Mobil

Mobil https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72223/mid_mobil-65f08f01d291d.png 4 1144 156

Prvého októbra bol ešte Boh na svojich nebesiach, trh s akciami fungoval, väčšina lietadiel odlietala načas a Clayton Riddell, výtvarník z malého mesta v americkom štáte Maine, si veselo vykračoval, div že neposkakoval, po Boylston Street v Bostone. Práve získal výbornú zmluvu na komiksový román, ktorá by mala jemu aj jeho rodine po rokoch živorenia zabezpečiť dobré živobytie. Manželke už kúpil malý, no drahý darček, vie, čo obstará synovi, a sebe chce dopriať aspoň chvíľu oddychu v bostonskom verejnom parku. Budúcnosť vyzerá ružovo. To sa však veľmi rýchlo zmení. Udalosť, ktorá sa stane známou pod menom Pulz, zasiahne ničivou silou každého, kto má tú smolu, že vlastní - a od istého okamihu použije - mobilný telefón. A Clay, ktorý mobil nemá, sa ocitne uprostred pekla plného vraždiacich šialencov, donedávna usporiadane žijúcich, mobilmi vybavených spoluobčanov. Z nočnej mory niet úniku. Alebo azda áno? Zdá sa, že hŕstky tých, ktorí sa akoby zázrakom vyhli smrteľne nebezpečným mobilovým šialencom, sa odkiaľsi dozvedeli o bezpečnom mieste, kde ich čaká záchrana. Vedú ich k nemu záhadné nápisy a prísľub, že tam budú môcť nažívať v pokoji, aj keď život na modrej planéte sa nenávratne zmenil.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Ikar (SK)

Cell , 2006

pedroK
19.07.2018 4 z 5

Dobrý postapo. Čtivé, napínavé, ale...chybělo mi vysvětlení, odkud se vzal Puls, co to vlastně bylo, kdo ho vypustil a proč. Jakoby chyběl druhý díl, kde to vysvětlení zazní. Jak pokračoval Johny a Jordiho parta, proto ubírám hvězdu za jakousi nedodělanost.

Michal156
01.07.2018 3 z 5

Až na nedořešený konec velice zajímavá a čtivá kniha. Bylo by dobré napsat pokračování.

slaska77
18.06.2018 3 z 5

Měla jsem jako audioknihu a byla celkem fajn. Jen mi přišlo, že po nedávném čtení podobné tématiky od pana Neffa (TMA) je to nějaké plošší. Kde se braly všechny ty zabalené potraviny, konzervy a balená voda ještě týdny po Pulsu, jakto, že nikdo nechytil žádnou infekční nemoc, kde se brala čistá voda a jakto, že "normálům" nikdy nedošly baterky? Jako horor dobrý, ale jako katastrofický román by to chtělo trochu přidat na věrohodnosti.

Annettas
14.06.2018 5 z 5

Super klasika od krále hororů.

petrarka72
03.06.2018 5 z 5

Pro mne jedna z nejdepresivnějších a nejméně vypočitatelných Kingových knih. Od první stránky se člověk dlouho veze na adrenalinové vlně, boj o přežití na postapokalyptické pouti je konkrétní, proto působivý - ale pak se to začne komplikovat a je čím dál hůř... V závěru Jordanova "počítačová" teorie sice leccos vysvětlí, ale není zdaleka tak vyčerpávajícím způsobem objasňující (a tím pádem uklidňující a naději nabízející) jako třeba klaunský motiv v Tom, satanský v Nezbytných věcech nebo mimozemšťanský v Pod kupolí. Možná proto dost věcí působí nedokončeně - ale nejsem si jistá, zdali bych chtěla znát pokračování.

Makoves
24.05.2018 4 z 5

Zajímavé, ale skoro bych očekával pokračování. Přišlo mi tam dost věcí nedořešených.

ludek.n
28.03.2018 4 z 5

Kingova post apokalyptická road movie světem krvežíznivých zombie, ve které se proměnili lidé zasažení Pulsem, není špatná nebo snad málo čtivá (to by snad ani nebyl King), přesto jsem tomuto příběhu nepodlehl, tak jako jiným autorovým knihám. Po celou dobu jsem byl jednou nohou venku a ne a ne do toho rozjetého vlaku naskočit. A nespravilo to ani finále. Po masakru na Gaitenské akademii se to celé začalo ubírat hodně podivným směrem. Čtyři hvězdy za oblíbeného autora a čtivost.

gemi
20.03.2018 4 z 5

Jaký je Puls? Inu, vezměte Svědectví (právě to se mi neustále při čtení vybavovalo) a osekejte jej o veškeré vedlejší vyprávění a hluboké charakteristiky postav až na samotnou akčně-hororovou dřeň a zbude Puls. V obou románech je nosným prvkem putování postapokalyptickou krajinou. Na rozdíl od většiny ostatních Kingovek se Puls nepárá s nějakými sáhodlouhými popisy, vysvětlováním a charakteristikami, ale jde rovnou na věc. Akce začne na první stránce a skončí na poslední, žádný oddech, žádná slabá místa, ale konstantní akce a napětí. Pokud máte rádi romány, kde se jde bez zbytečných řečí "rovnou na věc", pak berte Puls jako povinnou četbu.

