Dlouhé ticho

Dlouhé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347237/bmid_dlouhe-ticho-xq2-347237.jpg 5 458 76

Mercedes Thompsonová série

V románech o Mercy Thompsonové, které se dostaly na první příčku seznamu bestsellerů New York Times, našla kojotí měňavkyně své místo ve vlkodlačí smečce. Když je však Mercyino pouto s jejím druhem a smečkou zlomeno, zjistí, co doopravdy znamená být sama… Poté, co je Mercy napadena a unesena ze svého teritoria, se ocitne ve spárech nejmocnějšího upíra na světě, který ji chce použít jako zbraň proti vlkodlačímu alfovi Adamovi a vládkyni upírů v Tri-Cities. Mercy se podaří uprchnout v kojotí podobě, ocitne se však jak bez peněz, tak bez šatů sama v srdci Evropy… Mercy, která nemůže kontaktovat Adama ani zbytek smečky, musí získat spojence a bojovat s nepřáteli a také si ujasnit, kdo je vlastně kdo. Znovu se probouzí starověké síly a Mercy musí jednat co nejchytřeji, aby nevyvolala válku jak mezi upíry a vlkodlaky, tak mezi vlkodlaky navzájem. A v srdci starodávného města Prahy se začínají zjevovat staří duchové…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Silence Fallen , 2017

luculi
18.11.2019 5 z 5

Příběh se vrací do zajímavějších kolejí, rozhodně je tu lepší posun než v Ohnivém doteku. Mercy, Adam a další se objevují v Evropě i samotné Praze a problémy rozhodně nespí. Tentokrát jsem byla spokojenější, protože to díky změně prostředí působilo zase alespoň trošku nově :-).

Ailee
07.11.2019 3 z 5

Nebylo to ono. Asi mi nesedlo to střídání mezi Adamem a Mercy. Ubylo zábavy a Mercyiných hlášek, i když se to Adamova skupinka snažila dohnat. Zbytečně zamotané, zbytečně ukecané.

havrmoni
03.11.2019 3 z 5

Tak tohle mě tentokrát moc nebralo. Takové zdlouhavé a hodně politiky v tom jejich ,,společenství". Dobré na tom bylo, že jsem přišla na chuť Adamovi. Trvalo to sice 10 dílů, ale stalo se :)).

MiraiYume
21.08.2019 4 z 5

Ze začátku to vypadalo na další díl nadupaný akcí, pak se to ale zvrtlo v politikaření s akcí jen tak mimochodem. Některé pasáže mě bohužel nudily a nutila jsem se k jejich nepřeskakování. Celkově se mi nápad zasadit děj do Prahy velmi, velmi líbil. Bylo to něco jiného, osvěžujícího a je to naše Praha, že jo! :-) Úžasné bylo i vypíchnutí povahy Čechů, včetně krádeže peněz. V Praze nic neobvyklého. Některé dialogy byly perfektní, naprosto dokonalé! Stejně tak i některé situace. Autorka má úžasný styl a smysl pro humor. Mimochodem, chci víc postavy Bena, je nejlepšejší!!!! I když on by spíš řekl: Ku(cenzura)sky dobrej!

Ruxandra
15.08.2019 3 z 5

Ačkoli bych měla několik připomínek*, stále se jedná o dobrou knihu (i když jednu ze slabších) ze skvělé série, kterou miluji. Střídání pohledů mezi Adamem a Mercy bylo velmi příjemným zpestřením, musím říct, že Adamovu linku jsem snad četla mnohem nadšeněji. Okecávání kolem Prahy mě také nebavilo, jak tu někteří zmiňují, ale je pochopitelné, že zahraničním čtenářům se musí reálie představit.

*1. Tento díl byl z hlediska politikaření a překombinovanosti cílů lumpů i kladných hrdinů značně ukecaný, až se v tom člověk chvílemi ztrácel...
2. Pokud vím, eurem lze platit v Praze celkem běžně, těžko říct odkud autorka čerpala nebo kdy Prahu sama navštívila naposledy, ale zřejmě už to nějaká doba bude...
3. Jako "sousedce" Dobřichovic je mi záhadou, jaký hrad směrem po cestě na dálnici na Prahu mohla autorka myslet, snad ne Dobřichovický zámek (nebo se jedná o chybu překladu?), běžného čtenáře to ani nezaujme, ale jelikož tu bydlím, tak mě to hned praštilo do očí.
4. Tentokrát jsem si velmi všímala chyb v textu - chyběla slova, nelogický slovo sled vět,... tady někdo korekturu velmi odfláknul :(

katallinka
11.08.2019 3 z 5

Bohužel tento díl mne vůbec nechytl do čtení jsem se musela dost nutit. Moc se mi ale líbilo, že Mercy zavítá do Evropy a dokonce do Prahy.

