Možná jednou

Možná jednou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347734/bmid_mozna-jednou-pzU-347734.jpg 4 1760 464

Maybe Someday série

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Maybe Someday , 2014

Lidska_ctecka
06.11.2022 5 z 5

Možná jedou jsem četla už po třetí naplnila mě tak intenzivními pocity, že jsem ji nedokázala odložit a přečetla ji rovnou znovu (takže jsem ji vlastně četla 4x : )). Styl a jazyk, kterým je kniha napsaná se mě neskutečně dotýká. Miluju a oceňuji zapojení hudby a hlubších témat. Hlavní postavy (a vlastně ty vedlejší) jsem si hned oblíbila. Jejich humor, komunikaci, upřímnost i chyby.
Zkrátka pokud máte chuť na sladkou knihu se špetkou hořkosti a plnou emocí, je to něco pro vás...

sevlin27
30.10.2022 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Dokonce tak, že jsem si ji přečetla dvakrát za sebou.
Moc se mi líbil vztah mezi Sydney a Ridgem. Oba byli sympatičtí, líbily se mi i ostatní postavy, celý příběh krásně plynul. Doporučuji!

Nikky000
23.10.2022 4 z 5

Zase ta moje oblíbená young adult četba. Děj je psaný podle klasické šablony těchto teenage knih ale mne to prostě neomrzí. Je tam všechno co jsem od toho očekávala: láska, hudba, nemoc, spletité vztahy a šťastný konec. Co si víc přát....

alsae
23.10.2022 2 z 5

Tak s touhle knížkou jsme se asi minuly. Číst jí v 17 letech, asi by se mi líbila, ale teď mě už nezaujala. Hlavní problém byl, že mi byla Sydney prostě nesympatická. Ridge je hotový klaďas a chyběl mu jen ten bílý kůň. Taková sladká pohádka, plná romantických gest.
Kladně hodnotím soundtrack ke knížce, příjemná pohodová hudba.

Micha-Él
15.10.2022 4 z 5

U tohoto příběhu jsem se přesvědčila, že YA pro mě už není tím pravým. Číst jej před deseti, dvanácti lety, byla bych z něj unešená jistě mnohem víc. Začnu tím, co na mě bylo trochu moc, a to hlavně přeslazenost, naivnost a idealizovanost. Jak už tady bylo řečeno, hrdinové se všechny konflikty snaží vykomunikovat, jednají prostě "správně". Nevím, jak jinak to vyjádřit. To ale knížce vůbec nevyčítám, protože v rámci žánru to naprosto chápu. Za co strhávám hvězdičku, bylo pro mě zbytečné protahování a opakování. Mít kniha o 100 stránek míň, bylo by to spíš k dobru, než aby něco ztratila. A z té sladkosti se člověku musí dramaticky zvýšit hladina cukru :D Teď ale k pozitivům, kterých Možná jednou má hodně. Je napsaná velice čtivě, jak jsem už Colleenin styl poznala v Nelituju ničeho. Emoce z ní přímo srší a člověk má chvíli na krajíčku slzy, za chvíli zase na tváři přihlouplý úsměv. Knížka popisuje komplikovanou situaci milostného trojúhelníku, která je "obohacena" o další komplikace. Není pochyb, že autorka romantické knihy psát umí bravurně. Proto si myslím, že jde opravdu o krásný příběh s úžasnými postavami, které si nejde nezamilovat. Colleen nám navíc k poslechu nabízí originální soundtrack Ridgových a Sydneyiných písní. To četbě přináší další emoce. Možná jednou mě zkrátka pohladila na duši a ukázala jednu čistou, hlubokou a opravdovou lásku. Je to moje druhá kniha od Colleen a tu druhou jsem hodnotila výše z jediného důvodu - že tam probíhala vedle YA linky také linka "dospělácká", která je mi bližší. Rozhodně však tuto nechci zatracovat a kohokoli od ní odrazovat, naopak! Vyždímá z Vás celou škálu pocitů a dovolí Vám aspoň na chvíli uvěřit v pravou lásku. Jen já jako člověk stojící nohama pevně na zemi tohle už nedokážu plně ocenit.

Verunka926
09.10.2022 4 z 5

Já jsem z knihy nadšená. Strašně moc mě bavil vývoj vztahu mezi hlavními postavami, ačkoli to spolu neměli jednoduché. Příběh rychle utíkal a já uvažuji o přečtení i dalších dílů z této "série", přestože jsou vydané pouze v originále.

Siwan
16.09.2022

Pokusila jsem se to přečíst, ale tak hrozně mě to nebavilo, že jsem to vzdala....cca ve čtvrtině...ne, že by to bylo nějak strašný, jenom mě to prostě ani trochu nebavilo.

