Mobil

Mobil https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72223/mid_mobil-65f08f01d291d.png 4 1144 1144

Prvého októbra bol ešte Boh na svojich nebesiach, trh s akciami fungoval, väčšina lietadiel odlietala načas a Clayton Riddell, výtvarník z malého mesta v americkom štáte Maine, si veselo vykračoval, div že neposkakoval, po Boylston Street v Bostone. Práve získal výbornú zmluvu na komiksový román, ktorá by mala jemu aj jeho rodine po rokoch živorenia zabezpečiť dobré živobytie. Manželke už kúpil malý, no drahý darček, vie, čo obstará synovi, a sebe chce dopriať aspoň chvíľu oddychu v bostonskom verejnom parku. Budúcnosť vyzerá ružovo. To sa však veľmi rýchlo zmení. Udalosť, ktorá sa stane známou pod menom Pulz, zasiahne ničivou silou každého, kto má tú smolu, že vlastní - a od istého okamihu použije - mobilný telefón. A Clay, ktorý mobil nemá, sa ocitne uprostred pekla plného vraždiacich šialencov, donedávna usporiadane žijúcich, mobilmi vybavených spoluobčanov. Z nočnej mory niet úniku. Alebo azda áno? Zdá sa, že hŕstky tých, ktorí sa akoby zázrakom vyhli smrteľne nebezpečným mobilovým šialencom, sa odkiaľsi dozvedeli o bezpečnom mieste, kde ich čaká záchrana. Vedú ich k nemu záhadné nápisy a prísľub, že tam budú môcť nažívať v pokoji, aj keď život na modrej planéte sa nenávratne zmenil.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Ikar (SK)

Cell , 2006

Hany2211
21.03.2014 4 z 5

Děj jsem hltala hned od začátku, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Nakonec mi ale celý ten příběh přišel nedomyšlený a otevřený konec mě doslova naštval.

MaaaR@
02.03.2014 3 z 5

Nuda to určitě není, ale na Kinga je to trochu slabší. Co mi hodně chybělo byl způsob, jakým King líčí podobné "průsery" v jiných knížkách (např. Svědectví, Pod kupolí...), a to je popis událostí i z jiného pohledu. Jedna skupinka lidí v knize na tohle téma je podle mě málo.

Hannibal29
09.12.2013 3 z 5

levitacia? wtf. a ten otvoreny koniec,ts ts ts, nu ved co sa s tym dalo robit. uz len dake hovoriace psy mi chybali.

Betty11
27.11.2013 5 z 5

Kniha mně dostala hned od prvních stránek, a nepřestala mně bavit až do konce. Vůbec není nudná jak jsem se zde v některých komentářích dočetla. Neustále jsem si říkala, jak bych reagovala já, jak bych asi obstála, kdybych náhodou byla ta nezasažená PULSEM a proto jsem asi vše prožívala s hrdiny knihy. Knihu mohu jen doporučit.

kilometr
30.09.2013 3 z 5

Ze začátku výborné,v závěru už to dost vázlo.Ale likvidace telefoňáků se povedla.A konec se mi taky líbil.70%.

anetka11
28.09.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila až na ten konec... jaký to má smysl nechávat ho otevřenej??...

Alix
05.08.2013 4 z 5

Kortexo: Film Puls z roku 2006 nemá nic společného s knihou Stephena Kinga, kdybys ji četl, musel bys to vědět.

kvádr
07.07.2013

tak tu to kni hu právě čtu.. asi už 7 let, z jedné části na ni nemám čas a z té druhé části mi nejde k chuti, bohužel. Dostala jsem ji jako dárek, bez vlastního výběru. Nejsem fanatik na scifi či na horory i co se týče filmu a dle toho i vypadá můj vkus co se týče knih. Určitě ji dočtu, ale nelíbí se mi tolik, co jsem očekával nad titulem King z jeho jiných děl.

veru.nika
02.07.2013 3 z 5

Kniha byla zajímavá, ale přečetla jsem ji jen jednou a to mi asi stačí.

Thanyss
18.06.2013 4 z 5

Prostě King... Jediné, co mi brání dát plný počet hvězdiček, je absence vysvětlení samotného pulsu. Za celou dobu jsem nějak kloudně nepochopila o co se jedná, nebo kdo to všechno spustil a proč. Zoombie horor trochu jinak - po kingovsku.

Tonik
02.04.2013

Zprvu máte pocit, že se nic hrozného neděje. V televizi podobné masakry běží neustále. Postupem času ale doslova vycítíte tu hektičnost situace a hlavní hrdina Vám přiroste k srdci.

Irika
20.03.2013 4 z 5

Ze začátku velmi napínavé a čtivé, postupně to ale trochu ztrácí tempo. Žádné neočekávané zvraty se nekonají a ten konec? Jsem asi nechápavá nebo to autor nechává otevřené, ale čekala jsem něco převratného a nic...

Kortexo
06.03.2013 4 z 5

Slušná kniha s nepovedeným koncem.Tuhle knihu mi nejvíc připomíná stejnojmený film z roku 2006, který je podle mně lepší.

AdaVinculin
16.02.2013 2 z 5

Knížka mě moc neoslovila, přišla mi nudná, vůbec jsem se do toho nemohla začíst a ani má představivost u této knížky moc nezahrála roli...prostě mi nějaké věci ani představit nešli. Ale věřím, že mít na tuto knihu více klidu, líbí se mi víc...asi bylo potřabe více soustředění.

doktorking
09.02.2013 5 z 5

jěště že jsem měl Kingovky už dávno přečtený než jsem vubec zjistil že existuje naká databáze knih protože řídit se tu některými recenzemi to pak má začátečník u pana Kinga v knihách asi pekný guláš,přidat zde lepší rozsah postav tak kam se hrabe všemi fanoušky přecenované svědectví to je totiž román který se pulsu nejvíce podobá..líbí se mi rychlý spád a ta gradující surovost se kterou je román napsán a ten konec je excelentní,prostě taková napínavá jednohubka..verdikt je tady jasný,zatímco svědectví se svoji verzí se štastným koncem má tři hvězdy,puls není Kingovo nejlepší dílo ale pět hvězd si zaslouží

X3ON
02.01.2013 5 z 5

Boze ty vase komenty se nedaji cist :D. mozna to sice neni Kinguv nejlepsi kousek, ale proto ji nedam 2/5 ... kniha se cetla sama, pribeh byl napinavy proste 5/5 :D ... aloha zabari :DDD ;)

MM_Master
28.09.2012 5 z 5

"Už ma počujete?" /slogan z reklamného spotu telekomunikačnej firmy Verizon/

nikorka
23.09.2012 5 z 5

Mne sa páčila i táto jeho kniha, dobrý nápad na postapokalyptické dielo o ľuďoch, ktorí sú vymazaní a rebutujú sa..No koniec, otvorený, každý si môže domyslieť svoje.. Od Kinga by som čakala, že sa mu syn vrhol na hrdlo :) Od hollywoodu by som čakala, že sa mu vrhol do náručia :)

wikki
15.09.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila a konec byl zajímavý. Celkově mě to velmi zaujalo a to hlavně díky (podle mě) skvělému nápadu s virem šířící se pomocí mobilů. A kdo v dnešním světě nepoužívá mobil, že?

Potulný mnich
18.08.2012 3 z 5

Četl jsem od Kinga lepší dílka,určitě jsem čekal víc.