My proti vám

My proti vám https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379923/bmid_my-proti-vam-TbR-379923.jpg 5 1340 1340

Medvědín / Medveďovce série

Je tak snadné přimět lidi k nenávisti, až je nepochopitelné, že se vůbec navzájem snášejí. Volné pokračování románu Medvědín. Román My proti vám vypráví o měsících následujících po událostech, které otřásly Medvědínem v předešlé knize. Nejlepší kamarádky Maya a Ana tráví léto na odlehlém ostrově a snaží se nechat celý svět za sebou, ale nic nedopadne tak, jak doufaly. Řevnivost mezi Medvědínem a sousedním městem Hedem přerůstá v zuřivý boj o peníze, moc a přežití, který vypukne naplno ve chvíli, kdy se střetnou oba hokejové kluby. Zároveň vyjde na povrch tajemství jistého mladého hráče a celé město musí ukázat, zač vlastně stojí. Bude se říkat, že toho roku přišlo do Medvědína násilí, ale není to pravda. Násilí tam totiž už dávno bylo. Román My proti vám empaticky popisuje ničivé lidské vztahy na malém městě. Je to vyprávění o oddanosti, přátelství a lásce, která se nebojí čelit ničemu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Vi mot er , 2017

Jane333
17.12.2018 4 z 5

Mně se tedy Medvědín líbil o trochu víc. Škoda, že nebyla více, rozepsaná postava trenérky, ta byla zajímavá. Ale nejlepší jsou stejně hlášky Ramony z Kožichu.

MT23
17.12.2018 5 z 5

Opět neskutečně čtivá kniha.. Nemohla jsem se jí dočkat, Medvědín jsem totiž dočetla v sobotu a ten moment, kdy jsem si pro knihu mohla v pondělí zajít byl skoro nekonečný :D :) Musím říct, že byla o dost negativnější než první díl, nebyl tam takový ten moc "hezký příběh", ale i tak byla kniha krásná a její postavy prostě žeru..

lazenskaveverka
14.12.2018 5 z 5

Málokdy se mi stane, aby mne kniha tolik dojímala, tolik rozesmívala a tolik mi mluvila z duše. Jenže co budu číst teď?

Melanka
09.12.2018 4 z 5

Medvědín mě překvapil, byla to úplně jiná kniha než jsem od autora. četla. Jeho pokračování je stejně čtivé, ale neubránila jsem se dojmu, že je to trochu hra s city čtenáře. Tak trochu pohádka. Ale četla se hezky.

harena
03.12.2018 5 z 5

V Medvědíně se říká, že když se v tak malém městě hluboko v lesích zrodí velký sportovec, je to, jako by uprostřed zmrzlé zahrady vykvetla třešeň. Stejně s vlídným humorem napsané, jako první díl. Pokračování příběhu o protikladech a odlišnostech a městech, která se vzájemně cupovala na kousky. Ale není to tak docela pravda. Je to také příběh o lásce a to o lásce k partnerovi, k příteli, k hokeji nebo k partě, kde se každý může na každého spolehnout. Příběh o životě v městečku, kde politik manipuluje lidmi, aby dostal co nejvíce hlasů, kde bydlí dobří i zlí lidé, a tím pádem je to složité, protože rozdíl mezi nimi není vždycky jednoduché poznat. Oni jsou přece obojím zároveň. Velice krásné a emotivní vyprávění o zimních stadionech a o všech srdcích, které kolem nich tlučou.

nemeckovatereza
03.12.2018 5 z 5

Slova chvály, zde již byla na autora a knížku napsána =)) Já bych jen dodala, že trenérka Medvědína mi osobností připomínala postavu Sagy Norénové ze skvělého seriálu Most. Ještě mě napadlo, že by z těch 2 knížek mohl být hezký film =) Ove už ho má, tak uvidíme =)

MrPlankton
02.12.2018 5 z 5

Opravdu skvěle napsaná kniha, která je lepší než první díl. Objevuje se v ní daleko více životních příběhů, a proto toho dokáže nabídnout čtenáři více než první díl, kde jsem měl maličko pocit, že byla jedna hlavní zápletka zbytečně natahovaná. Co chybělo prvnímu dílu, tak už druhému nechybí. Budete se smát, budete dojatí a navíc vás příběhy obohatí - prostě klasický Backman. Ze začátku mě kniha tolik nenadchla (možná z pochybností, zda se dá příběh kvalitně rozepsat ještě na další knihu), ale od 1/3 knihy jsem jí jen hltal po kapitolách. Jde vidět, že se autor setkal s lidmi, kteří podobné věci opravdu zažili, aby je pak mohl věrněji vyprávět v knize a jak říkal kdysi můj učitel literatury: "Knihy jsou nejrychlejší způsob, jak získat celoživotní zkušenost". Doporučuji.

Misi78
30.11.2018 5 z 5

Opět skvělý příběh, který nezklamal. O hokeji, ale vlastně ne tak úplně. O politice, ale jen trochu. Hlavně je to o lidech, jejich motivátorech a vztazích. Autorův styl mě prostě baví.

