My proti vám

My proti vám https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379923/bmid_my-proti-vam-TbR-379923.jpg 5 1334 349

Medvědín / Medveďovce série

Je tak snadné přimět lidi k nenávisti, až je nepochopitelné, že se vůbec navzájem snášejí. Volné pokračování románu Medvědín. Román My proti vám vypráví o měsících následujících po událostech, které otřásly Medvědínem v předešlé knize. Nejlepší kamarádky Maya a Ana tráví léto na odlehlém ostrově a snaží se nechat celý svět za sebou, ale nic nedopadne tak, jak doufaly. Řevnivost mezi Medvědínem a sousedním městem Hedem přerůstá v zuřivý boj o peníze, moc a přežití, který vypukne naplno ve chvíli, kdy se střetnou oba hokejové kluby. Zároveň vyjde na povrch tajemství jistého mladého hráče a celé město musí ukázat, zač vlastně stojí. Bude se říkat, že toho roku přišlo do Medvědína násilí, ale není to pravda. Násilí tam totiž už dávno bylo. Román My proti vám empaticky popisuje ničivé lidské vztahy na malém městě. Je to vyprávění o oddanosti, přátelství a lásce, která se nebojí čelit ničemu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Vi mot er , 2017

hajrys
17.03.2019 5 z 5

Prásk! Přímo do černého nebo do srdce? To není o hokeji, to je o nás všech. O každém z nás, o našich dětech, rodičích, kamarádech, sousedech, .... Život se nemazlí. Každý má sen a někdo má cíl. Každý má strach a někdo se mu postaví. Vše má svůj účel a nic není černé nebo bílé.
"... Kvůli čemu křičíme radostí? Kvůli čemu pláčeme? Jaké jsou naše nejšťastnější vzpomínky, nejhorší dny, nejhlubší zklamání? Vedle koho jsme stáli? Co je rodina? Co je tým?
Kolikrát za život jsme ryze šťastní? Kolikrát máme šanci někoho milovat bez výhrad a bez hranic?..."
A ještě bych si dovolila parafrázovat větu ...Život není jednoduchý. Vždycky spravedlivý. Vždycky nespravedlivý.
PRÁSK!!!

ThePeace135
13.03.2019 5 z 5

Když jsem se začetla do Medvědína, netušila jsem, že bude mít pokračování. I když si o to konec knihy přímo říkal. Spousta otázek zůstala nezodpovězena, spousta pravd a tajemství bylo skryto a čekalo na odhalení. Bylo to stejně krásně napsané a stejně poutavé jako Medvědín, byla jsem ráda, že se ke svým oblíbeným postavám mohu vrátit a stejně mě to bavilo o trochu méně. Řekla bych, že Maya ustoupila trochu do pozadí, naopak více se řeší vztah jejích rodičů a hlavně Ben. Což mi ale ve výsledky vůbec nevadilo a byla jsem za ten milý návrat do starého dobrého Medvědína vlastně nakonec moc ráda. Doufám, že se co nevidět dočkáme dalšího skvělého příběhu od F. B.

zuzi1162
13.03.2019 5 z 5

Ještě ani nemám dočteno, ale už teď vím, že dám pět hvězdiček. Humorný Backman mě nebaví, to Medvědín je pecka.

zuzi_zuza
11.03.2019 5 z 5

Už poučená četbou předchozích Backmanovo knih jsem byla rozhodnutá číst pouze v soukromí. Bylo to vskutku správné rozhodnutí. Ačkoliv jsem se prvních asi sto stran nemohla začíst, ten zbytek jsem zhltla za dva večery. Ano, chybí vtip, který u Backmana čekáme, ale jinak nechybí vůbec nic. Vlastně spíš dostanete něco navíc, něco, co jste asi úplně nechtěli a nepotřebovali. Už teď se těším, až si při dalším čtení budu moct naservírovat oba díly za sebou.

