Mráz

Mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/bmid_mraz-G7y-233093.jpg 4 3024 3024

Martin Servaz série

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

Jane100
22.07.2017 4 z 5

Povedená kniha, ale některé pasáže byly dost přitažené za vlasy. Ale je to příjemná změna od převážně severských autorů k francouzskému.

rajsa
21.07.2017 5 z 5

Jsem asi v půli této knihy. Čte se velmi dobře,ale musím přiznat,že mě právě asi v té půli napadla myšlenka (a sama nevím proč?, najednou prostě probleskla),že je to scénář k filmu. Nevím,jak to napsat,ale je možné,že někteří autoři se podbízejí filmařům. Anebo je to tak dobře napsané,že to prostě vidím jako film,čímž před autorem smekám. Nevím,kterou z těchto variant si mám vybrat.

petrasvo
20.07.2017 5 z 5

Zajímavý příběh. Kniha se moc dobře čte.

nikaxxx
18.07.2017 3 z 5

Tentokrát musím bohužel plavat proti proudu. Knihu jsem přečetla, nicméně to vyžadovalo hodně disciplíny. Příběh mě nechytl, vůbec. Hlavní detektiv Servaz mi byl přímo nesympatický (jak ten člověk vůbec může dělat detektiva?), neoslovila mě ani dějová linka s psycholožkou Diane. Sáhodlouhé (a mnohdy vychvalované) popisy zimní krajiny mě jen nutily přeskakovat celé odstavce. Od knihy, na kterou jsem slyšela i četla tolik pozitivním komentářů a recenzí, jsem čekala mnohem víc.

jahlina
17.07.2017 5 z 5

Tenhle thriller řadím mezi ty opravdu dobré. Četlo se mi to lehce, dobře zvolené prostředí, kde se děj odehrával, dodával příběhu tu správnou ponurou atmosféru. Některé dějové linky dosáhly opravdu zajímavého rozuzlení. Přitom konec zůstal částečně otevřený pro další pokračování.

Martin, Vyškov
12.07.2017 5 z 5

Moc hezké...na prvotinu se mu to moooc povedlo, už se těším na další díl

Lindulinek
10.07.2017 5 z 5

Perfektni detektivka, která mě bavila od začátku do konce! Těším se na další knihy tohoto autora, které na mě už čekají v knihovničce ;)

anntine
09.07.2017 3 z 5

Francouzský thriller Mráz je napínavý detektivní román o více než 600 stranách, o jehož čtivosti není pochyb. Přesto bych ale očekávala, že závěr bude překvapivější a rozuzlení ještě napínavější. Za nedostatek bych označila hlavně úroveň jazyka, i když se samozřejmě dalo očekávat, že u tohoto žánru bude jazyk méně kvalitní.

Lucik87
08.07.2017 5 z 5

Nelogicky jsem začínala od Kruhu. Takže jsem částečně věděla, do čeho s Mrazem jdu. Mé závěrečné pocity? Opět - famózní. Propracovanost příběhu je fakt vymyšlená do posledního detailu. Dějem nás provází různé vsuvky, osoby a vedlejší životní osudy, které jsou sice doplňující, ale dokonale okořeňují příběh, aby nezaváněl všedností a neoriginalitou. A věřím, že ty vedlejší nitky, budou mít konečné rozuzlení v posledním díle. TOP autor.

Dáma s hrnstjm
04.07.2017 3 z 5

Mnohé už bylo napsáno, bylo chváleno i kritizováno. Čím víc o knize přemýšlím, tím víc snižuji hodnocení... Vyzdvihuji prostředí a počáteční rozehrání karet detektivní zápletky. Až postupně se ukázala překombinovanost, slepé dějové linie a všudypřítomné "náhodičky," kterými si autor parádně usnadnil práci. A superhrdinský detektiv s brilantní intuicí a dalšími specialitkami tak nějak odvedl tu zbylou práci. Autor sice umí udržovat čtenáře v určitém napětí, ale ne každému toto stačí ke štěstí.
Neodpustím si kritiku fyzické podoby knihy: velké řádkování, široké okraje - vážně to bylo nutné? Kniha tím nabyla obřích rozměrů, nedá se pohodlně nosit s sebou ani držet. Mám podezření, že nakladelství XYZ si myslí, že číst tlusté knihy je IN a že čtenářům udělá podvědomě radost, když se tlustospisem rychle prokousávají. Neekologické, nepraktické. Můj výtisk půjčený z knihovny držel pohromadě silou vůle.

