Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/bmid_mraz-G7y-233093.jpg 4 3029 3029

Martin Servaz série

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

Ema22
02.10.2017 5 z 5

Napínavá a překvapivá četba, místy jsem se nemohla odtrhnout. Ač jsem knihu musela asi v polovině vrátit do knihovny a dost se načekala, příběh se mi rychle vybavil. Chválím svěží dialogy a propracovanost motivů. Servaz mi je velmi sympatický, už nyní se těším na Zkurvenej příběh.

Pdede
30.09.2017

Skvělá, napínavý příběh

frantisek8863
27.09.2017 4 z 5

Přes velký nástup na začátku jsem musel přijít na chuť příběhu a postavám policistů, ale děj je dobře vykreslený, místy až ponurý a vyšetřovatelé jsou sympatičtí i svým osobním životem. Jsem zvědav na další pokračování, protože zbylá nit po vyřešení případu se díky Švýcarovi táhne dál do dalšího příběhu.

DoDidDone
27.09.2017 4 z 5

Od autora už jsem četl dvě knížky, a to Tmu a Tuknížkusesprostýmnázvem, o jehož pravém názvu se nikde nesvěřuju a musím říct, že dvě jmenovaná díla se mi líbila více. Ale chápu, že toto je první kniha od autora a připadá mi velice zdařilá. Sice detektivní příběh mi nepřipadá nijak originální, k tomu ještě blázinec, který dávají snad všude, ale autor skvěle popsal děsivou depresivní atmosféru, zimu a chlad. Některé části knihy mi připadaly až strašidelné a občas i nechutné (na to jsem ale od autora zvyklý).
Ti, kteří čtou detektivky pořád, si z toho na zadek nesednou, nováčci by mohli jásat. Autorův styl psaní miluju a věděl jsem, že koupí knížky rozhodně neudělám chybu.

Hell_Rihova
13.09.2017 5 z 5

Něco, co už jsem dlouho hledala a něco, co jsem si už dlouho potřebovala přečíst. Děj byl napínavý, plný zvratů, konec neočekávaný. Hlavní hrdina je mi velice sympatický, v několika ohledech mi připomíná mého taťku. Už jsem se začetla do druhého dílu a rozhodně si nenechám ujít ani díl třetí.

maličkán
12.09.2017 5 z 5

Moc jsem po této sérii toužila, tak jsem si nechala koupit od manžela k narozeninám celý box. První knihu mám za sebou a nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdičkami. Nečetla jsem moc francouzských autorů, ale Minier se mi prostě dostal pod kůži. Napínavé, strhující, perfektně vykreslené prostředí i postavy. Přesto , že má kniha přes 600 stran, jsem se ani chvíli nenudila, autor vás nutí otáčet stránky dál a dál. Konec zůstal otevřený pro pokračování, už se těším na Kruh.

Klára90
03.09.2017 2 z 5

Já se tedy taky zařadím ke čtenářům, které kniha nenadchla, ba skoro zklamala. začátek byl docela dobrý, bylo tam napětí, ale brzo na mě začala kniha působit hrozně prkenně a strojeně, hlavně teda rozhovory na mě tak působily. Jak už jiným tady, i mě vadilo, jak hlavního vyšetřovatele - majora Severaze pořád jímala nějaká hrůza a "absolutní děs"...tyto fráze, snažící se zdramatizovat situaci mě naopak rušily - podle mě dobrá detektivka se bez nějakých takových uporňujících momentů na to, že teď se mám bát, obejde a vtáhne do děje i tak. Rozuzlení příběhu nebylo už vůbec napínavé a podle mě málo propracované, autor si to hrozně ulehčil viz maily, které vlastně vše odhalily a zas tak strojeně! Za mě zklamání, dočetla jsem to jen proto, že jsem čekala, že ten wow efekt přijde, ale nestalo se. Nevim jestli mam dat šanci dalším dílům

kachenbooklover
02.09.2017 5 z 5

Vzhledem k tomu,že většina si stěžovala ,že je kniha nudná a odložili jí v první třetině,byla jsem trochu skeptická...ale tím víc jsem byla překvapená !Kniha opravdu perfektní,jedna z nejlepších ,co jsem v poslední době četla....žádná informace mi nepřišla zbytečná.Přečteno za pár dní...nemohla jsem se odtrhnout.Opravdu nemám co vytknout.

Agatha84
01.09.2017 1 z 5

Na Miniera jsem se těšila moc,o to větší je mé zklamání. Vzdávám se v první čtvrtině,autorova snaha šokovat nebo utvořit mrazivou atmosféru na mě bohužel působí přesně opačně. Jsem otrávená a znuděná. Příběh má velmi pomalé tempo a postavy jsou kromě své mimořádné nesympatičnosti i děsně hloupé.

miruska1
31.08.2017 5 z 5

pre mňa to bola skvela kniha. Mala som problem sa od nej odtrhnuť..........

