Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3542 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

Calla2002
29.11.2019 3 z 5

Je to dobrý, ale nemá to na pět hvězdiček. V některých chvílích jsem zalapala po dechu, ale tak to je asi všechno, co tam bylo nějak více záživné. První jsem viděla film, a celkem mě překvapilo, že krom pár maličkostí (třeba jako ta scéna v upířím doupěti, nebo vzhled Clary), to bylo filmu opravdu podobné, to se nestává.

crazyslunicko
17.10.2019 2 z 5

Bohužel neoslovilo. Opravdu je to četba pro mladší ročníky. Prvně jsem si přečetla sérii pekelných strojů a tam jsem se asi namlsala. Tato série je opravdu o dětech a není tam takové to jiskření a napětí. Knihu jsem přesto všechno přečetla. Tak nějak jsem čekala, že se to od půlky rozjede rychlostí blesku a bohužel to se nestalo. Škoda... Další knihy ze série číst nebudu.

Mečounka
13.10.2019 4 z 5

Je to super příběh, jediný, co se mi nelíbil je překlad jména Magnuse Banea. Krasomil Pohroma mi přijde dost dětské a nehodí se sem.

LeeSungji
06.09.2019

Jelikož jsem první viděla film a seriál, tak to nemůžu hodnotit objektivně. Hodně věcí, je v knížce úplně jinak, ale i tak ji miluju a četla bych ji pořád dokola. Je zajímavá, čtivá a naprosto vás pohltí. Pokud máte rádi fantasy s lehkou romancí, tak je to ta pravá knížka.

Aggie.
04.09.2019 4 z 5

Velmi dlouho jsem otálela s přečtením této série, počet knížek mě trochu děsil a stále děsí, ale po shlédnutí seriálu (nejdřív jsem koukala spíš z legrace) jsem si chtěla přečíst knižní předlohu a nakonec mě to docela chytlo a určitě si přečtu pokračovaní. A prostě musím zmínit, jak moc bych si přála mít Clariny kapsy. Jí se tam vejde všechno!

DannyLady
30.08.2019 3 z 5

Nástroje smrti (potažmo Shadowhunters) opravdu miluji a dostat se ke knihám byla naprostá povinnost. Konečně jsem našla čas a po víc jak roce je vyndala z knihovny a pustila se do nich. Kdybych neznala film nazpaměť, určitě bych knihu ohodnotila lépe. Byla čtivá, postavy sou úžasné, krásně udělaný svět stínů a autorka to má promyšlené. Nic mě ale na knize nedokázalo moc překvapit, bylo to jen čekání na to, až se stane to, co vím, že se stane. Další díly ale budou doufám už lepší, protože nemám filmovou předlohu a seriál jsem viděla už před delší dobou. Už se těším na pokračování.

DancerAnnBooks
29.08.2019 5 z 5

Knihu jsem si velice oblíbila . Už velice dlouho se snažím sehnat 2. díl , ale stále se mi to nedaří . Přesto je velice těším na pokračování . Knize dávám 5/5 bodů .

Iamdreamer
29.08.2019 3 z 5

celkom pridvidatelny dej az na tu rodinnu zalezitost to bolo celkom prekvapko. aj napriek tomu sa to jednoducho citalo a urcite skusim v serii pokracovat.

Andrea_I_Am
20.08.2019 3 z 5

Ale tak proč ne ... sice jsem se do příběhu kdoví jak nevpravila, ale zase ten nápad není vůbec špatný. Místy je to takové neuskládané, ale zase úplně špatná YA fantasy to není.

Gabri-88
18.08.2019 4 z 5

Po nudnem zacatku, kdy jsem zvazovala knizku odlozit, se pribeh pekne rozjel. Velmi se mi libily charaktery postav, krome hlavni hrdinky. Vsechno hrozne chapala a mluvila desne vyspele. O hvezdu min davam kvuli nudnemu zacatku a kvuli trapnym dialogum v zaveru, kde autorka z Jace udelala uplnyho troubu.

