Začína sa to nami

Začína sa to nami https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504974/bmid_zacina-sa-to-nami-6440cdbca8091.jpg 4 576 122

Lily a jej bývalý manžel Ryle sa práve dohodli na starostlivosti o dcéru Emerson, keď Lily na ulici nečakane natrafí na svoju prvú lásku Atlasa, ktorého nevidela takmer dva roky. Raduje sa, že aspoň raz im čas praje, a tak neváha a prijme Atlasovo pozvanie na rande. Neteší sa však dlho. Uvedomí si, že hoci s Rylom už nie sú manželia, ešte vždy má miesto v jej živote. A Ryle zas nestrpí Atlasa v blízkosti svojej dcéry a bývalej manželky. Začína sa to nami nadväzuje na úspešný román Končí sa to nami a ponúka pohľad na udalosti z Lilinej aj z Atlasovej perspektívy. Lily prihral život druhú šancu na pravú lásku, lenže za neželaného dohľadu žiarlivého exmanžela. Ako sa jej má za daných okolností chopiť? Tento strhujúci príbeh len potvrdzuje, že Colleen Hooverová je majsterkou emotívneho zobrazenia ľudskej duše.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

It Starts with Us , 2022

klarinka9974
13.03.2024 4 z 5

Předešlou knihu jsem četla už před 4 rokama ale díky deníku Lily, jsem si hned vzpomněla. Je to taková milá, oddychová kniha o lásce, která si opět najde cestu tam kam patří, o úspěchu, štěstí a bezpečí. Kniha se skvěle čte, má pár stránek a krátké kapitoly, taková jednohubka.

martineknatasa
12.03.2024 5 z 5

Ani tento díl mě nezklamal. Škoda, že nejsou díly další. Krása.

Alexxxka
03.03.2024 5 z 5

Já Lily a Atlasovi hrozně fandila už v Námi to končí. Tohle pokračování bylo jako pohlazení na duši. Děkuji

MishRarach
02.03.2024 5 z 5

Knížka pro fanoušky a milovníky happy endů. Nebo možná správných konců s velkou kupou naděje a lásky? Knížka byla milým objetím pro čtenáře, kteří si postavy zamilovali.

Always a reader
02.03.2024 5 z 5

Oproti prvnímu dílu je to víc klidnější a očekávatelnější, ale to je to co čtenáři chtěli. Přečíst si jak si k sobě znovu našli cestu. Nicméně i tak se zde udály zajímavé události co pěkné rozvíjely děj.

JaneH
01.03.2024 4 z 5

Colleen mám ráda a sáhnout po jakékoliv její knize, není nikdy špatná volba. První díl Námi to končí jsem četla v létě a naprosto jsem se do něj zamilovala. K pokračování této knihy jsem se dostala až teď na začátku nového roku, a tak jsem díky této časové odchylce neměla takový zážitek, kterým mohlo být čtení knih ihned po sobě. Chvilinku mi proto trvalo než jsem se začala ve vedlejších postavách orientovat.
Kniha se mi celkově líbila, i když jsem od začátku tušila to, jak asi dopadne. Každopádně veliké plus přidávám k dějové lince Jamese. Bylo to příjemné oživení děje.
Celkově knížku hodnotím tak, že vás ani neurazí, ale zároveň asi ani nenadchne. Pokud se vám ale její první díl líbil, vřele vám doporučuji zakončit happy end jejím pokračováním :).

Danušenka
29.02.2024 5 z 5

Atlase a Lily jsem milovala už v Námi to končí. To že se dočkali druhého dílu jsem ani nedoufala. Příběh byl sice poměrně předvídatelný, ale romantika z něj přímo sálala. Určitě doporučuju, téma je perfektně zpracované.

NoraHudecová
29.02.2024 2 z 5

Prečítala som si rovno aj pokračovanie, keď už som si ho kúpila. Druhý diel je takmer čistá romantika opísaná z dvoch perspektív - muža a ženy (nečakane). Nechcem knihu úplne haniť, evidentne si našla mnoho fanúšikov, ale je to také dovolenkové, nenáročné čítanie.

Annannas
27.02.2024 4 z 5

Moc pěkné zakončení celého příběhu. Ale trochu moc idealistické proti prvnímu dílu.

alishek
26.02.2024 3 z 5

Druhý díl mě lehce zklamal, začátek rozvláčný, konec uspěchaný. Jinak to bylo fajn čtení, hezky napsáno a bavily mě úhly pohledu postav.

Anavi8912
24.02.2024 5 z 5

Krásná kniha plná lásky, porozumění a citu. Lili a Atlase jsem si velmi oblíbila. Určitě doporučuji.

bafuskyBaf
23.02.2024 5 z 5

Není co dodat... Krásný příběh :-)

nicole1990
22.02.2024 5 z 5

Tento díl se mi líbil víc než první naprosto nádherný příběh .

