Mráz

Mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/bmid_mraz-G7y-233093.jpg 4 3014 737

Martin Servaz série

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

HMirka55
27.03.2017 4 z 5

Čtivé, i když nereálné, ale atmosféra výborná a napětí dosti.

Lucka11
27.03.2017 5 z 5

Mne sa príbez veľmi páčil. Posledných 150 strán bolo skvelých. Prostredie, dej, osoby...zápletka.. všetko som autorovi "zožrala"
Určite si časom prečítam aj pokračovanie.
P.S. prišlo mi veľmi vtipné a zábavné, že sa v príbehu spomína Harry Holle a postava zo Slovenska s menom Zuzka Smatanová :-D

weberda
24.03.2017 4 z 5

Přečteno jenom díky tomu,že knihy neodkládám.Zbytecně zdlouhavé ,kdyby kniha měla pouze půlku stran,bylo by to akorát.Nicméně zápletka zajímavá .

aginecka
24.03.2017 4 z 5

Úplně mě pohltila atmosféra. Působivé, ale ne tak dusivé jako v severských thrillerech. Konstrukce příběhu nepřekvapí, ale ani netlačí. A samozřejmě velmi čtivé. Příjemná změna.

mi-380
24.03.2017 3 z 5

Chytře vybrané atraktivní prostředí a dovedně stupňované napětí v druhé polovině téhle tlusté bichle naštěstí přebijí častou zdlouhavost a naprostou vykonstruovanost a nepravděpodobnost zápletky. Můj první a poslední Minier.
65 % (zatím 739 hodnotících je na průměru 85 %, čemuž moc nerozumím, vlastně rozumím, ale tentokrát nejdu s davem).

Velkomožný
23.03.2017 2 z 5

SPOILER ALERT

Já jsem starý trouba - nechal jsem se nachytat tím koněm. To by mohlo v reálu být naproto bombastické...nicméně tak v 10ti lidech, jeřábem a hodinama práce :-)

Strašná škoda, že příběh je 100% postaven na situaci - všichni se neustále chovají jako idioti a hlavně přesně tak, jak si to vrah naplánoval....tolik zbytečné práce v celé knize !
(někoho zabít, táhnout/nást přes km hor a pak ho naaranžovat někde pod mostem ?)

Je tam prostě všechno - hory, zámek s psychopatem, šílená zdravotní sestra, opuštěný tábor, lesbičky, traumata, sexy těhotná manželka, dcera s modřinkou, skrývačka pod postelí, tajná znamení, sražený pes, nadnárodní korporace, nefunkční mobil, FBI, prolomení hesel v počítači :-DDD

Fakt je mi to líto

mulder
15.03.2017 5 z 5

Nejdříve mě vyděsilo přes 600 stran knihy, ale četla se skvěle, styl psaní mi vyhovoval. Martin Servaz se stal jedním z mých nejoblíbenějších detektivů, prostě chytrý a sympatický chlap. Příběh výborný, prostředí taky, úplně se mi to odehrávalo v hlavě jak ve filmu. Chválím autora, knihu doporučuji, plynule přecházím na Kruh:-)

witko
14.03.2017 5 z 5

Nechtělo se mi věřit že je to až tak dobré čtivo. Musím ale říct že u knihy jsem se nenudil a že mne bavila a to moc.

denib
13.03.2017 5 z 5

Příjemné překvapení. Současné francouzské knihy mi obvykle moc nesednou, ale tahle je výjimka. Zajímavý námět. Navíc se celou dobu stupňovalo napětí, což je na relativně dlouhou knihu umění. Několikrát jsem si říkala, že už vím, kdo to udělal, abych vzápětí zjistila, že jsem úplně vedle. To ve mně probouzelo akorát ještě větší zvědavost a touhu číst dál :-) Velkým plusem je postava detektiva Servaze - sympatický, inteligentní, ale žádný superkladný akční hrdina. I když té akce je tam dost a já na jeho místě bych byla už několikrát mrtvá :-) Neseděla mi akorát myšlenka, že by některé věci opravdu zůstaly tak dlouho utajené, ačkoli reakce na ně byly tak drastické. Ale nad tím se dá přimhouřit oko.

Barush64
12.03.2017 5 z 5

POZOR! V KOMENTARI OD KAISHUN JE SPOILER a vyzrazeni celeho deje!!!! Upozornuji, ja se takhle diky "ohleduplnosti tohoto uzivatele" dozvedela vraha v pulce knihy. K veci. Vyborny to bylo!!! Ja jsem zvykla na severske krimi a proto jsem byla vuci tehle knize skepticka a dlouho mi lezela na stole. Ale po uvodnich par desitkach stranek uz jsem byla tak vtazena do deje, ze jsem cetla do ctyr do rana :D opravdu doporucuju :)

susu
12.03.2017 4 z 5

Pokud jste knihu ještě nečetli, vynechte komentář pod mým od KaiShun. V první větě prozradil celou zápletku. Zároveň prosím všechny , kteří do komentářů přispívají, aby hlavně u detektivek neprozrazovali pointu. Jinak mně se Mráz líbil, atmosféra knihy je výborná a doporučují všem, aby si ji přečetli. A sérii čtěte postupně: Mráz, Kruh, Tma.

pavlinka0250
10.03.2017 5 z 5

Tak jo, dobrý to bylo. Kapitoly s Dianou mě moc bavily.
Jdu na Kruh. :-)

KaiShun
09.03.2017 4 z 5

Miliardar povesi sveho superkone na skalu jen aby mohl odpravit 4 zmetky. Sice jsem dal 5* ale jen za Servaze, jinac nevim kde ten namet vyhrabal Bern.

Ajina76
08.03.2017 5 z 5

Bezva, neměla jsem tištěnou knihu ale ve čtečce, tak jsem někdy trochu tápala, že se nemohu prolistovat dopředu, ale jinak se mi moc líbila. Těším se na další.

barlow
06.03.2017 4 z 5

Na začátku jsem trochu trpěl (asi 200 stran), ale konec už se sypal stránka za stránkou....

barusak1
06.03.2017 4 z 5

Tak jsem nakonec dala knize druhou šanci a jsem za to ráda. Ač ze začátku mi přišla nudnější, tak v polovině nastal zlom a příběh se četl sám.

petra1394
03.03.2017 3 z 5

No, mnohem zajímavější mi přišel závěr co se týče Espérandieua než samotného případu :D Bylo to fajn čtení, ale ten konec...nevím nevím.

26e
26.02.2017 3 z 5

Nie zlé , ale nie pre mňa... tieto predimenzované , za každú cenu "akčné" Bondovky s podobným typom ako Harry od Nesbo mňa nejak neberú /toto mi prišlo snáď o máličko čtivejšie / ... začiatok bol sľubný, potom toho bolo už akosi všetkého moc, ako tu píše Vesmich ... a po zistení na "koho to slovo padne" som záver preskákala

janinca
23.02.2017 3 z 5

Zajímavá kniha, jen ten konec mi přišel nějaký překotný a rozuzlení nikde.... snad v dalším díle???

dalia1769
21.02.2017 5 z 5

Velmi působivá, čtivá a napínavá detektivka, přes svou obsáhlost se čte jedním dechem.