Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3547 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

JmenujiSeZuzla
08.07.2018 3 z 5

Tuhle sérii znám moc dobře, protože sleduji seriál shadowhunters, který vznikl na motivy knih. Moje kamarádky mají tuto sérii celou přečtenou a tím, že vím o čem je děj, rozhodla jsem se, že o prázdninách bych si mohla přečíst všechny knihy. Na začátek - opravdová bomba. Tušila jsem, že série Nástroje smrti bude dobrá, ale až takto! To jsem nečekala. Nenudila jsem se ani minutu. Kniha je plná akce, dramatu a neobsahuje přebytečné množství popisů, které často dokáží knihu zkazit. U této bych klidně i snesla popisů více. Tím, že jsem se posouvala v ději, jsem postupně porovnávala seriál a knihu a je to opravdu zajímavé. Například postava Luka je velice odlišná. Obecně postavy jsou opravdu skvěle zpracované a těším se na jejich další růst a vývoj v dalších dílech. Byla jsem ohromena koncem. Sice už jsem věděla, že k čemu dojde (ze seriálu), ale i přesto mě způsob interpretace celého příběhu (a obzvláště konce) velice mile překvapil. Autorka píše moc příjemným způsobem a knihu bych doporučila i lidem, kteří začínají s žánrem fantasy. Moc se těším na další pokračování a mám velká očekávání.

Ludy1990
13.06.2018 3 z 5

1.díl mě vůbec nezaujal,přežvykovala jsem to dlouho.Od této knihy jsem očekávala mnohem víc než jsem zvyklá ale jelikož mám ráda fantasy,tak jsem to nakonec dočetla.Viděla jsem i film a ten je na tom stejně jako kniha.Přemluvila jsem se k tomu,že se pustím i do druhého dílu,poté co jsem si přečetla recenze a všelijaké komentáře a můžu říct,že mě další díly nadchly mnohem více,než ten první.Jediný co mě na tom dost zamrzelo,že už nejsou zfilmovány.

Ajax68
11.06.2018 5 z 5

I když jsem jako první viděla film , tak mě kniha moc bavila. Určitě doporučuji pro milovníky fantasy!!!!!

Kláraaa20
25.05.2018 5 z 5

Velice dobrá fantasy. Knihu jsem si hned zamilovala, líbil se mi její komplikovaný děj a zároveň zde bylo pár vtipných momentů vážně skvělé!!

whiolet
17.05.2018 3 z 5

Fantasy pro začínajícího čtenáře s tímto žánrem asi dobrý,ale mě to neuchvátilo.
Kniha byla místy nudná a děj se táhl jako smrad. Pak zas bylo moc akce,ve které jsem se ztrácela.
Uvidím zda dám šanci i dalšímu dílu.

Laughtubbe
16.05.2018 5 z 5

Skutečný balzám na duši. Kniha mi učarovala úžasnou obálkou. Pořídila jsem si tento první díl z druhé ruky, ale co si budeme povídat. Byl tak úžasný ,že mi vůbec nebylo líto dát za 5 dílů ze série 1 700 Kč. Nádherné obálky a dokonalá dějová linie a prostě .... nemám slov. Clary, Jace, Magnus Bane a vlastně každá postava ,i malá, žije stále v mé představivosti :D . Doporučuji jak to jen jde.

petrulka
07.05.2018 3 z 5

Začátek spíše podprůměrný, hlavní postava nudná, zápletka nic moc, styl psaní celkem nuda. Přibližně v polovině knihy značné zlepšení, i pár vtipných okamžiků se najde. Palec nahoru za upíry, vlkodlaky a čaroděje :-D

