Dívka, která spadla z nebe

Dívka, která spadla z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213841/bmid_divka-ktera-spadla-z-nebe-QBs-213841.png 4 895 187

Marian Sutrová série

Marian Sutro je napůl Angličanka, napůl Francouzka. Ve třetím roce druhé světové války ji mimo jiné právě pro její perfektní znalost francouzštiny naverbuje francouzská sekce britských zvláštních jednotek a Marian se začne připravovat na výsadek v okupované Francii.

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

The Girl Who Fell From the Sky , 2012

pobijecmuch
23.08.2016 3 z 5

Toto není klasický špionážní román, ale román o dívce, která její ctižádostivost dostane do mlýna 2. světové války.
Všichni se mnou určitě budou souhlasit, když řeknu, že autor dobře věděl pro kterou cílovou skupinu tento román napsal. Ano, tento román se bude hodně líbit ženám, protože se rádi vcíti do role Mariany, Anne-Mary, Alice a jak se ještě dál jmenovala. Já jsem jako muž, třeba nepochopil, proč odevzdala svůj věneček prvnímu mužskému, který se namanul. Mně osobně, se určité jednání hlavní postavy vůbec nelíbilo. Někdy to bylo hodně naivní a někdy velice nelogické.
Nu což, každý má jiné nároky na literaturu. Dávám tedy průměr, ale druhý díl také zkusím.

lencin
19.08.2016 5 z 5

Výborný špionážní příběh. Pro mě zcela neznámé téma. Nemohla jsem se od příběhu Marian Sutro vůbec odtrhnout. Výborné!

fruitbueno
24.07.2016 4 z 5

Od Mawera jsem čekala sladkobolnou story ve stylu Skleněného pokoje, jeho špionážní román mě však chytl, vtáhl, nepustil a teď nezbývá než vyhlížet Provazochodkyni.

5holek
17.05.2016 3 z 5

Jsem moc ráda, že vzhledem k pokračování - Provazochodkyně - neskončil příběh tak špatně, jak to podle závěru vypadá. Rozhodně jsem nečekala, že bude hlavní hrdinka spadat mezi těch 12 z předmluvy.
Jinak dobře vystavěný děj, věrohodné charaktery. A domnívám se, že i dosti dobrý popis celkové situace ve Francii té doby.

Sonik1974
24.04.2016 3 z 5

Pro mne odrazový můstek pro Provazochodkyni, a jsem tedy ráda, že jsem je četla najednou. Kniha není příliš propracovaná, ale hrdinka sympatická.

Jana2424
18.04.2016 5 z 5

Moje třetí knížka od Simona Mawera a opět - super knížka. Dobře se četla, úplně mě vtáhla do děje. Skvělý popis hlavní hrdinky. Knížka měla spád, byla bez zbytečných složitostí, psaná přímočaře. Po třech knížkách od tohoto spisovatele můžu říct, že patří k mým oblíbeným autorům a už se těším na nějakou další.

karel9045
17.04.2016 3 z 5

Zdá se mi, že ze všech česky vydaných knih Simona Mawera, je tato nejslabší. Nikoli tématem, ale spíš způsobem jakým jsou některé její části napsané. Souhlasím s Adorjas, že například okomentovat výcvik a přípravu na výsadek několika větami, je trochu málo. Jako by to byl spíš novinový článek než román, jehož podstatou je živý děj, do kterého vás musí autor uvést. Možná je to tím, že Mawer neměl o dané problematice příliš velké znalosti a nechtěl se dopouštět nepřesností. Ve srovnání s románem Pád, popisujícím třeba nebezpečný výstup na skalní stěnu tak neuvěřitelně sugestivně, až máte pocit, že na ní visíte také, je tento slabší, i když ve druhé půlce už začíná nabírat potřebné obrátky. Věřím, že Simon Mawer si jen vybral horší období, které zřejmě provází každého umělce a těším se na jeho nejnovější počin Provazochodkyně.

claudiecarmen
15.04.2016 5 z 5

Napínavá, doporučuji a těším se na provazochodchyni:-)

adorjas
10.04.2016 2 z 5

3/4 knihy ma nebavila, zdala sa mi plytká. Veď, kto by trošku viac nerozpitval napríklad náročný fyzický tréning?! Nielen napísať, že to bolo náročné, ale rozpísať sa aj akým spôsobom (Robili kotrmelce? Vstávali pred svitaním? Museli riešiť logické hádanky?).