Gabriela456
11.06.2019 5 z 5

Naprosto skvělá série, tenhle díl patří mezi moje oblíbené. Všech doporučuji.

MonaBella
27.03.2019 5 z 5

Mercy miluju a tak je pro mě celá série skvělá. Tenhle díl byl ale obzvlášť čtivý a chytlavý:) Rozhodně doporučuju přečíst celou sérii.

nikca3882
01.03.2019 5 z 5

Za mě nejoblíbenější díl z celé série! :)

deedulka
31.01.2019 4 z 5

Opět skvělý napínavý příběh plný zvratů a oblíbená dvojice Mercy a Adama. Tentokrát se část knihy odehrává i v Praze, z čehož jsem byla ze začátku nadšená. Vltavská smečka zní dobře. :-) Jen mne moc nebavilo to zdlouhavé popisování Prahy. V knize se to hemžilo postavami a vlastně tak všichni vytvářeli takový super záchranný tým.

aconga
18.01.2019 5 z 5

Za mě SUPER jako vždy. To s Branem - velmi pěkně vymyšleno :-)

kuska
05.12.2018 5 z 5

Krásný návrat do světa Mercy a Adama. Smekám před autorkou, že zvládla napsat poutavě 10. dílu. Je pravda, že některé byli slabší některé naopak skvělé, ale i přesto si myslím, že je to povedená oddechová fantasy série a ani ta akční stránka tam nechybí. Konkrétně díky tomuto dílu moje srdíčko plesá. V knížce se objevil Stefan, moje platonická láska a k tomu se podstatná část knihy odehrává v Praze, co víc si přát.

kkarmela
08.11.2018 5 z 5

krásná celá série, velmi čtivé

nycol
22.05.2018 5 z 5

Tak Mercy nam zabila Golema? Vyborne! Za me nejlepsi dil. Uz jen proto, ze autorce vydrzelo tempo, coz u desateho dilu byva spis zazrak :). Navic, budu ted pri prochazce Prahou hledat Liborovo pekarstvi:).

Arlienen
08.05.2018 5 z 5

Příběh Mercy jsem si náramně užila. Bohužel autorka nedala prostor Benovi a Branovi, což je jediná má výtka ke knize. Těším se na další skvělý díl!

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

Opět další parádní díl s Mercedes Thompson a Adamem. Tentokrát nás spisovatelka zavedla i do Prahy. Opět čtivé ,akční a samozřejmě nechybí láska a přátelství .Tahle série je moje srdcovka.

Dorothea
03.03.2018

Jedna z mála dlouhých sérií, které se dají stále celkem oddechově dobře číst (pár let zpátky jsem zkoušela knihy typu Upíří deníky nebo Škola noci a to je naprosto ztracené po, když budu mírná , třetím dílu).
Samozřejmě mě udivil děj v Praze, ale o to to bylo zábavnější (věci typu vlkodlak Libor mě dostávaly do kolen) a Prahu tu udělalo ještě víc zajímavější z pohledu někoho, kdo je do historie Prahy zažraný.
Děj celkem hladce šlapal, opět mne udivovala fyzická výdrž hrdinů, která i přes fantasy svět byla nad moje chápání...
Jestli se ukáže další díl jak této série či série o Anně a Charlesovi opět ho s nadšením přečtu.

Andynka
07.02.2018 4 z 5

Moc hezké a napínavé ukončení série. Trochu mi vadilo, ze je tady az moc zbytecnych detailů, které mě nudili. Ale plus zase dávám za to, že se půlka příběhu odehrávala v čechách. :-)

Shanib
06.02.2018 5 z 5

Kde je další díl?! Honem! Na sérii Mercedes Thompson je tak snadné vypěstovat si závislost. Zkusím teď Alfu a Omegu a snad to bude stejně dobré, vlastně o tom ani nepochybuji. Nevíte, kdy se spisovatelka pustí do dalšího dílu?

lagareta
02.02.2018

Fantazy knihy normalne nečtu, ale série o Mercy je výjimkou. Je to muj relax, odklon od reality. A tenhle díl se mi líbil moc! Rozhodne vic než předešlé dva. Asi mám slabost pro upíry:-) a Praha byla milým bonusem. Doporučuji a těším se na další!