Manželské zrcadlo

Manželské zrcadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455077/bmid_manzelske-zrcadlo-00J-455077.jpg 4 233 49

Letopisy královské komory série

Na Starém Městě pražském je v domě tiskaře Jana Severína otrávena jeho švagrová Klárka. Vzápětí je ze zločinu obviněn on sám. I když všechno svědčí proti němu, ujímá se Jiří Adam z Dobronína soukromého pátrání, neboť tuší, že věc není tak jednoduchá, jak zdá. Do hry vstupuje snaha utrakvistických konšelů a učenců zabránit vydání Hájkovy Kroniky české, která se tiskne u Jana Severína. Rozpoutá se právní bitva, v níž pomáhá bývalý královský notář Ulrich z Jenišova. Ukáže se, že klíč je třeba hledat v knize Manželské zrcadlo, kterou obdržela hospodyně Jiřího Adama z Dobronína Rozárka. Vše ještě komplikuje Petr Korec, který potká svou milenku z mládí, šenkýřku na Anenském rynku. Tím začíná řetěz podivných událostí, v nichž hraje roli víra, čest, nevěra a hamižnost.... celý text

Reat
22.02.2024 4 z 5

Líbilo se mi to. V podstatě mě tahle série baví už jen vizuálem, což je pro mě dost zásadní. Jinak bych ji přirovnal ke sledování nějakého kvalitního televizního seriálu, kdy se člověk těší, baví, ale nějakou extra výpovědní hodnotu příběh v podstatě nemá, což ovšem není nijak zásadně na škodu, když jde o zábavu. Jedinou výtku bych měl k závěru....respektive si myslím, že by knize slušelo o cca 50 stránek méně. Ke konci už jsem totiž opravdu doufal, že se neobjeví nějaká nová postava, která se stane buď vyšetřovatelem, nebo přinejmenším "sprostým podezřelým". Za mě příjemná jednohubka z prostředí, které je mi blízké a o kterém čtu vždy rád.

sloncekhk
09.02.2024 5 z 5

Další ze zapeklitých lidských osudů vyřešen

angelika29
30.01.2024 5 z 5

Další z řady velice zdařilých knih pana Vondrušky. Mám je moc ráda a hlavní hrdinové jsou fakt skvělí.

olívoil
18.12.2023 5 z 5

Opět poutavé čtení (co také od pana Vondrušky čekat, že?).......vrah se inspiroval textem v knize, ale bohužel vše až příliš překombinoval, proto byl dopaden

martineknatasa
10.10.2023 5 z 5

Prima, opět pán Vondruška nezklamal. Ještě mám před sebou 2 díly a moc se na ně těším.

Atara16
14.08.2023 5 z 5

Mě se knížka líbila i to, že je na jedno odpoledne.

zdenaR
10.07.2023 3 z 5

Trochu překombinované, Vondruška se nedá číst stále - opakuje se.
Ale jako poslech audia při žehlení dobré.

michalsch
22.06.2023 3 z 5

Psát detektivky autor moc neumí. Je to takový šroubovaně psaný příběh, jediné plus je zasazení do historie, takže je to alespoň poučné z pohledu dějepisu.

tlllk
21.06.2023 3 z 5

Príbeh je tak zameraný na pointu či zmätenie čitateľa, že mu uniká atmosféra aj ľudskejší chrakter postáv, je to ako čítať deríváciu vyššieho rádu...

babystar
21.05.2023 3 z 5

Historická, hodně spletitá, detektivka o tom, že i "tichá voda břehy mele". Vraha jsem nějak brzy vytušila, i když autor hodně mlžil a mrtvol bylo požehnaně.

Sova15
15.04.2023 2 z 5

Vybrala jsem si knížku do výzvy. Poslouchala jsem na CD, hezký namluveno Janem Šťastným. Příběh ale trochu překombinovaný. Nerada srovnávám, ale Premyslovska epopej je úplně něco jiného.

Kobzíci
28.03.2023 1 z 5

Začínala jsem ji číst několikrát, je to jedna z nejslabších knih pana Vondrušky.

Opatov
11.03.2023 3 z 5

Nevím, přišlo mi zbytečně složité a komplikované. Rozhodně jedna z autorových nejslabších knih. Přitom předchozí příběhy s Jiřím Adamem z Dobronína se mi vždycky libily.

p.pavlina
03.11.2022 4 z 5

Příběh byl opravdu velmi hezky zamotaný ale četlo se mi to tentokrát nějak těžko.

drakamena
25.07.2022 4 z 5

Jako vždy zajímavá zápletka a složitý propletenec vztahů. Opět se mi líbilo, jak Rozárka pomáhala s vyšetřováním, líbí se mi její jedinečný náhled na věc. Jiří Adam z Dobronína jako vždy skvělý!

ErikaKej
19.06.2022 4 z 5

Tentokrát som vraha tušila,hoci autor sa snažil a dej zamotával. Rozárka sa paradne rozbehla. Príbeh bol fajn určite vas nesklame.

wooloong
19.06.2022 3 z 5

Další díl se zbytečně komplikovanou detektivní zápletkou, která se dokola rozebírá, a málo historických reálií.

katpas76
07.01.2022 1 z 5

Mám ráda historické romány, ale tento mě zklamal. Nemohla jsem se začíst, děj mě nebavil. Sice jsem knihu dočetla, ale neoslovila mě, abych si něco dalšího od pana Vondrušky koupila a přečetla. Bohužel.

Lena79
01.10.2021 5 z 5

Tentokráte jsem zvolila audio verzi v podání Jana Šťastného a vůbec nelituji. Na Jiřího Adama z Dobronína si víceméně stále zvykám, prostě to není Oldřich z Chlumu, přesto se mi příběh líbil. U pana Vondrušky si vždycky odpočinu.

Páájinka
10.08.2021 5 z 5