce. I druhý díl byl parádní, vlastně se mi asi líbil o malinko víc, než první. Moc mě baví styl, kterým autorka píše a skvěle se čte. Sage i Luku jsem si oblíbila už v prvním díle. Sage je milá, vtipná, laskavá a líbí se mi že nikdy neztrácí chuť žít a podnikat dobrodružství i když má z mnoha věcí strach. Luka by domu chtěla snad každá žena, která knihu přečte. Ovšem tady jsem občas měla pocit, že bych oba dva nejraději přetáhla pánví po hlavě. Jeden tvrdohlavější než druhý. I přesto jsem se ale do příběhu zamilovala a přála bych si, aby nikdo takové věci nemusel ve svém životě prožívat. Ovšem nežijeme v ideálním světě a ne všichni jsou milý, i třeba že tak na první pohled vypadají.

"Starosti jsou neužitečné pocity. Na věcech nic, ale vůbec nic nemění. Buď člověk vezme svůj život do vlastních rukou a snaží se něco změnit, nebo to nechá být a naučí se s tím žít. Nějakým ,děláním si starostí´se nikdy nic nezlepší."

ivetdos
13.04.2021 3 z 5

Laura Kneidl je prostě druhá Mona Kasten. U obou autorek vypnu hlavu a jsem schopná si u čtení skvěle odpočnout. Romantika je klišoidní, milá, hezká, ale řeší se i těžší temata, zvlášť v této knize. Cením, že nešlo jen o plytkou romantiku, autorka se nebála zakomponovat problematiku panické poruchy nebo zneužívání dětí. Děj utíká rychlostí blesku, stejně jako u jedničky, ale za mě tam bylo trochu více zbytečného okecávání. Přišlo mi, že autorka vytváří umělé situace, jen aby knihu natáhla.
Jako celek knihu hodnotím pozitivně, bavila mě a rozhodně ji můžu doporučit. Jako jednohubka na letní, nedělní odpoledne je ideální :)

Fallon443
11.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Na tento závěrečný díl jsem se těšila hrozně dlouho, ale musím říct, že to pro mě bylo celkem zklamání.
Jakoby...já chápu, že bylo pro Sage těžké se svěřit, jenže ona to dělala tak, že si povídala s paní (psycholožkou) kterou neznala, ale přitom měla Lucu, April, kterým věřila a mohla se jim svěřit už mnohem dřív.
Vlastně jsem čekala, že to co se jí stalo, řekne Lucovi už v prvním díle, ale nestalo se tak...
A samozřejmě abych jenom nekritizovala, tak musím říct, že se rozplývám nad krásnou barvou obálky.
Přesto se ke knize už asi vracet nebudu. Možná k prvnímu dílu ano.

MarKy95
11.04.2021 3 z 5

Za mě tedy bohužel zklamání. Ale obálka je nádherná.

pro dospívající mládež (young adult)

Laura Kneidl
německá, 1990