Čtvrtý rozměr lásky

Čtvrtý rozměr lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5022/mediator-ctvrty-rozmer-lasky-5022.jpg 5 598 73

Mediátor série

< 6. díl

Odvážné krotitelce duchů Susannah Simonové uzrál v hlavě plán. Pokud chce překazit záměry kolegy Paula Slatera, musí se v závěrečném šestém svazku série Mediátor přesunout o celých sto padesát let zpátky, kdy místo jejich domu stál nad městem Carmel jistý penzion. Od Paula a jeho dědy už ví, že jako osoba nadaná schopností volně procházet mezi naším a oním světem může putovat i bez ohledu na čas. Proto se rozhodne stůj co stůj podniknout výpravu do roku 1850, kdy vyvrhel Felix Diego zavraždil jejího milovaného Jesseho, a pojistit si, že její kluk přijde o život tak, jak má. Potíž je v tom, že Paul dokáže totéž a hodlá situace využít k tomu, aby si spolužačku získal definitivně pro sebe a soka vyšachoval ze hry tím, že ho před zákeřnou smrtí zachrání. Pokud by totiž Jesse osudné noci nezemřel v jejím pokoji, on a Susannah by se nikdy nepotkali, nikdy by se do sebe nezamilovali a srdce dívky by teď bylo volné... Jenomže když dva dělají totéž, není to totéž - zvlášť v ironicky láskyplném pohledu americké autorky na svět dospívání. Dramatická výprava do minulosti amerického Západu vyvrcholí střetem lidí z masa a kostí i soubojem astrálních sil, který bude mít nečekané rozuzlení a život mladé pomocnice všech bludných duchů ze severní Kalifornie se od základu změní. Existuje něco, co přesahuje i schopnosti mediátorů? Co je silnější než osud? A co všechno pro to bude muset sedmnáctiletá středoškolačka obětovat?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

A Tale of the Mediator - Twilight , 2005

suze
03.05.2013 5 z 5

Od téhle knížky a každé knížky z této série jsem se prostě nemohla odtrhnout... SUPER, SUPER, SUPER série

Knihoholka:'33
20.04.2013 5 z 5

Proč? Proč to končí? Nejlepší díl z celé série! A ten konec s Jessem.. Bože, dokonalé! Knížku jsem měla přečtenou během dne. Tahle knížka by chtěla víc než jen 5 hvězdiček!:)

Enefersis
02.02.2013 5 z 5

Nestavěj své lásce vězení
milovat znamená křídla si dát
pokud vy dva jste si souzeni
svobodná vrátí se tisíckrát.

Nádherný závěr jedné z nejúžasnějších sérií :)

Nikol18
08.12.2012 5 z 5

Teď si krutě uvědomuji, že je tohle skutečnej konec, už další díly nebudou, žádný další řešení zůstavajích duchů, víc řešení vztahu s Jessem. Musím říct, že tenhle díl byl asi nejlepší z nich. Opravdu epické zakončení celé série. Popravdě mě ani nenapadlo, že to zrovna právě takhle skončí. V koutku duše jsem si přála, aby Suze a Jesse byli spolu, jenže jsem si uvědomovala, že každý duch musí jednou odejít a nemůže tu zůstat navždy, i když třeba by to mohl vydržet do konce jejího života a pak by mohl teprve odejít, ale autorka si s tím pohrála a udělala to po svém. Samozřejmě mě zajímá, jestli nebyla událost, kterou udělali v minulosti, nějak zásadní pro budoucnost, protože cestování v čase je vždy ožehavé téma a hlavně jeho následky. Ale i tak mě tato série chytla za srdce, strávila jsem s ní krásných šest dní a užívala si to společně se Susannah a Jessem. Otec D. byl tím správným duchovním rádcem an cestě mladým mediátorům a Paul. Paul byl perfektní záporák. Takový o kterém si to myslíte od začátku, ale pokaždé se tváří, že on je ten hodný a myslí to dobře. Takže i to zakončí bylo perfektní. Na tuhle sérii budu dlouho vzpomínat a doufat, že se přeci jen někdy autorka odhodlá k tomu, aby napsala ještě něco dalšího, i když nevím, jestli by to nezazilo dokonalost těchto šesti dílů. Však, další si můžeme vymyslet sami, ne?
Až po dočtení jsem se podívala, jak si někteří představují Suze, Jesseho a Paula a našla jsem stránku, kde se mi podoba hlavních představitelů hodně zaujala a jsem zvědavá, jestli se to někdy natočí, určitě by to za to stálo. http://brantdaugherty.tumblr.com/post/8150983043/my-the-mediator-dream-cast

