Nadobro ztracený

Nadobro ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21504/bmid_nadobro-ztraceny-NQD-21504.jpg 4 293 80

Kriminální thriller vypráví příběh mladého muže, pátrajícího po zmizelé přítelkyni a nezvěstném bratrovi, podezřelém z vraždy. V malém městečku v New Jersey byla nalezena znásilněná a uškrcená studentka, bývalá spolužačka a první láska hlavního hrdiny románu. Policie považovala za pachatele vraždy jeho staršího obdivovaného bratra, jehož krev byla identifikována na místě činu. Než mohl být obviněn, podařilo se mu uprchnout, a tak případ nebyl nikdy uzavřen. Po jedenácti letech se hrdina společně se svým přítelem a mladší sestrou zavražděné dívky pouští do pátrání na vlastní pěst, neboť se objevily nové stopy, svědčící o bratrově existenci. Tíživou situaci mu ještě zkomplikuje náhlé nevysvětlitelné zmizení jeho přítelkyně, o kterou se začne zajímat policie. Postupně začíná odhalovat nečekané souvislosti všech záhadných událostí a je stále více vtahován do krutého a nelítostného světa organizovaného zločinu, korupce, obchodu s drogami a prostitucí. Má se také stát nástrojem osobní msty jednoho z vedoucích představitelů FBI.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone for good , 2002

Janaves
23.12.2019 5 z 5

Začátek mě nebral, myslela jsem,že knihu odložím. Jsem ráda,že jsem to neudělala,protože od poloviny mě to začalo bavit a ten konec mě dostal!

niknikita
30.11.2019 5 z 5

Mistr dialogů a zápletek, to je pro mne Harlan Coben a touto knihou to znovu potvrdil.
Zvolil tentokrát prostředí, kterému bychom se většinou zdaleka vyhnuli, ale přitom je všude kolem nás a každý rodič se modlí, aby před ním ochránil svoje nejdražší...
Jsem ztracená a možná jsem do autora trochu zabouchnutá :)

Martina251
09.11.2019

Moje první kniha od tohoto autora. Tak rychle jsem knihu dlouho nepřečetla. I po 3dnech stále myslím na ten konec. Už se těším na další jeho knihu.

MiliKry
15.10.2019 5 z 5

Moje první od Harlana a moc se mi líbila, přečteno za dva dny a ten konec, ani jsem nedýchala. Určitě si pořídím další knihy od tohoto spiovatele.

Pajina68
26.07.2019 2 z 5

Tak tohle je pro mne zatím ta nejslabší kniha od Harlana Cobena. Ze začátku to vypadalo slibně, ale ke konci jsem se v ději začala úplně ztrácet a konec jsem četla už jen proto, abych knihu prostě dočetla. Škoda, zatím všechny jeho knihy mne hrozně bavily.

Aymira
04.06.2019 3 z 5

Pro mě téměř nevýrazná kniha, jak postavami, tak konečným dějem. Postavy mi byly tak nějak jedno a žádná si mě nezískala natolik, abych s ní dokázala její osud prožívat. Však i ten záporák nebyl zase tak zápornej a nepůsobil vůbec děsivě. A celý děj skončil bez nějakého většího překvapení. Přišlo mi, že postavy jsou nedostatečně popsané a celé vyprávění na mě působilo jako by v mlze. Sice čtení odbíhalo celkem svižně, ale kniha nenaplnila moje očekávání.

zdendula31
10.04.2019 5 z 5

Moc se mi líbila,opravdu napínavá a ten parádní konec...

Martasek5
10.04.2019 1 z 5

Coben mě hodně baví, ale tohle dílo zklamalo...

harena
07.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, já si myslím, že autor už nikdy nemůže zklamat . Coben je Pan spisovatel a mistr thrillerů. I tento kriminálně laděný příběh je napínavý, postavy příběhu živé, nikdo není černý nebo bílý - jak se zdá Willovi a určitě se mi nezdál překombinovaný i když jsem na konci zůstala stát s otevřenou pusou. Pěkných 5*.

Ráčkajda
21.03.2019 3 z 5

Cobena čtu ráda, ale oproti jiným jeho knihám, tato byla takový slabý čajíček, konec to trochu zachránil.

šipek
14.03.2019 5 z 5

Tak to bylo výborný. Mě se kniha moc líbila a čím jsem byl dále tím to bylo lepší. No a konec knihy byl výborný, zvrat za zvratem, ale vše do sebe logicky zapadalo.

Pepina19
10.02.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, jen konec mi přišel trochu překombinovaný.

Shinky
28.12.2018 4 z 5

Mám jeho knihy ráda. Tahle nebyla úplně ta nejlepší, ale bavila mě, překvapila, hodně jsem při čtení i po něm o knize přemýšlela. Mohu doporučit.

LisbethS
13.12.2018 5 z 5

Moje druhá kniha od Cobena. Konec mě rozsekal. Přemýšlela jsem o něm dlouho do noci...Paráda.

susu
11.11.2018 5 z 5

Výborně. Překvapení na poslední stránce, chvíli nevěříte vlastním očím....... a to se mi líbí. Coben píše vše podle jedné šablony, jak už tady poznamenali jiní, ale zatím mi to nevadí.

Mark
09.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha.

Lenka.Vílka
05.08.2018 5 z 5

Senzační kniha. Čtu autora hezky popořadě a musím říct, že chápu, proč je teď tak oblíbený a zrovna tahle kniha znovu vychází. Nikdo nepozná rozdíl mezi tvorbou na začátku, ve středu a tou současnou. Harlan prostě umí.

Příběh z knihy mi na začátku zamotal hlavu. Nejdřív brácha, potom přítelkyně, do toho další postavy a tajemství, další vedlejší postavy, ale jak autor dává další informace, tak to do sebe začne zapadat, a já byla ráda, že je v anotaci jenom to, co tam je. Opět jsem byla napnutá jako kšandy a hltala každou stranu, protože autor umí moc dobře napsat i tu druhou část. Tu lidskou.

Sice...z toho, co jsem zatím četla, dost podobní hlavní hrdinové. Jak by se rozdali, ale osud (autor) jim stále přidává.

Přesto...nemohu říct, že by se autor opakoval. Jeho knihy mě umí překvapit. Už se těším na další.

Doporučuju. Všema deseti a pěti hvězdami.

reňa30
05.08.2018 4 z 5

Dobré,dobré..Coben mne baví

mysce
31.07.2018

„Když ti někdo natluče, bolí to jen chvilku. Ale vědomí vlastní zbabělosti nepřestane bolet nikdy.“
Will se po smrti matky vydává hledat svého dávno ztraceného bratra. Jeho cesta ale není z nejlehčích. Zaplete se do sítě násilí a neprůhledných vztahů a nasadí i vlastní život, aby se dozvěděl celou krutou pravdu. Je to silný příběh lásky milenecké, bratrské i synovské.
„Navždy ztracený“ patří mezi vzácné thrillery, které čtenáři nejen rozproudí krev, ale chytí ho za srdce…

March
26.07.2018 5 z 5

Po přečtení nějakých recenzí jsem byla zvědavá, na jakou stranu se přiklonim a jsem jednoznačně na straně velkých fanoušků. Hodně postav tam bylo, občas jsem se musela vracet zpátky, ale bylo to i zavinene tím, že jsem nečetla v kuse. Rozuzlení? Pro mě překvapující a je neuvěřitelné, jak do poslední chvile, do poslední stránky mě dokázal HC pěkně napínat, kam na to chodí? :-)
Takze hodnocení jednoznačné DOPORUČUJI