Aleen
26.08.2017 5 z 5

Mám těch namrzlých seveřenů plné zuby, tak jsem si vybrala Francouze...a ono se to odehrává v mrazivých Pyrenejích...nejsem blázen? Prosím neodpovídat...Ke knize: poslouchala jsem v autě na CD a musím uznat, že mám poslední dobou velmi šťastnou ruku s výběrem. Všechno bylo tak vyvážené: Jiří Žák a jeho hlas, vyrovnaný vyšetřovatel, prostředí záhadné a hrůzostrašné, zápletka vymakaná, mraky zvratů a v neposlední řadě poměr mezi zločinem a osobní linkou. Jsem naprosto spokojená a další knihy autora rozhodně přijdou časem také na paškál.

Luciskaurb
24.08.2017 5 z 5

Perfektní.

michaela.ne
22.08.2017 3 z 5

A tak to bývá. Velké očekávání, velké zklamání. Buď jsou lidi jednoduchý nebo já složitá, protože mě to za srdce nevzalo. Hlavní postava je nanejvýš nudnej člověk. Posledních 150 stránek bych radši škrtla. Celý příběh je po celou knihu celkem skromný, má to napětí i docela zajímavý směr. Konec je přeplácaný pátý přes devátý a shoda všech náhod světa vyřešila tenhle případ. Francouzi mi nikdy nebyli příliš sympatičtí..

Hany.Honey
21.08.2017 4 z 5

Mělo to spád, o tom žádná. Ale. Konec nebyl vyřešený. Nebyly vykreslené postavy a motivy té údajné úchylné čtveřice. To je pro mě mínus. Ale nevadí, budu pokračovat v dalších dílech.

grizetka
21.08.2017 2 z 5

Hrozně mě to nebavilo. Pasáže jsou strašně natažené, možná se musím zkusit ještě pročíst dál, ale rozhodně ten začátek je hodně nezajímavý.

patroklos
19.08.2017 4 z 5

Knížka má podle mého názoru pomalejší rozjezd, ale kdo má rád moderní detektivku, nezklame se.

Yogini
17.08.2017 4 z 5

Cítila jsem se už trochu přesycená severskýma autorama, tak jsem na doporučení sáhla po Minierovi. Kniha dobrá, mám ráda takovou tu syrovost, čímž je pro mne charakteristický Nesbo, chvílemi se mi to zdálo trochu rozvleklé a konec by taky mohl být více překvapující...i přesto hodnotím kladně!

nikolicevopice
11.08.2017 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. Sice mě nejdřív vyděsila tloušťka, ale četlo se to dost rychle a příběh mě pořád táhl číst dál a dál. Líbil se mi konec, který byl poměrně dost zamotaný, takže jsem každou chvilku měnila svůj názor, kdo je vrah a tak jsem byla napnutá až do konce.

Poka
07.08.2017 odpad!

To jako vážně?!
Nechci se autora ani jeho příznivců dotknout, ale tohle bylo mé největší čtenářské zklamání v životě!
Vlastně - jen kvůli téhle knize jsem si založil účet na Databázi knih. Musel jsem se z toho šoku vypovídat.
Dočetl jsem celou sérii HH od J. Nesba a hledal, čím bych mohl pokračovat. Kouknul jsem tedy na žebříčky, hodnocení a narazil na Bernarda Miniera. Přečetl jsem několik komentářů a v duchu zajásal: Tohle bude ONO!
Bohužel jsem v komentářích nezašel dosti daleko, abych narazil na ty, které přibližují alespoň částečně mé pocity z tohoto díla...
Jedenáct dílů Harry Hola jsem přečetl asi za měsíc, tahle kniha mi trvala déle. Z počátku jsem se na ni vrhnul jako lačný vlk, leč mé nadšení každou stránkou upadalo, až jsem se musel nutit čtečku vůbec zapnout.
Ta kniha není nudná. Je zbytečná! Námět je sice trošku klišé - pomsta po letech na tajemných zvrhlících, to však není žádný problém.
Problém je ve stylu psaní. Detektiv Servaz má neustále sevřené hrdlo, bušení ve spáncích, vytřeštěné oči, po zádech mu běhá mráz... Toto vše v téměř běžných situacích. Kniha je napsána toporně, nenabízí čtenáři žádné další stopy a indicie, které by mohly rozvířit jeho fantazii při odhadování dalšího děje a hledání pachatele.
U Nesba jsou takovýchto indicií desítky. Někdy mu sice také ve stroji zrnko písku zaskřípe, ale u Miniera jsem nalezl jen haldy písku a žádný stroj.
Jediné, čím je toto dílo obdivuhodné jsou popisy. Počet přídavných jmen použitých v této knize by vydal na slovník.
Díky, pane Miniere. Už nikdy.

Martial
07.08.2017 5 z 5