BlackBlade
28.06.2017 4 z 5

Na začátku mě zaujala zápletka se zabitým koněm ;)

Ketrin.TR
25.06.2017 5 z 5

Perfektně čtivá detektivka, Minier je prostě borec v zápletkách, popisování a vykleslování míst. Mám ráda, když autor do detailu dokáže popsat nejen okolí, ale i počasí a krajinu a tohle Minier zvládá na super jedničku! Bohužel taky trošku umí něco lehce překombinovat, jako jsem toho byla svědkem u jeho Zkurveného příběhu a i tady mi něco přišlo trošku přehnané. I tak byla ale knížka super, příběh mě natolik strhnul, že jsem zase po dlouhé době dokázala přejet zastávku :-)

Titi
21.06.2017 3 z 5

Naprosto souhlasím s whiolet. Je tam toho moc! Nápad výborný, do poloviny skvělá kniha, ale potom Minier přichází s dalšími a dalšími zápletkami, je to překombinované, a to se mi vůbec nelíbilo. Škoda.

whiolet
15.06.2017 3 z 5

Zbytečně zdlouhavá kniha, věřím, že kdyby jí autor "osekal" byla by to výborná detektivka, takhle jsem se bohužel někdy musela do čtení přímo nutit.

Loginus
07.06.2017 2 z 5

Docela dobrá detektivka, ale kniha mě nedokázala tak zaujmout. Překombinované, ale neříkám že špatné.

jolii
06.06.2017 5 z 5

Jeje, to zas byly noci. Krátké a s divokými sny. Platí pro celou trilogii.

85098211
05.06.2017 5 z 5

Pro mne naprostá pecka! Začátek je možná tak trochu zdlouhavý, než se děj rozjede a dostane spád, ale to vůbec nevadí - je to potřeba pro pochopení následujících událostí. V knize je i několik málo možná obtížněji pochopitelných pasáží, všechny ale s příběhem úzce souvisí. Konec zůstává lehce otevřený, v naději, že se i tento "problém" - který není ani zdaleka tak malý, jak by se na první pohled mohlo zdát (spíš naopak), podaří nějakým způsobem vyřešit v další knize... Příběh je vyloženě strhující, je opravdu hodně obtížné se od poslechu odtrhnout. Vzhledem k délce knihy je to ale nutné... Interpret (knihu jsem absolvovala v audiopodobě) podává dobrý výkon, jeho hlas zůstává klidný i v těch nejvypjatějších situacích. Za sebe dávám nejvyšší hodnocení, kdyby to bylo možné, dala bych s radostí ještě o jednu hvězdičku navíc ;-).

Ka.Flo
01.06.2017 4 z 5

Výborné čtení. Hvězdičky dávám především za to, jak moc mě kniha vtáhne do děje, jak moc je napínavá, či jestli se od ní odkážu odtrhnout. Tato kniha toto očekávání splnila. Ano, byly tam části, nad kterýma mi rozum trochu stál - jezdit na skůtru v horské oblasti? opravdu by žádná obět z těch desítek znásilněných nic neohlásila? Psycholožka z ústavu dlouho čekala, než informovala policii. A hodně se toho vyřešilo díky štastné náhodě.
Ale určitě doporučuji. Těch 600 stran za to stojí, alespon to člověk nezhltne za den.

klarence
29.05.2017 4 z 5

Po severských detektivkách krapet drsné francouzské psycho.. napínavé, místama pomalejší, ale musím říci, že to udrželo mou pozornost až do konce a knihu doslova zhltla :-)

Irika
26.05.2017 5 z 5

Skvělé čtení, napínavé od začátku až do konce. Kniha má spád, do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah, i když tipů jsem měla několik. Konec mohl autor ještě více rozvést, ale třeba se dočkáme v druhém díle, hned se na něj vrhnu. Detektivka se vším všudy, rozhodně doporučuji!