Začína sa to nami

Začína sa to nami https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504974/bmid_zacina-sa-to-nami-6440cdbca8091.jpg 4 575 122

Lily a jej bývalý manžel Ryle sa práve dohodli na starostlivosti o dcéru Emerson, keď Lily na ulici nečakane natrafí na svoju prvú lásku Atlasa, ktorého nevidela takmer dva roky. Raduje sa, že aspoň raz im čas praje, a tak neváha a prijme Atlasovo pozvanie na rande. Neteší sa však dlho. Uvedomí si, že hoci s Rylom už nie sú manželia, ešte vždy má miesto v jej živote. A Ryle zas nestrpí Atlasa v blízkosti svojej dcéry a bývalej manželky. Začína sa to nami nadväzuje na úspešný román Končí sa to nami a ponúka pohľad na udalosti z Lilinej aj z Atlasovej perspektívy. Lily prihral život druhú šancu na pravú lásku, lenže za neželaného dohľadu žiarlivého exmanžela. Ako sa jej má za daných okolností chopiť? Tento strhujúci príbeh len potvrdzuje, že Colleen Hooverová je majsterkou emotívneho zobrazenia ľudskej duše.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

It Starts with Us , 2022

Domieeele
13.01.2024 4 z 5

Tak první kniha u které jsem neplakala a u které nebudu moct dát plný počet hvězdiček. :( Kniha je skvělá jako každá od téhle autorky, ale při předmluvě, nám autorka vyzradila jakým stylem bude děj probíhat, člověk tak věděl, co očekávat.
Ovšem Lily a Atlas mi budou navždy chybět. <3

nakavusterezou
10.01.2024 4 z 5

O bože! Krása! Atlas a Lily jsou skvělí, miluju je! (Hlavně teda Atlase, aby bylo jasno).

Nebylo to tak dobré, jako je Námi to končí, ale čtení jsem si užila. Jsem ráda, že se nakonec Colleen rozhodla dát Atlasovi a Lily šanci a jejich příběh opět ožil.

Zuzka_Zuu
09.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Krásné zakončení druhého dílu, první byl přeci jen o něco lepší nebo jen já z tohohle tématu mám takové pocity, jelikož to sama prožívám. Rozvod za pár týdnů, manžela d***, předávání dítěte jedno velké zlo. Kniha jako by vystihovala moje obavy, starosti, bolesti a lásku k dítěti se strachem, co se děje když u toho nejsem, cítila jsem s Lily do poslední stránky. Tentokrát se v knize moc "ou" momentů neobjevovalo, nebylo to tak nabité dějem jako jiné knihy od autorky, včetně slz a dojetí. Oddychovka skvělá, zakončení super. Rozhodně doporučuji přečíst i když je kniha slabší, už jen kvůli tomu happy endu i když knize něco prostě chybí :)

Májenka193
09.01.2024 5 z 5

Vzhledem k některým ne příliš pozitivním recenzím jsem se trochu bála, ale vlastně jsem knihu zhltla na jeden zátah. Lily jsem přála dokonalého muže Atlase a sobě pikantní tak akorát scény. Ryle i druhému dílu dodával podprahové napětí, takže mně až příliš patetický přišel pouze finální Atlasův slib. Jinak fajn knížka.

Ksyu
07.01.2024 5 z 5

Druhý díl jsem četla jedním dechem (jako první Námi to končí).
Krásné pokračování knihy.

Jenny46
06.01.2024 4 z 5

Od autorky už mám něco přečtené tak vím, co očekávat. Námi to končí se mi líbila hodně a rozhodně byla o dost lepší než pokračování.
Trochu mám výhrady, ale jako oddechová kniha nebyla špatná už to nebyla taková ta správná atmosféra ( něco tomu chybělo ) 3,5*

Dandy1
06.01.2024

Kniha dobře vystihuje jak manipulátor a násilník ovlivní psychiku oběti. Atlas je až moc dokonalý, ale to se u Colleen očekává.

blueberrypink
04.01.2024 2 z 5

Fanoušci si vykřičeli pokračování, které z mého pohledu bylo úplně zbytečné a nic nového nepřináší. Kniha začíná tam, kde předešlá končí a celá je vlastně o Atlasovi a Lily, okrajově se tam objevuje její dcera a bývalý manžel, ale jinak je to dokola jen přesvědčování, jak nemůže být s Atlasem, aby se Ryle nenaštval no a hádejte, jak to dopadne... :)

Andynka
03.01.2024 3 z 5

Tak moc jsem se těšila na pokračování knížky Námi to končí.
Námi to končí je za mě nejlepší knižní od Colleen. O to větší byla má očekávání na Námi to začíná.
Bohužel jsem od knihy nedostala, to co jsem očekávala.
Nami to končí byla plná emocí, které vás strhly s sebou a vy jste kolikrát nemohli ani dýchat, jak jste to prožívali.
Tenhle pocit mi u Námi to začíná chyběl. Celé se to motalo pořád dokola. Některé vážně problémy, zde byly zjednodušeny.
Celkově mi tohle přišla jako spíš odpočinková romantika. Bohužel.