Knihomlok2015
08.03.2019 5 z 5

Návrat do přeplněných šaten i na prázdný led, návrat do tichých lesů i na hlučné ulice jednoho města, návrat do kuchyní a hospod(y), návrat k postavám, které jsme milovali (Bobo a Benji vedou) i cesta k mnoha novým, které milovat budete (ano narážím tu na nového medvědínského trenéra, protože ta opravdu stojí za to) a je to návrat opravdu vítaný, jako vrátit se po rocích cestování domů. A i když to prvotní nadšení vyprchalo, ostatně jako každé prvotní nadšení, nahradilo ho něco mnohem trvalejší, co přetrvá navždy. Takže říkám (skanduji!!!) jen jediné. JÁ JSEM MEDVĚD.
PS: Nevím jak vy ostatní, ale já prostě očekávám ještě další díl, v těch náznacích, které totiž po tomhle druhém díle zůstaly, by totiž měl přijít ještě minimálně jeden příběh z Medvědína.

Rihatama
08.03.2019 4 z 5

Medvědín, místo plné strachu, zášti, zloby a nenávisti. Kdo má zdravý rozum, nebo je tak trochu jiný, uteče. Jaký chorý mozek jej mohl probůh vymyslet? Bingo! Starý známý virtuóz na city. Pro mě ta dlouhatánská předehra čpící depresí, žalem a bolestí byla tentokrát moc dlouhá. Nic pěkného, nic povzbudivého. Místy to připomíná postkatastrofickou, psychoanalytickou příručku pro výchovu dětí i rodičů, Čtenář si musí odtrpět, než se mu dostane trochu té naděje, než uvidí blikající světlo na konci tunelu. A ani to není zadarmo. Na závěr se připravte na proudy slz. Opět. Jenomže je nestřídal žádný humor, žádná nadsázka, žádný ironie ani sarkasmus. Když tak jen trochu zlomyslnosti, chce-li se snad někdo pobavit. Svět je prostě jenom dobrý a zlý, spravedlivý nebo nespravedlivý. Spíš to druhé, u Backmana. Takže kdo má rád vesnické horory, neváhejte. Napětí se vás nejspíš nezmocní, protože Backman zavčas ohlásí, jaké neblahé důsledky to či ono rozhodnutí bude mít, zato hořká pachuť na patře asi ano. Jsme tohle opravdu my? Vy? A oni? Bůh nám pomáhej. Nebo vám.

Kuzzie
07.03.2019 4 z 5

O něco horší než první díl, ale stále zdařilé. Velké množství zajímavých postav. Dobří dělají chyby a špatní někdy mile překvapí.

ZlýJabko
28.02.2019 4 z 5

Emoce mají zase nabito, ale tentokrát už jsem byl připraven!
Aha, tak nebyl. Ne, ani trochu.

Několik zvratů / událostí jsem čekal, hlavní dějová linie kolem Benjiho byla trochu předvídatelná, ale final twist mě zase dostal, toho Backmana prostě neodhadnu. Nechtěl bych se s tím chlapem dostat do pranice (nebo na partičku pokeru). Občas těm postavám vyloženě přejete, aby je autor konečně nechal sakra na pokoji a nechal je žít a být happy, trochu si vydechnout...
Jenže to je právě ono. Dobrý spisovatel svoje postavy vždycky tak trochu nenávidí. Tím si k nim vytváříme vztahy a snáz se s nimi spřátelíme, zlidštíme je, chceme jim poradit, dozvědět se, jak jim je, bude a jak to všechno vyřeší...
A pak musíme říct sbohem.

Kiris145
23.02.2019 5 z 5

Knihu jsem četla v období státnic, proto jsem jí nemohla věnovat tolik času, ale kdybych mohla, přečtu ji snad na jeden zátah. Opět úžasný příběh, který mne vtáhnul do děje a do Medvědína, jako bych byla součástí.
Postavy mi přirostly k srdci a vše jsem s nimi emotivně prožívala.
Teď je mi jen líto toho, že už je po všem.
Takže, opět a jednoznačně, doporučuji! :-)

irskádívka
21.02.2019 5 z 5

Ach to byla kniha. Schválně jsem ji odkládála, protože mi bylo jasné, že jak ji začnu číst, nepřestanu, dokud nebudu na konci. Přesně tak to dopadlo. Knihu jsem odkládala před jednou hodinou ranní. Stálo to za to a byla to krásná noc. Co dodat více?

michaela1992
18.02.2019 5 z 5

Kniha, která ve vás dokáže vyvolat všechny emoce najednou si nezaslouží nic víc, než jen doporučení ke koupi, přečtení a zapamatování. Stojím si za tím, že Backman je autorská špička.

alena4154
15.02.2019 5 z 5

Stejně úžasný příběh jako první díl. Plný lásky, pochopení a zároveň závisti a nenávisti. Ale takový on život prostě už je..

