Faja

Faja https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342817/bmid_faja-mmt-342817.jpeg 5 3352 3352

Naslouchač série

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

Dadula118
28.01.2018 5 z 5

ježíš,kdy bude další díl?nutně ho potřebuju:-(
výborná knížka,skvěle napsaná,prostě )úžasný..

ivana.sk
27.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha.. jak já zvládnu to čekání na další díl? Tak výbornou fantasy jsem dlouho nečetla.

ewi
27.01.2018 5 z 5

opat vyborne, myslim, ze este lepsie a akcnejsie ako 1. diel. Pacila sa mi i cast knihy v nizinach, no je pravda, ze s navratom do Duvalskeho pohoria kniha nabera grady. Skutocne vynimocny pocin v oblasti ceskej fantasy, a ako ostatni netrpezlivo ocakavam dalsi diel, resp. diely ( dufam i vo viac pokracovani ako trilogiu..)

adela3429
26.01.2018 5 z 5

Div jsem se nepočůrala nadšením. Sakra, to bylo tak dobré! Co dobré, naprosto výborné! Po přečtení Naslouchače by mě nenapadlo, že dokáže Petra Stehlíková napsat něco ještě lepšího, ale povedlo se. Faja je ještě lepší než první díl a hlavně druhá polovina knihy je nervy drásající. Ale co ten konec???!!! Fakt netuším, jak to čekání vydržím, zvlášť pokud se bude opět čekat víc než rok... Tohle je mučení čtenářů! :D

T.N.T
26.01.2018

Na tuhle knížku jsem čekala velmi dlouho.A když jsem se jí konečně dočkala byla jsem nadšená.Při čtění jsem věděla,že se čekání vyplatilo. Kniha je velmi dobrá a je na ní vidět,že si dala autorka hodně záležet.Tuto knihu jsem četla více než desetkrát a i první díl jsem četla hodněkrát.První díl byl také dost dobrý a myslím si ,že kniha Faja očekávání všech hodně vyzdvihla.A také musím říct,že podle mě překonala spousty českých autorů a autorek.Hodně moc se těším na pokračování a rozhodně knihu doporučuji.

Klárai
24.01.2018 5 z 5

Stejně skvělá, možná ještě o trošku lepší než první díl. Moc se těším na další pokračování. Paní Stehlíková je mojí nejoblíbenější českou autorkou.

YodaSoda
24.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha a ještě lepší pokračování. Takové to pokračování jsem opravdu nečekal. Nečekal jsem že bude tak úžasné, čtivé, že jsem chvilkama absolutně nedýchal. Nemůžu se dočkat na další díl a upřímně doufám, že nebudou ,,jen'' 3 knížky. Kvalita jde spíš každým dílem nahoru.

Drea
22.01.2018 4 z 5

Na Faju jsem čekala více než rok, a tak jsem si čtení chtěla pořádně vychutnat. No, nepovedlo se. Bohužel to všechno nějak hrozně moc rychle uteklo...
Vlastně mám jen jedinou výtku. Někdy mi přišlo, že se autorka snaží vtěsnat do knihy příliš mnoho věcí. Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více. Přesto patří Ilanin příběh k tomu nejlepšímu, co se urodilo v dnešní domácí literatuře a myslím, že s přehledem může konkurovat také zahraniční fantastice.
Osobně se nemůžu dočkat, až si dám po vydání třetího dílu čtenářský maraton.

P.S. Kapitán Joel se pomalu, ale jistě, zařazuje mezi mé nejoblíbenější knižní hrdiny!!!

Doli
20.01.2018 5 z 5

Lepší jako první díl. Více akce, napětí, bližší seznámení s postavami, vyjasněny některé záhady, nová tajemství a nejlepší na všem - samotný konec. Nemohu se dočkat třetího dílu. Pro mě jedna z nejlepších fantasy/sci-fy knih za poslední roky, co jsem četl. Naposled mě takto nadchla Tufova dobrodružství. Kniha nemusí sednout každému, ale že by ji někdo nedočetl - to bych se divil. Čekání na příští díl bude - nesnesitelné.

