Začína sa to nami

Začína sa to nami https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504974/bmid_zacina-sa-to-nami-6440cdbca8091.jpg 4 575 122

Lily a jej bývalý manžel Ryle sa práve dohodli na starostlivosti o dcéru Emerson, keď Lily na ulici nečakane natrafí na svoju prvú lásku Atlasa, ktorého nevidela takmer dva roky. Raduje sa, že aspoň raz im čas praje, a tak neváha a prijme Atlasovo pozvanie na rande. Neteší sa však dlho. Uvedomí si, že hoci s Rylom už nie sú manželia, ešte vždy má miesto v jej živote. A Ryle zas nestrpí Atlasa v blízkosti svojej dcéry a bývalej manželky. Začína sa to nami nadväzuje na úspešný román Končí sa to nami a ponúka pohľad na udalosti z Lilinej aj z Atlasovej perspektívy. Lily prihral život druhú šancu na pravú lásku, lenže za neželaného dohľadu žiarlivého exmanžela. Ako sa jej má za daných okolností chopiť? Tento strhujúci príbeh len potvrdzuje, že Colleen Hooverová je majsterkou emotívneho zobrazenia ľudskej duše.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

It Starts with Us , 2022

TinaBookBlog
13.12.2023 4 z 5

Pokračování, o kterém mluvili úplně všichni. První díl jsem si musela po delší době připomenout.
Autorka byla svými čtenáři "donucena" napsat pokračování, aby měly dušičky klid a věděly, jak Lily a Atlas dopadli. Už v tento okamžik jsem tušila, jak kniha skončí.

Za mě to bylo neskutečné čtivé, ale také dost přeslazené.
Děj plyne a plyne a vy tušíte, jak celá kniha dopadne, ale hltáte to dál. I když vám kniha nepřináší nějakou škálu emocí, ale vlastně pouze radost a neději.
Zajímavým nápadem bylo do knihy vměstnat deníky Lily - připomene vám to první díl a jeho emoce, a taky, co si budeme, natáhne to ten druhý...

Rozhodně souhlasím s tou částí čtenářů, kteří tuto knihu vidí jako slabší. I když autorka do knihy přinesla jeden nečekaný zvrat, jinak to překvapivé nebylo. Za děj jako takový bych dala 3 hvězdy, ale kvůli té neuvěřitelně čtivosti hodnotím čtyřmi.

Ešína
12.12.2023 5 z 5

Konečně pokračování...
Wow. To bylo krásný. Atlas je pro mě ztělesněním pravého muže. Moc se mi líbilo vyprávění z jeho pohledu a to jak se choval k Lily a k Joshovi. Obdivuji Lily jak byla silná. Svým způsobem mi bylo trochu líto Rylea ale naprosto chápu její rozhodnutí. Na závěr jsem měla velkou radost že se Lilly s Atlasem dočkali svého štěstí.
#justkeepswiming

krevetka79
09.12.2023 5 z 5

Před začtením do tohoto pokračování jsem se vrátila k prvnímu dílu.
Chtěla jsem si knížku jen prolistovat, abych si osvěžila příběh.
Nakonec jsem první díl zhltla , opět si několikrát poplakala.
Pokračování krásně navazuje na první díl.
A ano, je to oproti prvnímu dílu velmi odlehčený příběh, ale opět čtivě napsaný. Po prvním díle je tahle knížka takové milé pohlazení.
Celou dobu jsem Lily a Atlasovi fandila, aby vše bylo tak jak má být. Nechybí chvilky napětí a překvapení.
Za mě spokojenost. Čtení jsem si užila.

blackoutzuzi
06.12.2023 4 z 5

3,5 hvězdičky

V pokračování knihy Námi to končí (velmi silné knihy, ve které autorka popisuje vlastní zkušenost s domácím násilím), se dozvídáme jak to bylo dál s našimi oblíbenými postavami. Opět jsem zažívala celou škálu emocí, nebyla to sice taková horská dráha jako v prvním díle, ale to ani autorka nezamýšlela. Sama v úvodu píše, že tentokrát chtěla čtenářům předat trochu odlehčenější téma, ale i tak si z knihy odnáším několik silných momentů a jsem ráda za tohle pokračování, za to, jak celý příběh skončil. Nebudu lhát, i v tomto případě jsem si párkrát poplakala.)))

Jsem moc spokojená, jak už jsem několikrát zmiňovala, Colleen je asi moje největší knižní #guiltypleasure a vždy bude!