Silvisek
14.09.2022 5 z 5

Uzasna kniha! Krasne se mi cetla!!!

tabaluga
08.09.2022 4 z 5

Po dlouhé době taková oddychovka a jako bonus navíc písničky. Ridge byl vtipný, zásadový, férový i přes svůj handicap,v knize jsem si ho oblíbila. Chápu Sydney, že se do něj zamilovala. Jen by mne zajímalo jestli takové postavy můžou být vůbec reálné, jelikož všechny vlastnosti, které jim byly připisovány, byly samá ctnost. Pro mne v tomto směru trochu pohádka. :-D

Holly.W
29.08.2022 4 z 5

Tak tomu říkám romanťárna. Začetla jsem se a nemohla se odtrhnout. Polovina knihy, jak se Sydney seznámí s Ridgem, tvoří spolu písníčky (i když on je hluchý) a postupně se do sebe zamilují, to bylo moc hezké. Potom už to začalo být zdlouhavé. Co bych trošku vytkla, tak byla ta Ridgeova nerozhodnost, kterou dívku si vybrat a Sydneyna "nepřipravenost" pro další vztah, toto se tam omílalo pořád dokola a potom už mě to nebavilo. Každopádně to dobře dopadlo a celkový dojem z knihy je pozitivní

Lucy2405
18.08.2022 5 z 5

Miluji tuto autorku opět dokonalé

beata2193
07.08.2022 2 z 5

Mně tohle moc nesedlo, přišlo mi, že se všechno hrozně táhlo a pro mě to nemělo spád. Ale tisíc lidí, tisíc chutí :)

1v8na
06.08.2022 5 z 5

Příběh byl velmi čtivý. Četla jsen předtím thrillery, tak jsem chtěla něco romantického a byla to parádní volba.
Oba hrdinové mi byli velmi sympatičtí.
Příběh byl parádně romantický. Líbí se mi, že byl psaný jak z pohledu Sydney tak i z pohledu Ridge.
Ridge je ta nejlepší mužská postava, o které jsem za poslední dny četla - měl výborné charisma, smysl pro spravedlnost, upřímnost, férovost, jeho upřímnou lásku...
Příběh je plný emocí - lásky, touhy, přátelství, stanovování si priorit, ale i zrady, nevěry, nerozhodnosti.
Co přidalo knize na zajímavosti je soundtrack písní.

Knihom_olka_
02.08.2022

Knihy od Colleen miluju každou bez vyjimky, a jelikož na tuhle knihu na mě vyskakovaly pozitivní recenze úplně všude, rozhodla jsem se do ní konečně pustit.
Musím říct, že po dočtení jsem si musela kontrolovat hladinu cukru, protože není možné, abyste u této knihy nedostali cukrovku.
Abych se přiznala, když jsem se dozvěděla, že Ridge (hlavní hrdina) je hluchý, měla jsem zbytečné předsudky a lehké obavy. Bála jsem se, že mi nesedne, jelikož mu nebudu rozumět a chápat ho. Teď, uznávám, že jsem se snad nemohla mýlit víc. Ridge se totiž zařadil mezi mé absolutně nejoblíbenější mužské postavy. Měl humor, charisma, a jeho vynalézavost mi brala dech.
Sydney byla taky skvělá, možná trošku nesmělá, ale zase to vynahrazovala jinak.
Od této knížky jsem čekala pořádnou horskou dráhu, a dostala jsem rovnou celý zábavní park.
Krásný romantický příběh, který vás pohladí na duši.
PS: ty písničky tomu dodaly úplně nové rozměry

krevetka79
27.07.2022 5 z 5

Další přečtená kniha od Colleen Hoover = další důkaz, že takhle autorka umí skvělé a čtivě psané příběhy.
Síla přitažlivosti, lásky, ale také zrady a bolesti.
Proletenec nelehkých osudů hrdinů.
Nejde odejít než dočtete poslední stránku.

KatyM.
23.06.2022 5 z 5

Krásný příběh plný lásky, touhy, zrady a bolesti. Knihu jsem si užila a přečetla ji během chvilky. Autorku mám moc ráda a tato kniha to opět potvrdila.

Moniska2410
08.06.2022 5 z 5

Další kniha , která mě totálně dostala. Ty emoce, které sem zažívala ( smích, pláč,radost),to bylo tak nádherný. Tato knížka mi dneska dělala společnost v čekárně 2x a v kavárně. Prostě mi chybělo několik stránek a já nechtěla čekat než dorazím domů abych jí dočetla, až tak moc mě pohltila.Pátá kniha v pořadí a já Colleen miluju víc a víc. V knihovně na mě čekají další nepřečtené její knížky a já se na ně taaaaak těším.

moma08
05.06.2022 5 z 5

Včera jsem dostala chuť si tuhle knihu přečíst znova, teprve podruhé a jsem si zcela jistá, že se k ní opět vrátím, jelikož jsem se zamilovala do děje už poprvé a mé city po včerejším přečtení jen zesílily.
Oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila a i když bych na nich našla nějaké chyby, tak to vůbec nevadí a odpustila bych jim snad cokoliv.
Jen jedno co mě mrzí je, že není epilog, ty já totiž ráda :)

Ewe291
17.05.2022 5 z 5

K tejto knihe sa velmi rada vraciam a asi ju uz aj poznam naspamät, ale co uz narobim, ked som si ju zamilovala. Aj ostatne knihy su dobre, ale toto je prosto moja srdcovka

Fialka78
17.05.2022 5 z 5

Teda! Ten příběh jsem absolutně vdechla