Dívka, která spadla z nebe

Dívka, která spadla z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213841/bmid_divka-ktera-spadla-z-nebe-QBs-213841.png 4 895 895

Marian Sutrová série

Marian Sutro je napůl Angličanka, napůl Francouzka. Ve třetím roce druhé světové války ji mimo jiné právě pro její perfektní znalost francouzštiny naverbuje francouzská sekce britských zvláštních jednotek a Marian se začne připravovat na výsadek v okupované Francii.

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

The Girl Who Fell From the Sky , 2012

rajen
22.06.2015 3 z 5

No podle mě trochu přeceňovaná kniha. Těšila jsem se na ni podle recenzí zde, ale byla jsem lehce zklamaná. To už se více líbil jako špionážní román Čas mezi šitím. Zde mi hrdinka nebyla sympatická a to její rozhodnutí na konci, mě vyloženě rozčílilo, jak bylo hloupé a vymykající se jejímu dosud racionálnímu chování. Asi to byla autorova snaha o šokující závěr za každou cenu, ale u mě se nepovedlo, v té situaci, co měla za sebou by bylo snad každému jasné, že už nemá šanci a tu poslední fakt nesmyslně zahodila. Kdybych neuměla francouzsky, tak bych ubrala ještě jednu hvězdu, protože často tam tyto fráze nebyly přeloženy a podle mě nebyly nedůležité. Oceňuji ale téma, o tom, jak byly nasazovány ženy za války se moc nepíše. Takže celkově můžu doporučit.

Tiffany
22.06.2015 4 z 5

Za mě pořadí : nedostižný Skleněný pokoj – druhé místo zaujímá Pád a třetí Dívka, co spadla z nebe. Přesto je to knížka, která mě nenudila a asi mě nepřestane překvapovat autor, který si myslím, že byl v minulém životě ženou :)
I když na válce není nic „nádherného“, přesto jsou příběhy z ní , pro mě, velmi poutavé. Menší či větší osobní hrdinství…či naopak, člověka nutí přemýšlet, jak by se asi zachoval sám v té době, být pod tlakem okolností. Máme vlastně krásně jednoduchý život a honíme se kolikrát za nesmyly.
PS : Jen bych si představovala trochu jiný konec...a nemyslím tím nutně happy end . Tento mě vážně zaskočil. . Když už si člověk za hlavní hrdinku oddychl....Jako by Marian ztratila pud sebezáchovy. Ale tak to prostě asi taky mohlo být.

Ivana11
17.06.2015 5 z 5

Toto byla moje první kniha od tohoto autora, jsem ráda, že jsem si ji přečetla, byla výborná.

Hela74
31.05.2015

Tato kniha byla moje první setkání s autorem, o jeho knížkách se mluvilo v práci. Kniha nádherná!
Pak jsem pokračovala knihou Pád, velice zajímavá kniha a kniha, která mě od Simona dostala byl Skleněný pokoj.

Aniga
23.05.2015 4 z 5

Knížku jsem si přečetla :
a) na doporučení
b) po knize "Pád", která mi naprosto uchvátila od první stránky
Námět byl zajímavý, děj jak bylo již napsáno, začal mít pořádný spád až od Francie, kde kniha nabírala na obrátkách a donutila mi co v nejkratším čase ji dočíst, dozvědět se, jak vše dopadlo. Rozhodnutí, která učinila Marian na závěr mi připadalo hlavně "knižní", myslím, že ve skutečnosti by jednala jinak. Také mi trochu vadil original nepřeložený text ve francouzštině... (škoda, že nebyl překlad např. dole na stránce pod čarou, popř. vzadu) ale to asi byl záměr autora to takto použít (pochybuji, že by sázel na to, že všichni čtenáři budou bez překladu rozumět).
Určitě o knize budu ještě nějakou dobu přemýšlet.

hanoule
05.05.2015 5 z 5

Výborná kniha.

