Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3542 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

Shanib
16.01.2016 5 z 5

Když pominu to, že Clary pořád chtěla někomu dávat facky a že všichni měli neustále zpocený trička, tak to bylo super :D Ale teď vážně...děj se mi moc líbil. Vykreslení postav nemělo chybu. Jace je...no co si budeme povídat, je prostě zatraceně sexy. Bohužel se mi nepovedlo to, abych si oblíbila Simona. Každopádně pořád se něco dělo. Nenašla jsem žádnou nudnou pasáž a měla jsem problém se od knížky odtrhnout.

Knihomolka007
16.01.2016

Tahle série mě naprosto uchvátila.
Přestože jsou v knize upíři, vlkodlaci, démoni .... není to romantická slátanina. Tahle knížka má svoje kouzlo, nápad není originální, ale zpracování ano. Přece jenom-upíři, vlkodlaci, elfové jsou dnes všude. Ale takhle? Ne, ne tímhle způsobem.
Romantika tu je, ale zase...je jiná. Neotřelá. A nalijme si sklenku čistého vína-Jace a Clary... To je jiná liga. Jace to okořeňuje (a to opravdu DOST!!!!!) svou ironií, která se mi líbí. A s Clary jsem se ztotožnila opravdu snadno. A Simon-ten je prostě Simon a bez něho by to nebylo ono.
Každopádně tahle kniha nenechá nikoho chladného. Doporučuju každému, koho nebaví obyčejné romány, kde je láska, problémy, láska a zase problémy. Tady je napětí, akce, zvraty, ironie a i ta láska, která je ale jiná-opravdovější.

e.llis
10.01.2016 3 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení sestry. Moc ráda bych řekla že se mi knížka moc líbila...pravdou by ovšem zůstalo že jsem se v tom víceméně plácala. Možná byla knížka psaná pro více intelektuální lidi. Mě totiž přišla moc složitě napsaná. Jednoduše mě nevtáhla do děje tak, jak jsem si přála. Na druhou stranu se mi líbila vtipnost Jace a odvážnost Clary. Taky jsem se zamilovala do Simona, znám totiž někoho, kdo se mu hrozně podobá. Některé hlášky byly k nezaplacení.
Nakonec jsem se knihou nějak přelouskala a výsledkem je, že si z ní skoro nic nepamatuju. :D Asi si skusím přečíst další díly a snad to bude lepší.

misulef
02.01.2016 3 z 5

Začátek byl trochu neobratný a trvalo mi, než jsem se do toho začetla... Nicméně přibližně ve čtvrtině knížky jsem se do toho ponořila natolik, že jsem se probrala až na samém konci.
Simona si člověk prostě nemůže nezamilovat a jeho ironický smysl pro humor je mi velice blízký. Když člověk přivře oči a ignoruje skutečnost, že Jace je jen další tajemný badboy, co svádí nejen Clary, ale s ní i většinu dívčích čtenářek, může si člověk docela snadno zamilovat i jeho.
Příběh byl plný nečekaných zvratů, aniž by to působilo jako pěst na oko, a Clareová díky Bohu všechny zamotané věci vysvětlila už tady a nenechávala si to do dalších dílů ( i když nepochybuju o tom, že nás v těch dalších dílech ohledně těchto zdánlivě objasněných věcí čeká ještě hodně překvapení).

Etule
21.12.2015 3 z 5

Nejsem si moc jistá, co k tomu napsat. Asi mě dost ovlivnil film, který mě tak nějak zklamal. Nebudu tu uvádět v čem, protože bych spoilerovala a to dost. :) Nicméně ve finále za to vlastně nemohl film, ale autorka sama. Chápu, že to tím asi chtěla zpestřit, ale mě to nějak nesedlo. Krom toho mě občas dost udivovaly opravdu stupidní rozhovory typu: Proč vy kluci říkáte čau, místo ahoj? Jako že COŽE?! :D Chápu, teenageři, ale opravdu se sakra baví zrovna o tomhle? o.O
Nicméně si pravděpodobně přečtu i další díly a to z jednoho prostého důvodu - Luke. :) Ten chlap mi prostě sedl, možná právě proto, že je to chlap a ne teenager, protože já sama už dávno nejsem v teenagerském věku. :)
Nu, uvidím, jak se to vyvine dále.

sarkymplova
19.12.2015 5 z 5

Jak já jsem se těšila, až napíšu komentář k této knize. A když se k tomu konečně dostanu, nevím, co vlastně napsat chci. Jediné slovo, které mě napadá je bomba. Díky filmu jsem se dostala k této úžasné sérii. Avšak je pravda, že tato kniha mě ze začátku moc nebavila. Také jsem si musela zvykat na er-formu. Ale mé podvědomí mi furt říkalo, že mě to zaujme. A nelhalo.
Autorka má skvělý smysl pro humor - jak vidíme u Jace. A ta zápletka!
Nikdy jsem nebyla fanouškem příliš rozsáhlých sérií. Tentokrát se Cassandře povedlo mě zaujmout na tolik, že tuto sérii čtu už po několikáté.