Vlk.kh
31.12.2017 2 z 5

Začátek působil velmi nadějně a čekal jsem napínavou apokalyptickou jízdu, ale pak mě to postupně přestávalo bavit. Knihu jsem dočetl, ale není to přesně to, na co jsem od Kinga zvyklý. Možná by mi to sedlo více, kdyby se autor držel více při zemi. Apokalypsa způsobená něčím, co se šíří mobliní sítí - proč ne. Ale další věci, jako telepatie, levitace, to už ne.

Gordonlord
27.03.2017 3 z 5

...Takový "Zombie horor", ve kterém nejsou zombíky oživlé mrtvoly, ale pouze živí lidé. Zajímavá myšlenka, zajímavý příběh i postavy. King umí dobře a originálně zpracovat i takovýhle post-apo nápad. Není to nic, z čeho bych skákal do stropu, nevyrovná se to Kingovým mistrovkým dílům, ale zase je to stokrát lepší, než spousta jeho propadáků :-) Hlavně mě potěšil svižný děj, srdcervoucí zvraty a dokonce mi nevadil ani vcelku předvídatelný konec, protože byl prostě dobře a poutavě napsaný.

katushah
24.03.2017 5 z 5

První Kingova kniha a zůstane mi v mysli asi navěky. Tato kniha má super děj a příběh, baví mně taková ta nejistota, že nikdo nic neví a tak se seberou a někam jdou s nadějí, že budou moudřejší a přitom prdlačka. Navíc má otevřený a trochu nejasný konec, proto často přemýšlím, jak to mohlo dopadnout. Vynikající kniha!

Skripi
14.03.2017 2 z 5

Kingovi asi neprídem na chuť. Jeho knihy mi prídu ako scenáre pre filmy a často aj sú. Na Cronina sa napríklad nechytá ani týmto námetom... :(

Metroušek
09.02.2017 4 z 5

Stručnější, a pro mne daleko lepší zpracování nápadu ze Svědectví. Prostě výborné, moderní (napadá mne, že se King opravdu bál, že mu toto téma někdo sebere, a tak psal nezvykle stručně), svižné a úderné postapo. Pokud nemáte sílu číst velmi slušné, ale šíleně rozvláčné Svědectví, toto je pro vás možná více než náhrada. Zfilmování obou románů se bohužel nepovedlo, jak je u adaptací Kingových románů až na výjimky zvykem. A to je škoda. Jenže výborní režiséři se zpracování Kingových románů kupodivu vyhýbají. Puls nebo Žhářka by si však lepšího režiséra vskutku zasloužily.

renefer
07.11.2016 4 z 5

Líbilo se mi to, typický King. Psychedelické obrazy omezeny na minimum, jen by se lidé nemuseli chovat jak stádo ovcí. Ale i tak to dobře dopadlo.

SedllY
26.09.2016 3 z 5

Nápad super, ale podle mě z toho měl Mistr udělat buď krátkou povídku a nebo román ve stylu Svědectví, kde by se mohl pořádně rozepsat a čtenáře pořádně vtáhnout do postapo světa.. :) Začátek i konec byl strhující a skvělý, ale těch cca 200 stránek mezi tím mi přišel na Kinga slabý odvar.. Za mě druhá nejhorší Kingovka hned po Holčičce, která měla ráda Toma Gordona.

Aja_CZ
03.07.2016 3 z 5

Jak už tu několikrát padlo, souhlasím, že nápad dobrý. Ale pojetí se mi bohužel nelíbilo. Telepatie mezi "telefoňáky" byla jediná věc, co mi přišla, že do příběhu patří. Přirovnávání k počítačům pokulhávalo a trochu zklamání z nevýrazného záporáka. Za co dávám palec nahoru, jsou postavy, ty jsem si všechny zamilovala. Za to se zasloužil začátek knihy, který byl nejlepší. Chvílemi mě potom otravovala dětská teniska, která byla připomenuta při každé možné příležitosti. No a ten konec... zpočátku jsem byla zklamaná, ale pak jsem si uvědomila, že jakýkoliv jiný konec by byl ještě horší.
Co si z knihy odnesu je citát pana ředitele: "Mysl umí počítat, ale duch touží, a srdce ví svoje."

marek6463
23.03.2016 5 z 5

Jedna z lepších knih Stephena Kinga.

Jarvis
27.01.2016 1 z 5

Nevěřím že tohle psal doopravdy King.....

Romanka89
22.01.2016 2 z 5

Do této knihy jsem se nezačetla a nezačetla, ale přelouskala jsem jí. Nápad dobrý, ale nějak mě zpracování neoslovilo. Jinak mám Kinga ráda, ale tohle je zatím jediné dílo, které mě opravdu nebavilo.

danny_21
30.12.2015 3 z 5

Puls u mě bodoval hlavně začátkem, který mi námětem připomněl mé oblíbené Svědectví, leč postupem děje už nebyl tak čtivý jako jiné novely a především mě dost zaráželo časté používání pomocných berliček v podobě hodících se náhod, takže nakonec objektivně 65 %