BaraB13
02.01.2024 2 z 5

Pokračování knihy Námi to končí rozhodně nebylo zbytečně, jak někteří tvrdí. Nicméně takovou hloubku jako v prvním díle od této knihy nečekejte. Velmi oceňuji, že Colleen ukazuje, že rozvodem vztah dvou lidí nekončí. Dalo by se také říct, že apeluje na společnost, aby kvůli dětem zvládla vyjít s lidmi nejrůznějšího charakteru.

Moje romantická duše samozřejmě plesá nad pokračováním linky vztahu Atlase a Lily. Nahlédneme i trochu víc do Atlasovi minulosti a jeho očima si připomeneme některé situace, které v prvním díle popisuje Lily. Jak už jsem ale zmínila, to je tak vše z “hlubokých témat, která se v knize objeví. Na zbytku řádků se můžeme těšit na romantickou lehkou a velmi dobře čtivou literaturu. I to ale Colleen umí, a tak si nemyslím, že by to knize na kvalitě jakkoli ubralo.

Knihu rozhodně doporučuju všem, kdo četli první díl a chtějí vědět, jak to bude dál s Lily a Atlasem. Kniha se hodí i jako odpočinková jednohubka pro všechny milovníky textů z pera Colleen Hoover.

michaelaaa5
31.12.2023 3 z 5

Přestože druhý díl knihy začíná přesně tam, kde končí první díl, nic nového v příběhu nepřináší ..

anndrra
29.12.2023 5 z 5

Jsem ráda, že autorka pokračování napsala. Nepřišlo mi zbytečné, naopak je fajn, jak kladla důraz na to, že rozvodem to nekončí, když jsou ve vztahu děti. Moc se mi líbilo i to, že jsme mnohem víc poznali Atlase, protože v první knize jsem si k němu nedokázala vytvořit vztah. Jsem spoko

Klaton
29.12.2023 5 z 5

Colleen opět nezklamala, Atlas a Lily si zaslouzili pokračování. I když se vi jak to dopadne, kniha se čte krásně a i slza ukapne, když se blížíte konci knihy...

Ella161
29.12.2023 5 z 5

Tohle je asi pokračování, na které jsme se nejvíce těšili, že? Kdo by si totiž v prvním díle nezamiloval Atlase? Kdo by si nepřál jejich (náš) vysněný pohádkový konec? Kdo by zase nechtěl číst o téhle dvojici, jak se k sobě pomalu vrací?

Ani nevíte, jak JÁ jsem se na tohle pokračování těšila! Kniha Námi to končí mě opravdu chytila za srdce, a já strašně moc Lily přála, aby si našla někoho, kdo by jí snesl modré z nebe. Někoho, kdo jí bude chápat, pomáhat jí a ochraňovat. Někoho, kdo jí už nebude ubližovat, protože ona si to vážně moc zasloužila. Bylo pro mě tudíž velmi těžké čekat AŽ do Vánoc, abych si tenhle skvost pod stromečkem rozbalila a mohla začíst číst další její životní etapu. Bylo pro mě ale zároveň i těžké číst dál o Ryleim, protože než začal Lily ubližovat, tak jsem ho vážně měla moc ráda. Okouzlil mě stejně jako Lily, a nikdy bych do něho neřekla, čeho vlastně on je schopen. A ačkoliv udělal něco, co se nedá NIČÍM a NIKDY omluvit, tak v koutku srdce jsem pro něho našla stále nějaké ty sympatie. Já vím, že bych ho měla nesnášet, což z jedné části ano, ale nejde to úplně. Snad to má někdo stejně jako já, protože nebýt té jeho temné stránky, tak by to byl vážně fajn chlap. Fakt se cítím tímhle přiznáním trochu špatně, protože vím, že to není správné, ale napsat jsem to musela.

Rozhodně mě potěšilo, že jsou tam kapitoly z Lily i Atlasovo pohledu! Za tohle autorce moc děkuji a úplně jí za to miluju! A opět to ve mně vyvolalo reakce, která by každá dobrá kniha měla. Zrychlené srdce- to, jak nastala nějaká nepříjemná a nečekaná situace. Zadržený dech, úsměvy, pláč Thea jsem si samozřejmě moc oblíbila. Byl to skvělý a hlavně vtipný klučina. Rozdával skvělé rady a na svůj věk byl velmi vyspělý. Jsem ráda, že s Atlasem tvořili takovou super dvojku. Když už jsem u Atlase
On byl tak ohleduplný, tak moc hodný, úplně skvělý! Já se do něho zamilovala ještě víc než předtím. Jak já bych každé holce přála mít v životě přesně takového kluka. I já bych byla rozhodně spokojená, kdybych si někoho takového našla, protože to je vzácnost hlavně v téhle době a mladém věku.