Prokrastinuji
06.12.2023 3 z 5

Na pokračování populárního bestselleru Námi to končí jsem se těšila, ale s tím, jak začaly vycházet první recenze s průměrným hodnocením, moje nadšení vystřídaly obavy. Čtení jsem si přesto celkem užívalo, ale nemělo to na mě žádný velký wau efekt, kdy bych řekla, jo tohle je další top kniha od Colleen. Dobrá oddechová kniha, to jo. A myslím si, že pokud právě teď poprvé přečtete Námi to končí, a hned za tím budete pokračovat tímhle, třeba vás to uspokojí víc? Svezete se na té wow vlně, kterou ve vás jednička vyvolá. Teoreticky. Na druhou stranu, za mě bylo Námi to končí dotažené i přes ten malý otazníček kolem Atlase na konci, sorry not sorry. Námi to začíná neurazí, ale vlastně to nemá šanci dosáhnout toho, co představovala jednička.

3,5/5

natalie-p6706
28.11.2023 5 z 5

Námi to končí, tedy první díl předcházející tomuto dílu, jsem četla jedním dechem (jako téměř každou knihu od Colleen) a tento díl je na tom opět úplně stejně. I když je oproti první knize tahle značně odlehčená, což píše i sama autorka, hltala jsem ji i tak. Radovala jsem se s Atlasem a Lily při každé jejich interakci a na konci knihy jsem knihu zavřela, přitiskla k hrudi a zamilovaně vydechla...Kniha je přesně taková, jakou jsem si ji představovala a ještě lepší ! Colleen je prostě bohyně

Luccinda
27.11.2023 4 z 5

Knížka přímo navazuje na Námi to končí, nedá se číst samostatně. Upřímně, tohohle jsem se opravdu bála. Námi to končí patří k mým nejoblíbenějším knížkám od autorky a vážně jsem neměla pocit, že by potřebovala nějaké pokračování. A ano, ze začátku se mi zdálo, že Námi to začíná bylo napsané hrozně na sílu, jenom aby se autorka zavděčila fanouškům. Jenže Colleen Hoover píše prostě úžasně a já bych od ní opravdu četla snad i nákupní seznam. Takže brzy jsem pustila z hlavy, že to na něco navazuje, a jen jsem si užívala příběh Lily a Atlase.

Že to bylo čtivý, to vám asi ani nemusím říkat. To už je u knih Colleen Hoover tak nějak samozřejmost. Ale ani příběh vlastně nebyl špatný. Nebylo v něm tolik těžkých témat, určitě nečekejte druhé Námi to končí. Ale pokud k tomu budete od začátku přistupovat s tím, že je to spíš oddechovější četba, tak si myslím, že zklamání nebudete. Já jsem rozhodně nebyla.

Kája_95
24.11.2023 5 z 5

Myslím si, že je to 14. přečtená kniha od Colleen Hoover. Opět pecka! Knihu jsem četla po uspání dcery venku a ani mráz mi nevadil, tak moc byla kniha čtivá/dobrá. :-D Námi to končí je druhým dílem od knihy Námi to končí. První díl jsem četla v září roku 2018, takže na začátku jsem hodně tápala a musela jsem zalovit ve své staré recenzi a následně i na hodnocení a v komentářích na Databázi knih. Tento děj se opět motá okolo nyní již mladé maminky Lily, jejího kamaráda z dětství Atlase - ten si otevřel restauraci - autorka má nejspíš zálibu v tomto povolání, jelikož je toto téma podobné, jako v předchozí knize, která vyšla v češtině :-D. Další hlavní postavy jsou exmanžel Ryle a jeho sestra Allysa. Ryle a Lily mají spolu malou dceru jménem Emerson, Lily se ale s Rylem rozvádí a zároveň bojuje sama se sebou ohledně střídavé péče o dceru - Ryle totiž Lily dříve týral, ať už psychicky, tak i fyzicky, pro špatnou náladu nemusel jít daleko. Navzdory jeho skvělé kariéře - je chirurg má i toto tajemství, o kterém ví pouze pár lidí. Autorka poukazuje na možnost, kdy je žena tak silná, že od tyrana odejde, tak i poté může být ovlivněna jeho jednáním a přemýšlením, to, co udělám, nerozzlobí ho to? Neublíží mi? Zároveň jsou tito lidé vynikajícími manipulátory. Zpět ale k ději této knihy. Lily se potká po roce s Atlasem a následně přeskočí opět jiskra. Oba bojují s tím, jak toho druhého oslovit a jaká bude nejlepší vhodná chvíle. Atlas se také potýká s problémy - někdo mu ničí okolí restaurace a zároveň mu někdo i vlezl dovnitř. Na kamerovém systému zjistí, že je to mladý chlapec - kdo to může být? Proč je na tom, tak špatně, že musí ukradnout zrovna jen krutonky, které měli připravené na další den? Dokáží se Atlas i Lily opět dostat do svých životů? Co by na to řekl exmanžel Ryle? Dopustí Lily, aby měla Emerson "druhého tátu"? Dokáže Lily uvěřit, že se Ryle opravdu změnil a pracuje na sobě? Že by nebyl schopný vztáhnout ruku na jejich dceru? Neudělala chybu, že od něj odešla? Třeba by na ní už ruku nevztáhl? A mnoho dalších otázek. :-) Opět doporučuji! Colleen si stále drží svou dokonalou laťku!

