Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3542 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

caroline44
26.08.2015 5 z 5

Ze začátku jsem si tou knihou nebyla jistá, ale po prvních stránkách jsem se pomalu zamilovávala do hlavních postav. Nejvíce mě zaujal zajímavý konec, který jsem vůbec neočekávala. Příští díl určitě zhltnu jako malinu. :))))))

Viollet
09.08.2015

Čtivá a napínavá

tisha8409
08.08.2015 odpad!

Fantasy, ale taková.. dětsko-dospělá.
Děcka v klubu, sex, vraždy...duchové...hm tyhle knihy utváří dnešní mládež a to si myslím není dobře.
Nevím co se četlo před rokem 2000, ale já četla Káju Maříka a poté Pottera. Už tam se mi nelíbila přítomnost tak strašného zla a vražd u tak malého děcka.
Nemám totiž ráda prolínání těžkých témat, které jsou na bedrech dětí.
Takže nedočteno a hodnocení? Hm znáte to...co poškozuje čistotu děcek a navíc se to nedá číst, tak má hodnocení jen jedno.

LucaMera
30.07.2015 5 z 5

Tahle kniha mě naprosto dostala do kolen!!
Strašně moc jsem si zamilovala postavy(hlavně Jace-jeho hlášky to prostě zabíjely :D) a styl autorčina psaní mi parádně sedl. V knize jsou krásně popsané charaktery postav a prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Na knize se mi obzvlášť líbí že příběh není jen o jednom hrdinovi který ho prožívá, ale je jich tam hned několik a my můžeme sledovat jak se jejich příběhy vzájemně prolínají.
Občas se člověk při čtení zasměje, následně kulí oči co to na něj autorka zase vybalila a v neposlední řadě dumá nad tím, k čemu celý tento příběh asi směřuje...jak to asi celé dopadne.
No jakmile jsem se dostala ke konci, přišel doslova šok(kdo četl tak určitě tuší o čem mluvím...) a já se tak naštvala že tohle autorka udělala, že jsem hned musela rozečíst druhý díl abych veděla jak se to bude vyvíjet dál. Zkrátka jsem byla úplně mimo když jsem tuhle knihu dočetla...
Možná se někomu bude zdát moje chvála přehnaná ale myslím si že tahle kniha si tu chválu zkrátka zaslouží :) Kdybych mohla, dám jí klidně 50 hvězdiček :D

Sosovica
26.07.2015 4 z 5

Kniha vôbec nepatrí medzi moje obľúbené a vyhľadávané žánre, ale vďaka projektu Knihobežník som sa k nej dostala a odhodlala k prečítaniu. Konečný výsledok? Páčila sa mi!

katka153
25.07.2015

Vášně skvela kniha, Clare je úžasná spisovatelka. Děj je úžasný a místy komplikovaný, ale zajímavý. Mám už celou sérii za sebou a rozhodně nezklamala :)

Shira27
20.07.2015 4 z 5

Kniha mě celou dobu bavila. Ze začátku jsem si nemohla vůbec zvyknout na er-formu, ale časem už to bylo lepší a velmi čtivé.
Děj byl od začátku do konce napínavý a určitě si i časem přečtu ostatní díly. :)

Silencia
16.07.2015 2 z 5

Bohužel jsem to moc ani nemohla dočíst. Další nová pravidla v novém fantazijním světě už asi nezvládám. Už jich asi bylo na mě moc.

warca
12.06.2015 5 z 5

Dlouho jsem se odhodlávala se do nich pustit, ale nevím proč, jelikož to bylo vážně skvělé!

Biohazard
03.06.2015 1 z 5

Pro mě jednoznačně zklamání. Začátek nebyl špatný, nicméně postavy jakési takési nic moc. Naprosto nezajímavé, nesympatické, občasně hloupé. Námět takový plochý, měla jsem velký problém se začíst, zbytečně dlouhé a roztahané. A upíry a vlkodlaky prostě pořád nějak skousnout nedokážu. Taková ta knížka, od které si přečtete vždy dvě až tři stránky když se jdete po ránu vy*rat.

