Lov

Lov https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479226/bmid_lov-61z-479226.jpg 4 626 151

Martin Servaz série

Ďalší mrazivý triler s detektívom Martinom Servazom v hlavnej úlohe V opare mesačného splnu sa z lesa vynoril jeleň. Zviera má ľudské oči. No nie je to divé zviera, na ktoré poľujú v temných lesoch Ariege... a nie je to ani prvá poľovačka. Ale je to prvá obeť, ktorá neplánovane skončila pod kolesami auta a vyniesla na svetlo božie sériu hrôzostrašných vrážd, o ktorých dosiaľ nikto ani len netušil. Napínavé vyšetrovanie, pri ktorom Servaz opäť bojuje nielen o svoju česť, ale napokon aj o holý život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Lindeni

La Chasse , 2021

JaneSour
06.08.2023 5 z 5

Musim jen tleskat. Zase skvele propracovany pribeh. Doporucuji. :)

HollyUndead
05.07.2023 4 z 5

Za sedmý díl série o mém oblíbenci majorovi "Svérázovi" (jako mnoho dalších) též musím ubrat jednu hvězdu. Rozdíl oproti jiným knihám Miniera je trochu větší, trochu mi připadá, jako by autorovi v této knize došel dech co se napínavosti týče. Kniha se četla dobře, vyprávěcí schopnosti jsou stále na vysoké úrovni, ale vykreslení okolí, které často velice vhodně doplňovalo atmosféru předchozích románů, bylo trochu upozaděno. Naopak autor do popředí přenesl tehdejší covidové a politické dění, názor na spravedlnost a jiné složitější společenské otázky, za což si zaslouží pochvalu, neboť ne každý na to má odvahu. Detektivní část mě bavila o něco méně, proto nakonec "jen" 4/5 hvězdiček.

slyvuska
31.05.2023 4 z 5

Asi nejslabsi Servaz. Ale musim ocenit zapojeni aktualniho deni, covid, rousky omezeni a bohuzel i vzrustajici nepokoje zpusobene zejmena socialnimi rozdily. Francie bohuzel uz neni tim romantickym mistem, kde by chtel zit kazdy

konicekbily
20.05.2023 4 z 5

Série se otáčí - z původního kriminálního románu prvních dílů toho mnoho nezůstalo - a nyní už je to sociální román ze současné "covidové" Francie. Velké rozdíly sociální se stávají velkým problémem a jejich řešení není jednoduché. Jak se domoci "SPRAVEDLNOSTI" - to je otázka, kterou si pokládá nejen autor, ale i některé hlavní postavy. A někteří si jí berou do vlastních rukou. Je to námět k zamyšlení nejen pro SERVAZE, nejen pro Francii, ale možná už i pro nás.

MaJa264
23.04.2023 2 z 5

To snad ani nenapsal Minier. Děsná splácanina, kde neustále zmiňuje roušky, demonstrace, politickou korektnost... Nudná kniha, bez napětí.

Simstr
11.04.2023 3 z 5

Autor napsal už lepší díly, tento byl hodně průměrný. Pokud jste fanoušek celé série, tak tady tomu dílu dochází dech. Děj povrchní, postavy nepropracované... jako kdyby autor chtěl mít tento díl rychle za sebou...

michaelakoc
29.03.2023 3 z 5

Od 7. dílu Martina Servaze jsem měla doopravdy velká očekávání, protože thrillery Bernarda Miniera jsou to nejlepší, co jsem kdy z daného žánru četla. A najednou tu máme Lov - neoriginální námět, dobu covidovou, nepokoje ve Francii, nedůvěra v policejní složky a už téměř od začátku jasně daného pachatele se všemi informacemi okolo. Vždy se mi u Miniera líbilo, že se v knihách také řešil sám Martin a jeho život, ale tady nic, úplně minimální zápletka, která se mě nijak nedotkla. Dávám 4 hvězdy a to pouze z úcty k Minierovi, jinak by byly 3, a doufám, že 8. díl, který teď vychází ve Francii, se zase dostane na úroveň jeho předešlých dílů.

