Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3542 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

Skyer
30.05.2019 3 z 5

Čtení této knihy mi úplně připomnělo časy asi na začátku 2. stupně ZŠ, když jsem četla podobné příběhy. V té době by se mi to asi líbilo víc, ale dnes to vidím jako průměrnou knihu. Mohla jsem se od ní odtrhnout - nebylo to moc napínavé - takže v sérii budu maximálně pokračovat půjčováním z knihovny.

beruskaj
28.05.2019 4 z 5

Četla jsem celou sérii, a to hned několikrát. Určitě ne naposledy.

anet8843
22.05.2019 5 z 5

Stydím se, že jsem se dostala ke čtení Nástrojů smrti až tak pozdě. Kdysi jsem viděla film, který se mi líbil, několikrát jsem držela první díl v knihovně v ruce (ale pojďme si říct, že obálka první české verze je dost odstrašující), ale nějak jsem to vždycky zase odložila. Přiznávám, že jsem si knihu koupila až po shlédnutí seriálu. A taky přiznávám, že jsem se na to neskutečně těšila kvůli Magnusovi a Alekovi.
První díl byl dobře napsaný, velmi čtivý způsob. Autorka perfektně umí vykreslit postavy jako uvěřitelné, s chybami a otravnosti, takže postavy nejsou černobílé. Je jasné, že k některým postavám má autorka slabost (například Simon), takže občas udělá něco překladnělého, ale to se dá pochopit. Co se mi na knize moc nelíbilo, je věk protagonistů - Clary je 15, vlastně čerstvých 16 let, což prostě není atraktivní věk pro to, co se odehrává v knize. V seriálu ji bylo 19 let a to přišlo adekvátní, stejně tak byl věk posunutý i u dalších postav, takže jsme si užili více násilí, otevřenosti a sexuality. Celkově Clary mi je celkem dost nesympatická, ale uznávám, že je na patnáctiletou holku dobře napsaná. Magnuse a Alexandra jsem si v prvním díle moc neužila, moc prostoru ani jedna postava neměla, ale i tak jsem jsem při tom málu tála. Těším se na další díl, jsem hodně ráda, že vycházejí díly s novými obálkami, jsou doopravdy krásné.

bartule
20.05.2019 4 z 5

Až na to,že hlavní hrdinka je úplně mimo a je totálně neschopná a otravná a přesto se všude nacpe,stejně jako Simon je kniha dobrá :-) Uvidíme dál :-)

PhoebePollard
19.05.2019 5 z 5

Moc hezký příběh. Přiměřeně fantasmagorický, s pěknou lovestory a super vedlejšími hlavními postavami. A stejně si myslím, že Isabela je z celé té party nejlepší.

Skyer
17.05.2019 3 z 5

Ameeiz
13.05.2019 5 z 5

Super série a krásný svět :) Spisovatelka je na můj vkus moc velká detailistka, ale užila jsem si to i všechno navazující :)

Hania932
02.05.2019 5 z 5

První díl z hodně chválené série za mnou. A já jsem spokojená. Vůbec jsme nevěděla o čem má být tato série, takže to pro mě bylo překvapení. Začátek byl hodně zajímavý a čtivý. Děj strašně rychle utíkal. Je to tak dobře rozepsané, takže jsem vše pochopila. Jace a Clary úplně miluju. Ale konec knihy mě tak zaskočil a naštval, že jsem knihu měla chuť odložit???? Tohle jsem vůbec nečekala a byla jsem z toho zklamaná. Jinak jsem si knihu užívala. Skvělé postavy a hlavně hodně vtipné hlášky. Ironický Jace a sarkastický Simon.
Kniha je zajímavá, akční a čtivá. Myslím, že tohle chytne každého.
První díl je skvělý rozjezd a jsem zvědavá jaký bude další díl.

kalinka99
30.04.2019 3 z 5

Možná jsem od toho čekala více. Přišlo mi to trochu naivní a chvilkami docela dost přitažené za vlasy, ale tím, že mám ráda fantasy, tak si přečtu určitě další díly a poté si udělám celkový obrázek jak na mě udělala celá série dojem.

Silmarien
29.04.2019 4 z 5

Clary ide s kamošom Simonom do klubu, kde zbadá pár podozrivých indivíduí. Vyberie sa samozrejme za nimi a zamotá sa do totálneho kolotoča fantasy sveta, do ktorého zrejme tak nejako patrí aj ona sama, len o tom ešte nič nevie.