Až posledná časť bola dejovo nabitá, dočítala som ju jedným dychom...

teresinha
23.02.2016 5 z 5

Tak jsem dočetla druhou knihu od Simona Mawera a zase mě dostal. Příběh dívky, která má hned několik jmen, mě vážně pohltil, ač to zní jako to největší klišé. Ale je to prostě tak, bavilo mě to, hltala jsem každé písmenko a byla jsem zvědavá. Nejsem historik, ale působilo to na mě věrně, vykonstruované v pozitivním slova smyslu. A konec mě překvapil. Z velké části asi proto, že jsem měla e-knihu a Kniha Zlín má na závěr ještě poměrně velkou ukázku ze Skleněného pokoje, takže moje čtečka ukazovala, že schází ještě 10% a najednou byl konec a já na ten poslední odstavec koukala jak zjara :) Zkrátka myslím, že mám nového oblíbeného autora a asi se brzy vrhnu na nějakou další jeho knihu.

dixm
07.01.2016

Krásná knížka, velmi mě zaujala a všem ji vřele doporučuji :-) Je to moje první knížka od tohoto autora a určitě si od něj přečtu další. 5 hvězdiček

Zorrander
26.11.2015 5 z 5

Dle mého názoru nejlepsi kniha autora. Strhující dej,kladna Hrdinka,perfektní popis postav a prostředí...

evickakyticka
19.11.2015 4 z 5

Začátek byl takový pozvolný, jako by se snad ani neměla objevit zápletka či nějaký děj. Potom už slova jen plynula a moc hezky jsem se začetla. Hlavní postava vypadala jako šedá myška, ale nakonec mi byla docela sympatická.... no a ten konec - v tomto případě se rozhodně vyplatí dočíst až do poslední tečky.

HankaJosefiova
19.10.2015 5 z 5

Úžasná, povzbuzující a asi dá se říci poučná. Přímo se do mne vsákla, žila jsem s knihou i s hrdinkou. A...stálo to jednoduše zato...chci znovu :) .... rozšířila ve mě poznání té doby. Trochu jiné, pronikavé a hlavně odhalující těžkosti na něž se nesmí zapomínat.

yueh24
18.10.2015 3 z 5

Ve srovnání s Pádem a Skleněným pokojem mi tato kniha přišla jako od jiného autora. Nebylo tam nic, co jsem našel v těchto dvou knihách. Průměr po všech stránkách, jak po jazykové, tak dějové, moc mě to nebavilo.

Grafoy
17.10.2015 4 z 5

Netradičě zpracovaná druhá světová z pohledu mladé ženy. Sympatické postavy, skvěle napsaný děj, vážně paráda.

evelýny
19.09.2015 4 z 5

Čtvrtá kniha, kterou jsem od Mawera přečetla. Již mě nepřekvapila svým obsahem, od začátku jsem tušila jak dopadne. Stejně jsem se na konci musela opět zeptat: ,,PROČ?!" Falešné přátelství, nesmyslný ideál a to vše zahaleno nepochopitelnou naivitou. Samozřejmě nechybí ani vztahový trojúhelník a opět téma II. světové války - jako by Simon Mawer měl vypracovaný svůj systém kvality pro napsání románů. V jeho knihách mě dostávají skoro až básnická přirovnání ....a padák se na něj snesl jako sukně baletky při plyé, ......lovec Orion už vytáhl na oblohu v čele armády dalších souhvězdí.
Neříkám, že mě kniha zklamala, ale již mě ničím nepřekvapila. A po dočtení knihy opět pocit marnosti.

charlotteross
18.08.2015 5 z 5

Musím přiznat, že jsem zpočátku bojovala s představou, že knížku dočtu až do konce. Prvních cca 60 stran se se mnou táhlo. Na druhou stranu se ale tahle část přehoupla docela rychle ve velmi čtivý a napínavý děj, který předčil moje očekávání. Ve finále mi přijde nesmyslné hodnotit ji ****. S Marian jsem prožívala každý moment, sdílela jsem s ní myšlenky, chápala její chování a její plány. O to víc mi přijde překvapivé, že knížka byla napsána mužským autorem. Bravo. Jediné zklamání byl pro mě konec. Taková banální lidská chyba ve spletitém kole událostí a identit. Knížku doporučuji.

lenya
02.08.2015 4 z 5

Po dočtení knihy jsem měla hrozný vztek. Asi jako když se díváte na napínavý film a konec není takový, jak si ho představujete.
Prožívala jsem každý okamžik toho dusna s Marianne, stresovala se s Anne-Marií, snila jsem s Veverkou, u Laurence jsem měla na krajíčku... Potom jsem zůstala sama se svým vztekem a představami.
Nádherná knížka, přečetla jsem ji asi za 3 dny, čte se lehce, má spád, napětí, lásku... - všechno, co si přejete, najdete. Jen ten konec... ach jo, z toho zase nebudu spát!

Hanka_Bohmova
25.07.2015 2 z 5

Odložila jsem knihu někde před půlkou, nic mi to nedávalo a samotný příběh mi byl ukradený, necítila jsem ani zvědavost, kam se to bude vyvíjet. Jelikož jde o mou první Mawerovu knihu, doufám, že ta příští bude lepší.