Silencia
02.06.2015 2 z 5

Kniha je velmi chytlavá, navzdory tomu, že po shlédnutí filmu jsem si řekla, že to číst fakt nepotřebuju. Příběh, děj, postavy, jejich svět.... vůbec nic z toho mě nezajímá, ale přesto čtu dál. Nevím proč. Snad to dočtu.

Waiten
01.06.2015

Přiznávám, že jsem jako první viděla film a až potom jsem se rozhodla přečíst si knihu. Hned ze začátku byla knihaa jiná než film. Neřikám, že byl film špatný, ale většinu vynechali a to je škoda. Líbí se mi nápad, že se dva světy prolínají. Kniha je opravdu chytlavá a pohltila mě. Opravdu doporučuji.

calvera00
30.05.2015 5 z 5

Musím se přiznat že nejprve jsem viděla fim a velmi se mi líbil, proto jsem se hned s chutí pustila do knihy. Po pár stránkách mi došlo, že film se s knihou shodoval jen v pár komponentech. Přesto mě kniha naprosto vtáhla do děje. Byla tak napínavá, že jsem od prvního dílu přešla plynule v další...proto dávám pět hvězd

Roselunda 1928
30.05.2015 4 z 5

Nápad hezký, postavy mi ale přišly strašně nedodělané. Neuměla jsem se do toho pořádně vžít... A proč to mezi Jacem a Clary muselo takle bejt?! Mohli být moc hezký pár. Jinak, Jace, kterého jsem na začátku vnímala úplně jinak, svými egoistickými hláškami zabíjel :D A to s Alekem mě zarazilo. A Valentýna nesnáším. A těším se na další díl. A to je asi všechno.

Sušenka1556
28.05.2015 5 z 5

Nemohla jsem věřit tomu ,jak mě knížka pohltila...
Nikdy bych si nemyslela ,že když je v knížce normální rozhovor ,bude zajímavý. Ve většině knížek nemám ráda ,pokud se vypráví nějaký příběh nebo něco zdlouhavě řeší... Zde mi to ale vůbec nevadilo! Naopak! Bavilo mě i toto. Prostě není ani jedna část ,stránka ,odstavec ,řádek ,který by mě nebavil. Už od začátku mi bylo jasné ,že se do Jace zamiluje a bude to ta -romantická postava-. I když mě to teda zklamalo ,že je to její bratr, tak patří veliké plus spisovatelce ,která dokázala jasnému konci předejít. Nemohu se dočkat na druhý díl.
Pokud nevíte ,co na léto ,tak doporučuju ,protože vás tento příběh vtáhne do sebe a je těžké se od něj odtrhnout.

Jordyz
27.05.2015 3 z 5

Nooo, nebylo to špatné, ale trvalo mi půl knihy než jsem se do toho dostala. Připadá mi, že je to psané pro náctileté, chvílema nedomyšlené, ale žádná hrůza.....Každopádně jsem odhodlaná zkusit druhý díl....třeba mě to ještě chytne :-)

Petra85
26.05.2015 5 z 5

o mnoho krasnejsi nez film :-)

Suzísek
23.05.2015 5 z 5

Kniha byla SUPER, děj mě vtáhl do sebe a nechtěl mě pustit ani když jsem si ve dvě hodiny ráno říkala že za tři hodiny vstávám, stejně jsem knihu nedokázala odložit.
dávám 5 hvězdiček :D ani nad tím nemusím přemýšlet

Kýťule
13.05.2015 5 z 5

Super knížka,vřele doporučuji :)

lena_itf
12.05.2015 4 z 5

Nemám moc ráda fantasy, ale tenhle svět plný upírů, víl, vlkodlaků a civilú mě naprosto uchvátil. Wow