Čtvrtý rozměr lásky

Čtvrtý rozměr lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5022/mediator-ctvrty-rozmer-lasky-5022.jpg 5 598 73

Mediátor série

< 6. díl

Odvážné krotitelce duchů Susannah Simonové uzrál v hlavě plán. Pokud chce překazit záměry kolegy Paula Slatera, musí se v závěrečném šestém svazku série Mediátor přesunout o celých sto padesát let zpátky, kdy místo jejich domu stál nad městem Carmel jistý penzion. Od Paula a jeho dědy už ví, že jako osoba nadaná schopností volně procházet mezi naším a oním světem může putovat i bez ohledu na čas. Proto se rozhodne stůj co stůj podniknout výpravu do roku 1850, kdy vyvrhel Felix Diego zavraždil jejího milovaného Jesseho, a pojistit si, že její kluk přijde o život tak, jak má. Potíž je v tom, že Paul dokáže totéž a hodlá situace využít k tomu, aby si spolužačku získal definitivně pro sebe a soka vyšachoval ze hry tím, že ho před zákeřnou smrtí zachrání. Pokud by totiž Jesse osudné noci nezemřel v jejím pokoji, on a Susannah by se nikdy nepotkali, nikdy by se do sebe nezamilovali a srdce dívky by teď bylo volné... Jenomže když dva dělají totéž, není to totéž - zvlášť v ironicky láskyplném pohledu americké autorky na svět dospívání. Dramatická výprava do minulosti amerického Západu vyvrcholí střetem lidí z masa a kostí i soubojem astrálních sil, který bude mít nečekané rozuzlení a život mladé pomocnice všech bludných duchů ze severní Kalifornie se od základu změní. Existuje něco, co přesahuje i schopnosti mediátorů? Co je silnější než osud? A co všechno pro to bude muset sedmnáctiletá středoškolačka obětovat?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

A Tale of the Mediator - Twilight , 2005

kjama
02.07.2018 3 z 5

Parádní. Ale fakt parádní oběť stalkingu a vydírání. Kristepane, ta by se měla léčit na hloupost. Taky vám vadilo, jak strašně ta holka mluvila? Učím na střední, ale takhle nemluví ani white trash. Vulgární a přesto předsedkyně třídy? A proč doprčic nešla číst články o inkarnátorech do knihovny? Kniha byla napsaná v době, kdy tam ještě děti chodily...

Ailee
09.01.2018 5 z 5

Prostě pecka. Tuhle sérii jsem nečetla poprvé a ani naposledy a užívala jsem si každý kousek, i když už ji znám skoro zpaměti. Jasně, Suze mi vážně někdy přišla neuvěřitelně natvrdlá, ale bez toho by to asi ani nebylo ono. Takže až na ten ne moc dobře promyšlený časový paradox... Super!

Rika007
05.10.2017 5 z 5

Moje oblíbené knihy! Četla jsem celou sérii minimálně třikrát!

Karol453
06.07.2017 5 z 5

Nejlepší série. Já sem si na začátku říkala, jak to autorka udělá aby to dopadlo dobře ale tohle bych opravdu nečekala. Určitě čtěte

lucie2371
30.05.2017 5 z 5

Závěrečný díl byl opravdu nádherný.

Anett2000
09.03.2017 5 z 5

Celá série byla plná překvapivých zvratů a moc se mi líbila. Nechyběl ani vtip a romantika, takže dávám 5 hvězdiček:-)

BarkaS
14.11.2016 3 z 5

Docela důstojné zakončení série, vyhovoval mi styl vyprávění, ale rozhodně to nemůžu označit za to nejlepší, co jsem kdy četla.

abelmoony
02.10.2016 4 z 5

Celé série byla čtivá, skvělá a rozhodně zajímavá. Přečetla jsem ji jedním dechem a umím si představit, že se k ní ještě někdy vrátím.

PeM
05.09.2016 3 z 5

4tý a 5tý díl zhodnotím s tímto, posledním dílem......asi jsem se stala alergická na slova "řízek, vo co go, vysmahni", ale to je jen můj problém (už mi taky není 16 :-D) ale, .....celá série byla skvělá, čtivá, hrozně mě bavila a kdyby byly další díly, budu mezi prvními ve frontě. Jen konec mě zklamal. Můj názor je, že živý mají být s živými a mrtvý s mrtvými. Když se nad tím tak zamyslím, tak tou svou "sobeckostí" změnila průběh zajímavých dějin, donutila kněze lhát a podvádět...

Arianne
04.09.2016 5 z 5

Krasnej konec, uzasnej zaver, happy end jak vysitej a to jsem presne potrebovala, nadhera....skoda jen, ze jsou ty knihy tak kratky, pribeh rychle ubehne a kdyz je konec, je to vzdycky trochu smutny...

SBH
16.08.2016 5 z 5

Nejlepší díl série. Už od předchozího dílu jsem si lámala hlavu, jak autorka zapeklitou situaci vyřeší. Dlužno dodat, že mě velmi příjemně překvapila. Závěrečný souboj, hrdinka ohrožena na životě, hrdinovo obětování pro svou vyvolenou, neúmyslná tragická chyba. I Suze nakonec pochopila, že nemůže mít všechno. Osudy postav nakonec dopadly tak, aby se čtenářka cítila šťastně. Nejvíc se mi líbilo, že nepřišly vniveč znalosti, které Jesse pracně nasbíral z nudných knih otce D. :-)

Evule114
12.06.2016 5 z 5

Krásné zakončení, jsem ráda, že se tam vyřešila i otázka Jesseho, jak to bude mít se zaměstnáním a školou, akorát mi nejde do hlavy, co se s ním tedy stalo v té minulosti, že tam byl i jeho duch, přeci nezemřel ne? Takže to mi nějak láme hlavu, jinak tento díl byl hezký a lepší zakončení to snad ani mít nemohlo. Doufám, že Meg zase napíše tak skvělou sérii.