Čtenářka73
11.02.2019 3 z 5

Bohužel na mě tahle knížka udělala téměř stejný dojem jako na čtenářku oskli níže. Také jsem byla zklamaná. Chyběl mi jemný humor, na který jsem byla u Backmana zvyklá, ačkoliv u většiny jeho knih jsem si i poplakala. Možná vystihl dobře některé charaktery, ale celkově na mě tahle knížka působila velmi depresivně. Neseděl mi ani styl "vševědoucího" autora, který stále naznačuje, jak kdo dopadne (většinou špatně). Doufám, že příští knížkou se zase vrátí "starý" Backman z Oveho a Babičky :-)

Dašička
01.02.2019

Omylem jsem jako první přečetla tuhle knihu a pak až Medvědín, ale obě knihy byly naprosto super.... Je přesně vidět ta malost většiny lidí na malých městech a jak se zjevují hrdinové, u nichž by to nikdo nikdy nečekal:) Super oba dva díly. Přečetla jsem všechny jeho knihy a všechny byly naprosto skvělý.

alithea
27.01.2019 4 z 5

Zpětně si přeju, abych druhý díl nečetla. Protože rozbil, co jsem si vysnila na konci prvního. Nelíbila se mi politika, která se najednou do všeho míchala, nelíbila se mi změna ve stylu vyprávění a přesto jsem knihu přečetla jedním dechem. Protože takový prostě Backman je. Dostane se pod kůži.

Lotka
26.01.2019 5 z 5

Tohle je život... Kniha u které nechcete, aby skončila. Dojemná, drsná, opravdová. Nechtělo se mi s hlavními hrdiny loučit.

MirSla
25.01.2019 5 z 5

Bravurně popsány mezilidské vztahy. Tento úryvek mi vrtá hlavou i 14 dní po dočtení:"Na vás, druhých lidech,je nejhorší, že jsme na vás závislí. Svým jednáním ovlivňujete naše životy. Nejenom vy, které si vybíráme, které máme rádi,ale i vy všichni ostatní: vy blbci. I vy ovlivňujete naše životy, každou vteřinu.
Páni,jak my vás za to nenávidíme."

Danka1975
24.01.2019 4 z 5

Tak jakože dobrý, ale nebyla jsem zas až tak odvařená, jako z prvního dílu. Občas mi to přišlo trochu překombinované, někdy za mě hluchá místa, ale život toho v reálu vymyslí kolikrát víc :-).. . Hold jsem se namlsala u hned u Medvědína :-).

Rozhodně ale tohle bude patřit mezi pamatovatelné knížky a doporučuji!

hapac
22.01.2019 4 z 5

S komentářem Leenah se ztotožňuji - Backman je také moje skoro srdcovka, ale tentokrát mi docela dlouho trvalo, než jsem se do knihy začetla - beze sporu autorův styl je originální a nezaměnitelný, ale nějak jsem už z toho stále opakujícího se poučování a moralizování unavená (ač vím, že mnohé je pravda). Je pravda, že druhá polovina knihy už se dějově rozběhla, a když jsem občas ty stále opakující se hlášky vynechala, tak jsem pak konečně došla až na samotný konec knihy. Zkrátka Britt-Marie nebo Ove jsou pro mne milejší postavy (já vím, že pohádkovější).

Leenah
17.01.2019 4 z 5

Backman je moje srdcovka, mám od něj přečtené všechno a tudíž mám už určitá očekávání. I My proti vám bylo skvělé, jen mi asi trochu vadí, jak je teď nová literatura plná homosexuálních témat, a kolem toho se vlastně celý děj knihy točil. Asi jsem prostě čekala ještě trochu víc, autor měl u mě laťku už hodně vysoko...