Poslední tři kapitoly už jsem nepokrytě slzela dojetím a v hlavě mi běželo jen jediné: Ty jo, oni to fakt dokázali.

Někdo autorku moc nemusí, ale pro mě je fakt jedna z nejlepších. To její psaní, příběhy to je něco jedinečného a originálního. Kéž bych dokázala psát tak jako ona, kolikrát se totiž nedokážu ani správně vyjádřit, protože mnohdy nenacházím slova, jak to vyjádřit. Klobouk dolů a rozhodně další skvělá kniha, která stojí za přečtení!

adelazelenkova
27.12.2023 3 z 5

Na pokračování jsem se těšila, ale zároveň trochu bála, protože jsem se do Atlase tolik nezamilovala a v prvním díle mi spíše “lezl na nervy. Bohužel se potvrdily mé obavy a druhý díl mi přišel jako jedno velké klišé. Atlas je zde vyzobrazen jako dokonalý, svatý kluk, který nemá žádné chyby. Jeho chování mi přišlo až moc romantické a ve stylu “já jsem ten nejhodnější a proto nebudu dělat unáhlená rozhodnutí. A to jsem veliký fanoušek romantických knížek. Tady bohužel ne Velmi jednoduchý děj a jazyk, až si někdy říkáte “co to sakra je? Takhle se dospělý člověk nechová.. co dalšího se mi nelíbilo a vůbec mi tam nepasovalo, byl 12ti letý kluk, který zjistil, že je jiný.. nevím co tím autorka zamýšlela, ale pro mě je kniha jedno velké zklamání. A to se mi u Colleen píše velmi těžko.

Majulle
27.12.2023 5 z 5

Krásné pokračování knihy, sice už nemá takový wow jako první díl ale i tak mě o vánocích potěšil. určitě doporučuji jako pohodové čtení :)

1v8na
25.12.2023 5 z 5

Nevšimla jsem si, že jde o druhý díl a tento jsem četla jako první. Tím nemohu říct, že by kniha byla zbytečná, protože jsem první díl ještě nečetla. Určitě to napravím.
Líbí se mi, že kniha je psaná jak z pohledu Lily, tak i Atlase a mohu tak poznat oba hlavní hrdiny.
Příběh byk čtivý, zaživný a ubíhal.
Oblíbila jsem si i Emerson a Atlasova bratra Joshe.

mmiirrkkaa
25.12.2023 2 z 5

Za mě spíš slabší kniha autorky. Souhlasím s názorem, že pokračování bylo spíše zbytečné. A za mě spíš na škodu. Proč se vracet k něčemu, co bylo v podstatě uzavřené...

johi_murasova
20.12.2023 4 z 5

Námi to končí je jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec, a z toho důvodu jsem její pokračování nemohla vynechat.
Jsem moc ráda, že mezi Lili a Rylem to skončilo. I když mi bylo Ryle chvílemi líto, a asi dokážu pochopit jeho chování; přece jen přišel o lásku svého života, i když svojí chybou.
Na rozdíl od prvního dílu se zde můžeme dozvědět i něco víc o životě Atlase. Probírá se zde jeho vztah s matkou, i překvapení v podobě bratra. Jsem moc ráda, že dostal víc prostoru.
Lili byla zlato jako vždy, a jsem moc ráda, že se dočkala happyendu, který si po první knize a jejím trápením s Ryle zasloužila.
Není tajemstvím, že tahle kniha se bere jako jeden dlouhý epilog a já jsem moc ráda, že jsem se do života Lili a Atlase mohla vrátit.

Téra
20.12.2023 4 z 5

Osobně jsem pokračování prvního dílu nepotřebovala, měla jsem dojem, že to skončilo v podstatě dobře a cítila jsem, že příběh je ukončený. O druhém dílu jsem věděla, že pro některé čtenáře byl také nadbytečný a tak jsem k tomu přistupovala, že to třeba už nebude ono. Ale nakonec se mi to ukončení moc líbilo. Je fakt, že bych se bez něj skutečně obešla, ale bylo to fakt moc pěkné čtení. Stále se tam řešila závažná věc, ale už jen tak okrajově. A dokážu si představit, že v některých rodinách to dopadá mnohem a mnohem hůře. Měla jsem radost, že nakonec spolu v rámci možností budou všichni vycházet.