kalinkacz
19.11.2023 3 z 5

Námi to začíná je pokračováním Námi to končí (It Ends With Us) od Colleen Hoover.
Těšila jsem! Colleen čtu v originále, její poslední novinky byly skvělé a Námi to končí bylo wow!
Já jsem ale bohužel zklamaná.
Námi to začíná je pouhým happy endem pro ty čtenáře, kterým chyběl v první knize Děj byl jednoduchý, odhadnete ho na začátku a já si celou dobu při čtení říkala, že autorka má na víc
Mrzí mě to, ale nedá se nic dělat

lena.o.knihach
18.11.2023 4 z 5

Od Colleen Hoover si přečtu úplně cokoli. I to, co nikdy nemělo spatřit světlo světa a přeci jenom tu vedle sebe mám pokračování jedné z mých nejoblíbenějších knih.

Květinářka Lily se jako matka samoživitelka nikdy nezastaví. S bývalým manželem Rylem to nemá snadné ani po rozvodu. Naštěstí má kolem sebe milující přátele, kteří ji podporují na každém kroku. A hlavně svou lásku z dětství, Atlase.

Jak mě Námi to končí emočně zničilo, Námi to začíná mě dalo zas dohromady. Nejen Atlas s Lily potřebovali šťastný konec a já jsem moc ráda, že jsme se ho přes všechny překážky dočkali.

Tahle kniha od zbylých autorčiných knih vyniká. Nejen tím, že je to poprvé, co ode mě nedostala plný počet hvězdiček, ale tím, že o příběhu po dočtení nemám potřebu přemýšlet. Prostě mě tak nedostal. Byl až moc sladký, šťastný a od Colleen Hoover očekávám něco jiného.

#spoluprace @knizniklub @knihkupectvi_luxor

Nikyna8
16.11.2023 5 z 5

Musela jsem si připomenout první díl, abych si užila ten druhý stejně jako před pár lety, když jsem četla první díl a zamilovala si Atlase i Lily.Knížka byla nádherná, romantická. Moc jsem si ji užila jen tentokrát snad první kniha od této spisovatelky u které mě neukápla ani slzička, ale úsměv jsem měla ve tváři často.

mstychov
12.11.2023 5 z 5

Jak sama autorka píše v závěru knihy, druhý díl neměl nikdy spatřit světlo světa. Jenže čtenáři to viděli jinak, a tak se nám dostalo pokračování příběhu Lily, Atlase, Emerson a Ryleyho.

Knížka vyšla začátkem října a já věděla, že ji musím mít. První díl jsem poslouchala v aplikaci audiolibrix a na druhý jsem ve stejném formátu nevydržela čekat.

Příběh začíná přesně tam, kde skončil. Lily pracuje nadále ve svém květinářství a stará se o svoji téměř roční dcerku Emerson. Oproti ní se Atlas stal majitelem dvou restaurací. V jedné z nich dělá šéfkuchaře. Oba mají svůj život, rodiny a problémy.

I přes to vše se rozhodnou začít scházet. Lily je opatrná. Nechce, aby Emerson přivedla do života nějakého muže příliš brzy. I když se jedná o dlouholetého kamaráda. Navíc otec Emerson je násilník a Lily se bojí jeho reakcí. Atlas je neskutečně milý, trpělivý a ochotný, jako vždy.

Jejich cesty se proplétají, ať už náhodně, nebo cíleně. Prožijeme si spolu s nimi velký třesk, řešení rodinných vztahů a i nepřekonatelnou romantiku. Takovou, jakou Colleen bez dohad umí.

Příběh mě pohltil od první stránky, a i když se jedná o pokračování bez cíle čtenáře šokovat, tak jsem dostala přesně to, co jsem potřebovala. Dozvěděla jsem se, jak to s Lily, Atlasem a Emerson dopadlo. Zkrátka, co bylo dál

Pokud jste milovníci romantických knížek, které jsou lehce psychologické a nejedná se v nich o klišé, určitě sáhněte po knížkách od Colleen. Umí romantiku podat úplně jiným způsobem než ostatní autorky. Jednička i dvojka rozhodně stály za to! Ale první si přečtěte první díl. :)

Oblíbené věty z knihy:
Líbilo se mi, že se potěšeně usmívá, jako bych byla odměna, kterou si zasloužil.
Nestresuj se tím, co se ještě ani nestalo.
Dodělám to večer, teď už mě bolí mozek.

dani.mertova
12.11.2023 4 z 5

Chápu, že byl na autorku vyvíjen pravděpodobně velký tlak, aby napsala šťastné pokračování Atlase a Lily, tak to čtenářům nemohla odepřít.. Ale bylo to tak přeslazené, až moc. Bohužel za to hvězda dolů. Jinak povedená čtivá knížka.