Je to prudko čitateľné. To je veľký bonus. Ostalo veľa nedovysvetleného (napriek dlhším vysvetľovacím častiam), takže som zvedavá, ako sa to rozuzlí v ďalších dieloch. Máme tu klasický model hrdinky vrhnutej do situácií, na ktoré nie je pripravená, hoci pre ne má absolútne predispozície, a tak samozrejme zo všetkého vyviazne s viac-menej zdravou kožou. Keď si neporadí sama, vždy má po ruke hrdinu, ktorý ju zachráni. Nesmieme tým pádom zabudnúť na tútora, ochraniteľského krásavca, s ktorým sa celý čas hrdinka doberá, čím skrýva rôzne city nielen pred ním, ale aj pred sebou. A je tu samozrejme aj jemne žiarlivá sokyňa a večný "len kamarát".
Keby som mala o 10-15 rokov menej, asi by som dala o hviezdu viac, takto je to 3,5 a teším sa na pokračovanie :-)
Najlepší boli Magnus a Luke :-)
(čítané 10/2016)

KačééZ
12.04.2019 3 z 5

Neskutečně zbožňuji seriál a celý shadowhunters svět, ale musím se přiznat, že knihu jsem dlouho odkládala. A nejspíš jsem udělala chybu. Cassandra vymyslela neskutečný svět, ale myslím že kniha by se mi líbila mnohem víc kdybych byla o něco mladší. To ale nemění nic na faktu, že je to dokonalost a každý by se měl seznámit se světem lovců stínů.

TerkaLangoš199
28.03.2019 4 z 5

Oddychovka, kterou je docela těžké odložit. Už čtu po druhé (tentokrát v aj), ale vůbec nic si z minula nepamatuji, takže mne kniha stále překvapuje.

katallinka
07.03.2019 4 z 5

Dala bych tak 3,5 hvězdičky. Čekala jsem, že Město z kostí bude mnohem poutavější a originálnější. Nicméně bylo to příjemné čtení a dalšímu dílu dám rozhodně ještě šanci.

dontbullshitme
20.02.2019 4 z 5

Hrozně se mi to líbilo v době, kdy jsem to četla, zdálo se mi to hezky vymyšlené, ale po těch dalších sériích, co napsala, bych z toho teď asi měla smíšené pocity. Úplně bych to ovšem nezavrhovala. :)

ronave
15.02.2019 3 z 5

Spíše pro mladší čtenáře.
Kniha je velmi čtivá, nečekala jsem, že mě tolik zaujme.
Příběh je plný akce, vtipu a zvratů.

Čtenářka602
15.02.2019

POZOR SPOILER !!!!!!!!!!!

NAPROSTO ÚŽASNÉ!!!!!!
Na tuhle knihu mne přivedla kamarádka a jsem nadšená, že to udělala. Kniha je naprosto perfektní. Čtivá, trocha romantiky a temnoty,... Pro mne patří k mím nejjoblíbenějším knihám. Co mne trochu mrzelo je fakt, že Clary a Jace jsou sourozenci (držím palce aby se nakonec ukázalo, že to byla lež;)). Naprosto doporučuji milovníkům fantasy!!!

katie1698
25.01.2019 5 z 5

Už po prvních přečtených řádcích jsem si tuto knižní sérii velmi oblíbila. Je psaná svižně a nezůstávají v ní nudné pasáže. Přečetla jsem ji opravdu jedním dechem. Každá z postav v knize byla zajímavá a byly spolu hezky propojeny.

Jsem ráda, že kniha byla vydaná dřív než film, který je podle ní. Je o něco slabší, ale taky koukatelný, i když tam už člověk hledá ty rozdíly...

annes
18.01.2019 5 z 5

Po shlédnutí filmu a nakousnutí seriálu je KNIHA nejlepší verzí! Velmi čtivá a rychle na další díl :-)

saez
16.01.2019 5 z 5

Taková drsná pohádka pro teenagery.

roman9276
10.01.2019 5 z 5

Konečně po těch letech jsem se dostal k nástrojům smrti. První půlka byla pro mě taková vlažná, neboť byla hodně dle filmu. Ale druhá polovina mi to vynahradila. Doufal jsem, že podle oblíbenosti této série mě to bude bavit a ona to byla pravda! Fakt to bylo skvělý i z pohledu různých vztahových vývojů postav, napětí i akce. Hurá na další díl!