Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3548 3548

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

quinefer
21.02.2018 4 z 5

Tuhle serii mam v knihovne uz celkem dlouho a konecne na ni dosla rada. U prvniho dilu me zajimalo hlave cim se lisi od filmu (jak uz to chodi kdyz se nejdriv kouknete a pak az ctete). Prekvapilo me jak moc je film podle knihy, jo nektere celkem podstatne veci byly dost prekrouceny, treba ze Clary v prvni knize neni zdaleka takova ranarka jak ve filmu. Ale zas sem si udelala mnohem lepsi predstavu o nekterych bytostech a o celkovem prostredi. Neni to zla kniha cetla se prakticky sama. Ani jsem si neuvedomila ze uz jsem na konci takze vzhuru k druhemu dilu.

HermionaKnihom
17.02.2018 4 z 5

Upřímně jsem nejdříve viděla seriál, ale knihy jsem stejně měla v plánu přečíst. Seriál je trochu pozměněný a má více akce, takže jsem si čtení tolik neužila. Ani neporovnávám seriálové a filmové ztvárnění postav, protože si je z knížky stejně představuju jinak.
Takže, Město z kostí se mi líbilo, chemie mezi Clary a Jacem byla super a Jace s jeho sarkastickými poznámkami a humorem byl úžasný.
Hodnotím 4,5 *

pauline93
05.02.2018 5 z 5

Doporučuji přečíst, super série.

kaca3606
29.01.2018 4 z 5

nejdřív jsem viděla film, a je to už delší dobu.vůbec jsem si ho nezapamatovala, byl hroznej. pak jsem četla nějaké dobré recenze na knihu, tak jsem si jí přečetla.no kniha mě bavila.

tik
28.01.2018 odpad!

Hloupa a zbytecna kniha. Odpad.

sd1992
26.01.2018 4 z 5

Nějak nevím, odkud začít... :-D Asi tím, že jsem zrovna prodělávala snad svoji první čtenářskou krizi... :-D Ale nemohla za ní vůbec tato kniha, ale bohužel mi to celkově snižovalo chuť číst a nějak mě kniha nedokázala pořádně nadchnout... Ale příběh to byl skvělý, takže rozhodně jdu číst dál a určitě to bude jen lepší a lepší... :-) Akorát mi tento první díl připadal místy mírně překombinovaný - moc nadpřirozena, moc osob, moc informací... vím, že to zní divně, ale na to, že knih je teď aktuálně zatím 10 (když samozřejmě počítám i volně navazující série), tak jsem si říkala, že možná nebylo nutné tolik nadpřirozených bytostí odhalit hned v prvním díle.. :-) Ale kamarádka, který tyto knihy četla asi třikrát mi vysvětlila, že pro tento velký svět to bylo nezbytně nutné a další díl bude už lepší, tak se jdu do něj s chutí pustit.. :D

Adhara
15.01.2018 1 z 5

Klišéovité klišé v takom množstve, až by som predpokladala, že sa už hodí len do paródií. A ako v mnohých nenáročných fantasy, aj tu sú nekonzistencie a prešľapy proti vlastnej logike. Hlavná hrdinka Clary vytrhnutá z „bežného“ života do prúdu nadprirodzeného sveta sa ničomu nijako zvlášť nediví, však to je predsa bežné zistiť, že nadprirodzené svety a bytosti predsa len existujú. Zo situačných vtipných hlášok pubertálnych postáv som sa tiež práve po zemi od smiechu neváľala. Akúkoľvek psychologizáciu a myšlienku by ste tu márne hľadali. Spolu s faktom, že kniha je celkom čítavo napísaná, na nás kričí jediným cieľom: oddych, oddych, oddych. No nemôžem si pomôcť, ja som si neoddýchla. Viac ako počítanie všetkých možných klišé a potvrdzovania si, či sa všetky vzťahy a súvislosti medzi postavami vyvinú presne tak, ako som od prvej kapitoly predpokladala, by ma totiž potešilo niečo neočakávané.

Arisavm
14.01.2018 5 z 5

U této knihy jsem nejprve viděla film, který mě zaujal. Takovéto příběhy mám moc ráda, proto jsem si tento díl musela koupit a přečíst. Samozřejmě kniha mě zaujala o mnohem více, už jenom proto, jak moc nám dokáže fungovat naše fantazie. Za mě super kniha a určitě ji doporučuji.