Kačkaknihomol
02.05.2018 2 z 5

Město z kostí. Nebo spíše z hloupostí?
Není žádným tajemstvím, že se Cassandra Clare řadí k populárním autorům. Proto jsem se pustila do její nejpopulárnější knihy s myšlenkou "vždyť říkali, že má dobrej styl". Ach, to jsem zas narazila. Styl téhle paní je neobyčejný asi jako prodavačka v Kauflandu. Průměrný, jako ostatní autoři z young adult žánru.
I děj posunuje dost pitomě. Jako fakt, pomocí křečka se dostat k upírům? Nebo takovýto, když šli Clary a Jace k mlčenlivým bratrům, ti je poslali k tomu čarodějovi atd. Neinspirovala se náhodou autorka pohádkou, kdy kohoutkovi zaskočí malina, slepice běží za jedním, ten ji pošle za druhým, protože zcela alibisticky něco potřebuje. Co je na tom pravdy, paní autorko? :D
Clary. Krásná, milá, vtipná, jiná, vyvolená Clary. Přesně ten syndrom hlavní hrdinky, kdy se z myšky stane hvězda. Popeluša hadr. Co mi tak nějak nehrálo, bylo, že se ani jednou nezamyslela nad tím, jak je sakra její matce. Nemám ráda fňukalky, ale vážně mě iritovalo, že víc se zabývá kluky, než vlastní matkou.
Což mě přivádí k další myšlence, a to milostné pletky. Nejenže je věta "Jsi krásná, ale nevíš o tom" hrozně patetická a hloupá, dlouhodobě zamilovaný kamarád je jakýsi vrchol romantické stupidity.
Lovci stínů. Zní to dobře, jenže realita je taková, že všichni byli tak nějak neschopní. Kromě úhlavní dvojky, Jace a Clary, ale koho to už vzrušuje. Celý ten svět a různé příšerky, jsou bez jakéhokoli smyslu, prostě jen aby tam byly, a aby byl ten svět víc cool. Pokud už je tu o nich nějaká zmínka, slouží jen k posouvání děje. Nedozvíme se o nich téměř nic.
Jop, autorka přeci jen něčím překvapila, a hned nato zklamala.
Tak Cassandra Clare to u mě zrovna nevyhrála. Doma mám ale ještě Paní půlnoci, tak doufám, že tady autorka podá svůj um líp, než v téhle slátanině.

andrejci
30.04.2018 5 z 5

Knihu jsme přečetla na doporučení kamarádky. Říkala že je to dobrá knížka a to nečte. Já ji nejdřív nevěřila ale asi po 50 stránkách jsme se od knihy nemohla odtrhnout a začínala jsme ji věřit. Je to zajímavý děj. A ještě lepší je svět ve kterém se to odehrává. Hrozně se těším na další díl

makynka911
06.04.2018 4 z 5

Knihu jsem si přečetla až poté, co jsem zhlédla film a teď čekám na další díly seriálu. Obě zpracování mi pomohla vykreslit si postavy a nastínit, co se asi bude dít. Místy se sice děje trošku liší, ale kniha je perfektní, čtivě napsaná, doslova pohltí. Jediné co mi opravdu vadilo byl Krasomil Pohroma. Panebože, vždyť to zní hrozně. Radši jsem četla Magnus Bane. Jinak kniha skvělá, postavy a děj perfektní, chystám se na další díl :)

dancav28
04.04.2018 5 z 5

Tuto knížku jsem si koupila, kvůli filmu a seriálu. I když jsem se trochu bála, že mě kniha nebude bavit, tak nezklamala. Knihu jsem si hned zamilovala´, přečetla jsem jí jedním dechem. Příběh je napínavý a zajímavý, stejně jako postavy. Celý ten svět, který autorka vytvořila je prostě úžasný. Knihu doporučuji a jdu si hned přečíst druhý díl této knižní série :)

InaSeLoki
26.03.2018 4 z 5

K přečtení této knihy mě přiměl film a k němu jsem se dotala, protože jsem se potřebovala podívat na nějaký fantasy film na odreagování. Před dvěma měsíci jsem o tomhle světě neměla nejmenší ponětí. Kamarádka mi mezi řečí sdělila, že jsou i knihy. To mě tehdy absolitně nezajímalo. Chtěla jsem vidět jednorázově nenáročný film a tím to haslo. Jak tušíte, mé plány se poněkud změnly. Film se mi neočekávaně líbil a ještě toho den jsem si sehnala i knižní předlohu. Tak to byl ve zkratce můj malý příběh.

Ještě než přejdu ke knize, chci říct, že je to pro mě zázrak, protože YA není můj šálek kávy i přes můj mladý věk. Nečetla jsem Twilight ani Hunger Games atd. Stačilo mi to bohatě jako filmy. Jinak fantasy mám moc ráda.

