Faja

Faja https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342817/bmid_faja-mmt-342817.jpeg 5 3350 3350

Naslouchač série

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

Elea
12.01.2018 5 z 5

Tento díl se mi líbil snad ještě víc než první, naprosto strhující tempo děje, krásně vykreslené postavy, kniha se nedala odložit. Jen doufám, že další díl vyjde brzy.

barcc85
12.01.2018 4 z 5

První díl mě pohltil, tento jsem přečetla rovněž rychle, děj byl zajímavý, líbil se mi avšak na mě to bylo už příliš "chaotické"... plno nových věcí, hlavní hrdinka hrdinkou za každé situace....nějak jsem z hrdinky necítíla obavy, strach, pokoru (to co bylo tak krásně v prvním díle vykresleno)...spíše jen jedno hrdinství za druhým.... a to mi tak nějak trochu kazí dojem z celkového příběhu.

mynonka
11.01.2018 5 z 5

Petro, Petro, ty mě mučíš. Ten konec...takhle dneska neusnu.
Faja se mi líbil snad víc, než Naslouchač. V příběhu nebyla ani chvíle nudy. Byl nadupaný od začátku až do konce. Akcí, emocemi, nestvůrami, krví, brutalitou, přátelstvím,... Nedala se odložit. Postavy dokonale vykreslené, i když souhlasím, že někteří členové pětadvacítky jsou tam spíš jako výplňovka.
Nemám knize absolutně co vytknout, maximálně bych si víc vyhrála s obálkou, která byla oproti jedničce trochu nudná.
Za mě pět hvězd a ty Petro, jsi taky hvězda. Piš dál!

evickakyticka
11.01.2018 5 z 5

Malina. Kniha slupnutá jako malina.

Po přečtení nezbývá než čekat na pokračování. Druhý díl udržel laťku prvního - tak dlouho jsem četla, dokud jsem nepřečetla. Svět naslouchače je skvělý. Všechno do detailu promyšlené, propracované. Celý mi v mysli ožil. Před třetím dílem si nejspíš přečtu předchozí dva abych se do světa ponořila tak, jako teď.

marukm
11.01.2018 5 z 5

Kurnikšopa já ty cliffhangery fakt nedávám! Prostě báječný, opět přečteno jedním dechem a bažím po dalším díle. Akorát jsem si celou dobu říkala, že to dítě má víc štěstí, než by člověk čekal.:-)

Marry123
09.01.2018 5 z 5

Je to přesně rok a den co jsem dočetla Naslouchače a klepala se na pokračování. Po tom roce mi trošku dělalo problémy se zažít do příběhu ale jakmile se mi to povedlo zas mě to sežralo za živa.... Po poslední stránce která mi proklouzla mezi prsty si opět říkám, tak sakra kde je další díl, a jak to teda nakonec teda dopadne. :)

mysta99000
09.01.2018 5 z 5

Kniha byla naprosto strhující. Pořád jsem se nutila číst pomalu, ať mi dlouho vydrží, ale to prostě nejde. Nenajde se místečko, kde by jste si řekli, teď můžu na chvilku odložit, nejde to. Už se nemůžu dočkat na poračování.

muchtarka
08.01.2018 5 z 5

Už jsem si zvykla, že u všech knih na pokračování bývá druhý díl menším či větším zklamáním. Poprvé jsem se tak setkala s dílem, které navazuje stejným zapálením a nadšením jako díl první. Příběh krásně navazuje, nic není uspěchané, ani naopak zdlouhavé, tempo i styl vyprávění jsou jednoduše podmanivé. Jak už bylo řečeno mnohokrát, kniha vás nenechá ani chvíli v klidu. Budete na ni myslet ve dne v noci, takže i když si, stejně jako já, naplánujete, že si ten nádherný příběh budete užívat co možná nejdéle a číst po kratších úsecích, nepovede se vám to. Příběh nejde jen tak opustit a knihu jednoduše zhltnete jako jednohubku, ovšem jednohubku s tak plnou chutí, že se vám pak bude chtít brečet, protože už jste snědli i tu poslední a víte, že než vám připraví nášup, budete si muset hodně dlouho počkat.

evka.jurca
07.01.2018 5 z 5

Stejně jako první kniha, i tato byla vynikající, strhující, napínavá a dech beroucí. Autorce moc děkuji a velmi se těším na další pokračování!

a.xy
07.01.2018

Super pokračování Naslouchace, uz cekam na dalsi dil

Jupijow
07.01.2018 5 z 5

Prosím, prosím, další díl !!!

dada1838
07.01.2018 5 z 5

Plán byl jasný. Přečíst znovu Naslouchače a hned navázat s Fajou. A hlavně číst pomalu a pěkně si to užít. Tak to se nepovedlo. Nedokázala jsem se od knížek odpoutat. Opravdu parádní počtení. Nezbývá než se těšit na další díl.