Eli-Eli
09.04.2015 4 z 5

Po přečtení prvních stránek jsem čekala, že půjde o román pro ženy, který ani nedočtu - ale byla jsem příjemně překvapena: s každým dalším listem je příběh napínavější, zajímavější, překvapení čeká na každé stránce - poslední čtvrtinu jsem zhltla jedním dechem. Z nejisté nezkušené slečny se během tvrdého vojenského výcviku stává odvážná schopná žena odhodlaná splnit své poslání až do konce - život a práce v utajení, život v ovzduší prosyceném strachem, všudypřítomná zrada, ztráta a smrt... to vše mění proměnné v dosud platné morální rovnici, ospravedlňuje i dříve neomluvitelné, jako je vývoj atomové bomby.
Skvělý byl konec: když už jsem si na předposlední straně myslela, že vím, jak to skončí, nastal zvrat během jednoho odstavce - a na poslední straně bylo všechno úplně jinak. Vynikající finále!
Knihu rozhodně doporučuji. Je to první Mawerovo dílo, které jsem přečetla, ale určitě ne poslední.

Sobotikova
07.02.2015 4 z 5

Děj, který se odehrává v Anglii je spíše rozvláčný a pomalý. Ale jak se Marian dostane do Francie knížka dostane spád a konec se mi líbil, i když to dopadlo...jak to dopadlo.

Šárka_D
02.02.2015 4 z 5

Jestli jsou další Mawerovy knížky o tolik lepší než Dívka, která spadla z nebe (jak tu většina čtenářů píše), vážně se na ně těším, protože tahle se mi líbila moc. Jak tématem, tak zpracováním, autor je dobrý vypravěč, knížka měla spád a člověk se i něco dozvěděl.

hlina
21.01.2015 3 z 5

Určitě stojí za přečtení, ale něco mi tam chybělo. Kniha je čtivá, má zajímavý námět, má spád i působivý konec, ale chvílemi byla taková "plochá".

tess.de.veles
20.01.2015 4 z 5

Milá kniha.....říkala jsem si, že to nemá žádný konec....a najednou.....BUM!!!...... mělo....
Pád se mi asi líbil víc.....ješte zkusím Skleněný pokoj...:)

ivousekk
14.12.2014 4 z 5

povedená kniha, která se dobře četla. opět jsem se dozvěděla něco nového z historie příjemnou formou. jen bych přidala více napětí a akce.

JanLucky
08.12.2014 4 z 5

Moc pěkně napsaná, čtivá knížka. Děj má spád.

JanLucky
08.12.2014 4 z 5

Moc pěkně napsaná, čtivá knížka. Děj má spád.

OhClaire
09.10.2014 5 z 5

Do této knihy jsem se zamilovala, je velmi čtivá a já se od ní nemohla odtrhnout.

Etiopanka
17.07.2014 2 z 5

Dívka, která spadla z nebe je spíše oddychová. Příběh není zas až tak komplikovaný. Námět byl dobře zvolený. Čekala jsem, že se mi při čtení bude tajit dech kdy hrdinka řeší důležité situace a uniká pronásledovatelům, to se ale nestalo.

buschka
07.07.2014 4 z 5

Příjemné čtení, plynulý děj, který vás rychle vtáhne a dunutí stále číst a číst. Po přečtení ještě několik dní budu přemýšlet nad sympatickou hlavní hrdinkou a jejím osudem.

stopni
13.06.2014 4 z 5

Velice pěkný příběh plný napětí a zvratů....;-) Opravdu bravurně uchopení námět o ženách hrdinkách 2. světové války, který opravdu bere dech..:-) Stojí za to si knihu přečíst, vřele doporučuji...

iva23
13.06.2014 1 z 5

Velké zklamání, knihu jsem četla na doporučení, v Databázi má taky vysoké hodnocení, takže jsem se těšila. Asi do strany 220 jsem pořád doufala, že mě to chytí. Nechytilo, takže zbytek knihy jsem dočetla letmo. Příběh mi přišel takový plochý, hrdinka akorát pořád porušovala pravidla, nevěřila si, dialogy nudné..

marimari
26.05.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, trochu mi vadil závěr, kdy hlavní hrdinka v celém příběhu racionálně myslící, zodpovědná, zbytečně riskuje, i když ví, že nemá šanci( prozrazení, vypsaná odměna...). Jako kdyby ztratila pud sebezáchovy a vzdala svůj život.
Jsem nachystaná na trpaslíka, tak uvidím.