Miluj bližního svého

Miluj bližního svého https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30621/miluj-blizniho-sveho-30621.jpg 5 1128 106

Jeden z nejangažovanějších a nejznámějších Remarquových románů vznikl jako odezva na politické události v Evropě třicátých let minulého století, jako obžaloba nacistického totalitního režimu. Autor v něm pranýřuje fašismus ve všech jeho projevech a současně nastavuje pravdivé zrcadlo i tehdejším západoevropským vládám a jejich farizejskému jednání. Děj nás zavádí do jemu dobře známého prostředí německých emigrantů, kteří byli nuceni opustit své domovy a nevěří, že se ještě někdy vrátí zpátky. Jedním dechem sledujeme pohnuté osudy nedostudovaného medika Ludvíka Kerna a jeho velké lásky, židovské dívky Ruth, kteří jsou pro svůj rasový původ štváni napříč Evropou, příběh levicového poslance Josefa Steinera, jeho ženy Marie a dalších běženců, kteří zalidňují onu dramatickou scénu, již vytvořily samy dějiny v předvečer druhé světové války.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Melantrich

Liebe Deinen Nächsten , 1939

papaja
23.11.2011 5 z 5

Remarque je jednoznačně báječný autor, ovšem pokaždé, když od něj čtu nějakou knihu mám strach o všechny postavy, protože je "vrahem" svých postav, proto byla celkem příjemná změna, že mnoho postav tohoto příběhu přežilo a dá se říci, že příběh vlastně skončil dobře :)

panjan
07.10.2011 5 z 5

Remarqua jsem nečetl už dlouho a málem jsem zapoměl, jak krásné je číst Remarqua.

janacheca
29.09.2011 4 z 5

Dojemný příběh obyčejné dvojice mladých lidí, malá část se odehrává v Praze. Narozdíl od mnoha jiných Ramarquových knih optimisticky končí. Doporučuji.

Darkleynon
02.09.2011 5 z 5

Kniha rozšiřuje obzor a dokáže dojmout. Moje naprosto nejoblíbenější všech dob. Četla jsem třikrát, dvakrát brečela. Doporučuji.

zezeza
04.07.2011 5 z 5

Příběh války..avšak ne z pohledu vojáka, ale emigranta. Příběh o křehké lásce dvou lidí na útěku. Zajímavě působivé, nerve city, a přesto zalézá po kůži.

Patja
30.11.-0001 5 z 5

Skutečně velmi emocionální kniha. Dokáže utvořit obrázek o stísněnosti předválečné doby a trochu změní pohled na historii - například jsem do té doby netušil, jak bídně se chovaly státy okolo Německa k politickým migrantům a uprchlíkům.