Maniki
07.01.2018 5 z 5

Naprosto podmanivé. Kniha vás donutí ji číst nebo na ni myslet neustále, ať jste kdekoli a děláte cokoli. Část v nížinách vám přinese mnoho důležitých informací jak o daném světě a o rozdílech mezi sklenáři a "lidmi" , tak o pětadvacítce a o samotné Ilan. Návrat do Duvalského pohoří je znovu nabitý akcemi, emocemi a tajemstvím. Kniha vás opravdu nenechá vydechnout a to ani po jejím dočtení, kdy si buď rvete vlasy nebo zoufale hledáte datum vydání dalšího dílu. Hodně mě překvapilo, jak moc autorka rozvinula vztahy s ostatními členy pětadvacítky, takže si každého z nich nějak oblíbíte nebo zapamatujete. Možná někoho zaráží inteligence a vyspělost Ilan v jejích třinácti letech, ale myslím si, že by jí její život ve sklenářské chudobě nedovolil dětství tak dlouhé, jak bychom si mysleli. Navíc pokud by byla starší, byl by tu větší problém jak s utajením jejího pohlaví, tak s obhajobou jejího pobytu v nížinách (všimněte si, kolikrát se v části s nížinami objevuje "je to jen dítě" apod.). Doporučuju přečíst si znovu před dvojkou první díl, člověk si na hodně věcí rozvzpomene. ;)

Deaner
06.01.2018 5 z 5

Tato série válí ! První díl byl poutavý, a nutil mě dál číst a číst. U druhého dílu to není jinak. Kapitoly jsou zakončeny tak, že není možnost přestat. Někdy si říkám jak se Ilan změnila, je drzejší a odvážnější a nebojí se víc riskovat, víc být protivná ale tím pádem se i víc dozvídá.
Těším se na další díl, doufám že to bude skvělé zakončení.

Palele
06.01.2018 5 z 5

Výborné. Ideální by pravda bylo přečíst si předtím znovu Naslouchače, takhle mi chvilku trvalo než jsem se opět zorientovala v postavách a v ději, ale když jsem už do toho vplula, tak mě zase strhnul příběh a vyplivnul až na poslední stránce s pocitem lítosti, že teď zase holt budu muset čekat na pokračování.

elzary
04.01.2018 5 z 5

Ještě lepší než první díl.

Teclaireddy
04.01.2018 5 z 5

Opět úžasné! Jen tak rychle přečtené...knihu nejde moc odkládat, kdybych mohla, přečetla bych ji na jeden zátah (takto asi za tři dny). Trochu lituji, že jsem si předtím znovu nepřečetla Naslouchače - některé věci jsem trochu pozapomněla a aspoň bych mohla ve světě Ilan pobýt déle.
Když se nad tím zamyslím, děj se zase tolik neposunul (člověk by očekával, že se v druhém díle vyřeší některé záležitosti otevřené v díle prvním), ale vlastně mi to nevadí, plyne to tak nějak přirozeně (vyhovovalo mi rozložení akce, dialogů a vnitřního světa Ilan). Vše je vlastně i docela předvídatelné, ale ani to vůbec nevadí! V jednoduchosti je někdy krása. Mám pocit, že tak, jak to Petra Stehlíková napsala, je to prostě dokonalé jako bezchybně vybroušený sklenit, vše lehce zapadá do sebe, nikde to nedře a výsledek je opravdu kouzelný.

Samsover
03.01.2018 5 z 5

Já vážně nemám slov, znáte takový ten pocit, že když nebudete číst, tak vám bude špatně od žaludku, bude vás bolet hlava a podobně? Tak i druhý díl série mě totálně pohltil, nemohla jsem nic, nemohla jsem jíst, nemohla jsem spát, nemohla jsem pracovat....byla jsem jak na trní a nutně jsem potřebovala číst, číst a číst...v tramvaji, za chůze, při jídle...všude s knížkou v ruce a přečetla jsem takřka na jeden zátah :). Skvělá knížka! Putování Ilan s pětadvacítkou a jejich objevování nových "věcí" mě opět uchvátilo, jako dlouho nic. Mám dojem, že se toho dalšího dílu nedočkám. Doufám, že to bude brzy, protože jinak se mi rozskočí hlava :D

Elaphka
03.01.2018 5 z 5

Naprostá pecka :-)

katyka
02.01.2018 5 z 5

Rovnako ako Naslouchač veľmi pútavé a napínavé čítanie. Oceňujem nielen ten super vymyslený svet, ale aj to, že absolútne netuším, čo bude ďalej. A rovnako to, že vzhľadom k veku Ilan nás snáď nečaká žiadny milostný trojuholník a hádam ani ďalšie klišé, ktoré sa s takou obľubou vyskytujú vo fantasy literatúre. ;) Tu je to všetko o priateľstve a len dúfam, že to v tejto rovine aj zostane a z nikoho sa trebárs náhle nestane dávno stratený príbuzný. :)