Karola050716
08.01.2018 3 z 5

Trochu se mi do hodnocení míchá dojem z filmu, který nebyl nic moc, a při čtení se mi některé scény vybavovaly. Postavy začaly být zajímavější až ke konci. Kniha mě úplně nenadchla, ale zajímá mě, kam se bude příběh vyvíjet, takže určitě zkusím i druhý díl série.

DarjaSh
07.01.2018 5 z 5

Krásná kniha pro náctileté osoby. Nechybí láska, dobrodružství a ani ta magie. Škoda jen, že od čtvrtého dílu ztratila série svoji grácii.

Seriál nic moc, nedoporučuji. Zkazí ten krásný dojem z knihy.

Ruzaaa
04.01.2018 3 z 5

Přiznám se, že mě první díl moc nebavil a trvalo mi dlouho, než se mi povedlo se pořádně začíst. Děj mi přišel někdy zbytečně překombinovaný a předvídatelný (kdo byl Clařin táta jsem uhodla hned v začátku). Ale později se mi kniha začala líbit, jak přibývalo více akcí. Film jsem neviděla a podle negativních recenzí asi není o co stát.

Ďumbierka
04.01.2018 5 z 5

Musím povedať, že som rada, že som sa k tejto knižke vrátila. Síce staršia o pár rokov a ešte miesto slovenskej verzie som si ukoristila českú, s krásnou obálkou ♥ :) . V slovenčine som bola úprimne vydesená zo štýlu písania autorky, ale neviem ako je to možné, v češtine mi to vyhovovalo o 100% viac... možno iný preklad možno som sa zmenila ja a moje vnímanie toho, čo mi vyhovuje ;)
Na to, že som staršia, tak ma veľmi knižka prekvapila a bola som úplne vtiahnutá do toho čarovného sveta tieňov a rún ... démoni, bosoráci, tieňolovci :) :) užila som si to, a pevne verím, že si čím skôr kúpim druhý diel.
Mimochodom videla som aj film aj seriál a a potom som sa odhodlala na knihu :) :), no knihu som hltala ;).

rosalindaaa
29.12.2017 5 z 5

Knížka se četla dobře, a bylo v ní více než ve filmu

NalinnMane
26.12.2017 4 z 5

Kniha byla opravdu dobrá. Až skoro do úplného konce jsem se od ní nemohla odtrhnout, ale jakmile tam začala ta konečná akce taknevím proč, ale nějak mě to přestalo bavt, ale to nic nemění na tom, že kniha je opravdu skvělá a to samozřejmě i v porovnání s filmem.

AnnaNes
06.12.2017 5 z 5

Kniha mě moc bavila, jsem ráda, že mám koupených všech šest dílů, zároveň mě mrzí, že se nebude točit pokračování. A co Jace a Clary, musí být spolu! Jsem zvědavá na další díly.

komin347
23.11.2017 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná, hned mně vtáhla do svého světa. Plusem je, že je to celá série a nekončí to po jedné knížce, tudíž se máte pořád na co těšit a hlavně neklesá kvalita jako to bývá u některých jiných sérií.

Newtriah
17.11.2017 5 z 5

Po delší době opravdu úžasná fantasy, která vás vtáhne do děje a nepustí. Přečetla jsem ji za dva dny a hrozně se těším na druhý díl.

Julinka679
16.11.2017 5 z 5

Filmové zpracování Města z kostí bych nazvala takovým dobrým průměrem, kdy některé postavy jsou spíše žalostné. Proto jsem ke knížce byla velmi skeptická a očekávala stejné "nadšení" jako po zhlédnutí filmu. Ovšem knížka mě velice mile překvapila, postavy nebyly ani zdaleka tak "teen" jak jsem si na první pohled myslela a kladné i záporné postavy měli co nabídnout.
Příběh Clary se četl skvěle, děj byl zajímavý a do poslední stránky napínavý. Jen škoda toho konce, některé věci bych přece jen udělala jinak :-)

Bettybook
11.11.2017 3 z 5

Abych pravdu řekla, mně se líbil víc film.

hanpari
11.11.2017 2 z 5

Velice slabé!
I ta L. Hamiltonová, když se rozhodla psát nadpřirozené porno, má víc šťávy, a to nemluvím o tom, že kvalita její série šla postupně dolů, zatímco tato autorka si nastavila laťku proklatě nízko hned u prvního dílu.
Když už číst městskou fantasy, pak raději od zavedených značek jako I. Andrews, K. Price, v horším případě K. Harrison nebo L. Hamiltonovou.
Pokud se cítíte jako extra náročný čtenář, bez rozpaků sáhněte po Knihovně na Černohůrce.