Možná jednou

Možná jednou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347734/bmid_mozna-jednou-pzU-347734.jpg 4 1760 464

Maybe Someday série

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Maybe Someday , 2014

Sixtinka144
04.07.2023 5 z 5

Jedna z posledních knih, kterou jsem od autorky ještě nečetla byla právě Možná jednou. Už na začátku jsem byla plně ponořena do příběhu, protože hudební tématiku mám v knihách moc ráda. Co jsem taky ocenila je to, že autorka nikdy nepíše "dokonalé postavy" tzn. něco se stane, ale naše hlavní hrdinka za to nemůže, protože to vlastně nebyla její vina atd. Nemám ráda černobílé postavy, naopak oceňuji, když je postava po celou dobu šedá a my si můžeme vybrat, jestli ji máme rádi i přesto všechno, co udělala/prožila. Zase se zde řeší těžká témata, jak je u knih od Colleen zvykem. Co mně už se osobně tolik nelíbilo byl konec knihy, který začal být dost přeslazený a né tolik uvěřitelný, jako zbytek příběhu. Trošku mi to zkazilo wauu z knihy, ale přesto jsem si ji velmi užila a určitě patří k těm lepším knihám, které jsem kdy četla.

nada3314
16.06.2023 5 z 5

Vůbec nevím, jak mám hodnotit něco, co všichni stejně ví, že to je DOKONALÉ :-) Tak jsem Vám tu jen přišla říct, že i já už mám dočteno :-)

Jsem tak šťastná, že toto není má poslední kniha, kterou můžu od Colleen číst. Ještě jich mám před sebou naštěstí hodně. Objevila jsem autorku trochu později, ale to vůbec nevadí... Kde jsem byla, když se četla, se mě neptejte. :D Tento samý vztah mám i s Nicholasem Sparksem. Naďa objevila romantiku a je z toho hotová. :-D :D Já to s chutí doženu a Vy všichni mi budete závidět, co všechno mám ještě před sebou. :-D

Tenhle příběh jsem si přečetla na doporučení, knihu jsem viděla všude, tak už jsem musela i já. A nic lepšího se mi stát nemohlo, tohle bylo tak krásné čtení. Silný příběh plný emocí a s přesahem, ale to už jsme u Colleen zvyklí. Ona má vždy ve svém příběhu něco navíc a já to miluji.

Ještě bych chtěla moc poděkovat za tu krásnou obálku, líbí se mi víc než 1. vydání. Těším se na další setkání - tentokrát jsem se pojistila a čeká na mě v knihovně novinka: Vzpomínky na něj.

Luccinda
14.06.2023 5 z 5

Možná jednou byla kniha, které jsem se dlouho vyhýbala. Téma hudby mi není vůbec blízké a bála jsem se i toho, že to bude moc young adult - naivní a zabednění hlavní hrdinové a slabší romantická linka, něco jako Na obtíž nebo Život jedna báseň. Naštěstí se nic z toho nekonalo a možná i díky tomu, že jsem měla menší očekávání, než mám u téhle autorky obvykle, jsem byla z knížky Možná jednou totálně nadšená.

Knížku jsem začala číst odpoledne a dočetla jsem jí v noci ten samý den. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokonce bych řekla, že to byla jedna z nejčtivějších knih od Colleen, a to už je co říct. Hudba v příběhu mi nakonec vůbec nevadila, naopak se mi líbilo, že texty písniček posouvaly děj dopředu a měly v příběhu svoje opodstatnění. Hodně mě překvapilo jedno těžké téma, které se v románu objevilo, díky němu bylo čtení ještě smutnější. Autorka ty emoce psát prostě umí. A perfektní byla i romantika, musím říct, že jsem byla v průběhu čtení stejně rozpolcená jako hlavní hrdinka. Vůbec nevím, jak bych se na jejím místě zachovala a bylo skvělý sledovat problematiku nevěry z obou dvou stran. Nemám co vytknout, tohle byl další krásný počin z pera Colleen Hoover.

