Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3548 3548

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

Zabka27
06.11.2017 4 z 5

Začátek knihy mě malinko odrazoval, ale když jsem se začetla, rychle mě příběh zaujal. Je to oddechovka pro nás, fanoušky fantasy světů. Obě hlavní postavy mi naprosto sedly, jen teda doufám, že jim bude přáno... Každopádně doporučuji a jdu se vrhnout na další díl!

Terez113
21.10.2017

Nejdřív jsem viděla film a pak jsem četla knížku a musím říct, že i film a i knížka jsou úplně skvělý, hned si chci přečíst pokračování!

juni
21.10.2017 5 z 5

Dříve než jsem si přečetla knihu, viděla jsem film. Film mě naprosto nadchl a hned jsem musela mít pokračování. Naštěstí jsem měla za chvíli svátek :)

Richelle
21.10.2017 5 z 5

Rozhodně se jedná o velice zajímavý příběh. Oblíbila jsem si tuto knihu i celou sérii. Četla jsme ji už několikrát a počítám, že si ji párkrát ještě přečtu.

verca65
18.10.2017 3 z 5

Trochu nečekané vztahy. Zatím nic moc, ale je to zatím první díl z celé série.

Natali692000
14.10.2017 5 z 5

Bomba! :) Upřímně jsem měla ze začátku mírné obavy z toho, že to bude zase jen takové to průměrné young adult fantasy. V tom jsem se ale šeredně spletla. Začetla jsem se okamžitě. Kniha je plná akce a zvratů. Bavila mě od začátku do konce. A nejvíc mě dostal ten zvrat mezi Jacem a Clary. Těším se na další díly.

petulka.sasanka
04.10.2017 4 z 5

Parádní odechovka!!! Naprosto splnilo mé očekávání. Kniha se mi dobře četla, občas ty zvraty jsou překombinované, ale i přesto doporučuji a těším se na pokračování

nikikostadinova
19.09.2017 4 z 5

První dejme tomu třetina mi přišla pomalejší (stejně jako u 1. dílu podzemí) ale potom mi to nedalo a začetla jsem se a dvě poslední třetiny jsem zhltla hodně rychle.

Cryptkeeper
08.09.2017 4 z 5

Pěkně a svižně napsané. Opravdu poutavé,člověk se nenudí. Jen ten svět víl,čarodějů atp mi jako celek nepřišel až tak úchvatný,jak jsem čekal. Představoval jsem si ho trochu jinak a to mi místy celkem vadilo;) Každopádně,určitě stojí za přečtení.

Svatojánek
04.09.2017 4 z 5

I love Jace!

boucner
01.09.2017 4 z 5

Čekala jsem průměrnou fantasy, protože jsem omylem viděla asi 20 minut z filmu a byla jsem nesmírně překvapená. Celkem pěkně promyšlený svět, hlavní hrdince se nikdo neplazí pod nohama, jak to u tohodle typu knížek bývá a humor taky není vůbec špatný. Rozhodně mě přesvědčila, že chci vědět, jak to bude dál.

knížečka2002
01.09.2017

Upřímně jsem asi jediná na světě, ale tahle knížka asi opravdu není pro mě. Pokusila jsem se jí přelouskat, ale přes stranu 80 jsem se dostat prostě nedokázala. Nevím čím to je, ale po pár dnech jsem knížku vrátila do knihovny a vrátit se k ní nechystám.

LadyD
01.09.2017 4 z 5

Knihu jsem četla už několikrát a moc se mi líbila, ale pak přišly filmová a seriálová adaptace, které stály za starou bačkoru. Musela jsem si připomenou kouzlo knihy. Myslím, že si dám reriding celé série :)

planet129
30.08.2017 4 z 5

Už od začátku mě kniha neskutečně bavila, ale ten konec to prostě musel zkazit... Proto dávám 4* místo 5* Je tu však ještě jeden nedostatek, za který mám chuť vraždit - proč se Magnus Bane jmenuje v češtině Krasomil Pohroma?!? Viděla jsem film i seriál a Magnus je zde prostě skvělý, a v knize s ním udělají tohle...

Míša.K.
27.08.2017 5 z 5

Z knížky jsem byla nadšená a moc mě bavila, hned se vrhám na druhý díl. Určitě ho všem doporučuji a hlavně těm, kteří mají rádi fantasy.

Kirrie
23.08.2017 3 z 5

Prvních 150 stránek jsem u toho spala. Vůbec mě kniha nenadchla, číst to bylo utrpení. Štěstí, že jsem to nevzdala a povedlo se mi do knihy ,,zavrtat."

HankaHail
22.08.2017 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky seriálu Shadowhunters. Byla jsem zvědavá, jak příběh začal v knížce a chtěla jsem se dozvědět nějaké bližší informace, které v seriálu nebyly zmíněné, nebo byly ale jen letmo. Knížku jsem zhltla během dvou dnů ani nevím jak. Byla jsem velice překvapená jak byla čtivá a to mě přitom většinu času rozčilovala Clary a Jace.
Podle chování postav a stylu psaní, jde poznat, že je kniha určená pro mladší čtenáře. Proto mi více vyhovuje, když jsou postavy v seriálu starší. A ještě jedna věc mi více vyhovuje v seriálu a to je jméno nejvyššího brooklynského čaroděje, Magnuse Bana. Jak u Anděla mohla paní překladatelka, udělat z jména Magnus Bane Krasomila Pohromu? To je hrůza. Trochu mi to připomína Hunger Games, kde zase překladatelé zvládli udělat z Gala Hurikána.
Jinak mám na knížku úplně stejný názor jako Karoli282.

Readerka09
26.07.2017 5 z 5

Co říct... Z knížky jsem byla naprosto nadšená! Příběh mě opravdu zaujal a bavil po celou dobu čtení. Ale většina zvratů se dala i domyslet, takže něco takové ,haló' a překvapení nebylo. S hlavní hrdinkou alias Clary Frayovou jsem se ztotožnila. Viděla jsem se v ní a to pro mě znamená veliké plus. Knížku doporučuji, zvláště pokud milujete fantasy a dokážete se začíst až do morku kostí (pokud se to tak dá říct). :D ;)

AnusaUltra3600
24.07.2017 4 z 5

Kniha mě bavila a ostatní díly jsem přečetla hodně rychle. Přijde mi to dobře vymyšlený, není to nějak přehnané zaláskovaný, kde tam hlavní pár neustále áchá a óchá. Musim říct, že to, ale mělo i mezery, protože knihy byly neuvěřitelně předvídatelné, ale to se ještě dalo skousnout, na co jsem si, ale těžko zvykala byla Clary. Byla mi tam dost protivná a bála jsem se co z ní vyleze pokaždé když otevřela pusu, ale musím říct, že se to zlepšovalo . knihu hodnotím 8/10

nai.ivka
23.07.2017 4 z 5

Nejdřív jsem viděla film, ten se mi líbil, přečetla jsem knížku a ta mě nezklamala, nemůžu říct co se mi víc líbilo. Pokud bude mít dcera zájem, tak ji ráda tuhle knížku podsunu.