orinka3
28.03.2023 1 z 5

Tak tohle se mi nelíbilo. Navíc to není žádné originální téma. Hon na lidi je častým námětem filmařů a teď už to použil i Thilliez. Podle mě dost povrchní knížka. Autor nadužívá kruťárny a žádné postavě se tu nevěnuje jaksepatří. Ani ten Servaz tu nepůsobí sympaticky. Víc se tu řeší společenské problémy - vzpoury menšin ve Francii, Covid atd. - takže tu vlastně máme nechutnou politickou bramboračku a pátrání po pachatelích je jen v pozadí. Obtěžující vzpomínky na minulost na různých bojištích. Samoúčelné pasáže s podivnými sexuálními praktikami. V pozadí démonický modrooký muž. Zkrátka mě to nebavilo, snad jen na začátku, než se to trapně rozjelo do takové splácaniny. Vrchol všeho byl, když autor vypočítává své knihy na regále knihovny, o kterých tu v rámci románu taky píše. No nic, všecko se podařit nemusí a už jsem od něj četla i lepší věci.

zbožňuju_knihy
19.03.2023 5 z 5

První kniha od tohoto autora a četla se mi velice dobře. Politika mi nevadila vůbec, nahlédnout do Francie, poodhrnout závoj a podívat se na realitu běžných dní, není vůbec špatné. Na autora jsem dostala tip a četla jsem první knihu, kterou jsem uviděla v knihkupectví. Teď už vím, že stojí za to začít v Mrazu a dostat se až do Údolí :-).
Je pravda, že se v tomto díle pohybujeme v politice, kovidu, rasismu, migrantech.. Takže kdo na to nemá náladu, ať vezme do ruky něco jiného a vyhne se tak zklamání.
Za mě doporučuji

Morfyk
23.02.2023 3 z 5

Přikláním se k některým názorům ostatních čtenářů, za mě osobně tentokrát mírné zklamání, kniha mě vůbec nenutila se k ní vracet a přečíst ji jedním dechem, jako všechny předchozí díly a postrádal jsem zde ten hlavní "drive" který jsem u Miniera vždy měl a těšil se na Martina Servaze. Možná je to tím, že jsem krminálkami už trochu přehlcen, jak v knihách, tak i v seriálech a filmech a nebo za to může Jo Nesbo, že zde pořád mám po přečtení všech jeho knih velké srovnání a laťka je prostě nastavena moc vysoko a jen tak ji opravdu nikdo nepřekoná.

Finální hodnocení: 65%

klarence
16.02.2023 3 z 5

Tak tentokrát mírné zklamání, cosi mi tam chybělo. Sice zasazené do aktuální doby , ale tak nějak mi to tam trochu vadil covid i extrémní politika.. ale jinak celkově se to četlo dobře.

Ulala
02.02.2023 5 z 5

Autorovi se velmi dobře podařilo uchopit současný obraz Francie v době koronavirové a politické krize. Ukázal vyzrálé i kritické názory na situaci, ve které se nachází celý svět. Kult osobnosti a pokroucená snaha o nápravu může vést ke zlu, které se prolíná celým příběhem. Možná to není thriller v pravém slova smyslu, ale pro mně to byl velký zážitek.

harena
27.01.2023 5 z 5

Jako vždy super čtivá, krátké kapitoly a teď ještě navíc velice aktuální!!! To hlavně. Minier nás zavede do současné Francie. Demonstrace, bouře v ulicích, úpadek v soudnictví i v novinařině, nenávist mezi lidmi s rozdílnou barvou pleti a v tomto koktejlu vznikne společenství lidí, kteří chtějí zachránit civilizaci alespoň takovou, jaká je, než se celá zhroutí a zanikne, stejně jako .....Ovšem co je zlo? Co je pravda? Není to jenom vyšetřování, je to obraz současné Francie, proto se to asi čtenářům klasických krimi nelíbilo, ale pro mě to byl jeden z nejlepších dílů. Můžu se jen modlit, aby to tak nevypadalo za chvíli i u nás.