jana1874
14.06.2023 5 z 5

Je to moje nejoblíbenější knihy do autorky, četla jsem ji už víckrát a stále se mi líbí.
Nádherná, teď vyšlo druhé vydání s hezčí obálkou než má první vydání. Doufám, že se u nás přeloží i další díly této série

kytarka
11.06.2023 5 z 5

CoHo prostě umí co kniha to větší zásah do mého srdce. Ty příběhy jsou tak čtivé, srdce lámající Sydney sleduje svého souseda co hraje na balkóně na kytaru. Jednou jí osloví jestli by mu pomohla s textem k hudbě kterou hraje. Tak začne pomalu jejich přátelství Já v tuhle chvíli mám přečtené všechny knihy co vyšly v českém jazyce. Teď už budu jen čekat na další knihu která u nás vyjde. Nicméně už teď vím, že to bude sakra dlouhé čekání.

JaAnička
05.06.2023 3 z 5

Mně dojem z průměrné - na pozdější tvorbu Colleen až podprůměrné - romantiky kazil velmi, ale velmi špatný překlad (asi přejdu nepovedené skloňování cizích jmen končících na Y nebo E, pár kostrbatých frazí nebo létajicí predložky, ale říct že políbil kotníky na rukou...to už je překladatelské "fópá").

Jinak kniha asi dobrý, přináší nový - nečernobílý - pohled na milostné trojúhelníky a lásku, který se v poslední třetině změní na salvu klišoidních a bohužel cringodních pohnutek, které mě za srdce bohužel moc nechytly.
(Stále si ale stojím za tím, že Colleen je hvězda mezi romantickými spisovatelkami.)

kamca4151
20.05.2023

(SPOILER) Další z knih Collen. Pokud chcete velkou romantiku a podkres vážnějšího tématu, je to pro vás ta správná autorka a knihy.

75 procent knihy bylo naprosto skvělých, fenomenálních. Téma neslyšících, lásky, podvádění, důvěry, nemocí, upřímnosti, to všechno zabalený do jednoho paperbacku. Co mě teda trochu vadilo, byla upřímně až jemná přeslazenost. Na to od Colleen nejsem vůbec zvyklá.

Mám možná oblíbenější jiné knihy, ale za mě dobrá volba.

Ráčkajda
19.05.2023 5 z 5

Ač mám tuto autorku ráda, této knížce jsem se nevím proč dlouho bránila, nějak mě nelákala. Konečně na ni došlo a jsem ráda, že jsem se odhodlala. Sice je od začátku jasné,jak to dopadne, ale prostě... hezká slaďárna,od které jsem se nemohla odtrhnout.. a to nejsem cílová skupina.

Fani
15.05.2023 4 z 5

Klasická CoHo ..
To co jsem čekala jsem dostala. Příběh mladých lidí co si i přes nelehké překážky a rozdílnost našli k sobě cestu. V knížce je hezky ukázáno, ze i lidé s hluchotou můžou normálně žít a dělat to co ostatní. Jen bych řekla ze pokud si někdo přečte anotaci, hned ví o čem to bude a prozradí mu to možná až moc.

Ivuškovník
04.05.2023 4 z 5

Autorka opět nezklamala. Příběh je velmi čtivý, ale přesto musím ubrat jednu hvězdu za zdlouhavý a přeslazený konec.

lucifree91
04.05.2023 2 z 5

(SPOILER) Je super, že nejen že se autorka v knize zabývá sluchovým postižením, ale také že jej připsala jedné z hlavních postav. Oceňuji taky nápad s přidáním hudby ke knize, přijde mi zajímavý. Bohužel jsem ji ale neposlouchala, protože nejčastěji čtu v přeplněném autobuse a jsem příliš nervózní z toho, že by někdo mohl slyšet, co poslouchám :D Teď asi budu za strašného cynika a necitlivého člověka, ale Sydney mi přišla strašně ubrečená. Navíc, jakoby ta holka neuměla být sama (a to nemyslím jen co se romantických vztahů týče) a jako kdyby se v jejím životě nic mimo tu romantickou linku nedělo.
Další věc, která mi vadila, byla už dříve zmíněná v komentáři u anngeliny. A to ta, že Ridge Sydney sliboval, že jí dá kolik času jen bude chtít, a pak ji o ten čas citovým vydíráním připravil.
Abych to nezakončila kritikou, musím říct, že se mi líbilo, jak tady postavy se svojí láskou vzhledem k Ridgově vztahu s Maggie (která byla mimochodem úžasná) bojovali. V jiných knihách postavám vůbec nedělá problém jejich partnera podvést nebo se chovat, jako by vůbec neexistoval.