Markett
27.11.2015 5 z 5

Přiznávám, že jsem se zamilovala. :) Opravdu úžasná kniha plná napětí a všech možných příšer. Moc se mi líbilo prostředí, kde se kniha odehrávala a postavy nebyly ani černé ani bílé, prostě normální lidé se svými kladnými a zápornými vlastnostmi. Moc mě překvapil konec, tohle jsem vůbec nečekala a jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál.:)

simviki
27.11.2015 5 z 5

Celá sága Nástroje smrti je naprosto úžasná. Kdo miluje fantasy, nebude zklamán, i když jsem četla už i o chlup lepší . Napětí, akce, dobrodružství, láska a romantika jsou spolu promíchány v přesných dávkách. Filmové zpracování , jako téměř vždy, pokulhává daleko za knihou.

Eleanor-ka
09.11.2015 4 z 5

Abych pravdu řekla, bylo to pro mne docela zklamání, vzhledem k tomu, jaký velký ohlas tato série má. Znám několik lidí v mém okolí, co čtou a tahlu knížku mi nejen doporučili oni, ale i knihovníci, různé známosti přes internet a hlavně tedy i pozitivní komentáře zde a milé recenze všude po blozích. Nutno říct, že je to opravdu velmi dobře propracovaná kniha, která má co nabídnout, je to skvělé fantasy, které se nezdá ani v nejmenším přitažené za vlasy, jak to tak už bývá... Ale prostě mě ta smršť akce a celkově tak moc nezaujalo, abych Město z kostí vychvalovala až do nebes. Četlo se to hezky a líbilo se mi to. To každopádně. Ale četla jsem už i lepší. Inu, ještě nevím, zda se pustím do pokračování...

Muffi
03.11.2015 5 z 5

Tahle knížka se mi líbily těsím se na druhý díl

MayLeves
13.10.2015

Musím se přiznat , že jsem to nechtěla číst. No................. jednou večer jsem si tak řekla , že když se tak nudím tak si to jako můžu stáhnout do tabletu. Další den jsem to měla přečtené a ihned jsem šla na další díl..... vážně nechápu jak jsem bez toho mohla žít. Boží knižní série.

velunka1269
03.10.2015 5 z 5

Poutavý příběh, velmi čtivé. Vřele doporučuji. :-)

Dindi
28.09.2015 5 z 5

Děj byl chvílemi trochu předvídatelný, ale jinak fajn kniha :)

Karolinamurphy
19.09.2015 5 z 5

Proč museli ten film tak zkonit? Lilly je úžasná herečka, Jamie je taky úžasnej, ale z filmu je naprostá slonovina, která musí odradit jednoduše všechny.
Cassandra má tak zvláštně úžasný styl psaní, že ani nevím, jak pořádně popsat moje pocity. Nechápu, jak ty všechny informace a zvraty může nacpat do 400 stránek, aniž by kniha byla jeden velký chaos. Vřele doporučuji, jedna z mých nejzamilovanějších sérií vůbec (Na Harryho Pottera nedám). Jace je prostě sympaťák :)

verulik196
16.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha o utajovaném světě, lásce a lži. Výborná kniha, které mohu vytknout jen jedno: nedalo se od ní odtrhnout.

Kikinečka
16.09.2015 1 z 5

Ujde

WowKokinko
14.09.2015 4 z 5

Výborná knížka, už abych přečetla další díly. Jsem napnutá jak to dopadne mezi Jacem a Clary :D

milunka21
09.09.2015 5 z 5

Moc se mi líbila i když mě jedna věc dost naštvala :-D kdo četl tak určo ví :-)

vevronika
07.09.2015 5 z 5

Není lehké zjistit, že žijete ve lži, poznat svět, který je celou dobu všem na očích. Velice zajímavá knížka plná příšer, nebezpečí a lásky.

Jeanine
31.08.2015 5 z 5

Začátek byl celkem nuda, až po 30ti stranách se to rozjelo. Sice bylo na přebalu knihy napsáno od 13 let, ale moc mi to nepřišlo. Bylo tam docela dost vtipů, hlavně Jace a jeho stěry :DDD. Tahle kniha rozhodně stojí za přečtení, ať je vám 12 nebo 15 a více let. :)