PetK
24.01.2023 3 z 5

Mráz, Kruh a Tma byly zjevením, zajímavý vyšetřovatel, zajímavé případy, skvělá mrazivá atmosféra. Úplně chápu, že je velmi těžké udržet laťku takto vysoko. Minierovi se to střídavě docela daří, některé další díly série mě bavily víc, jiné míň. Lov byl někde mezi. Nemůžu říct, že to je špatná kniha, v žádném případě. Jen holt překročit svůj stín je těžké. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami, nakonec převážil fakt, že audio, které jsem poslouchala, už nenačítal Jiří Žák, jehož nezaměnitelný hlas a styl už mi k Servazovi automaticky patří.

Evkaha
20.01.2023 3 z 5

Jakoby s vyřešením co se stalo s Mariannou v předchozím dílu ztratil autor nějakou nit příběhu. Četlo se to dobře a stránky ubývaly rychle, ale prostě tam něco chybělo a naopak přebýval covid. Oproti ostatním dílům ze série tenhle bohužel nejslabší

MKrat
19.01.2023 1 z 5

Knihy od Minier měly vždy spád a napětí. prostě na 5 hvězdiček, tentokrák je to jiné...
asi pořád psát na 1s hvězdičkou nejde... moc francouzké politiky a nasilí...

raty
18.01.2023 4 z 5

Upřímně musím přiznat, že číst tento díl byl trochu boj.
Skvělý začátek a pak kouzlo vyprchalo. Nevím, jaká je ve skutečnosti situace ve Francii, ale té politiky a doby covidové bylo na mě už moc. Samotný příběh nebyl taky úplně originální, samozvaní vykonavatelé spravedlnosti jsou i v jiných knihách. Trochu to vylepšil konec, kdy přišlo přeci jen nějaké to překvapení.
Rozhodla jsem se pro čtyři hvězdy, protože bych nerada, aby se pan Minier stal obětí mé "blbé" nálady a špatného výběru knihy ve špatné době. Politiky je teď všude víc než dost a tato kniha na optimismu nepřidá.

Verunka289
06.01.2023 3 z 5

U Miniera jsem zvyklá na vyšší standard. Asi mi dost vadilo, jak se tam pořád oháněl dobou rouškovou... myslím, že jsme toho měli všichni dost ty 2 roky všude kolem sebe, nepotřebuju to mít zakomponované i v detektivce. Jinak ty zvířecí hlavy jsem asi úplně nepochopila. To co mělo za smysl? :D

Januli
04.01.2023 3 z 5

Kniha mohla být o několik desítek knih menší, někdy zbytečně zdlouhavý rozhovor či popis. Tentokrát mě Martin Servas zas tak nenadchl. Takový příběh nemastný neslaný. Začátek začíná slibně a pak laťka klesá klesá klesá a konec. Škoda.

Nel_ita
30.12.2022 1 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli čtenářské výzvě a myslela jsem si, že tento autor je sázka na jistotu, jelikož jeho první knihy ze série se staly bestsellery. Lov je tedy má první přečtená kniha od spisovatele a musím říct, že je rovněž velkým zklamáním. Já miluju detektivní příběhy a tajemství. Čekala jsem tedy na okamžik, kdy konečně splynu s hlavním hrdinou a budeme společně přicházet na to, kdo je vrahem. Zde jsem se bohužel nedočkala a do knihy jsem se nedokázala začíst. Četba byla nucená, nezábavná a ztrácela jsem se v postavách i vztazích. Hrdinu jsem neměla šanci blíže poznat, pochopit a ,,zamilovat" se do něj. Martin Servaz je i po přečtení knihy pro mě stále neznámou a hlavně nezajímavou osobou, která řešila případ bez pořádné akce. Děj byl pozastavován zdlouhavými myšlenkami postav, lyricko-epickými částmi, které do tohoto druhu literatury nehodí, nebo alespoň pro mne byly trnem v oku. Jestli první autorovy díly jsou opravdu TOP, pak tento díl vnímám jako autorovu snahu ,,vypotit" další příběh, na který již nemá sílu ani nápad.

Bernard Minier
francouzská, 1960