michaela5515
24.04.2023 4 z 5

Moje první seznámení s CoHo.Není to moje nejoblíbenější kniha od autorky, ale rozhodně je skvělá. Je vtipná, bolavá, pravdivá. A má skvělej soundtrack :) Ridge má fakt skvělý kámoše a Sydney má fakt štěstí.

Koktejl23
05.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Holka Sydney byla podvedena klukem se svojí nejkou. Nastěhuje se ke klukovi, kterému začala skládat písničky. Zjistí, že je neslyšící. Což není největší problém, ani to že má svérázné spolubydlící, on má prostě báječnou holku, se kterou by chtěl chodit každý a navíc jí děsně miluje. Tedy to jsme si shrnuli prvních cca 50 str a zbytek knihy se skládají lovesongy a brečí.

Zuzka_Zuu
28.03.2023 5 z 5

Nádherný průběh. Byla jsem rozpolcená stejně jako Ridge, Maggie nebo Sydney? Byla jsem zničena v obou případech a říkala jsem si, jak je hlavní hrdinka děsně ubrečená, než ni došlo, že v momentě "a do háje, Maggie ne", brečím taky. Takový zvrat, fuuu, mazec! Colleen to prostě umí podat, ve všech svých knížkách prostě pokaždé vyrazí dech, donutí člověka brečet nebo donutí nadávat :) Líbilo se mi, že je kniha obohacena o skutečné písničky, které teď zdobí můj playlist na Spotify :)

P3_tis
14.03.2023 5 z 5

Krásný příběh. Jen jsem pořád nevěděla, jestli mám fandit Sydney a nebo Maggie :-)

Kskaja
13.03.2023 4 z 5

Prvních 200 stran se četlo samo, kniha se mi velmi líbila. Poté mi to přišlo natahování děje a konec až moc sladky. Ale přesto doporučuji. Co oceňuji je skvěle popsané pocity postav.

vera5841
27.02.2023 5 z 5

Začátek knihy mi přišel jako klasické sladké YA a moc mě nebavil. Nakonec se vše zamotalo a druhá polovina knihy byla velká emoční jízda přesně tak, jak to umí Colleen a nemohla jsem přestat číst. Líbily se mi texty písniček, jen bohužel soundtrack jsem už nikde nedohledala. A také možná jednou by Colleen mohla zvolit reálnější konec.

monushka
22.01.2023 4 z 5

Má druhá přečtená kniha od autorky. I když už dávno nespadám do kategorie young adult, příběh se mi líbil. Jedná se o takovou pohádku a kdo z nás nemá rád šťastné konce?

mmartass
27.12.2022 1 z 5

Knihu jsem ani nedočetla. Asi ji ocení mladé čtenářky, ale pro mě 30+ je to kniha nezajímavá , nezáživná a i způsob jakým to autorka napsala mi vadí. Po několika stranách jsem ji musela odložit, což běžně nedělám.

podko_lenka
14.12.2022 5 z 5

Colleen to vážně umí. U této knížky budu ale hodnotit pouze čtivost a její popis myšlenkových pochodů. Líbí se mi, že se nesnaží popsat situace, aby to bylo "líbivé do románu", ale tak, jak skutečně člověk přemýšlí. I za cenu toho, že z hrdiny/hrdinky udělá hospodářské zvíře.
Příběh této knihy byl velmi naivní, až nereálný. Možná už jsem toho už Colleen četla moc a měla bych si dát od ní pauzu. Přesto za tu hloubku, za popisy situací a myšlenek opět nemůžu jinak než za plný.