Xena011
29.05.2016 5 z 5

Krásné a nejlepší zakončení série. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na myšlení a mluvu hlavní hrdinky (kniha se četla stejně hodně rychle), postupem času jsem nabývala pocit, že se mi to všechno začíná líbit a Suze jsem si přece oblíbila, i její chování. No a nakonec jsem byla zvědavá, jak se série uzavře. Sice jsem už četla i lepší série, ale za zvýšení reputace této může právě šestý díl. Moje oblíbená postava Jesse.... taky mě štve, že nevydává teplo a nic necítí, jak si stěžuje Susannah, ale hodlá s tím něco udělat. Zde se odhodlá jít i napříč časem, a tyto pasáže jsem si vychutnávala, jelikož miluji historii, ale nejen ty...od půlky knihy byl děj úžasný. Konec je ale vždy nejlepší....však posuďte sami a uvidíte, zda to nakonec vše dobře dopadlo. Klidně bych si v této knize vyměnila se Suze místo :D :).

Zuzka_m
06.03.2016 4 z 5

Tak a poslední díl je za mnou. Musím říct, že jsem ho dlouho odkládala, protože se mi ještě nechtělo loučit se Suze a Jessem. A nakonec jsem to přečetla za jeden večer a... no prostě to bylo skvělý. Ani to nemohlo dopadnout jinak, když to napsala tak dobrá spisovatelka jako je M.Cabot. Sice konec byl už od začátku předvídatelný (nechci spoilerovat :DD), ale stejně jsem byla po citové stránce úplně mimo. Já se těch slaďáren snad nikdy nenabažím, ani když mi bude třicet. :DD Z Jesseho by byla každá holka vedle. Pro mě je to jedna z nejoblíbenějších sérií vůbec a nemohla jsem jinak, než dát 4 hvězdičky. :)

tatjana1737
20.09.2015

(SPOILER) Celá série se mi moc líbila, a to mám už tři křížky :-). Vedle Princezniných deníků asi nejlepší knihy od Cabotové, včetně těch, co jsou určené "starším" čtenářkám. Vadila mi jen hovorová řeč hlavní hrdinky - nevím, jak je psaný originál, ale ta nespisovná čeština mě hrozně tahala "za uši". Smířila jsem se s ní až u posledních dvou dílů, kdy jsem se víc soustředila na děj než na jazyk. Zároveň v několika knížkách trochu haproval překlad, ve větách se opakovala zvratná zájmena či spojky, a působilo to velmi rušivě.

POZOR SPOILER

Z hlediska děje mne mrzelo, že se vytratila postava "nezletilého mediátora" Jacka. Autorka naopak rozvedla postavu Paula Slatera, ale i tahle dějová linka mi přišla nedotažená, dalo se z toho "vytěžit" víc... Ohledně Paula mne navíc rozčilovaly city hlavní hrdinky - na jednu stranu jí hrozně děsil, měla z něj husí kůži, ale na druhou stranu se s ním pořád vídala a současně jí přitahoval... Přitom, pokud informace vyčetl ze starých článků svého dědečka, stačilo jen zajít do knihovny a ty články si opatřit taky :-).

Vianescee
12.09.2015 5 z 5

Nejlepší díl série, byla jsem neskutečně zvědavá, jak se to vyřeší mezi Suze a Jessem. Celý díl jsem přečetla během večera, jako ostatně všechny díly před ním. Jesseho jsem si zamilovala, styl psaní a humor Suze, to bylo něco pro mě. Konečně silná hrdinka, která do toho umí praštit.:D Konec byl skvělý a já byla po přečtení nadšená. Jednoduše úžasný díl a fantastická série. Určitě nejlepší výtvor této autorky. Něco takového si prostě musíte přečíst.

Lusa
08.08.2015 5 z 5

5 let to trvalo, než jsem sérii dosbírala a hle po týdnu jí mám přečtenou, i když do toho posledního dílu se mi moc nechtělo, hlavně z důvodu toho, že série končí. A náhle nevím co říci, určitě další úžasné čtení z ruky Meg Cabot, při kterém jsem se vůbec nenudila, právě naopak. Ale jinak skvělé završení téhle šestidílné série, musím uznat, že jsem nečekala, že uroním pár slz nad tím, jaký dojem to na mě udělala. Určitě doporučuji, i když nejste už zrovna náctiletí, stejně to člověk chytí a nepustí.

milamarus
02.07.2015 5 z 5

Četla jsem před lety, když jsem byla svéhlavá a tajnůstkářská puberťačka. Byla to moje první zkušenost s mediátorským světem, cestováním v čase a španělštinou. Nestydím se říci, že mé nitro ovládá i dnes silné pohnutí z myšlenkových pochodů hlavní hrdinky a Jesseho následné: „Nombre de Dios, Susannah“. Jsem ráda, že jsou oba takoví, jací jsou. Ty současné naivní upírské modelky toužící po promiskuitním a na alkoholu závislém testosteronu jsou strašné.

Zkrátka: má milovaná duchařská série, ze které nevyprchalo kouzlo ani po těch letech.

Elda99
13.06.2015 5 z 5

Nejlepší série ze všech!!! Jesse je úžasnej! Miluju ty knížky! :33

mika251
09.06.2015 5 z 5

I keď je táto séria určená mladším ročníkom a mne už dávno nie je -násť, musím povedať, že som ju zhltla ako malinu a veľmi som sa u nej pobavila. Asi som srdcom stále teenager, ale z Jesseho sa mi podlamovali kolená, ale to je proste sila fantázie :) Veľmi rada sa k týmto knižkám vraciam.