Konvalinka86
13.08.2019 4 z 5

Skvělé čtení, dobře se čte. Kniha se mi moc líbila námětem a rozpracovanými charakteristikami postav. Prostředí bylo taky skvělé: New York plný iluzí stínů a všelijakých stvoření.

zíza12
06.08.2019 5 z 5

velmi dobrí. jsem naprosto nadšená. četla se jednoduše a rychle

Storm5007
05.08.2019 5 z 5

Já jsem z knihy naprosto nadšená. První jsem viděla film, ale to se s knihou nedá vůbec srovnávat. V knize jsou velmi dobře rozpracovány charakteristiky postav. Dále celé prostředí v němž je příběh zasazen se mi líbil. New York plný iluzí a magického světa. Co mě skutečně nadchlo je autorčin nápad a využití run. Jsem velmi zvědavá na další díly. :oD

MirijamFrankl
29.07.2019 4 z 5

Tuhle knihu jsem začínala číst s nemalými očekáváními. Po pár dnech poměrně příjemného počtení rozhodně nejsem zklamaná, ale neodvážila bych se tvrdit, že Město z kostí je bezchybné.
Svět lovců stínů se mi opravdu líbí. Líbí se mi elegantní promíchání různých mytologií a kultů. Líbí se mi jeho zákonitosti, ačkoliv doufám, že v příštích dílech se s nimi lépe seznámíme.
Kniha je napsána čtivě a děj vyprávěn velmi živě, informací je však poměrně hodně a není vždy úplné zorientovat se v pojmech, opět ovšem doufám, že v průběhu ságy se toto změní. Samotný přáběh je plný akce a dějových zvratů, ačkoliv některé věci (např. vztah mezi Valentýnem a Clary) se dají odhadnout velice brzy.
Co mi možná ale dělalo problém, byly postavy, se kterými jsem se alespoň na začátku knihy nedokázala zžít. Clary mi přošla trochu nemastná neslaná (a nechápala jsem, že ji nidky ani nenapadlo, kdo by mohl být její otec), Jace a Lightwoodovi 90% knihy nesmírně protivní, časem si mě získal Luke. Na druhou stranu, podle epiloguu to vypadá, že v dalších dílech se můžeme těšit na trochu víc feel-good pocitu, trochu lepší rovnováhu mezi laskavým a břitkým humorem.
Myslím, že kniha má určitě velký potenciál a doufám, že ho autorka v příštích dílech naplnila.

tera47
22.07.2019 5 z 5

byla to úžasná kniha která mě svými vtipnými hláškami bavila až do konce

nikiss76
05.07.2019 5 z 5

Od autorky jsem přečetla celou sérii Nástrojů smrti. Jednalo se o první fantasy knihy, které jsem přečetla, takže jsem měla na počátku rozporuplné pocity, jestli mne tento žánr vůbec osloví. Musím říct, že vděčím Cassandře Clare, která je výborná spisovatelka, za to, že se díky ní stalo fantasy mým nejoblíbenějším.

Clary žila jako normální dívka, do té doby, dokud se jedné noci v klubu nestala svědkyní vraždy. Poté se jí svět otočil vzhůru nohama. Zjistila, že žije ve světě plném démonů, upírů, víl a lovců stínů, mezi něž také patří. Clary okouzlí mladý, atraktivní a velmi arogantní lovec stínů jménem Jace. Postupem času zjišťuje, že pod tou tvrdou slupkou se ukrývá víc než jen kluk, který je naštvaný na celý svět.

Knihy jsou plné zvratů, postavy se stále vrhají do nových dobrodružství a musí řešit řadu problému a bojovat za záchranu světa. Celková idea a propracovanost kodexu Lovce stínů a tohoto čarovného světa je naprosto geniální. Pro mě patří Cassandra Clare mezi top 5 fantasy autorů vůbec. Po přečtení nástrojů smrti jsem se postila do čtení další knižní série Pekelné stroje.

Adris
23.06.2019 3 z 5

Pro mě nečtivé, konec divný....

Petr Seth
16.06.2019 3 z 5

lepší než film

janebeauty9860
14.06.2019 4 z 5

Četla jsem až po filmu. A musím říct, ze obojí zpracování se mi líbilo. Těším se pokračování

kofola33
12.06.2019 3 z 5

S timhle zanrem jsem se setkala asi poprve a nikdy jsem si nemyslela, ze by me to mohlo bavit...nicmene kupodivu bavilo, docela dobra ctiva kniha, ale spise si myslim, ze pro mladsi rocniky, nejvice me bavilo jak jezdili po New Yorku, protoze jsem tam nedavno byla a tak jsem si to mohla krasne predstavovat...ale dalsi dily uz cist nebudu, vratim se ke svym oblibenym detektivkam...