Měsíční píseň

Měsíční píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25302/bmid_mesicni-pisen-ASH-25302.jpg 4 1147 162

Mercedes Thompsonová série

První díl volně navazující série Mercedes Thompson. Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě – Mercy Thompsonovou. Mercy má za souseda vlkodlaka, v autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi, její bývalý šéf je gnóm. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu. Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Moon Called , 2006

Ailee
16.03.2018 4 z 5

Příběh není nijak složitý a přesto je zajímavý. Rozhodně jsem se nasmála. Mercy je číslo :-) Kniha rychle plynula a četla se prakticky sama.

claryssa
05.03.2018 4 z 5

Otázka: Nevzpomínáte si někdo, jak se jmenuje to bojové umění, co Mercy ovládá? Nemůžu to, krucinál, najít.

JitulHa
27.02.2018 4 z 5

První kniha ze série Mercy Thomson se četla téměř sama, zápletka byla zajímavá a rozuzlení nečekané. Dalším plusem knihy je určitě to, že příběh jako takový je zde uzavřený a tím pádem není nutné číst další díly, pokud zrovna nemáte náladu. Samozřejmě co se týče hlavních hrdinů, jejich radosti a strasti pokračují dál a bezpochyby na ně čeká v průběhu série ještě mnoho dobrodružství. Ale jak říkám, zápletka knihy je vyřešena, takže si nemusíte lámat hlavu nad tím, co se stalo v následujícím díle, což je podle mě příjemná změna. Každá z postav je něčím sympatická a do příběhu zapadá, s vyjímkou Samuela, který mi lezl neskutečně na nervy. Určitě se jedná o povedenou sérii, která si našla spoustu fanoušků. A není se čemu divit.

Dorothea
10.02.2018 4 z 5

Pro mne oddechové čtení, ale ne, že by v něm nebylo dost napětí. Mercedes je sympatická hrdinka, která povětšinou neví do čeho se pustit dřív.Hned ze začátku mě v sérii mírně odradily obálky, které jsou až trochu kýčovité a neodpovídají zcela popisu v knize, ale i přesto jsem se z nudy pustila do jejich čtení a zklamaná jsem nebyla, u knihy se nenudíte a zas taková romanťárna to není, a jestli hledáte něco typu červené knihovny, tak asi budete zklamáni z "pouhého" líbání. :D

Shanib
19.01.2018 5 z 5

Čekala jsem přeplácaný děj se samými extrémy pro náctileté, ale hned po prvních pár stránkách jsem se tak začetla, že jsem měla problém knížku odložit, a tak se s chutí a nedočkavostí vrhám k dalšímu dílu

185Sera
16.01.2018 5 z 5

Bože,
já fakt nechápu že jsem na tuto pecku narazila až teď a taky nechápu že není tak známá, jak některé knížky. Mercy je tak úžasná. A Adam s vlkodlaky, co dodat.
Je tu teda ještě poslední věc kterou nechápu, ta obálka!!!!! Co to je? Kdo to vymýšlel? Nikomu se přece nelíbí obálka s lidmi a to je tak hnusný...
Sice to má hnusnou obálku ( jak už jsem řekla ), ale uvnitř je to vážně super knížka.
Vřele doporučuji! :-)

Mercatino
15.01.2018 4 z 5

Tak tady se jede hned od začátku na plný plyn. Obrovské překvapení. Žádný čas na nějakou přestávku!!! To je jízda na jeden zátah. Nevím co jsem čekal, ale podle přebalu to vypadalo lehce nedůvěrýhodně a ono je to silně vyzrále fantasy s jasnými charaktery, které Vás nenachají na pochybách o tom, jestli se budete nudit, nebo ne !!!

Tak těším se na tu jízdu, protože skoro všechny ostatní díly mají lepší hodnocení, než li tento první díl. Waw :)

estasy
05.01.2018 4 z 5

Jakmile vezmu do ruky urban fantasy plné vlkodlaků, upírů, víl a podobné havěti, tak nějak automaticky očekávám, že hlavní hrdinka bude mladá, pitomá pipina, která se nemůže rozhodnout mezi dvěma super sexy samci. Mercy je kupodivu velmi sympatická a pragmatická plus mínus třicítka, která se nemůže rozhodnout mezi dvěma super sexy samci. Některé mýty zkrátka nezboříte :-D

Svářeč
02.01.2018 4 z 5

Poutavý příběh + sympatické postavy = skvělá kniha. Tohle je skvělý příklad odpočinkové knihy, která sice nedisponuje přehršlí pestrých nápadů, ale dokonalé vás pohltí. Přečetl jsem ji jedním dechem a vždy když jsem ji musel odložit, nemohl jsem se dočkat až se k ní zase vrátím. Asi největším kladem je opravdu charismatická hlavní hrdinka. Čekal jsem někoho ve stylu Tiny Salo, ale Mercy je člověk (tedy kožoměnec), který problémy řeší spíše hlavou než hrubou silou. Škoda, že ke konci kniha trochu ztratila dech, jako by to autorka už chtěla mít za sebou. Celkově velmi pozitivní dojem to už ale neovlivní. Ano, je to "spotřební fantasy" a já jsem spásač konzumního braku. Ale jsem na to hrdý :)

Ryorka
31.08.2017 4 z 5

připomíná mi to sérii Kate Daniels. podezřívám Ilonu, že trošku opisovala nebo naopak :) . ale dávám tomu plný počet a načínám další. chytlo mě to hned od první stránky. Doplňuji po čtvrtém dílu jsem pátý nezačala. Nějak to ztratilo jiskru, nikam se to neposouvá, vyřešení situace se Samuelem mě zklamalo. Není to vyloženě špatný čtení, ale jsou lepší pro mě.

ajla5
02.08.2017 3 z 5

Chvílemi napínavé a zajímavé, ale postavy mi nepřišly dostatečně živé. A to rozhodně netrpím předsudky vůči nadpřirozeným postavám. Uvidím, zda si dám druhý díl.

