Nadobro ztracený

Nadobro ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21504/bmid_nadobro-ztraceny-NQD-21504.jpg 4 293 80

Kriminální thriller vypráví příběh mladého muže, pátrajícího po zmizelé přítelkyni a nezvěstném bratrovi, podezřelém z vraždy. V malém městečku v New Jersey byla nalezena znásilněná a uškrcená studentka, bývalá spolužačka a první láska hlavního hrdiny románu. Policie považovala za pachatele vraždy jeho staršího obdivovaného bratra, jehož krev byla identifikována na místě činu. Než mohl být obviněn, podařilo se mu uprchnout, a tak případ nebyl nikdy uzavřen. Po jedenácti letech se hrdina společně se svým přítelem a mladší sestrou zavražděné dívky pouští do pátrání na vlastní pěst, neboť se objevily nové stopy, svědčící o bratrově existenci. Tíživou situaci mu ještě zkomplikuje náhlé nevysvětlitelné zmizení jeho přítelkyně, o kterou se začne zajímat policie. Postupně začíná odhalovat nečekané souvislosti všech záhadných událostí a je stále více vtahován do krutého a nelítostného světa organizovaného zločinu, korupce, obchodu s drogami a prostitucí. Má se také stát nástrojem osobní msty jednoho z vedoucích představitelů FBI.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone for good , 2002

perpe2a
24.06.2018 3 z 5

Tak tohle se mi stalo u mého oblíbeného autora poprvé. Tato kniha mě nebavila, byla zmatená, trochu jsem se občas v ději ztrácela. Bohužel za mě jeho nejslabší kniha.

happy-smile
06.06.2018 4 z 5

První asi pětinu knihy jsem se nemohla vůbec začíst. Přišlo mi to strašně zmatené a byl tam přehršel postav. Potom už knížka začínala mít grády a začal se odvíjet dost zajímavý thriller. Kniha byla napínavá a nemohla jsem ji odložit. Na konci se zase člověk několikrát dozví, že předchozí závěry byly mylné a vše bylo úplně jinak. Někteří za tohle budou autora nenávidět, někteří milovat. Já se zatím řadím mezi fanoušky, uvidíme, jak budou vypadat další knihy tohoto autora.

Evka27
31.05.2018 2 z 5

Takže 2* za ty nečekané zvraty a nápady.

Zrzavá_Tereza
21.04.2018 2 z 5

Pamatuju si, jak jsem četla první Cobenovku a byla jsem nadšená, jakého nového a ihned oblíbeného autora jsem objevila! Pak přišla druhá, třetí, potom tahle... A tak trošku mě tahle už nebavila, protože mi přijde, že Harlan to píše docela šablonovitě. Asi to chce číst jeho knihy s větším odstupem.

intelektuálka
16.04.2018 5 z 5

Ano - jako komentář pode mnou....

Thriller o dvou bratrech, nevyjasněné vraždě a rodinném tajemství se mi líbil.
Už jsem od něj přečetla více knih a jeho styl psaní mi vyhovuje.
Doporučím.

DoDidDone
02.04.2018 5 z 5

Cobena beru jako mistra thrillerů a žádná jeho kniha mě ještě nikdy nezklamala a vždy jdu na jistotu s tím, že kniha od něj bude skvělá a i tahle se mu velmi povedla. Měl jsem ji v hledáčku už dlouho, ale docela mi trvalo, než jsem se ji rozhodl přečíst. Zaujala mě anotace (taky nová obálka) a prvních několik stránek mě okamžitě vtáhlo do děje a už nešlo ven.

Will, hlavní postava, mi tentokrát ale nebyla tolik sympatická a spíš jsem si rychleji oblíbil třeba Squarese, protože Will je takový trochu ignorant a na to, co se mu během knihy všechno stalo, mi připadalo, že ho to ani tolik nezajímalo. Jeho spolupráce s policií, rozhovory s rodinou a známými… Třeba to byl autorův záměr, nevím. Naštěstí k dalším postavám není těžké vytvořit si nějaký vztah a sympatie, takže mu protivného Willa prominu. :)

Pro mě byla první půlka kniha lepší než ta druhá. V první spíš rozebíral vztahy, je dost osobitá a lze z ní vycítit rozervanost a frustraci nad vším, co se přihodilo Willovi a jeho rodině. V té druhé přišel docela chaos a zmatek, a ačkoliv to na konci všechno dávalo smysl, bylo toho moc, všechno navrstvené na sebe a ani teď, když jsem čerstvě dočetl, bych nebyl schopen převyprávět, co všechno se během celé knihy stalo, protože toho bylo příliš.