Safrika
15.02.2024 4 z 5

Tenro dil se mi libil vice nez prvni, byl sviznejsi, milejsi, pro me lepsi, sice predvidatelny, ale jinak skvely.

SilviiM
12.02.2024 5 z 5

Na knihu jsem se strašně těšila a chtěla ji číst pomalu, abych si ji vychutnala. Ale samozřejmě to nešlo a musela jsem furt číst a číst. Colleen to prostě umí. Umí Vás vtáhnout do děje tak, že si připadáte sama jak hlavní hrdinka.
Přála bych každé ženě Atlase. Aspoň na chvilku. Na chvilku začít ten pocit, že Vás někdo miluje tak moc, jako miloval Atlas Lily.

Leniii
11.02.2024 5 z 5

CoHo prostě umí!

IrenaMikerová
10.02.2024 4 z 5

Na tuto knihu jsem se nesmírně těšila! Když Colleen na svém Instagramu oznámila, že bude pokračování počítala jsem dny, než si jí konečně budu moct přečíst. Ze začátku mi přišlo, že se autorka příliš opakuje, ale pak se to rozjelo. Prvně musím říct, že jsem si moc oblíbila Allysu a Marshalla! Líbilo se mi, že stali při Lily a udělali co je správné i přesto, že Ryle byl jejich rodina a nejlepší přítel. Z Rylea se mi vařila krev! Ztělesňuje vše co na mužích nenávidím! Manipulativní, sobecký, agresivní, psychotický, toxický a žárlivý egoista. Při čtení jsem se vžila do kůže Lily a představila si sebe v její situaci a cítila jsem stejné emoce jako ona. Atlase nenáviděl jen, protože věděl, že Atlas je a vždy bude lepší než on. Lepší manžel a lepší otec. Moc se mi líbili dopisy, které psal Atlas pro Lily bylo to tak nádherné gesto. Atlas byl starostlivý, chápající a milující. Líbil se mi jeho vztah s Theem, Joshem a Emerson. Moc jsem se nasmála snad při každé scéně ve, které byl Theo. Když při scéně v autě mezi Joshem a Atlasem zazněl název knihy nemohla jsem si pomoct a rozbrečela jsem se, protože to bylo stejně krásné jako v první knize. Tato kniha byla jeden dlouhý epilogue a moc krásné zakončení. Colleen nezklamala.

Marekh
08.02.2024 5 z 5

Jedná se o druhý díl ze série Námi to končí. Kniha NÁMI TO KONČÍ se mi líbila a byl jsem zvědavý, jak se budou vyvíjet vztahy našich hrdinů. Kniha NÁMI TO ZAČÍNÁ je stejně dobrá jako první díl. Škoda, že tímto románem se série uzavírá a další díl už nebude. Autorka doporučuje číst knihy postupně, nejprve začít prvním dílem a až následně si přečíst druhý díl.

Střídají se kapitoly z pohledu ATLASE a LILY. Moc se mi líbily deníkové záznamy Lily a také dopisy, které psal Atlas. Příběh působil uvěřitelně a je z běžného života. Nalezneme zde romantiku a také trochu erotiky. Seznámíme se s novými postavami.

Sabča92
07.02.2024 4 z 5

Od Colleen Hoover u nás vyšlo celkem 14 knih a kromě Ztracené naděje mám načtené všechny. Námi to začíná jsem četla po víc než pěti letech po dočtení Námi to končí, které jsem si zamilovala a které mi zároveň zlomilo srdce. Jedná se o pokračování osudů hrdinů z první knihy. Jak jsme u Colleen zvyklí, její hrdinové nemají na růžích ustláno, naopak mají opravdu trnité cesty ke štěstí a Lily s Atlasem si říkali o pokračování, jelikož první díl končil nepatrně otevřeně.

Lily našla svého prince z pohádky, provdala se za něj, měla být šťastná, ale. Ryle trpí nekontrolovatelnými výbuchy hněvu, které se projevily vlnou násilí na Lily. Téma domácího násilí je velmi ošemetné, a jsem ráda, že si ho autorka zvolila, protože si z hlavy nevybavuji, že bych o něm v nějaké knize četla. Lily je statečná, že se rozhodla se svým trápením skoncovat, ale rozvodem to nekončí, když máte doma malé dítě. Dítě, které nechcete připravit o milujícího otce.

Atlas je velmi trpělivý a milující hrdina, kterého si myslím, že každá tajně nebo i veřejně milujeme. Je skvělý, vlastní dvě restaurace, všechno co má si vybudoval vlastní pílí a rukama. Navíc stále miluje Lily a dává jí prostor, aby si život nejprve dala dohromady.

Námi to začíná obsahuje přesně to, co od autorky máme rádi. Romantiku, jiskření, silný emotivní příběh, vyprávění ze dvou úhlů pohledu a nekončící čtivost. Dvojka není tak skvělá jako jednička, ale přesto mě moc bavila a těšila.

jankasvanka
07.02.2024 5 z 5

Krásné pokračování příběhu. Těším se na další knihu od paní spisovatelky