Faja

Faja
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342817/bmid_faja-mmt-342817.jpeg 5 3359 3359

Naslouchač série

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

Edlik
21.02.2018 5 z 5

Když jsem dával Naslouchači 5* tak jsem si myslel, že je to fakt PECKA:-) Faja je, ale ještě lepší! Autorka nezačíná nějakou rekapitulací, NE! Rovnou se jede jak na horské dráze. A ten konec!!! Petro, kdy vyjde další díl?! :-)

Qvik
21.02.2018 5 z 5

Super knížka, od prvního dílu neubylo na napínavosti, spíš naopak. Doufám že autorka naváže na další díl/y ve stejné kvalitě.

FillaSFC
19.02.2018 4 z 5

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se začetl. K "cizím" výrazům z jedničky se přidal přehršel nových ve dvojce a chvílemi jsem se v té změti ztrácel, první třetina mě prostě absolutně nebavila. Po návštěvě LaPodu ale dostává příběh ten "starý" náboj z prvního dílu a vše vygraduje skvělým koncem, který dává tušit další pokračování. Musí! :-)

Aniday
18.02.2018 5 z 5

... pokud šlo autorce o to, abych napětím a zvědavostí pozbyla klidného spánku do doby, než vydá další díl, tak se jí to rozhodně povedlo!

Oveczky
17.02.2018 5 z 5

Jak mi se nechtělo dočítat poslední stranu a vědět, že na další díl si budu muset počkat!
Kouzelně (ne)uvěřitelná knížka, jejíž čtení jsem si opravdu moc a moc užívala.

Je to opravdu perfektní kniha, která podle mě předčila i první díl Naslouchač. Opravdu strhující!

Allla9
16.02.2018 5 z 5

Pro mě je paní Petra Stehlíková nejlepší spisovatelka, kterou jsem v poslední době objevila. Skvělá kniha. Těším se na pokračování.

milare
15.02.2018 5 z 5

Skvělé pokračování Naslouchače, přečetla jsem to jedním dechem. Doufám, že už brzo vyjde díl třetí, už se nemohu dočkat.:-) Autorka na svém FB píše že třetí díl se bude nejspíš jmenovat Nasterea, takže se asi můžeme těšit na rozluštění tajemství, co vlastně se děje na druhé straně pohoří Duval... V knize je spousta otázek z Naslouchače zodpovězena, ale ještě více jich pokládá, takže zřejmě můžeme očekávat, že příští díl opravdu bude stát za to.:-)

misaC
14.02.2018 5 z 5

Příběh mě zcela pohltil - škoda, že ještě není další díl. Vztah mezi Ilanem a kapitánem se perfektně rozvíjí a moje sympatie má i Vargas. Celkově jsem ještě nadšenější než u prvního dílu. Jen tak dál !

Ketkaket
12.02.2018 5 z 5

Faja slovo o čtyřech písmenech, ale za nim se skrývá neuvěřitelně poutavý a napínavý příběh, který je stejně čtivý jako první díl. Myslím, že sama autorka je takový naslouchač, neboť svět a děj, který se ji podařilo stvořit, je famózní a někdo ji ho musel našeptat. Za mě se tento příběh se stane klasikou fantasy. Říci, že se těším na další díl ani, zdaleka nevystihuje pocity které mám. Takže kdo váha, čtěte a těšte se. :-)

ditul
11.02.2018 5 z 5

Byla jsem zklamaná, když jsem se ocitla na poslední straně.. Tak napínavý a úžasný příběh jsem už dlouho nečetla.. Už aby byly další díly..

Electricman37
09.02.2018 5 z 5

Stejně jako u prvního dílu, jsem z knihy nadšený. Přestože začátek v nížinách mě až tak nechytl, o to víc jsem si užil část v Duvalském pohoří. Kniha ale než aby dávala odpovědi, spíš dává další otázky, a proto se už nemůžu dočkat dalšího dílu.

Danielka001
08.02.2018 5 z 5

Jsem nadšená.priznam se,v půlce jsem knihu odložila a nechávala "se" uležet. (Jsem za to ráda,kniha mi vydržela prostě déle. Zbytek jsem zhltla jedním dechem. Paní Stehlíková má respekt (určitě nejen můj) a uznání,je výborná,na současné knižní scéně si troufnu říci že jedinečná. Velice děkuji a těším se na další díl.

megan89
08.02.2018 5 z 5

Myslím, že se jedná o nejlepší knihu (knihy, i s 1. dílem) svého žánru, kterou jsem za poslední roky četla. Smekám a bedlivě vyhlížím pokračování. Prosím prosím, kdy už bude?

Viviana-Mori
07.02.2018 5 z 5

Tak jsem dočetla a mám depresi. Další díl v nedohlednu a mrzí mě, že to skončilo. Opravdu krásný příběh, úplně jiný, než ostatní fantasy. Neumím to správně popsat. Budu jen doufat, že dílů bude ještě více. Chtěla bych v tomto příběhu strávit mnohem více času. Víc k tomu asi nezvládnu napsat.

brodequin
07.02.2018 5 z 5

Když jsem si kupoval Naslouchače, netušil jsem, že se dostanu do fáze, kdy skončím druhý díl a budu toužit po dalším. Líbí se mi, že spisovatelka stále udržuje čtenáře v napětí a stále si schovává nějaké to tajemství. Tedy, tajemství si tedy schovávají především postavy a v tomto díle přibudou další a další. Moc se těším na další díl, až budu opět cestovat Duvalským pohořím společně s Ilan a Pětadvacítkou!

KAREL6725
06.02.2018 5 z 5

Kniha roku 2017 . Prosím další díl, tohle je knižní skvost. Komentáře mluví jasně všichni jsou nadšeni , tak co napsat víc. Poděkovat paní Stehlíkové , za ten nádherný příběh a přát si , aby ji vydrželo její nadání psát tak krásné příběhy a aby brzo vyšel další díl.

groula
05.02.2018 5 z 5

Snad ještě lepší než první díl...
A teď honem, kdy bude třetí :-)

JustWomen
04.02.2018 5 z 5

Kdo nečetl, neuvěří, že lze něco takového napsat. Do detailů promyšlené fungování fantasy světa, napětí, romantika, zvraty, krásný příběh. Jsem pyšná na úroveň české fantasy. Kdyby tohle někdo zfilmoval ...

Schullerka
02.02.2018 4 z 5

I druhý díl Naslouchače se četl jedním dechem. Autorka si s dějem vyhrála a nic neuspěchala, za což jsem opravdu ráda. Čtenář může postupně nasávat atmosféru a poznávat jednotlivé postavy. K čemuž se váže moje další obrovská pochvala autorce, že jednotlivé členy pětadvacítky představuje pomalu a stále připomíná jejich charakteristiky, protože jinak bych si opravdu neměla šanci zapamatovat 25 různých postav. I já doufám, že se nejedná o trilogii, ale že knih bude mnohem více. A taky doufám, že se co nejdříve dočkáme třetího dílu. :)

makke
02.02.2018 5 z 5

První díl přečten za středeční noc, druhý díl přečten za čtvrteční noc... jediným problémem tedy je, že nemám co číst v pátek. Stavím se tedy do řady nedočkavých a dychtivě budu očekávat vydaní dalšího dílu.