Susan94
09.11.2023 4 z 5

Autorka umí barvitě popisovat cítění zamilovaných a to mě moc baví. Ačkoliv bylo jasné jak to celé dopadne, některé lehké zvraty byly zajímavé. Četla jsem nejdříve Námi to končí a rozhodně bych to udělala zase...

MilackovaN
06.11.2023 5 z 5

Upřímně si myslím, že kdybych pokračování četla hned po dočtení prvního dílu, asi bych tento díl ocenila více. Takto jsem si děj z prvního dílu vybavovala jen částečně. I tak bylo ale fajn připomenout si Atlase, kterého jsem milovala už v Námi to končí. Fajn oddechovka přečtená za dva dny. Kéž by všechny oběti domácího násilí měli kolem sebe tak úžasné lidi, které by jim dodali potřebnou odvahu, jako tomu bylo v případě Lily.

cleopatra11
06.11.2023 3 z 5

Neeee to nešlo...

eva3992
05.11.2023 4 z 5

Chcete probudit své emoce? Chcete plakat, smát se, být smutný i dojatý? Ponořte se do příběhu Lily a Atlase a dostanete ještě mnohem víc.
Když se po více jak roce potká Lily s Atlasem náhodně na ulici, je už nějakou dobu rozvedená, snaží se se svým manželem Rylem vycházet co nejlépe a stará se o téměř roční dcerku Emerson. Atlas by ji rád pozval na rande, ale Lily se obává, jak by reagoval její bývalý, neboť právě Atlas je jediný, koho nesnese ve své blízkosti.
Anotace zní jako běžný romantický příběh, ale nenechte se zmást. Colleen Hooverová je neskutečná autorka, která do zdánlivě obyčejného příběhu dá něco mnohem víc. Spousta vážných témat, která vás zasáhnou. Nebudu konkrétní, ať vám neprozradím něco, co bych neměla, ale rozhodně se připravte na silné a bolavé čtení.
Námi to začíná je pokračováním knihy Námi to končí, která je pro mě snad nejsilnější, co jsem od Colleen četla. A určitě je potřeba ji znát, než se pustíte do tohoto pokračování. Já si ji přečetla znovu, abych si připomněla děj a jen jsem se utvrdila v tom, jak skvělá je to kniha.
Všechny autorčiny knihy jsou neskutečně čtivé. Začtete se a knížku už nemůžete odložit. Žijete s hlavními hrdiny, dýcháte za ně, chcete jim pomoci a prožíváte všechny jejich trápení i radosti.
Kniha je pro všechny milovníky romantiky, ale také pro ty, kteří vyhledávají vážná témata a to taková, která se mohou stát každému z nás. Příběhy ze života smutné i krásné.
Knihy od Colleen mají čestné místo v mojí knihovničce a vždy netrpělivě vyhlížím každou její novinku.

Raislin
04.11.2023 4 z 5

Námi to končí je jedna z nelepších knih a přečetla jsem si jí znova, abych přešla rovnou ke knížce Námi to začíná. Tento díl mě ale zas tak neoslovil. Ano, byl čtivý a Atlase jsem si zamilovala i když jsem takového muže (světce) v životě nepoznala, ale ty emoce z knihy zdaleka nedosahovaly při čtení do výšin na které jsme u Colleen zvyklá.

E.T.007
01.11.2023 5 z 5

Príjemné pokračovanie. Atlasa som si zamilovala už v prvej časti, takže čítanie tejto druhej som si užila.

Potešilo ma, že príbeh je písaný aj z jeho pohľadu a že autorka do jeho života pridala takú zápletku, akú pridala, aby to nebolo len o láske k Lily. Josh bol skvelý ťah a hrozne som si obľúbila aj "terapeuta" Thea, pri ktorého hláškach som sa neraz nahlas rozosmiala.

Čo sa týka Ryla a Lily, čakala som väčšiu drámu - ale nesťažujem sa. Aspoň mi to nekazilo zážitok z čítania.

Šárka88
24.10.2023 4 z 5

Tak zřejmě půjdu trochu proti proudu, tento druhý díl byl na mě utahaný, nemohla jsem se začíst. Žádné napětí, malá zápletka, samé uvažování, co by-kdyby. Coleen otevřela opět téma na násilí a týrání ze strany partnera, jediným vtipným faktorem byl v knize Theo. Za mě jedna ze slabších knih, i tak dávám 4****, protože je to Collen a určitě se můžeme těšit na lepší čtení.