Líbí se mi, jak Coben píše, v jeho knihách se totiž může stát snad cokoliv, nic u něj není černé nebo bílé, kapitoly začínají tak a končí úplně opačně, vlastně zničí vše, co jste se dozvěděli. Během čtení asi stokrát přijdete na to, že ten pravý záporák je někdo jiný… Zkrátka, umí dobře manipulovat. :) Problém spočívá v tom, že kdo už od autora něco načetl, nebude tolik překvapený závěrem- já tedy nebyl a mám za sebou tři autorovy knihy. Pokud by byla „Nadobro ztracený“ první kniha, asi bych byl nadšený. Dávám pět hvězdiček, protože i když jsem to nakonec odhadl dobře a nechápal, proč to Coben tentokrát tolikrát zauzloval, když konec je docela triviální, se mi jeho styl psaní líbí a kniha se mi i přes všechnu kritiku líbila a četla jedním dechem. :)

Ajuszka
20.03.2018 odpad!

Prvni ,,Cobenovka" kterou jsem nedocetla..dala jsem cca 80str..za me ne..

Lemurka
04.03.2018 3 z 5

Hodně zamotaný, až překombinovaný děj. Nečekané rozuzlení. Nebylo to špatné.

PaniJani
03.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Tak takhle by měl podle mě vypadat thriller. Zamotané, ze jsem si to musela v hlavě srovnávat, ale jsem nadšená. H.Coben se zařadil do mého skromného seznamu oblíbených autorů.

Hope80
31.01.2018 5 z 5

H.C. se stal mým oblíbencem hned od první knížky, těším se z každé nové knížky, která má vyjít, protože asi už vždy bude můj nejoblíbenější spisovatel a spisovatel s velkým S. Dočetla jsem jeho šestou knihu a zatím mě nikdy nezklamal. Pro mě je prostě jednička. Mít více času jeho knihy bych zvládla přečíst za jediný den.

CharlesWard
30.01.2018 2 z 5

Ufff, to bylo zase něco. Pokus o nepodařený rodinný thriller? Kdo ví? Naštěstí, měla kniha alespoň uspokojivé vyústění příběhu. Další knihy od Cobena, u mně na dlouhou dobu, rozhodně nehrozí!

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Ano, jsem fanynkou pana Cobena, mám pro jeho knihy slabost. Ano, jeho knihy mohou působit někdy až moc překombinovaně. Ale proč ne? Jeho knihy mě vždy přikovají ke knize, vždy jeho knihy čtu jedním dechem a vždy mi na konci zůstane údivem pusa dokořán. Za mě je toto definice správného thrilleru. A právě pro toto výše uvedené, jsou pro mě knihy pana Cobena, těmi pravými zástupci dobrých a poctivých thrillerů.

knihovniceS
18.11.2017

Když já na ty thrillery nejsem :( , nemůžu

haski
13.11.2017 5 z 5

Coben je zkrátka mistr. Umí Vás udržet v napětí celou dobu a konec umí pěkně vygradovat. Pěkně se to čte.

lenka666
28.10.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla pořádně začít a myslela jsem, že je to nejslabší kniha od tohoto autora. Avšak po určité době přišlo pořádné napětí jak u tohoto autora známe a ten konec byl překvapující. Autor opět nezklamal.

mulder
24.10.2017 5 z 5

Četl jsem druhé vydání z roku 2017 s jiným obalem knihy. Kniha má napětí, spád, zvraty a zajímavý konec. Jako fanoušek tohoto autora doporučuji:-)

josska
22.10.2017 4 z 5

Knížka se četla sama,napínavá

ArwenAragorn
25.09.2017 4 z 5

Velmi dobrý příběh, jak je u autora zvykem, ale četla jsem od něj lepší knihy. Přesně to vystihuje kneslova, s jejím hodnocením se ztotožňuji.

Jana77
22.09.2017 5 z 5

Harlan Coben je mistr závěrů. Konce jeho knih jsou nepřekonatelné, hraje si s námi celou dobu, ovšem na závěr nás dokonale šokuje. Opět tleskám!

kap66
12.09.2017 2 z 5

Coben je po pěti přečtených knihách můj velký - pětihvězdičkový! - oblíbenec. Tak proč jsem tak zklamaná z této (v pořadí mé šesté) knihy? Nevadí mi jeho schéma, naopak: několik provázků, zdánlivě nespojených, které se v závěru propletou do pointy. To mi vždycky maximálně vyhovovalo a bavilo mě to. Jindy jsem se nemohla odtrhnout a četla a četla - a teď se mi dialogy a vypravěčovy komentáře (zvlášť v poslední čtvrtině knihy) převalovaly v ústech jako hrachová kaše, rostly a staly se nestravitelnými. Tak nevěrohodné a neumětelsky napsané mi přišly. Samotný vypravěč mi taky přišel nevěrohodný - dostal od života takovou pálku, že by porazila i vola; a on, popisovaný jako citlivka, reaguje na vyšetřovatele ironicky - jen aby to asi pro čtenáře vyznělo vtipně. Přiznávám: je mi líto, že se mi kniha tak nelíbila. Cítím se, jako by mě zradil kamarád, vážně. Ale ještě mi několik jeho románů zbývá, nelámu nad autorem hůl. Jednu hvězdičku tedy přidávám navíc v naději, že příště jich bude zase pět.