Čtvrtý rozměr lásky

Čtvrtý rozměr lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5022/mediator-ctvrty-rozmer-lasky-5022.jpg 5 598 73

Mediátor série

< 6. díl

Odvážné krotitelce duchů Susannah Simonové uzrál v hlavě plán. Pokud chce překazit záměry kolegy Paula Slatera, musí se v závěrečném šestém svazku série Mediátor přesunout o celých sto padesát let zpátky, kdy místo jejich domu stál nad městem Carmel jistý penzion. Od Paula a jeho dědy už ví, že jako osoba nadaná schopností volně procházet mezi naším a oním světem může putovat i bez ohledu na čas. Proto se rozhodne stůj co stůj podniknout výpravu do roku 1850, kdy vyvrhel Felix Diego zavraždil jejího milovaného Jesseho, a pojistit si, že její kluk přijde o život tak, jak má. Potíž je v tom, že Paul dokáže totéž a hodlá situace využít k tomu, aby si spolužačku získal definitivně pro sebe a soka vyšachoval ze hry tím, že ho před zákeřnou smrtí zachrání. Pokud by totiž Jesse osudné noci nezemřel v jejím pokoji, on a Susannah by se nikdy nepotkali, nikdy by se do sebe nezamilovali a srdce dívky by teď bylo volné... Jenomže když dva dělají totéž, není to totéž - zvlášť v ironicky láskyplném pohledu americké autorky na svět dospívání. Dramatická výprava do minulosti amerického Západu vyvrcholí střetem lidí z masa a kostí i soubojem astrálních sil, který bude mít nečekané rozuzlení a život mladé pomocnice všech bludných duchů ze severní Kalifornie se od základu změní. Existuje něco, co přesahuje i schopnosti mediátorů? Co je silnější než osud? A co všechno pro to bude muset sedmnáctiletá středoškolačka obětovat?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

A Tale of the Mediator - Twilight , 2005

laon
18.04.2015 5 z 5

Celou sérii (6 dílů) jsem přečetla za 6 dní! Námět je novinkou, děj trochu stereotypní. Ovšem i když jsem už od 4. dílu tušila jak to všechno dopadne, nemohla jsem přestat číst v očekávání, jestli to té "káče" opravdu dojde...
Hlavní hrdinka prodělala za celou sérii prazvláštní změnou - kdy v prvních třech dílech uvažovala jako drsná ranařka a dalších třech se chovala jako racionální citlivka. Ale i přesto jsem se s ní v jistém směru dokázala ztotožnit, a tak mi série ubíhala ještě rychleji.
Určitě doporučuji pro někoho, kdo má rád středoškolský humor, fantasy zápletku a naprosto sladce romantickou atmosféru!

Nelly
02.03.2015 5 z 5

Poslední díl byl super, napravil trošku rozvleklost prvních dvou dílů, a konec příjemně překvapil - byla jsem sama zvědavá, jak se autorka popasuje s láskou, přesahující náš hmotný svět. Na celé sérii se mi líbil nejen originální námět, ale i středoškolský humor hlavní hrdinky. Takže globálně celá série 4,5 hvězdičky.

Lilie3
07.12.2014 5 z 5

Úžasné zakončení serie! Určitě doporučuji přečíst!

Aléda
02.12.2014 5 z 5

WOW, tak to bylo krásný!! Už jsem nedoufala, že to dobře dopadne :) Poslední 3 díly byli nejlepší a prostě jsem si je zamilovala. První díly mě až tak moc nebavili, ale zase tak špatné také nebyli. Susannah jsem si oblíbila hned na začátku a Jesse byl prostě boží. Určitě si tuto sérii přečtěte, STOJÍ TO ZA TO!

Damonka18
12.09.2014 5 z 5

Úžasné. Kràsná série. Vybrala jsem si dobře. Miluju Jesseho,ale i Paula. Ta minulost a jak ji tam svázal. Prostě dokonalý.

Terculkka
31.08.2014 4 z 5

V takové zakončení jsem ani nedoufala =). Celá série se mi líbila.

ElisR1
30.08.2014 4 z 5

Takové oddechové čtení. Když jsem dočetla předchozí díl, myslela jsem si, že vím, jak to dopadne, ale mýlila jsem se. Musím přiznat, že jsem chvíli fandila Paulovi, ale nakonec u mě vyhrál Jesse. S koncem jsem byla spokojená, jen ta poslední kapitola mi přišla taková nijaká.

Scharks
29.08.2014 5 z 5

Velice milá a místy pořádně akční série. Její čtení byl takový menší balzám na nervy, takže kdo hledá příjemnou a přitom akční oddechovku, ať neváhá a pustí se do čtení :o)

Misa25
21.08.2014 5 z 5

Paradni zakonceni serie...je to opravdu tak skvela serie jak se rika...