Je zde předpokládáno stopové monožství spoileru.
Kniha se hezky čte, sice si autorka opakovaně libuje v popisu, jak je, kdo spocený, jak voní, v pachuti krve atd., ale za chybu to nepokládám. V dalších knihách už to tolik nepoužívá.
K překladu bych poznamenala, že mě Krasomil Pohroma natolik iritoval, že jsem ho ignorovala a četla jsem originál - Magnus Bane.
Jsou zde pěkné hlášky, které pobaví, ale i pár jich je klišé. Oceňuji odkazy na Dračí doupě.
Co se týče příběhu, je to postaveno na stereotypní kostře, která vyústí v dramatickou jobovku.
Není překvapením, že mojí nejoblíbenější postavou se stal Jace s jeho odzbrojujícím sarkasmem. Překvapením pro mě bylo, že s ním shledávam jistou charakterovou podobnost (úrověn sarkasmu a arogance to ní).
Líbil se mi způsob představení tohoto světa, i když víly tu moc prostoru neměly...
Potkan byl pro mě ze začátku moc, ale po vysvětlení kamarádky, že to není nic neobvyklého, jsem to přijala. I ty motorky mi nejdříve přišly přehnané, ale potom vtípku se svěcenou vodou, jsem to také vstřebala.

Překvapilo mě při čtení, že se jedná obestseller. Opravdu jsem netušila, že je to tolik oblíbené.
Mě osobně oslovil svět Lovců stínů a pokračovala jsem na další díl.
Podle mě je filmová podoba povedená, i když k ním mám dnes, již po přečtení celé série, více výhrad, zato seriál shledávám jemně "řečeno" jako nedůstojný výtvor (je to horší než noční můra).
Knihu jsem přečetla jedním dechem a doporučuji ji.

Roanicka
15.03.2018 5 z 5

Kniha je velmi zajímavá. Seznamuje nás se světem za tím, který známe. Viděla jsem film i seriál, ale kniha je vždycky to nejlepší.

lavička
12.03.2018

Do knihy jsem se zamilovala, stejně jako do lovců stínů. Dnes mám již přečtenou celou sérii která je plná atomových bomb. Sedli mi postavy, překvapoval mě příběh a byl tam Jace. Co více si přát?
Doporučuji tedy přečíst.

Szekynka
07.03.2018 2 z 5

Kniha mě neoslovila ani nezaujala, hodně jsem se přemlouvala k dočtení.

Nomia
03.03.2018 3 z 5

Neoslovilo. Nemůžu říct, že bych to považovala vysloveně za průser, ale na knize jsem si nenašla nic, co by nějak extra upoutalo mou pozornost a vyšvihlo ji mezi nadprůměrná díla.

Hlavní problém bude v tom, že mi nesedly postavy. Nejen, že mi nebyly sympatické, ale často se mi zdálo, že se chovají přiblble a řeší naprosté koniny. Nicméně to se asi od puberťáků dá očekávat.

Je to nešvar mnoha fantasy pro náctileté, ale i zde mi přišlo, že autorka se více pitvala v puberťáckých pocitech a láskách, než aby pořádně využila potenciál relativně zajímavého svět. Město kostí beru jako veskrze průměrnou záležitost a rozhodně nebudu mít potřebu číst další díly, ani shlédnout filmovou verzi.

medvídě
01.03.2018 5 z 5

Právě dočteno.
Je znát, že je to určeno pro mladší čtenáře, ale to mi moc nevadilo. Když chce člověk vypnout, tak je to ideální.
Autorka si vymyslela skvělý svět plný zvláštností a myslím, že se jí to povedlo velmi dobře. Už se těším na další díly, i když z původní trilogie je těch dílů trochu více.
Při čtení jsem si často vzpomněla jak na filmové tak i na seriálové zpracování, kdy mi je určité pasáže připomněly. Každé zpracování má něco do sebe a každý to pojal trochu jinak. V seriálu mají však ke všemu trochu více časového prostoru. Ale i tak obě zpracování hodnotím kladně.
Samotná kniha je velmi čtivá a stránky ubíhají, aniž by si toho čtenář všiml, jak daleko se najednou dostal. O napětí není nouze.
Takže, jestli někdo přemýšlí, zda se do této série pustit, tak má mé doporučení.

Peťule115
28.02.2018 5 z 5

jednoznačně doporučuji

LittleNightOwl
24.02.2018 5 z 5

Naproto epické. Naprosto komplikované a zamotané. Naprosto magické.

girdi
21.02.2018 3 z 5

Trvalo mi než jsem se do knihy začetla a přestože je fantasy svět zajímavě vystavěn, tak mi bohužel hlavní postavy nějak nepřirostly k srdci. Ačkoliv se autorce podařilo připravit několik zajímavých dějových zvratů, tak mi někdy příběh přišel trochu moc přímočarý a předvídatelný. Ale dám tomu ještě šanci s druhým dílem ;-)