kajisek
05.12.2012 5 z 5

velmi zajímavá a čtivá kniha

Mikisan
04.09.2012

Můžu celou sérii Mediátora doporučit, odpočinková četba,chvílema zábavná,ale někdy zdlouhavá s nesmyslnými dialogy.

Horxus
23.05.2012 5 z 5

Skvělá série, a ten poslední díl mi vážně vzal dech. Musím tedy říct, že bylo jasné už na začátku, jak to dopadne, tedy že autorka tu jistou věc neudělá. A i když mi to přišlo něco jako stmívání (těžko říct jaký nápad vznikl dřív) a i přes příšernou mluvu kterou je kniha napsaná, na tuto sérii budu vždy v dobrém vzpomínat. I když, námětů na toto téma už mám upřímně dost.

johisa
26.04.2012 5 z 5

Tak tenhle díl se mi asi nejvíce líbil z celé série, zvláště konec.
Neuvěřitelně romantický konec, až mi bylo líto, že už to končí. Určitě všem doporučuju!!!

Sussanah
08.01.2012 5 z 5

Celá série Mediátor je to nejlepší, co jsem kdy četla! Taky jsem si podle knih vytvořila svou přezdívku =)

netty.vanity
21.10.2011 5 z 5

Asi nejnapínavější a nejzábavnější díl celé série.Pamatuju, jak jsem to přečetla jedním dechem a nemohla se dočkat šťastného konce.Nakonec jsem jej dostala i když trochu v nezvyklém duchu. Autorka to vymyslela vskutku bravurně!:)A Paul je asi mým nejoblíbenějším knižním záporákem..

Lenisk@
15.09.2011 5 z 5

Autorka má za mě hodně velké a nečekané +, jak z celé série vybruslila... Hodně dobrý a pro mě překvapivý konec :)

Frakira
21.06.2011 3 z 5

I když tato série měla pro mě vzrůstající tendenci, přesto to spolu se skvělým sladkým zakončením pořád hodnotím jako lepší průměr...

Honey0105
20.03.2011 5 z 5

Je to zvláštní, ale tento díl (i když je ze série poslední) jsem četla z edice Mediátor jako první. Je to už pěkná doba, co jsem se k této knize dostala. Když jsem jí přečetla, tak se mi opravdu hodně zalíbila, ale vím, že další díly jsem začala číst až dlouho dobu poté.
K sérii Mediátor jsem se dostala proto, že mám velice ráda Meg Cabotovou. Jako malá jsem od ní četla Princezniny deníky (které se mi tedy v dnešní době už vůbec nelíběj) a v nynější době od ní čtu knihy pro dospělé. Mediátora jsem ale stále tak nějak přehlížela a až když byla v knihkupectví akce na tuto knihu, tak jsem si jí koupila a přečetla jí.
Je jasně znát, že je to určeno pro puberťáky a některé obraty (použitá slova,..) mě moc nebraly a nemohla jsem se s nima smířit. Nakonec jsem to všechno překousla. Teď, když mám přečtenou celou sérii, musím říct, že toto je vůbec nejlepší díl z Mediátora. Opravdu jsem si ho užila a poměrně jsem se zakoukala do Jesse.