JoH
19.01.2018 5 z 5

Jen tak dál,jde Ti to skvěle

misa1110
18.01.2018 5 z 5

Naprosto úchvatné!:) toto byla moje první česká fantasy a byla x krát lepší než zahraniční, kterou jsem doposud četla! Četbu jsem si neskutečně užila, nedalo se odtrhnout ani od jedné z knih. Neskutečné pocity a celkově skvěle propracovaný svět, oblíbila jsem si hodně postav z knihy a nemohu se dočkat dalšího dílu. Všem co váhají, zda si knihu přečíst, vzkazuji, že není nad čím!.)

malí
16.01.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem do čtyř do rána. Myslím, že to mluví za vše. Kniha napovídá, že se máme na co těšit, tak snad nás paní Stehlíková nezklame a nenechá čekat moc dlouho.

Vedma
16.01.2018 5 z 5

Ako som písala už pri prvom diele (Naslouchač), po dlhom čase ma nejaká kniha skutočne nadchla. Okolnosťami som bola donútená k tomu, najprv prečítať druhý diel (Faja) a až potom prvý (Naslouchač), ale napriek tomu po prečítaní základnej anotácie nebol problém sa zorientovať, príbeh ma chytil a už nepustil. A keď som si potom konečne prečítala Naslouchača a k Faja sa vrátila, bola som nadšená ešte viac, pretože mi samozrejme niektoré veci dávali už úplne iný význam. Jediná moja pripomienka je, že kým v prvom diele som tomu, že je hlavná postava ešte dieťa, bez problémov verila, v tom druhom mi jej správanie s detským vekom úplne neladí. Chápem, že dozrieva zážitkami, ale na to, čo má za celý svoj život za sebou, je na môj vkus odrazu miestami príliš trefná, drzá a skúsená. A som veľmi, veľmi zvedavá, kam mieni spieť rovina kapitán - Ilan. Tam, kde by som ich rada videla ja, to asi vzhľadom na vek nepôjde... V každom prípade sa neviem dočkať tretieho dielu a neprestávam na túto knihu myslieť, dokonca sa mi o nej aj sníva!!!

TomaMay
15.01.2018 5 z 5

Už první díl byl úžasný. A druhý? Je dokonalý. Spisovatelka má neskutečnou fantazii.

Dandy1
15.01.2018 4 z 5

Ježíš to zase končí v nejlepším. Jak dlouho budu muset čekat na další dil, abych věděla jak to skončí. To zase spoustu věcí zapomenu a budu mit opět problém se začíst. Proto jen 4*

Ajinka126
15.01.2018 5 z 5

I druhý díl je klenot. Čekala jsem na ni, měla jsem velká očekávání a také obavy. Když jsem knihu konečně dostala, chvíli jsem s četbou váhala. Úvod k mým obavám přispěl. Byl zbyteně dlouhý a já jsem necítila to spojení s hrdiny. ALE! To přišlo. Autorka, které bych nejraději ze srdce poděkovala, to má v sobě. Má dar slova, vyparávění, umí vytvořit napětí a EMOCE. Nehledě na to, že vytvořit zcela nový svět a neztratit se v něm, to chce dobrou hlavu :). Měla jsem při čtení pocit kouzla a chemie. Mezi mnou a knihou to jednoznačně jiskřilo. Doporučuji všem. Díky Petře mám chuť zkusit další české autory. BRAVO.

Olous1
14.01.2018 5 z 5

Mohu jen souhlasit se všemi komentáři přede mnou...prostě perfektní kniha...Mohu jen doporučit a už se těším na další díl.

Kaira2300
14.01.2018 5 z 5

Úžasné pokračování prvního dílu. Ale když jsem se dostala ke konci, měla jsem chuť vraždit.

Nuttie
13.01.2018 5 z 5

Jsem pro obsazení Uralu, nataháme nějakou krutopřísnou kyselinu do hor a necháme z ní vykrystalizovat sklenit. Nechť vládne jméno těch, již jdou se mnou!

Anyv
13.01.2018 5 z 5

Prostě boží... Pomalu, ale jistě odhalujeme pár tajemství, ale stále je jich tolik, na které bychom chtěli najít odpovědi. Ilan čím dál tím víc riskuje a stává se nebojácnější. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu a doufám, že bude co nejdříve. Knihu doporučuji - nezklame.