Stříbrná relikvie

Stříbrná relikvie https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46726/bmid_stribrna-relikvie-KpS-46726.jpg 5 831 62

Mercedes Thompsonová série

Vrátit knihu by mohlo být docela jednoduché, kdyby v tom neměli prsty fae. K tomu všemu vlkodlaci protestuje proti přijetí Mercy do smečky a v boji proti ní používají nečestné zbraně, jak ji a Adama rozeštvat. Když se Mercy Thompsonová pokusí vrátit mocnou faeskou knihu, kterou si před nějakou dobou vypůjčila, najde knihkupectví prázdné a zavřené. Zdá se, že kniha obsahuje tajné informace – a fae udělají naprosto vše, aby nepadla do nesprávných rukou. A jako by to nestačilo, Mercyin přítel Samuel bojuje se svou vlčí stránkou a Mercy ho musí krýt, aby ho vlastní otec neodsoudil k smrti. Když se to tak vezme, zažila Mercy už lepší dny. A pokud si nedá dobrý pozor, dlouho nepřežije…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Silver Borne , 2010

MisuleB
22.06.2014 5 z 5

Jo, Mercy je prostě skvělá. Konečně s Adamem. :´) Autorka píše čím dál líp. :´)

kleo9554
08.06.2014 5 z 5

Je to lepší a lepší!

renefer
06.06.2014 5 z 5

Další skvělý díl série, tentokrát v boji s fae. Upíři, vlkodlaci a ostatní příšerky, co si člověk může víc přát :-)

kacaaba
28.04.2014 5 z 5

Tenhle díl se mi moc líbil. Napínavý děj. Líbí se mi vztahy se smečkou.

pobijecmuch
20.04.2014 1 z 5

S Mercedes Thompsonovou to jde z kopce. Začátek série vcelku dobré. S každým dalším dílem mně to přestávalo bavit.

Bunburistka
16.02.2014 5 z 5

Kéž by takových knih bylo víc! Miluju tuhle sérii, všem doporučuji :)

Mergirus
16.12.2013

Opět napínavá knížka, přečte se jedním dechem a nejde přestat :)

Peti
09.10.2013

Pátý díl série o Mercy se zase více zaměřil na Fae a jejich původ moci a také o tom, jak to chodí ve smečce - kdo má jaké postavaní, jak probíhá boj, uzdravování atd. Čtivé a velice napínavé do poslední chvíle.

Nefi
19.07.2013 4 z 5

Velmi povedené,
kniha byla napínavá čtivá a živá do poslední chvilky. Víc takových!

NikinkaFantasy
30.06.2013 4 z 5

Knížka pro mě byla jedna z nejlepších ze série Mercy Thompson. Nechyběla ani pořádná akce, láska a zápletka. Velmi příjemné čtení.

ala.mihalikova
25.05.2013 5 z 5

Opet se mi to moc libilo. A konecne mam radost ze Samuela. Pribeh byl skvely - rychly, akcni, napinavy a romanticky. Skoda, ze mel tak malo stran.

mary.M
09.04.2013 3 z 5

Tento díl mě příliš nezaujal. Postavy typu fae na mě působí až moc fantasy. Díly s upíry a vlkodlaky mám raději. Ale oceňuji, že každý díl uzavírá jeden příběh. Často nemohu sehnat v knihovně hned po sobě díly a čekání na rozluštění příběhu by bylo nepříjemné.

lanusinka
25.10.2012 5 z 5

Nejlepší díl po Železném polibku. Záporák zajímavý, přečteno jedním dechem...

ciniminisek
26.07.2012 5 z 5

Snad nejhezčí díl!!

Brambu
18.06.2012 4 z 5

Paráda. Nejen že stříbro je můj oblíbený kov, ale tento díl mě moc potěšil. Smečka se začíná více a více vůči Mercy projevovat a královna víl má také svoje kouzlo. Nadšeně tleskám. Svět fae mě baví a tomuto dílu rozhodně nechybí jiskra…

saphe
04.03.2012 5 z 5

Tenhle díl, i když jsem měla obavy, mě nezklamal. Ve spoustě sérií, je to právě 5.díl, který je nejslabší, ale tohle je naprosto úžasná knížka!!! Jen tak dál Mercy-Patricio!! :-D

kelve
24.01.2012 4 z 5

Příběh je svižný s dobrou zápletkou i když..... Po té co jsem četla Stmívání už mě asi jen tak tyto postavy z nadpřirozena nezaujmou. MUsí mít v sobě něco víc než jen to napřirizeno. Občas jsem se ztrácela v rozhovorech, které nedávaly smlysl. Ale asi to bude tím, že jsem četla od této autorky tuto knihu jako první. Přesto knihu hodnotím za 4*.

Denaille
13.01.2012 5 z 5

Série Mercedes Thompson je už mezi čtenáři YA literatury známým dílem. Úžasné prostředí i detektivní zápletka jsou originálním nápadem a navíc fantasticky zpracovaným pro všechny možné věkové kategorie. Věřím, že bych to dokázala číst jako náctiletá i jako mamina s břichem, která občas ráda "vypne" a na chvíli si odpočine u nějaké dobré knížky.
Hlavně poslední stránky jsem se připitoměle culila a zaklapla knihu s pocitem, že jsem pedasátiletá ženská, která právě dočetla něco děsně romantického a zatím jí u ucha chrápe manžel, z pod peřiny se mu vyvaluje pořádný pivní sval a tak si poslední stránky otevře znovu a dá si opáčko. :D

Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc. Mercy už se vzpamatovala z traumatického zážitku, který ji nedovoloval užívat si s Adamem, ale na druhou stranu se objevil mnohem větší problém - smečka.

Horry
20.09.2011 4 z 5

Myslím, že je to druhá nejlepší kniha z celé série (první je Měsíční píseň). Budou ještě další díly?

mumin63
29.08.2011 5 z 5

Připadá mi, že každý nový díl je lepší a lepší - máte taky ten dojem?