Město z kostí

Město z kostí
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3552 3552

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

renefer
21.07.2017 4 z 5

Četla jsem už před lety a teď jsem se k ní vrátila po zhlédnutí filmu. Musím říct, že v tomto případě je film lepší než kniha, což se nestává moc často. Nebo je to možná tím, že už nejsem teen. V každém případě je to jedna z lepších fantazy pro teenagery, předala jsem k přečtení dcerám :-)

Mamosvain
14.07.2017 5 z 5

Tak si to shrňme!
Námět je opravdu jedinečně skvělý (i přesto, že vám lehce připomene okamžiky při čtení Percyho), děj je nádherně sepsán a kniha je plná překvapení a zvratů, které vám na každé stránce změní představu, jak bude kniha dál pokračovat. Upřímně vůbec nechápu, jak je možné narvat tolik zvratů a napětí do jedné knihy. A tak se Nástroje Smrti stávají jednou z nejlepších sérií, kterou jsem kdy četl.
Rozhodně se těším na další díly a dávám plný počet hvězdiček :)

daniela0203
10.07.2017

Knížka se mi moc líbila jakožto i ostatní díly.Po přečtení prvního dílu jsem si hnedka musela stáhnout film a byla jsem nadšená jak dokázal Jamie Campbell Bower stvárnit postavu Jace a nevědela bych si představit,že by Jace herecky obsadil někdo jiný.Za Clare taky palec nahoru.Škoda,že se už nebudou natáčet další díly se stejným hereckým obsazením jako u tohoto dílu.
Ságu Nástroje smrti mohu jenom doporučit.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Perfektní. Moc pěkně se kniha četla.

katerina2660
10.07.2017 4 z 5

Hezká knížka na dovolenou. Nepatřím mezi cílovou skupinu, ale knížky s úpíry, vlkodlaky, čaroději mám moc ráda... je to únik z reality.

Aríka
07.07.2017 5 z 5

Knihu jsem začala číst na popud filmu a následně seriálu, který patří mezi mé oblíbené. Při prvním otevřením knihy jsem přečetla sotva první stranu a opět ji zase zavřela. Ano, kniha je psána v er- formě, což mě u někerých knih mnohdy odradí. nicméně, po nějaké době, řekněmě v řádech dnů, jsem se ke knize opět dostala a doslova jsem se začetla. A zamilovala se. Do Jace. Vykreslení postav je báječné. Situace jsou barvitě a pěkně popsány, nejsou ani moc dlouhé ani moc krátké, ale tak akorát. Doporučuji.

Petruska200
27.06.2017 5 z 5

Vsechny dily naprosto fantasticky

Arte
23.06.2017 5 z 5

Kniha a obecně celá sága mě nadchla a četla jsem ji jedním dechem. Téma "andělé a démoni" miluji a tato série předčila všechna má očekávání. Rozhodně ji v budoucnu hodlám přečíst i v originále.

nikolm
19.05.2017 5 z 5

lepší než film

tatjana1737
11.05.2017 3 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Nejprve jsem četla trilogii Pekelných strojů, která Nástrojům smrti časově předchází, takže jsem se nevyhnula srovnání. Mechanický anděl a další dva díly se mi líbily historickou dobou, do níž jsou zasazeny, a přestože jsou hlavní hrdinové z dnešního pohledu teenageři, dají se považovat za dospělé a kniha se zavděčí i staršímu čtenáři. Oproti tomu Město z kostí mi přišlo už hodně pro "puberťáky", hlavními hrdiny počínaje, přes jejich jednání a slovník, až po některé nelogičnosti v jejich chování. To jsou důvody, proč jen tři hvězdy. Jinak musím vystihnout svět, který autorka vymyslela, včetně postav, kterými jej osadila. Doufám, že se blíže seznámím i s dalšími obyvateli podsvěta a mytologií nefilim, která mne hodně zaujala.

