Dívka, která spadla z nebe

Dívka, která spadla z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213841/bmid_divka-ktera-spadla-z-nebe-QBs-213841.png 4 895 187

Marian Sutrová série

Marian Sutro je napůl Angličanka, napůl Francouzka. Ve třetím roce druhé světové války ji mimo jiné právě pro její perfektní znalost francouzštiny naverbuje francouzská sekce britských zvláštních jednotek a Marian se začne připravovat na výsadek v okupované Francii.

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

The Girl Who Fell From the Sky , 2012

hanča34
01.11.2017 4 z 5

Mám teď období Simona Mavera. Po Skleněném pokoji tato Dívka... Dobře se čte a má i v současné době poselství i pro nás obyčejné lidi, možná i víc než kdy předtím. Takže logicky si musím půjčit Provazochodkyni.

SuperSojka
28.10.2017 4 z 5

Knihu jsem četla bohužel až po knize Slavík, která se zabývá podobným tématem - silnou ženskou hrdinkou ve francouzském odboji za druhé světové války. A Slavík to jednoznačně vyhrává. Každopádně jedná se o slušný příběh, solidně napsaný, v rámci očekávání splnil, co měl. Mawer psát umí a rozhodně si vybírá zajímavá a poučná témata. Možná kdybych četla knihu před Slavíkem, dám i čtyři hvězdičky.

alva1
22.10.2017 5 z 5

Krásná kniha o velmi statečné ženě z 2.světové války. Určitě si přečtu pokračování.

LaKrec
20.10.2017 5 z 5

Jedním slovem, supr... Jdeme na pokračování. Provazochodkyně...
Tak jsem zvědav jak to vlastně bylo dál. Poslední kapitola nechala otevřený děj a možnost pokračovat v příběhu dál... :-)

rodak
05.08.2017 4 z 5

Příběh pěkný,ale mého favorita Skleněný pokoj nepředběhla tato kniha.Přečtu i pokračování.Autor píše velmi dobře.

85098211
08.06.2017 5 z 5

Výborná kniha na nevšední téma. O dívce, která byla možná stejně všední a obyčejná jako my, ale která dokázala to, co by ne každý z nás dokázal. Projevila statečnost v době, která byla všechno, jen ne lehká a bezstarostná. A taky možná měla poměrně dlouho štěstí? Kdo ví? Ale ani to většinou nevydrží navždy...

konicekbily
28.04.2017 4 z 5

Hezky napsaný příběh s netradiční zápletkou - hrdinkou je vojanda, výsadkářka a navíc špionka - organizátorka. Autor se samozřejmě zaměřil na ženy - a udělal dobře. Panna - nevinnost sama riskuje život a je ochotná pro vítězství udělat vše nutné a potřebné. Nechybí odvaha, láska, zrada, váhání - vše o čem má být špionážní román z druhé světové války.

yellowbanna
07.04.2017 5 z 5

Tak a jdu si půjčit Provazochodkyni :-D Kdo četl tuto knihu, ví proč ;-) Jinak se Dívka, která spadla z nebe, zařadila v mém soukromém Mawerovském žebříčku na první místo. Doteď jsem si myslela, že nejvíc mi učaroval Pád, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc jsem přesvědčena o tom, že "Dívka" je příběh ještě silnější, protože Marian v něm není jen sama za sebe, má poslání, které ji přesahuje, její soukromý osud, její přání a tužby jsou jen malým kolečkem v osudovém soukolí okolností 2. světové války v okupované Francii. Ona jím však přesto dokáže pohnout...

martiline
23.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Četla se mi úplně sama.
Už se moc těším na Provazochodkyni.

Jana283
21.02.2017 4 z 5

Hrdinka z masa a kostí -chybující, odvážná i zmítaná strachem a pochybnostm, objevující lásku... Velmi silný příběh.

Aleen
11.02.2017 5 z 5

Vůbec nechápu, proč jsem se Mawerovi tak dlouho a záměrně vyhýbala....fakt si, po přečtení Dívky, ťukám na hlavu. Ona mně totiž pohltila, hrdinka je čistá a neodvážně odvážná. Po dlouhé době krásný příběh z Války. Žádná fronta a samopaly. Každodenní setkávání s frustrací, kdy člověk už přestává věřit ve svět, spravedlnost, ve skutečný mír.

Gigy
22.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha, která se četla úplně sama.

verusak
12.01.2017 5 z 5

Napínavé, poutavé, přečteno jedním dechem. Už se velmi těším na pokračování

YogiB.
09.01.2017 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe a Provazochodkyně je jeden příběh a je možno ho hodnotit pouze dohromady pěti hvězdičkami. Část příběhu jsem poslouchal jako audioknihu, část četl a kdybych mohl Lucii Pernetové za načtení audioknihy dát šestou hvězdičku, udělal bych to.

Brambambule
10.12.2016 5 z 5

Super, super, přečteno jedním dechem. Kniha po jejímž přečtení je o čem přemýšlet...

Danago
11.10.2016 5 z 5

Jsem moc ráda, že mám doma pokračování - Provazochodkyně - protože závěr končí velice otevřeně a hodně špatně, o pokračování si přímo říká. Jinak velice dobrá kniha. Popis situace v té době byl pro mě nový a moc zajímavý. Hned začínám číst Provazochodkyni.

simona5r
04.10.2016 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Skvělý výkon narátorky, skvěle vtáhla do děje, který mě zaujal :-)

adlenka
17.09.2016 4 z 5

Chvílemi napínavé, chvílemi plytké, ale stála za to. Takové Follettovy Kavky pro ženy. Námět podobný, ale tato zařazena v románech, Kavky v thrillerech. To říká vše.
A mimochodem, proč odevzdala svůj věneček prvnímu mužskému, to mi je úplně jasné. V jejím věku a situaci bych to taky udělala. Lepší první mužský, než krystaly :-)

jeníček
04.09.2016 5 z 5

velmi poutavé čtení o ženě, která se nebála nasadit vlastní krk za druhé světové války. Myslím, že tato kniha vzdává díky všem statečným ženám za jakékoliv doby.

Jiitush
29.08.2016 4 z 5

Zejména na té milostné zápletce jde vidět, že ji psal chlap. Žádné nudné dlouhé vzdychání, fňukání, dlouhé pohledy a žhavé sexuální scény. Bylo milou změnou přečíst si to od chlapa.
Jinak námět knihy je zajímavý, ale po dočtení jsem prostě neměla pocit úplného zadostiučinění. Když to porovnám s knihou "Dva proti Říši", která je de facto taky o výsadkářích, jejich výcviku ve Skotsku a poté spolupráci s domácím odbojem, nebyla "Dívka" tolik propracovaná, jak jazykově tak historicky. Místy jsem tomu příběhu ani nevěřila.