1v8na
07.08.2014 5 z 5

naprosto dokonalá série, velmi povedená a romantická. Velmi se mi líbí Jesse.

Lorrainee
25.06.2014 5 z 5

je to dlouho co jsem četla Mediátora a pořád je pro mě proste dokonalá.

patricka
10.05.2014 5 z 5

Myslela jsem, že je to poslední díl :) a úplně mě, stejně jako celá série uchvátil. Všechno jsem prožívala se Suze. Kdybych tak mohla taky potkat Jesseho....

Marthas
09.03.2014 5 z 5

Pro mne je tato série, i když pro teenagery, rozhodně šálek čaje, který mi chutná a to dokonce tak, že jsem celou serii, dosud četla 6x, v poslední době sice mám stále co číst, ale jsem si jistá, že kdyby tomu tak nebylo, tak po ní opět sáhnu!:)

muchomurka
19.02.2014 5 z 5

Takový konec jsem nečekala, ale je skvělý a naprosto s ním souhlasím! Nemohla jsem se dočkat, až se dozvím, jak to dopadne, ale na druhou stranu mě mrzí, že už nejsou další díly na čtení.
A ještě jeden detail - zajímalo by mě, jak se změnily dějiny, když najednou byl Jesse v současnosti a v minulosti zemřel Diego.

Pets
22.10.2013 5 z 5

Tato série se mi velmi líbila, od začátku do konce. Obdivuji autorku, že dokázala celou knihu napsat očima a mluvou šestnáctileté dívky. Za mne dávám deset palců nahoru :-)

P.ary
28.08.2013 5 z 5

No... co říct... fakt mě ta série dostala, i když je to asi psaný pro náctiletý, nemůžu si prostě pomoct, chroustala jsem jeden díl za druhym... a teď mi to bude chybět... :-))))

Wanderer
18.08.2013 3 z 5

Ach. Táto séria sa stala mojou srdcovkou. Nič však nie je horšie ako prečítať 6 úžasných kníh za 5 dní a potom len sedieť v kúte a premýšľať prečo sa to skončilo. Nič ma v poslednej dobe nechytilo viac ako táto séria. Námet bol úžasný, aj keď pravda... naša stará dobrá Meg ho mohla nejako viac rozviesť, ale ako inak, dopĺňala ho detailami a humorom hlavnej hrdinky. A potom na mňa vytasila Jessa a to je postava, ktorú automaticky každý "žerie" a ja som nezaostávala. A vždy keď vyslovil to "querida", cítila som ako sa priblbo usmievam.
Avšak, má to aj malé muchy a to tie, že Susannah v knihách opakovala veľa vecí, čo sme čítali v predošlých a to bolo nesmierne otravné.
No aj cez to všetko sa mi toto celé neskutočne páčilo.

anibeni
31.07.2013 5 z 5

Skvělá knížka, skvělé a přitom nečekané zakončení, nepředvídatelný děj.. to vše dělalo knížku napínavou po celou dobu, co jsem jí četla (resp. těch pár hodin, neb od knížky nešlo odejít)... Z celé série pro mě byl nejslabší první díl, jinak se ale celá serie četla skvěle a u mně to bylo stylem co den, to jedna kniha..

Kate.S
30.07.2013 5 z 5

Toto byl podle mého názoru nejlepší díl celé série. Byla jsem napnutá po celou dobu a knihu jsem slupla za pár hodin a hned poté jsem dlouhou dobu uvažovala o Jessem a Suze. O vztahu, jak se mezi nimi od prvního dílu rozvíjel až do finální podoby. Musím říct, že jsem měla pár teorií, jak by Suze a Jesse mohli zůstat spolu. Nikdy by mě však nenapadlo to, co vymyslela Meg. Za prvé jsem si myslela, že by se Jesseho duše mohla přestěhovat do jiného těla anebo za druhé mě napadlo, že Suze zemře a zůstane na světě bloudit. I tak by s Jessem mohli být spolu. Jenže tento konec je naprosto bombastický. Celou sérii Mediátor musím hodnotit jen velmi kladně. Nejslabším dílem pro mne byl díl Andělé smrti. Od čtvrtého dílu se díly změnily. Autorka už se tolik nezabývala pomoci zbloudilým duším, ale věnovala se spíše vztahu Jesse x Suze. Moc se mi líbilo, když Suze použila označení řízek a Jesse querdira. Taky se mi líbilo přirovnání otce Doma – i v jeho věku to je pořád řízek. Tuto sérii řadí k tomu nejlepšímu, co jsem od Meg četla a určitě se k ní někdy vrátím. Celou sérii doporučuji!

bookcase
03.06.2013 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů. Bylo mi líto, že už je konec série. MC prostě umí psát!