Btw - po přečtení této knihy si říkám, že lovci stínů asi neslaví Den sv. Valentýna? :-X

Karoli282
06.04.2017 4 z 5

Po pár letech jsem se vrátila k této sérii díky seriálu Shadowhunters, kde jsem si neskutečně oblíbila pár Malec. Tento díl mě docela zaujal, i když další díly jsou určitě lepší.
Musím se přiznat, že mě v nějakých situacích Clary nesmírně rozčilovala a první polovina knihy mi přišla slabší než ta druhá. Postavy jsem si představovala trochu starší, taky si myslím, že chození do takových klubů v patnácti je zvláštní.
Ale rozhodně oceňuji nápad. Je to opět něco jiného.
P.S.
Magnuse zbožňuji

kata6797
26.03.2017

Přečetla jsem už celou sérii, a přečtu si jí znovu. Kniha mě bavila od začátku až do konce, nenudila jsem se, byla jsem začtená a vždy se těšila až si budu zase číst. Je to zajímavý příběh.

PeťkaW.
23.03.2017 3 z 5

Nebýt traileru na připravovaný film, tak bych po knize asi ani nesáhla. Po prvních 15 stránkách jsem měla sto chutí se čtením přestat, protože se mi nelíbilo, jak je čtenář do děje bez jakéhokoliv varování hozený. Pak se ale celý příběh překvapivě slušně rozjel a ustálil. Je čtivě napsaný a najde se tu plno zajímavých momentů. Líbilo se mi, jak si autorka pohrála s klasickými nadpřirozenými osobnostmi a dala jim nový nádech. Mohla ale o něco víc rozvinout podsvětí a víc ho čtenáři přiblížit, to mi tam docela chybělo. Na druhou stranu oceňuju, jak propracovala postavy a vztahy mezi nimi. Mám ráda, když jsou hrdinové v knihách propracovaní a mají své vlastní osobnosti, takže v tomhle vidím rozhodně plus. Mínus dávám za průhlednost děje a plochost příběhu. Sečteno podtrženo - nebylo to vůbec tak špatné, jak tu někdo píše. Je to opravdu čtivý příběh, u kterého se dá skvěle vypnout a žít v jiném světě. Má své mouchy, ale po dalších dílech jsem i tak sáhla.

dancadragneel
06.03.2017 3 z 5

Překrásný příběh, který je odlišný od mnoha klasických fantasy a k tomu je ještě skvělý film. Rozhodně doporučuji

Martia
27.02.2017 5 z 5

Boží! Jak kniha tak film

Viky00
25.02.2017

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

_Žanet_
18.02.2017 5 z 5

Knížku jsem bohužel četla přes dva měsíce z nedostatku času, ale dnes jsem se hecla a celou jsem ji přečetla. A jsem ráda, že jsem to udělala, protože do mě knížka zase zanesla jeden ze spousty hezkých příběhů, které se v knihách skrývají.
Kniha se celkově četla dobře a rychle. Byla taková oddechová a u konce se změnila i na něco méně oddechového. Jsem ráda, že jsem po ní sáhla a určitě si přečtu i zbytek série.

ufounek173
16.02.2017 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii a teď čtu po druhé a klidně napřeskáčku,jak ji seženu z knihovny.A určitě si ji pořídím domů.Film se mi líbil a mrzí mě ,že nenatočili pokračování,výběr hrdinů byl famózní.

PaluškaB
25.01.2017 3 z 5

Skvělá kniha jako fantasy pro dospívající. Mě osobně se kniha moc nelíbila. Ovšem začátek byl napínavý, poutavý a byly tam i pasáže, které se mi líbily. Spíš až konec knihy mě nudil a do čtení jsem se musela často i nutit.
Je to možná i tím, že jsem jako první viděla film, který mě nalákal na knihu, a ze které jsem byla trochu zklamaná. Další díly už číst nebudu.

Ladiva
17.01.2017 4 z 5

No, čo už, dávno nie som YA, ale páčilo sa mi to. Malo to zaujímavo rozohranú dejovú líniu, napätie, trochu irónie i humoru a vcelku sa to príjemne čítalo. Som zvedavá na ďalšie osudy postáv, a tak siahám po ďalšom dieli...