Lov

Lov https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479226/bmid_lov-61z-479226.jpg 4 626 151

Martin Servaz série

Ďalší mrazivý triler s detektívom Martinom Servazom v hlavnej úlohe V opare mesačného splnu sa z lesa vynoril jeleň. Zviera má ľudské oči. No nie je to divé zviera, na ktoré poľujú v temných lesoch Ariege... a nie je to ani prvá poľovačka. Ale je to prvá obeť, ktorá neplánovane skončila pod kolesami auta a vyniesla na svetlo božie sériu hrôzostrašných vrážd, o ktorých dosiaľ nikto ani len netušil. Napínavé vyšetrovanie, pri ktorom Servaz opäť bojuje nielen o svoju česť, ale napokon aj o holý život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Lindeni

La Chasse , 2021

boxas
05.04.2022 2 z 5

Čekala jsem mnohem víc.
Autor chtěl být velmi aktuální, ale upřímně řečeno, koho by bavilo pořád ještě s rouškou na puse v čekárně u doktora číst sáhodlouhé úvahy o politických a společenských souvislostech v současné Francii a o tom, kdo kdy měl či neměl tutéž roušku na poradě vyšetřovacího týmu?
Jednoduše řečeno, myslím, že jak autorovi, tak i mně chybí odstup od toho všeho, co se tu v posledních několika letech dělo a děje.
Postupně ve mně narůstala nechuť číst dál, a tak knihu odkládám. Možná se k ní někdy v budoucnu vrátím a dám jí šanci, ale letos to určitě nebude.

kahuda01
04.04.2022 3 z 5

Tolik jsem se na nového Servaze těšil... Škoda. Minier umí, to se musí nechat, ale problémů s potomky přistěhovalců ve Francii bylo trochu moc a covidové téma bych si taky odpustil. Nejslabší díl série :-( -50%

ankaras
03.04.2022 2 z 5

Tady zase někdo potřeboval vyjádřit své politické názory a pocity na všechny situace kolem... Raději měl pořádně uchopit opravdu slibné thrillerové téma, které se po pár stranách vypařilo jak pára nad hrncem. Zklamání.

Pavlína2019
02.04.2022 2 z 5

Autora mám velmi ráda a četla jsem vše - z čehož jsem byla ohromně nadšená.
Nyní bohužel ne.
Téma mě absolutně nezaujalo, mám prostě jiný vkus.
Kniha je ale bezesporu napsaná opět velmi dobře, jen pro někoho jiného.
Závěr přece jen gradoval a zaujal mě víc, ale moc to nestačilo, některé pasáže jsem měla chuť přeskočit.
Příště to ale bude určitě zase bomba...

Danago
02.04.2022 3 z 5

Bohužel tato série má sestupnou tendenci. Téma není originální, příběh není napínavý. Děj plyne až příliš klidně. Zasazení do naprosté současnosti je zde podtrhováno covidovou situací a opatřeními ve Francii. Připadá mi, že autor rychle psal další díl série, aby je mohl zasadit do coronavirové doby. Proč? Vůbec se mu to nepovedlo naopak je to příliš násilné nepřirozené. Možná kdyby, autor tak nespěchal a počkal , a časem napsal příběh z covidové doby byla by kniha lépe propracovaná, takto to působí lacině.
Autor umí psát, ale toto se moc nepovedlo.

kachnat
30.03.2022 4 z 5

Musím přiznat, že tentokrát to nemělo takový spád a příběh.

Kerberos
29.03.2022 3 z 5

Tento příběh mi připadal jako složený ze dvou knih, které jsem četla .Nepřipadalo mi to tak originální jako dřív.

85098211
29.03.2022 4 z 5

(audiokniha)
Za sebe se pokaždé s doslova železnou pravidelností na každou další knihu ze série s Martinem Servazem moc těším ;-). Bohužel už i předchozí případ nebyl úplně to pravé ořechové... Nyní ale zpět k tomu aktuálnímu ;-). Mně osobně roušky nevadily ani trochu, ovšem kniha jako taková už nebyla tak krásně napínavá a strhující jako ty první. Vyšetřování spíš jen tak nějak lehce plyne, občas se sice něco zásadního stane, ale pokud vůbec dojde k nějakým zvratům, čtenář - či v mém případě posluchač ;-), to snad ani pořádně nezaznamená. A o tom, že by v příběhu došlo ke gradaci, snad ani nemůže být řeč. Možná až úplně na závěr, kdy jsou pachatelé odhaleni, příběh nabere na tempu a tyto scény jsou opravdu výborné! Autor ale i přes všechny uvedené nedostatky píše hodně dobře a já na něj nedám dopustit ;-). Kniha si poctivé čtyři hvězdičky určitě zaslouží a já se na další setkání s Martinem budu - jako obvykle :-) - moc těšit!!!