JanaBel
15.07.2017 5 z 5

"pozor...tyto knihy jsou návykové" mělo by stát tučným písmem na každé od této autorky....humorné,napínavé, prostě super...těžko se od nich odtrhává, dokud je nemáte dočtené

Finskej
19.05.2017 5 z 5

Je-li toto čtení pro holky, které kluci nejspíš nebudou číst, zapomíná mi vesmír vytrvale něco velice důležitého sdělit. Příběhy o Mercy Thompson jsou a) čtivé (alespoň v originálním znění velmi), b) odlehčené tím, že autorka (ústy hrdinky) na začátku série i na jejím konci dokáže ironizovat sama sebe, c) zajímavé z hlediska střetů psychologie různých osobností mixnuté navíc druhy, rasami a kulturními tradicemi d) a v neposlední řadě fenoménem, který se vyskytuje jen v některých sériích současné UF, totiž "jak se jednotlivé typy nadpřirozených stvoření postupně zjevují lidem a co z toho vzešlo..." (Ne, voda nestekla dolů z kopce a Stázina se nedostala Kubovi za ženu, místy spíš naopak.) Série jako taková je solidní odpočinkové čtení a 10. díl nemůžeme z podstaty věci nemilovat, ten čtenáře, jejichž rodným jazykem je čeština, prostě pobavit musí.

moira2912
18.05.2017 4 z 5

24.11.2013: 4* - Mercy a Adam. :))

11.9.2012: 3* - Mercy je Mercy a já ji mám ráda. :)

? 2011: 4* - Nejprve mě odradila anotace. Touto dobou už začínám mít vyloženě averzi na vlkodlaky i upíry. Avšak na doporučení jedné dobré víly (děkuju Mischo!) jsem se to pokusila přečíst... A paráda! Série mě strhla a já jsem nakonec ráda, že se ke mně dostala. :)) Mercy je originální postava a já každý její příběh doslova hltám očima. x))

AnuQa
09.05.2017

navazuje na další i když je to první díl vlkodlaci to je moje ale ke konci jsem se nudila

PeťkaW.
23.03.2017 3 z 5

Měsíční píseň rozhodně není klasická fantasy. Jde spíš o detektivku, ve které náhodou figurují postavy jako upír, vlkodlak, čarodějka nebo kožoměnec, a tím jí dávají punc fantastiky. Moc se mi líbilo, jak dobře autorka vystavěla a popsala hierarchii a celkovou podstatu vlkodlaků. Většinou se autoři spokojí s tím, že jedna z postav bude vlkodlak, a tím to pro ně končí. Je vidět, že Briggs se snažila o mnohem hlubší a rozsáhlejší pojetí těchto bytostí, a myslím, že se jí to povedlo na výbornou. Některé pasáže mi přišly trochu zmatené a nedotažené, ale celkově se kniha moc dobře četla a i když byla dějově uzavřená, má člověk chuť číst i další díly.

paprika75
07.03.2017 5 z 5

K této knize jsem se dostala vloni v létě a to až po Znamení vlka od M.T.Majar, kde jsem narazila na poznámku o Patricii Briggs v komentářích. Letos jsem se k nim vrátila a přečetla jsem opět celou sérii Mercedes Thompson i Alfa a omega. Nenudila jsem se ani podruhé. Moc se mi líbí celý tento nadpřirozený svět a moc se těším na další díly. Za mně 5*

Fizulka71
04.03.2017 4 z 5

Jistě, nic nového pod sluncem, ale jak něco nového napsat či vymyslet, když všechno už v podstatě napsáno vymyšleno v tomto směru bylo? Ač jsem tuto sérii objevila až po mnohem známější a slavnější Anitě Blakeové, která mě ale posledních šest dílů neskutečně štvala a zklamala, musím první díl o Mercy opravdu pochválit! Konečně žádný Terminátor v sukních, ale skoro obyčejná holka, která se snaží žít a přežít. Jo, jasně, není tak úplně obyčejná, umí se měnit v kojota, oči a uši má jak rys, místo mačetou se ohání francouzským klíčem a dokáže vlkodlakovi prokousnout krk, jen to fikne, ale není to prvoplánová zachránkyně světa. A to mě na ní moc baví. Dělá chyby jako každá normální holka a alfa samci jí lezou krkem. A já si jdu přečíst druhý díl.

aruba
18.02.2017 4 z 5

Nic nového pod sluncem, příběhů o vlkodlacích, upírech a jiné havěti je poslední dobou hodně. Ale tahle knížka je vážně moc dobře napsaná a velice čtivá a hlavní hrdinka je dostatečně sympatická na to, abych jí fandila při jejích záchranných výpravách a boji se zlými nadpřirozenými obludami všeho druhu.

Schullerka
03.02.2017 4 z 5

Svižná urban fantasy, která mě velmi bavila. Mercy je vtipná a hlavně nad věcí a to je pro mě při čtení knihy dost podstatné, protože u spousty jiných ženských hrdinek mám často chuť jim jednu fláknout.

Kniha má spád i slušný děj. Chvíli mi občas trvalo se zorientovat v postavách a členech jednotlivých smeček, v celkem krátké knize se těch postav objeví docela hodně, takže pro mě byl problém si je zapamatovat všechny napoprvé. Vzhledem k rozsahu celé série se to dá ale omluvit. Celkově se mi kniha líbila a rozhodně se pustím do dalších dílů. :)