Kerberos
27.11.2018 5 z 5

Nečekala jsem,že může být druhý díl ještě lepší než ten první.Poslouchala jsem audioknihu namluvenou Pavlem Soukupem a ten si to vyloženě užíval a já s ním .

madem
27.11.2018 5 z 5

Prásk.
Nečekala jsem, že po Medvědínu může být něco víc dojemného, sportovního, smutného i veselého. Kniha je plná proher, výher, ale hlavně o soudržnosti obyvatel Medvědína.
Prásk. Prásk.
Medvědi serou na mech a všichni ostatní serou na Medvědín.
Prásk. Prásk. Prásk.

Jupijow
26.11.2018 5 z 5

Z pana Backmana se stal můj nový nejoblíbenější autor. Díky HOSTu za uvedení na český trh.
Tížívé, smutné, pravdivé. Tleskám.

Pavlína79
25.11.2018 5 z 5

není to jen román, je to příběh, který z nás může udělat lepší lidi ... každá stránka reflektuje jakýkoliv život, i když naše životní situace jsou odlišné, osud je stejný ... NEJLEPŠÍ ♡

Odehnalka
21.11.2018 5 z 5

Tak tohle byla síla! Z mého pohledu snad ještě lepší než Medvědín. Pět hvězdiček je z mého pohledu málo.

martina1199
21.11.2018 5 z 5

Vynikající pokračování Medvědína. My proti Vám čtenářům představí vše, co je v lidech dobré i zlé; ukáže, jak jednoduchá je nenávist, a složitá láska. Na konci jsem zůstala emocionálně úplně vyždímaná, ale čtenářsky naprosto spokojená.
I v tomto příběhu jde o hokej, medvědínský klub a Medvědín. Je to jenom sport, hokejový klub a malé zapadlé městečko. Anebo taky ne.

Bustedka
16.11.2018 5 z 5

"Naše spontánní reakce jsou často ty nejhloupější", a proto jsem s tou recenzí trochu počkala. Ale myslím si, že se můj názor na knihu nezměnil. Knihu My proti vám jsem začala číst hned po Medvědínu, který mě dostal. Ačkoliv se Medvědín u mnoha čtenářů řadí na vrchol, mně osobně tenhle díl zaujal trochu víc. Možné, že to bylo mým psychologickým rozpoložením, tím, že jsem na to čtení měla přece jenom víc času a mohla se soustředit. Ale taky to bylo možná díky k tomu, že tenhle díl řešil přece jenom trochu jiné téma.

Backman do svých knih píše různá moudra. A všechny ty chytré řeči sděluje čtenáři nenásilnou formou. Působí na emoce tak, jak to umí a zatím mu to vychází. A já tyhle knížky, které mají hlavu a patu a vypráví příběhy obyčejných lidí prostě miluju.

Backman je prostě moje krevní skupina a myslím si, že nebudu sama :-)

Jiparis
11.11.2018 4 z 5

Spousta skvělých postřehů a moudrých myšlenek ,inspirativní.

Zůzalína
07.11.2018 4 z 5

Bylo to těžký, smutný, ale nesmírně výživný a strhující čtení. Jen mě místy štvalo, jak si mě autor jako čtenáře maže na chleba. Ale to je asi plus celé knížky.

DriftBooks
01.11.2018 3 z 5

A opět je tu ždímačka. Ždímačka emocí. Backman is back… Knihu jsem přečetl a dejme tomu, že s chutí. A to i přesto, že minimálně každá druhá kapitola je gradována tak, aby z nás vyloudila zejména pláč. Pláč smutný, dojatý, pláč plný pochopení, pláč očistný. Celý příběh je prostě jedna monstrózní kalkulace. Jedno klišé za druhým.

Backman tu splétá smutnou realitu s naprosto nereálnými veselými pohádkami. Protože právě pohádky tu jsou od toho, aby nás poučily, aby nám ukázaly, že dobro vítězí nad zlem, že princeznu zachrání udatný princ, že… Prostě pohádky mají všichni rádi a všichni jejich poselství rádi věří.

První díl byl uvěřitelnější. Jeho pokračování je… no prostě pohádka, kterou si člověk rád přečte i v dospělém věku. Nic víc.

Měňavka
01.11.2018 3 z 5

Fredrick je jeden z mých nejoblíbenějích autorů. Všechny jeho knihy považuji za skvosty ve svojí knihovně. Jeho psaní je prostě bez chyby. Je to plné citu, emocí, nabité životními zkušenostmi a přináší to ke čtenářům originální náměty. Bohužel, Medvědín jsem přečetla se zatnutými zuby, protože hokej prostě nemusím a tam ho bylo opravdu hodně. Proto jsem se také k pokračování moc nehrnula a přečetla jsem si to jen kvůli tomu, abych věděla, jak to všechno dopadlo. Když to srovnám, bylo to ještě slabší než předchozí kniha - moc politiky, sporů kolem hokeje a vlastní příběh hlavní hrdinky jen v pár kapitolách. Srdečně se těším na novou Backmanovu tvorbu, která jistě napraví mé dojmy a připomene mi to, co napsal předtím - to, co jsem si tolik zamilovala.

tlllk
31.10.2018 4 z 5

Toľko smútku a bolesti .... aj keď tomu autor ku koncu dáva vyšší zmysel, tento krát sa v tom "nimral" viac ako kedykoľvek predtým , hlasom vyprávača úmyselne zatemňoval dej, aby to mohol nakoniec otočiť. Ale i tak je to dielo, ktoré vo vás ostane nadlho.