JustWomen
28.03.2022 3 z 5

Bez násilně působících poznámek o covidu a příliš rozsáhlých a nezajímavých vedlejších pasáží by to bylo mnohem lepší. Ale i tak průměr.

hlenicka
27.03.2022 3 z 5

Miniera miluju a nejvíc ty jeho tlusté bichle! Bohužel, tentokrat me moc nenadchla. Hodne do knihy vkladal udalosti mimo hlavní děj,který by ubral na knize ca.100 stran. Bylo to tentokrat za mě moc roztáhlé, a mam za to,že nejakou podobnou se stejným scénářem ,jsem už cetla. Servaz je pořád borec,ale tentokrát slabý dej, minimum napětí. Alespon za mě. Ale nelituju toho,že jsem si novinku přečetla, fanousek jsem pořád :)

JajaPaja
26.03.2022 1 z 5

Zklamání tato kniha zatím nejslabší

IreneP
25.03.2022 4 z 5

Takový civilnější příběh vycházející se současné situace ve Francii. A ano, s využitím covidu v ději. Už jsem na to v několika knížkách narazila, ale Minier si s tím podle mého poradil dobře, není to násilné a ilustruje to dobu. Potěšilo mě, že to tentokrát nebylo tak krvavé a drásající jako dříve.

Palus
24.03.2022 3 z 5

Kniha za mě dobrá, jen neustálé narážky na covid, kterého za dva roky mají všichni dost, asi nebyly nutné tahat do děje, ale budiž...právo autora

smardice
23.03.2022 4 z 5

S touto sérií jsem začala od posledního dílu, jelikož se mi jako poslední díl skládanky hodil do ČV.
Temný příběh zasazen do nám tak známého období pandemie, který mi celou dobu připomínal jiný příběh. Ano a ten od Adler--Olsena se mi přece jen o poznání líbil víc. A jelikož je Martin Servaz čestný sympaťák s velkým charismem a dobrý detektiv, jdu si přečíst celou sérii hezky od začátku.

Merlin_CZ
20.03.2022 4 z 5

Sedmý díl serie mě bavil hodně, jen jak už někdo dříve zmínil, je poněkud otravné jak se v knize stále řeší kdo má nasazenou roušku, kdo nema, jak pod ní vypadá a podobně.
myslím, že jsme si toho za dva roky užili až dost, abychom to ještě museli číst v detektivkách.
Nicméně příběh dobrý a bavil.

Zuzulinka
20.03.2022 5 z 5

Krásná kniha. Čtivá, napínavá, zajímavá. Doporučuji přečíst.

ivzu77
18.03.2022 4 z 5

Opět čtivé, napínavé, nenechalo mne to knihu odložit. Nejdříve si říkám, že už jsou tady knihy, kam se promítla pandemie, roušky, nepokoje menšin, politická situace např. v tomto případě ve Francii... Ale ono už to tak bude a zůstane. Příběh se mi zdál zajímavý, plno postranních příběhů a informací z bojů vojáků v Africe. I když jsem si říkala, že tam toho bylo moc, vlastně bych nic neměnila. Příště snad bude zase víc z Martina Servaze..

ydnac
13.03.2022 5 z 5

Kniha se mi velice dobře četla, ostatně jako všechny Minierovi knihy :-)
Krátké kapitoly, svižný děj.
Oproti minulým thrillerům musím říct, že souhlasím s komentáři ostatních, že je to tentokrát trochu něco jiného, ale i tak mě to bavilo :-)
Servaz je povolán k autonehodě, při níž zemřel chlapec, který byl štván lesem jako lovná zvěř.
Byl nahý, na hlavě měl jelení hlavu a na hrudi slovo "spravedlnost".
Je spravedlnost, vzít životy jiných do vlastních rukou, bez žalobce, bez soudu, bez důkazů, i když systém někdy rozhodne špatně nebo je nucen zločince pro nedostatek důkazů pustit?...
Někdo si myslí, že ano a toho musí Servaz dopadnout...
Tentokrát se mi více než napětí a akce dostalo několika námětů k zamyšlení, což není na škodu :-)
Těším se na další díly :-)

Michla76
12.03.2022 1 z 5

Už dlouho jsem nečetla něco tak patetického, nevkusného a plného klišé. A v zásadě nudného.
Ale jako vždycky jsem se i něco nového dozvěděla, tentonkrát o architektuře :)

Irsaf
11.03.2022 3 z 5

Tento díl se mi nelíbil tak jako ty předešlé…
Pro me docela zklamaní a kdyby 7 nebyla, nic by se podle mého nestalo…
Ty roušky skoro všude a tak často, nevím, spíš to bylo rušivé…

Bernard Minier
francouzská, 1960